Glavni meni

Tema o Alfama

Započeo Gašpar, 02 Septembar, 2011, 18:30

0 članova i 7 gostiju pregledaju ovu temu.

pittatore


Kanarinac

Ma kakav bre zvuk? Na zvuk sam se lozio kad sam bio klinac i kad sam ima sberniga na corradu. Sad mi je bitno da mi je auto lep, da lepo ide i da je sto tisi.

Naravno ovo nema veze sa motorima :D

sibin

pa tesko da su dizeli tihi kad ih stisnes, samo sto prave neke zvuke poput traktora :P  svako voli sta mu odgovara.

Kanarinac

Kad stisnes ne zvuci kao traktor, on cekica samo u mestu :P

CBRR1


sibin

i sta sad treba da cujemo, dovezao auto u hangar da ga isturira. to bi ovako nesto trebalo da zvuci :P



Sound-off battle between Alfa Romeo 8C Competizione and the legendary 33 Stradale

CBRR1

pa ovo se cuje ko da slusam "dijanu"

Citroen Dyane engine GS

UFF

A jel vam palo nekad na pamet da neki ljudi voze najvise po gradu i najvanizji im je start pa kupuju dizel zbog performansi na niskim obrtajima?

Kengur

Izmedju ostalog. Mnogo lakse  voziti zeldija po gradu. Krenes bez gasa, saltas na 1.5 obrtaja...

sibin

pa ja saltam na 1500k i bolje startujem od dizela :D  imam vecu max brzinu. trosim u rangu solidnog dizela a cena odrzavanja malo skuplja od regularnog jtd a sto se tice sitnica tipa termostat kajsevi roleri ali nemam turbo, dizne za dizela koje su skupe ko otrov, plivajuci zamajac imam ali meni ne crkava ko dizelima a mogu i da ga skinem. ali opet kazem svako uzme sta mu treba ali kazem samo preteruje se sa dizelima u mnogim stvarima i sa potrosnjom i sa cenama odrzavanja a posebno sa tim kako idu.

Kengur

Saltas mozda tog 3.2 :)  Svi olstali benz se gase na tim obrtajima... :)

Da se razumemo, ja vise gotivim benozin, ali ako realno sagledamo stvari dolazimo do toga da se dizel lakse vozi po gradu, potrosnja diskutabilna, turbo dizeli idu bolje od benz... Ne turbo benz, nego obicnih atmosvera... Odrzavanje jeste skuplje kod dizela, tu nema price, ali za dizne zavisi samo od toga sta se sipa u auto...

A JTD poznat po tome da guta lozak kao mleko... :) I da prelazi boga oca, pa kad ga mi u Srb kupimo onda kukamo kako crkava... A drugar kupio JTD sa 800 000 + km... :D Pali radi ide, za ne poverovati... Naravno km je zasnao kad smo ga prikacili na komp... :)

sibin

jtd je provereno dobar, skoro je kod nas uradjen 1.9 16v jtd na 250ks sa mehanickim prepravkama. ali fali tu zvuk i nacin na koji se vozi. turbo dizeli i benzinci su u prednosti na atmo motore, ja licno volim atmo sa americkim pogledom na stvari "no replacement for displacement" tu nema problema sa voznjim na niskim obrtajima i ide u obrtaje ko sotona.

Kengur

Pa ko ne voli V masinu :) Lako bih ja da smo u Americi, o dizelu ne bih ni razmisljao...

Skoro je trebao da se radi jedan projekat kod nas u kraju..... Tj ovaj drugar sto drzi servis, proda golfa 2.8 bi turbo, i hteo da uzme onak vw kombi turan ili kako se vec zove... Trebao je da ide na 280ks... :) 1.9 tdi..  Tj da se pokusa da se izvuce toliko, ali je na kraju uzeo a6 allroud... Gledao po netu koliko su delovi....

sibin

ma ovde je uradjena 147 1.9jtd stavljen turbo od 159 2.4jtd i vece dizne i ugradjen lpg sve u svemu ubija kako ide. a ima u gradu i 159 2.4jtd sa turbom od nekog pasata bese trebalo bi da ima 300ks

Kengur

Pa nije to samo do turba... Ima tu milion stvari, i ne bude uvek bas kao na papiru sa kafanskim konjima...

Recimo da je taj drugar ugurao preko 10 000 evra(bez ruku jer je sam radio) u auto mapiranje u austriji, dva turba od 8ce audija, struja od s4 2.7 bi turbo, drugi klipovi, obrada glave itd,  i opet je bilo daleko od papira... Kad ode na merenje jedva 300 i kusur konja, pa opet nove mape, struja bla bla bla... A papir trpeo mnoogoooo vecu cifru... :) Mislim da je posle dve godine izvukao oko 350ks, mozda malo preko... Auto ubijao kako je isao, ali je na papiru trebao da ima preko 400 ... :)

sibin

pazi taj papir su obicno konji na radilici i svaka fabrika izrazava te konje, snaga na tockovima je vec nesto drugo. obicno je 20% niza od navedene ja bih trebalo da imam oko 300ks na papiru ali na tockovima necu znati dok ne izmerim.

Kengur

Ma nisi me razumeo sta sam hteo da ti kazem...

Kad kazem na papiru, mislim na one konje sto izracunaju u kafani pa pricaju drugarima...

Znam ja sta znaci konjaza na radilici i na tockovima....

UFF

a koji ce vam qrac svi ti konji u kolima i kad ih i gde koristite?

sibin

ma razumem te potuno, svi se gadjaju sa konjima kao da su dzabe :P  to je mukotrpan proces doci do neke zavidne cifre na tockovima. a na atmo motoru posebno, ugraditi turbo na atmo pa recimo lakse je roditi mecku nego to uraditi.

sibin

Citat: UFF poslato 06 Decembar, 2012, 11:55
a koji ce vam qrac svi ti konji u kolima i kad ih i gde koristite?

pa vidi uffe nisu svi zaludjeni samo za motore, neko voli i auto moto sport u globalu. znas nekad se ode i od navaka a mozda u perspektivi i do grobnika. tako da prosto ne shvatam pitanje gde da koristis. da te pitam ja a gde ti koristis motor, zasto mislis da ja ne mogu auto na istim tim putevima kao ti motor.