Glavni meni

Tema o Alfama

Započeo Gašpar, 02 Septembar, 2011, 18:30

0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

sibin

pa sad ja  sam taj neko sa iskustvom sa ts motorima, ja oko godinu dana a burazer oko 8 god. posto ne zelim da se raspravljam vidim da mnogi imaju izgradjenu sliku na osnovu prica rekao komsija da je od njegovog prijatelja prijatelj ima problema sve crkavalo...
probacu da objasnim par stvari.
kad su ts motori u pitanjiu ima par stvari koje ka razlikuju od uobicajenih motora. prvo ima 8svecica 4male 4 velike komplet kosta oko 100e (menjaju se na 100 000km)
varijator faze oce da crkne ako se ulje ne drzi na maksimumu (reparacija oko 50e nov ako se ne varam oko 100e) inace kad crkne nema posledica po motor dobije dizel zvuk i izgubi nekoliko konjica.
protokomer hoce da pravi problem ali to vec nije alfin problem (pravio ga shvaba) bosh :)
sto se motora tice to bi bilo to alfe 147 156 166 vaze kao da imaju staklene trapove(aluminijum) isto kao bmw, vw te generacije remont zavrsava posao za neke male novce. lezanje u krivinama zahvaljujuci tim trapovima, neprocenjivo :)
ne zelim da tvrdim da je alfa najbolji auto ali meni se dopada i uvek cu rado da je vozim.
sto se dizela tice jtd je najbolji dizel na trzistu ali ja to ne bih vozio. razlozi: zvuk, plivajuci zamajac,turbina,dizne a sve crkava vremenom(proveriti koja je cena tih delova generalno za dizele ne samo alfe) i naravno priroda dizel agregata vuce na malom broju obrtaja a posle krene da umire, dok moj ts zurka pocinje posle 3000rpm.
v6 najbolji agregat neunistiv ali zedan i zbog nasih zakona nemoguce posle prodati zbog registracije. prilicno skup za odrzavanje.
i na kraju evo par slika moje 156ce
da ne bude zabune slika brzinomera ne oslikava standardnu brzinu ts motora jedna od slika objasnjava :)

MIGE

cekaj,stani pa,niko ovde ne prica bez nekog iskustva!!!moj rodjak ima servis u indjiji,,cesto svratim do njih,malo pricamo uz koje  [cheers] i cesto sam se sretao sa alfama kod njih u servisu,sto sa Ts,sto sa obicnim.kad im udje takav auto u servis,imaju neki blagi osmeh i trljaju ruke  :D
upoznao sam i 2 vlasnika pomenute marke i obojica su pitali da li  moze nesto da se nabudzi pa da osvanu u nedelju na pijaci!!!pitam se zasto?  [neampojma]

Kengur

Pazi, iskreno najveci je problem sto sve te alfe koje su usle u nasu zemlju poslednjih godina su teske lesine... zato i crkavaju... Verujem da su prave kilometraze da ne bi pravila neke velike probleme....

MIGE

Citat: Kengur poslato 03 Septembar, 2011, 13:48
Pazi, iskreno najveci je problem sto sve te alfe koje su usle u nasu zemlju poslednjih godina su teske lesine... zato i crkavaju... Verujem da su prave kilometraze da ne bi pravila neke velike probleme....
to je vec druga prica i naravno da ima istine u tome  [thumb_up]

sibin

ma slazem se ja i sam kazes vlasnik dodje i pita jel moze da se nabudzi :). problem je u sledecem jeftini krsevi iz uvoza kupe ljudi jer im lepa, crnog dinara ne daju u odrzavanje pa kad krene po redu da se kvari onda dodju u servis i placu. alfa je auto koji je malo zahtevan ne preskup ali trazi paznju po mom misljenju to vraca 10X vise. od kad vozim alfu uhvatio sam sebe da izmisljam da moram negde da idem samo da bih se vozio. jednostavno kad se kupuje alfa cetvoro ociju da se otvori, na pregled kod krstenog majstora. po ogasima ima takvih grobova da je strasno tako nesto kupiti da se unesrecis...
a sto se tice prodaje alfi verujte dobra alfa se uvek proda brzo :)

