Glavni meni

Tema o Alfama

Započeo Gašpar, 02 Septembar, 2011, 18:30

0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

Gašpar

Ja sam veliki obozavatelj Alfe, ali 800.000 . Ma dajte  :D


@Zmiya - To ono kao kad je Triger dobio nagradu zato sto 25 godina koristi istu metlu, a onda u izjavi rekao da je promenio 25 drski i 40 cistilisnih delova  :D

zmiya

Smejte se vi,JTD fiatov je jedan od najboljih dizela na svetu.. Alfa nikad u istoriji nije imala problematiène motore,nju su zajebavali elektrika,korozija..POsle boxer motora ,poèeli su da ubacuju redne..To su stari i provereni fiatovi motori sa promenjenom glavom..Druga je stvar ¹to dosta vozaèa kupi alfu da divlja,pa joj zato jebe majku..©to bi rekao jedan æelavi pametnjakoviæ sa foruma,alfa le¾i,ide,koèi,zato oni udare po gasu,samo pune u crveno,i posle im kriva ona stvar..

Kengur

JTD uz dobro odrzavanje preko prelazi tu cifru sigurno... Kao i TDI...

Gašpar

I vise od TDI-a. Kao kucni auto imam vec drugu Cromu sa MultiJetom 1.9,  8 ventila, 120Ks. Perfektan motor. Nikad nikakvih problema. Pre toga kucni auto bio Stilo sa JTD motorom, takodje perfektna masina. A sve su imale po 130.00-140.000 kad su dosle

ЯЭВОЛУТИОН

Pa i meni BMW nabio 300000 ali vec se cuju hidropodizaci i klackalice, verovatno je i vodena pumpa pri kraju....ali djoka me zabole, gas i vozi dok se ne raspadne...oterace ga cigani na otpad....a ja ga vozim i odrzavam taman toliko da ide koci i ne lupa po rupama....ne jurim ribe sa njim pa mi nije bitno kako izgleda....
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

zmiya

E neka ti je nabio,da ti nabije jo¹ toliko..

sibin

nisam pisao to 800 000 da bih kenjao kao alfini motori odlicni. nego cisto kao pokazatelj sta se kod nas uvozi i prodaje kao "dobra alfa" i ne samo alfa dopisite bilo koju marku. a sto se tice predjene kilometraze to realno nista ne znaci. recimo primer u americi kupis auto od nekoga ko zivi u new yorku u gradu auto presao 200 000milja, auto je realno grob jer se vozio po gradskim uslovima stalno kratke relacije. opet kupis od nekoga iz manjeg grada ko je vozio do posla i nazad svaki dan po 100-200milja iskljucivo autoputevima uz dobro odrzavanje takvi automobili realno mogu da ubiju i 500 000milja bez nekih ogromnih problema.

UFF

@ zmiya ja sam imao i vozio alfu pa znam sta pricam a bmw SVI cepaju i pune stalno ne do crvenog nego do blokade pa opet nisam cuo da je tako neko saranio nekog benzinca sestaka (tj znam za jedan slucaj gde mu je obrtaljka obrnula krug jer je radio burnout na plinu na kom nije imao blokadu)

@ pit ja u auto sedam samo kad padne sneg i prelazim 5000km godisnje - pa i da je 20godina star sa tom ucestalosti koriscenja ce mi trajati jos jaaako dugo i sto se mene tice bolje to nego zunto ili jebena dacija jer hocu da se vozim udobno i bezbedno

pit

Citat: UFF poslato 07 Novembar, 2011, 02:15
@ zmiya ja sam imao i vozio alfu pa znam sta pricam a bmw SVI cepaju i pune stalno ne do crvenog nego do blokade pa opet nisam cuo da je tako neko saranio nekog benzinca sestaka (tj znam za jedan slucaj gde mu je obrtaljka obrnula krug jer je radio burnout na plinu na kom nije imao blokadu)

@ pit ja u auto sedam samo kad padne sneg i prelazim 5000km godisnje - pa i da je 20godina star sa tom ucestalosti koriscenja ce mi trajati jos jaaako dugo i sto se mene tice bolje to nego zunto ili jebena dacija jer hocu da se vozim udobno i bezbedno


                    U tom slucaju mozes da vozis BMW ali ja prelazim oko 20 000 godisnje i meni treba siguran auto s kojim cu sigurno da stignem gde sam posao a da usput ne strahujem da li ce da mi rikne pumpa ili dizna i da me ostavi na putu.....e to je razlika izmedju NOVOG malog auto i evropskog otpada  starog 10 godina sa 250000 km iza sebe najmanje.

