Glavni meni

Tema o Alfama

Započeo Gašpar, 02 Septembar, 2011, 18:30

0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

sibin

ja isto nesto ne volim previse nova kola uopste, nekako previse elektronskih pomagala ali kad sam kupovao svoju 156cu nisam mogao da nateram seba da uzmem 20god star auto. ali ne brini alfa ce se prodati isto vec propremaju suv za americkon trziste, jer u usa ko ne pravi suv kao da ne pravi automobile uopste.
drugo vw kidise da je kupi od fiata valjda im treba konkurencija za bmw.

a sto se tice alfa virusa sad si gotov. leka nema samo terapija (da postanes vlasnik jedne) :)

pit

Citat: sibin poslato 03 Novembar, 2011, 21:06
pa ja ne mogu da shavtim taj fenomen tolike mrznje prema alfi. ko ne voli neka ne vozi, ja vozim i znam koliko sta kosta. jesam malo ne normalan ali nisam lud. auto kao auto u cenovnom rangu sa konkurencijom. ne znam zasto niko ne kuka kako bmw je skup za odrzavanje, ali po alfi svi udaraju.



                 Pa milsimda nije mrznja u pitanju bar ne kod mene.Meni su alfe dizajnerski vrh u automobilizmu ali price sigurno nisu bez osnova.Recimo tu visokohvaljenu 155 je nas clan sa foruma Bucko kupio novu i na 30000 mu se raspao motor ...to je nedopustivo da se desi ozbiljnom brendu.Nisam cuo jos negde da se nekome raspao recimo neki Opel ili Merecedes ali za Alfe kruze price i to ne bez osnova.
                   Recimo stara 33 je neopevani krs bila ....pa cuveni Spider dvosed je na dnu po puzdanosti .
                   Tako da niko ne pljuje bez osnova ......sto se ne pljuje po Hondi Civic ili Acordu recimo.

sibin

pa pazi burazer ima 155 jedno 8 godina kupljenu polovnu iz uvoza presao ko zna koliko. sve zavisi od vlasnika kako se odrzava. sto se tice crkavanja motora alfe benzinci trose ulje ako ne kontrolises redovno a gazis sta da ocekujes. drugaru je na bmw 5ci mislim da je 2.5l setak prosle godine pukao blok na autoputu pa sta sad ja da piskaram okolo kako bmw nevalja nista, smesno. znaci znam iskustva dosta ljudi sa alfama naravno da se dese kvarovi ali sta ljudi pricaju okolo postaje komicno. sve sto covek napravi se kvari. isto tako cene odrzavanja nisu nista skuplje od drugih kola. prosle godine sam uradio komplet veliki servis u jednom od najboljih servisa za alfu ispalo je jeftinije nego cale od devojke sto je radio za novu daciju u ovlascenom servisu.

ЯЭВОЛУТИОН

Citat: pit poslato 03 Novembar, 2011, 22:32
Citat: sibin poslato 03 Novembar, 2011, 21:06
pa ja ne mogu da shavtim taj fenomen tolike mrznje prema alfi. ko ne voli neka ne vozi, ja vozim i znam koliko sta kosta. jesam malo ne normalan ali nisam lud. auto kao auto u cenovnom rangu sa konkurencijom. ne znam zasto niko ne kuka kako bmw je skup za odrzavanje, ali po alfi svi udaraju.



                  Pa milsimda nije mrznja u pitanju bar ne kod mene.Meni su alfe dizajnerski vrh u automobilizmu ali price sigurno nisu bez osnova.Recimo tu visokohvaljenu 155 je nas clan sa foruma Bucko kupio novu i na 30000 mu se raspao motor ...to je nedopustivo da se desi ozbiljnom brendu.Nisam cuo jos negde da se nekome raspao recimo neki Opel ili Merecedes ali za Alfe kruze price i to ne bez osnova.
                    Recimo stara 33 je neopevani krs bila ....pa cuveni Spider dvosed je na dnu po puzdanosti .
                    Tako da niko ne pljuje bez osnova ......sto se ne pljuje po Hondi Civic ili Acordu recimo.
posedovao je pre dvadest ikusur godina jednu 33 qv.....bokser...bila opak krs, ali stize takva ista iz Italije...kad sam prebacio tablice nisam mogao da verujem...pet godina bez i jednog kvara sa voznjom blizu crvenog.....doduse i serviseri kazu da ti boxeri vole da se vrte, umiru od penzionerske voznje...
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

ra$a

ja znam za tri sluèaja da je riknuo motor na audiju A6 3.2 kvatro, i to sve ispod 25000km. a znam i za par A8 4.2 da svi tro¹e ulje. svega ima...

kod starih alfi mi se nije sviðalo ¹to trule kao aleko jbg.

pit

Citat: ra$a poslato 04 Novembar, 2011, 11:57
ja znam za tri sluèaja da je riknuo motor na audiju A6 3.2 kvatro, i to sve ispod 25000km. a znam i za par A8 4.2 da svi tro¹e ulje. svega ima...

kod starih alfi mi se nije sviðalo ¹to trule kao aleko jbg.


      Raso jel nas ti to malo zezas ili si ozbiljan.