UFF

@ sibin

na mojoj 156-tici ko tvojoj je prosli vlasnik usrafio sraf jer mu se sjebo zatvarac na poklopocu osiguraca dole levo ispod volana
i zovem ja otpade redom i razgovor ide od prilike ovako:


ja: "dobar dan treba mi poklopac kutije osiguraca u kokpitu za alfu 156 jel imate?"

on: "imam 100eur"

ja: "niste me dobro razumeli treba mi samo plastican poklopac ne cela kutija sa svim oziguracima"

on: "odlicno sam te razumeo-slomilo se pa je neko zatvorio sa srafom i sad te to nervira jer je ruzno i seljacki jel da?"

ja: "upravo tako ali vi prodajete polovne delove sa otpada jel da? kako onda 100eur bre za jebeno parce plastike???"

on: "da.a cena je ta jer tu alfu kupuju zato sto je lepa tj ako ti je agregat u kurcu a motor spolja i uznutra odlicno izgleda prodaces ga a ako je mehanicki savrsen a enterijer izakan i spolja iscukan, fale lajsne itd neces ga nikad prodati a ako mislis da ti je 100eur za poklopac puno pozovi deltu da cujes koliko stvarno kosta"


i tu se nas razgovor zavrsio a ujedno i svaka moja zelja da vise ikad vozim posedujem bilo koju alfu

zamisli da mi je crklo nesto sto ima funkciju i sto nije od plastike koliko bi tek to kostalo

sibin

pa pazi ima toga od otpada sam svasta cuo. nije lako nadjes neki normalni otpad, skoro sam kupovao neke sitnice tipa novu masku jer mi stara bila malo polomljena sve sa znakom 30e. moje misljenje je nije jeftina ali nije ni najskuplja, taj sa otpada te cimao jer zna da nema da se nadje deo sve ovo vaznije nije preskupo. veliki servis sa rukama + centralni nosac motora sam platio 350e kod jednog od najboljih servisera u bgd-u
mislim glupa je rasprava nek vozi sta hoce ali ponekad me stvarno smore price koje cujem od ljudi jos malo pa da vise ni sebi neverujem :)

Gašpar

Ja nisam cuo ni jednu losu pricu o Alfi od vlasnika same alfe, nego su sve to price od ljudi koji su culi od nekoga da Alfa crkava. Da nije to mozda zavist? Glavna boljka u nas Srba  :D

Elem, UFF-e naravno da ce da te odere za to, kad je verovatno ta plastika krta i lomi se, to zna i on i cim naidje na celu, prodaje je po ceni nove. Zakon trzista, nema sta  ;)

Cubric

Da li su kvarljiva roba ili ne, nije me previ¹e briga, zbog lo¹eg odr¾avanja danas se svi kvare, ne smo Alfe. Mene nervira ¹to se ne trude mnogo oko enterijera, naæi 10 godina staru Alfu sa dobrim enterijerom, da je sve na broju i da nije iscepan volan, poderano sedi¹te, prava je lutrija. Od 20 komada u oglasima, 19 vidim na slikama da nevalja, a 20-u odem da pogledam, i tek onda vidim da ne valja!


Kod 159 mi se èini da su mnogo pobolj¹ali kvalitet enterijera, ali videæemo, jo¹ su mlade!
I najbolji konj u blato padne, i najpostenija zena na kraju dadne

UFF

Citat: Gaspar poslato 03 Septembar, 2011, 14:09
Ja nisam cuo ni jednu losu pricu o Alfi od vlasnika same alfe, nego su sve to price od ljudi koji su culi od nekoga da Alfa crkava. Da nije to mozda zavist? Glavna boljka u nas Srba  :D

evo ja sam bio vlasnik alfe
i moja bila lepa ali odvaljena i izakana

dok se ne ugreje nece ni da ide a to je taj cuveni "neunistivi" V6 agregat UNISTEN :D
eto ti lose iskustvo od vlasnika da imas jedno


kad se ugreje ide super
sesta brzina, auto put, pljusti kisa a ja ga cepam 230kmh (verovatno je mogao jos ali sam tad vozio kevu pa nisam hteo da preterujem) a unutra tisina i jako udobno kad ne vozis po dzombama
trosio mi 16 litara i po gradi i na otvorenom isti qrac u gradu stojis na semaforima i u guzvi a na otvorenom ga przis po gasu

da li sam uzivao kad je pogledam, kad sednem u nju i dok se vozim? JESAM
da li me bolela glava kad pomislim na cenu delova? JESTE

zakljucak je da jeste dobar auto i da ce vlasnik biti zadovoljan ako je to ono sto voli ali svako zadovoljstvo ima svoju cenu

