Glavni meni

Kako upaliti LC4 na kurblu

Započeo zodiac, 06 Novembar, 2010, 16:37

0 članova i 5 gostiju pregledaju ovu temu.

zodiac

Citat: kissellii poslato 08 Decembar, 2010, 17:26
Probacu ovih dana pa ako mi odlomi nogu da mogu da se oporavim do proleca.

Nece, ne brini, samo ne pipaj rucicu gasa ni pod kakvim uslovima. Jer ce ti u tom slucaju garantovano vratiti kurblu.
Prijatelj je zao drug

markodjurovic

Citat: MotoManijak poslato 28 Decembar, 2010, 14:37
Kontakt se daje samo ako imas kontakt bravu ;D
i ako imas akumulator :)
Grand Duke of Shumadija and Western Pomoravlje

DebeliZmaj

sad znam da cete me opljujete za pitanje
kako nema pojiam itd...
al zar nemoze se kurbla i ako nemash akumulator ?
zar kad jednom upali nije samo dovoljan sistem,
tkz zatvoreno kolo ?:)
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

zodiac

Moze, ali mora da bude bar malo zivota u akumulatoru. Bez akumulatora tesko, ktm nikako. A i kad bi moglo bez akumulatora, izgoreo bi regler po paljenju motora, pa svakako nije preporucljivo.
Prijatelj je zao drug

DebeliZmaj

hm.. znachi regler mora da ima opterecenje ?
pa zar on nema vec opterecenje samim cinom paljenja, ono svetjice, elektronika/elektrika (svetlo itd) ...
ja ljudi ozbiljno pitam nije mi bash najjasnije ...
da povuchem paralelu sa kolima ... (nisam probo na motoru) damo struju da se samo pokrene
posle skinemo kleme sa akumulatora .. a auto radi ... znachi ima dovoljno struje za sve potroshache ...
ako sam dobro ukapirao kurblanje izbacuje potrebu za inicijalnom zalihom struje da bi se dobilo prvo paljenje
svecice koje pokrece ceo sistem motra sa unutrashnjim sagorevanjem na benzin ... ( kako sam se izrazio )
ako sam lupio slobodno recite netjem se ljutim ..
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

MotoManijak

Moze akumulator i bez kontakt brave
To je za slucaj da imas svetlosnu signalizaciju na motoru

zodiac

Pa koliko ti je radio taj auto bez akumulatora, Zmaju? Ne moze ni kod kola. I ne preporucuje se uopste paljenje na kablove, a da je bez postojeceg akumulatora, ma kako on prazan bio.
Prijatelj je zao drug

DebeliZmaj

pa ne znam ..
radio je ... ne znam tachno vreme ...
al kapirao bi da regler ode da nema opterecenja
ali mi nema logike da kad upalish svetlo nema dovoljno opterecenje ...
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

srbac

Da bi alternator poceo da puni pitrebna je pobuda a to je struja koja upali lampicu kad se da kontakt i onda kad pocne da puni minus na alternatoru postaje plus i lampica se gasi. Bez pocetne struje nama punjenja, Kad upali onda moze i bez akumulatora ali kada padne na ler gas verovatno ce se ugasiti motor, Pozdrav za 4t od 2t koji nema akumulator a i koji ce mu !!!

DebeliZmaj

hm.. znachi altenator nece da puni bez pobude ...
to jest ako se vrti ``ruchno`` on nece praviti struju
ovo je nova info .. ako sam dobro razmeo
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

ЯЭВОЛУТИОН

evo da obnovim temu...Sinoc Dzimika doveo APUa...Dominator mu otkazao poslusnost na zelenjaku pa su ga dovukli kombijem....Brzo smo shvatili da ukumulator valje, da su zice i relej u redu, ali nece da anlasuje....Crkao Anlaser, a do njega moraju da se skinu grane...i tako otvorismo anlaser, kad tamo cetkice na kraju, a uz to odletovale se...obe...nesto preletovah neke cetkice, a dadoh mu njegove za uzorak...moraju da se stave nove i da se propisno zaletuju...ali Dominator ima i kurblu....
-Sto ga nisi upalio na kurblu
-ne moze, i ne znam nikoga ko moze
Ja lagano namestim kurblu da predje gornju mrtvu i nagazim....upali iz prve
- :o
polako objasnjam coveku da je kurbla izmisljena pre anlasera i da je anlaser pomocni sitem a kurbla glavni i da mora da vezba.....za ovakve slucajeve.
Namestismo anlaser i covek krete kuci iz Beograda oko pola 10 ...valjda je stigao....simpatican mladic. ;D
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

apu

jbg, ko zna zna a ko ne zna dva :D

neka, nauèiæu i ja to :) nije delovalo toliko te¹ko :)

Plazma Keks

ah to kurblanje, jednom sam skenjao skocni zglob toliko da sam ga osecao mesec dana

AndreyRR

toliko o coveku koji vozi KTM i coveku koji vozi Trans  ;D ;D ;D

Plazma Keks

doduse, ne moram da koristim saug i dekompresor, samo spricom ubrizgam malo benzina u karburator i pali iz prve, sve ostalo je gubljenje vremena

ЯЭВОЛУТИОН

Citat: apu poslato 01 April, 2012, 13:54
jbg, ko zna zna a ko ne zna dva :D

neka, nauèiæu i ja to :) nije delovalo toliko te¹ko :)
A ziv si .....jesi pokisao
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

apu

e pa jesam, pokisao sam, ali nisam stao do NS-a :) ¾iv, zdrav hvala Bogu malo lud po glavi ali tako to ide :)

ra$a

kad god èujem za kurblanje setim se farbaèove prièe kako su palili njegovog ttr-a kad ga je kupio. neko je brusio magnet da bi dobio ranije palenje i kao vi¹e snage na vi¹im obrtajima. stalno je vraæao kurblu. mnogi junaci su poklekli hahahahah.

ЯЭВОЛУТИОН

Nisu brusili zbog toga....neko je trpao elektroniku od necega pa da bi radilo ikako mora da se obrusi magnet....a onda je neko vratio elektroniku od TTR-a i to je verovatno bio problem...
Imao sam isti problem sa KLRom kome je neko stavivo golfov igniter, pa kad smo stavili originalni, vise nije imao cudan rad....nije hteo da radi uopste kako treba i ubijao je frajlauf.
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

ra$a

jebem li ga, moguæe, ovo mi je ostalo u pamæenju. uglavnom mu niko nije prilazio bez motokros èizama.