Andreja

Ne bih generalizovao stvari, sve je do odr¾avanja...
Problem je ¹to mislimo da imamo vremena...
If you can't duct it, fuck it! :D

UFF

Cinjenica je da su lepe i dobre
Cinjenica je i da odrzavanje nije jeftino
Ali ko hoce jeftino nek vozi golfa 2
I pokusajte samo da iznesete svoje misljenje bez da ga nekom namecete da ne biste vozili ovu alfu na 24h  [adminpower]

slikao sam je veceras samo za potrebe foruma   ;D

pit



             Ja ne znam samo sto se alfisti grcevito brane i objasnjavaju kako je alfa dobar auto.Ako stvarno tako mislite sto vas boli uvo sta ko misli i sta ko prica vozite i uzivajte i ne obracajte paznju na po vama prazne price.
            Svako zadovoljstvo je skupo i ima cenu.U mom komsiluku sin vozi 156 .19 jtd a otac Hondu civic ...e sad ima jedna zjebana deonica koju svi moramo da prodjemo tj oko kilometar pravca sa kraterima samo takvim .....tu civic ladno ide 100 dok alfa ne sme vise od 40-50.

Boban_m

Znaci ja sa Golfom II diesel tuda prodjem sa 120 bar. Ladno.

pit

Citat: Boban_m poslato 05 Novembar, 2011, 00:17
Znaci ja sa Golfom II diesel tuda prodjem sa 120 bar. Ladno.

         Ma sta 120 ....150 ima da prodjes,golf je to.

Boban_m

Nemoj da si zavidan Pite nego ti pokusaj sa svojom Zastavom 10 ;D

pit

Citat: Boban_m poslato 05 Novembar, 2011, 00:19
Nemoj da si zavidan Pite nego ti pokusaj sa svojom Zastavom 10 ;D

                     Zastavu sam dao cerki ja vozim bozanu

Boban_m

#93
Higsov bozon?

Ups...ne znam ko je bozana [veryangry]

pit


Boki-KG

#95
Koji motor u 156 se najbolje pokazao? 1.6ts, 1.8ts ili 2.0jts? Gledao sam po raznim sajtovima i ispada da je potroshnja vrlo slichna izmedju 1.6 i 2.0 shto mi nema nikakve logike. Meni bi i 1.6 bio ok sa sekvent plinom ali bih uzeo i 2.0 bez problema ako se bolje pokazao i ako potroshnja nije prevelika. 1.8 mi nema nikakve logike, da placam registraciju kao za 2.0 a da budem osakacen za 200ccm.

Prelazim dosta godishnje pa mi je potroshnja bitna stavka kao i moguci kvarovi. Sad vozim 1.9 TDI i zadovoljan sam (otvoren put 4.5-5 sa klimom, meshano 6l) i za 26000km mi je crkao jedan senzor (1200din) i jedan shpaner pk kajisha (5500din). Ne troshi ulje i ne zeza pa ne bih da idem na neshto shto ce da zajebava.
Kakva bi ti¹ina nastala kad bi ljudi govorili samo ono ¹to znaju.
Èapek

sibin

pa ja sam dugo razmisljao kad sam uzimao svoju 156cu i mislim za alfu da je najbolje resenje 2.0ts. a logike ima oko potrosnje jer 1.6 se vise muci da pokrene karoseriju 156ce nego 2.0. 1.8 i 2.0 neces da vidis ogromnu razliku u snazi ali 2.0 ipak ide bolje provereno. mislim da je 1.6 ipak previse slab i posle ce da ti bude krivo sto nisi uzeo jacu. o 2.0jts sam vec mislim pisao u ovoj temi.

Kengur

Ako ti je bitna potrosnja onda uzmi jtd...

Tesko da ces benzinca da spustis na tu cifru...

Mala razliga u potrosnji izmedju 1.6 i 2.0 moze da bude jer je 2.0 jaci motor i ne trazi velike obrtaje kao 1.6...
Ne verujem da je razlika veca od 1/  1.5l izmedju ova dva motora... Pricamo o nekoj normalnoj voznji, ne o divljanju...


edit: sibin me preduhitri... :)

sibin

ali ako vozis na plin ts je opet jeftiniji od jtd-a razlike nema opipljive plin benzin sa sekventom. jedino kolege iz alfa kluba se malo zalie na navaku kad su cepali ipak kazu na 6000-7000rpm benzin je keva. drugo jdt potencijalno kvarovi mogu budu skupi. opet ne zato sto je alfa nego jednostavno kao i svaki moderni dizel koji je presao nepoznati broj kilimetara.(dizne,turbina,plivajuci zamajac) u ostalom stvar afiniteta ja dizele ne volim pa ih zato ne vozim, da mi odgovaraju ne bih se osvrtao na cenu odrzavanja. ako se nadje dobar to je odlican izbor. a kao sto kengur rece potrosnja razlika izmedju 1.6 i 2.0 je tacno tu ok 1 - 1.5l

zmiya

Citat: sibin poslato 05 Novembar, 2011, 20:46
drugo jdt potencijalno kvarovi mogu budu skupi. opet ne zato sto je alfa nego jednostavno kao i svaki moderni dizel koji je presao nepoznati broj kilimetara.(dizne,turbina,plivajuci zamajac) u ostalom stvar afiniteta ja dizele ne volim pa ih zato ne vozim, da mi odgovaraju ne bih se osvrtao na cenu odrzavanja.

Ukrade mi reèi sa tastature..