Kengur

Citat: UFF poslato 03 Septembar, 2011, 14:27
Citat: Gaspar poslato 03 Septembar, 2011, 14:09
Ja nisam cuo ni jednu losu pricu o Alfi od vlasnika same alfe, nego su sve to price od ljudi koji su culi od nekoga da Alfa crkava. Da nije to mozda zavist? Glavna boljka u nas Srba  :D

evo ja sam bio vlasnik alfe
i moja bila lepa ali odvaljena i izakana

dok se ne ugreje nece ni da ide a to je taj cuveni "neunistivi" V6 agregat UNISTEN :D
eto ti lose iskustvo od vlasnika da imas jedno


kad se ugreje ide super
sesta brzina, auto put, pljusti kisa a ja ga cepam 230kmh (verovatno je mogao jos ali sam tad vozio kevu pa nisam hteo da preterujem) a unutra tisina i jako udobno kad ne vozis po dzombama
trosio mi 16 litara i po gradi i na otvorenom isti qrac u gradu stojis na semaforima i u guzvi a na otvorenom ga przis po gasu

da li sam uzivao kad je pogledam, kad sednem u nju i dok se vozim? JESAM
da li me bolela glava kad pomislim na cenu delova? JESTE

zakljucak je da jeste dobar auto i da ce vlasnik biti zadovoljan ako je to ono sto voli ali svako zadovoljstvo ima svoju cenu

Poenta mnogih stvari! Kao i za ovog ortakovog golfa... :)

Kanarinac

Au al ste uzeli da raspredate pricu. Auto ko auto. Ako ga odrzavas kako treba i na vreme sluzice te dobro, ako ga zapustis normalno da ce da te jebe. Isto je tako i sa VW i sa BMW. Raspitajte se za cene delova za e46 dizela npr. Komplet diskova i plocica je bio oko 600 evra pre dve godine. Veliki servis nisam smeo ni da pitam koliko je.

Ja sam ovom mojom prezadovoljan, ide lepo, trosi relativno malo, ne zvecka unutra nista. Mana je sto imaju tvrdo kvacilo u picku materinu, i sto je malo tvrdja, ali posle corrada sam navikao.

UFF

Citat: Kengur poslato 03 Septembar, 2011, 14:30
Citat: UFF poslato 03 Septembar, 2011, 14:27
zakljucak je da jeste dobar auto i da ce vlasnik biti zadovoljan ako je to ono sto voli ali svako zadovoljstvo ima svoju cenu

Poenta mnogih stvari! Kao i za ovog ortakovog golfa... :)


slazem se potpuno

ali KO MOZE DA VOLI GOLFA 4 JBT ???  [facepalm]  [doh]  [glavazid]  [samoubistvo]

ЯЭВОЛУТИОН

ponosni vlasnik AFRIKE :)
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

djavo

Ja vozio 156 2,5 oko 7 godina i presao 100000 km.
Za to vreme promenio:Centralni racunar motora, komplet kvacila, komplet svecica, protokomer,6 pari viljuski ( gornje, donje), srednji lonac, letvu volana, spone 2 puta po dve...
Cisto dizne na oko 30000, na svakom servisu predihtovali mi usise da bi primala gas hladna i da nebi pucala..
Eto vam iz prve ruke za taj auto.

djavo

..i da,dihtung glave, 4 amortizera, protokomer i pitaj kurac sta sam sve zaboravio..
Trosila mi je od 14 do 20 l..
Stabilnost na putu samo kad je vozis pravo..

UFF


jevta

Ne valjaju ni  [blahblah] [blahblah]
KTM ,Ducati ,Triumph al mi svi slinimo za njima [klanjam_se] [klanjam_se]

Da ja hocu Alfu

UFF

Sto ne valja ktm?


evo moj star vec 4 godine i ubio sam 20.000km sa njim sve po samom gradu i uvek pun gas sa maximalnim izivljavanjem i nijedan jedini kvar do sad

magija?

jevta

To sam i napisao samo naklapanja ako se odr¾ava radi i ide ekstra. Nema magije samo gas