UFF

Jbg ja vozim bmw ceo zivot i izmenjao sam ih pun Q i NIKAD me nijedan nije ostavio nigde (osim mojom greskom kad ga slupam :D )

Andreja

Problem je ¹to mislimo da imamo vremena...
If you can't duct it, fuck it! :D

UFF

E36 sam rip-ovao nekoliko puta :D

Tamanitu

Citat: zmiya poslato 06 Novembar, 2011, 09:55
Citat: UFF poslato 06 Novembar, 2011, 01:36
Ovo sam napisao samo da bi ljudi prestali da kukaju - vozim alfu a skupo odrzavanje

To bi bilo kao da kupim dukatija pa se zalim da su skupi delovi

Ljudi koji voze alfu se ne ¾ale da su skupi delovi jer znaju koliko su delovi za alfu..Oni koji voze nemaèka vozila,oni tvrde da su za druga vozila skupi delovi..

E Yazmi jednom i ti nesto pametno da kazes!  [clapp]

Tamanitu

Citat: zmiya poslato 06 Novembar, 2011, 16:37
Smejte se vi,JTD fiatov je jedan od najboljih dizela na svetu.. Alfa nikad u istoriji nije imala problematiène motore,nju su zajebavali elektrika,korozija..POsle boxer motora ,poèeli su da ubacuju redne..To su stari i provereni fiatovi motori sa promenjenom glavom..Druga je stvar ¹to dosta vozaèa kupi alfu da divlja,pa joj zato jebe majku..©to bi rekao jedan æelavi pametnjakoviæ sa foruma,alfa le¾i,ide,koèi,zato oni udare po gasu,samo pune u crveno,i posle im kriva ona stvar..
Jos jedna mudrost...  [klanjam_se]
[cheers]

Toma RR

na koliko kilometara treba da se radi remont turbo punjaca kod jtd motora ? neki kazu na 100 000 km i da je remont oko 700 eur .... zanimaju me vasa misljenja ? hvala unapred  [cheers]

Kanarinac

Dok ne krene da pusta ulje, a cena remonta je oko 300 evra.

Kengur

Za 300 evra kupis ceo turbo...

sibin

remont se radi kad krene da crkava. turbo moze da traje jako dugo ako se pridrzavas pravila kod koriscenja. znaci posle neke duze voznje sa gazenjem ne gasis auto, nego pre gasenja treba da radi par minuta u leru da se turbina ohladi. polovna moze da se nadje za oko 300e a remont je koliko sam cuo od 300-600e

milos ghost

Citat: UFF poslato 07 Novembar, 2011, 02:15
@ zmiya ja sam imao i vozio alfu pa znam sta pricam a bmw SVI cepaju i pune stalno ne do crvenog nego do blokade pa opet nisam cuo da je tako neko saranio nekog benzinca sestaka (tj znam za jedan slucaj gde mu je obrtaljka obrnula krug jer je radio burnout na plinu na kom nije imao blokadu)

@ pit ja u auto sedam samo kad padne sneg i prelazim 5000km godisnje - pa i da je 20godina star sa tom ucestalosti koriscenja ce mi trajati jos jaaako dugo i sto se mene tice bolje to nego zunto ili jebena dacija jer hocu da se vozim udobno i bezbedno

sta fali puntu?? komsija ima punta 1.9jtd ima preko 200 000km, nista mu ne fali osim sto je takav kakav je.. mali, smesan...

zmiya

Citat: UFF poslato 08 Novembar, 2011, 10:53
E36 sam rip-ovao nekoliko puta :D

Sinoæ na autoputu novosadskom je jedan E36 je umirao,tolko je poèeo da dimi na auspuh,jedva smo utekli da se ne ugu¹imo..