Glavni meni

saobracajne kamere

Započeo dzimika, 06 Novembar, 2010, 14:48

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

dzimika

Svi znamo da je policija postavila brdo kamera po gradu da snimaju gresnike koji voze po zutoj traci, prolaze kroz crveno i uopste za proveru stanja na ulicama ali da li su te kamere toliko efikasne kao sto oni navode? Da li postoji nacin da se nekako spreci da uslikaju tablicu a da tablica ne mora da bude sakrivena i slicno?

GhostMile

Citat: johnynovak poslato 06 Novembar, 2010, 14:48

... Da li postoji nacin da se nekako spreci da uslikaju tablicu a da tablica ne mora da bude sakrivena i slicno?

Pratim.  ;D [watching]

dzimika

neki su navidili da moze da spreci neki lak da li za nokte ili nesto slicno koji se nanese preko brojki i stvara refleksiju od blica tako da se tablica ne vidi, nesto slicno kao nocu da slikas sa blicem tablicu, ali mislim da to bas i nije nesto delotvorno, pogotovo po danu

Dzambo

Ima ono socivo u okviru tablice, koje krivi sliku, odnosno reg broj, izuzev kada se gleda frontalno u tablicu. Tj kamera ne moze da usnimi broj tablice, a pandur koji stoji ispred kola ga vidi. E sad ne verujem da ima da se nabavi kod nas, ali verujem da moze da se naruci preko bare. I ne verujem da je legalno.

Kengur

Nalakiraj tablici nokte, probaj da uslikas danju i videces da li je moguce... :D

dzimika


Gašpar

Kengur ima recept za nevidljivo-vidljive tablice ;D

zodiac

Nema nevidljivih tablica za kameru, to su sve mitovi i legende. Nikakav transparentni premaz nece vas zastititi od kamere. Sad slusam na B92, kamere rade, ali ce imati uslove za kaznjavanje na osnovu snimaka za petnaestak dana. Dakle, jos nisu poceli.
Prijatelj je zao drug

K_A_W_A

Ja tablicu drzim ispod repa i niko nikad mi nije nista rekao. Tako mi je jeftinije :D

SSZGO

Citat: johnynovak poslato 06 Novembar, 2010, 16:01
neki su navidili da moze da spreci neki lak da li za nokte ili nesto slicno koji se nanese preko brojki i stvara refleksiju od blica tako da se tablica ne vidi, nesto slicno kao nocu da slikas sa blicem tablicu, ali mislim da to bas i nije nesto delotvorno, pogotovo po danu

kamere ne koriste blic...
a ako ga i koriste bice to verovatno ukljuceno stalno svetlo u IC spektru
Reci nesto pametno i svi ce te pamtiti - Nepoznati autor

Mad Max

#10
zanimljiva tema, da li deluje lak na fixne radare. ne znam  da li imaju blic ovde u ch, posto sam slucajno saznao da je zena sa decom smrtno nastradala zbog blica. iznenadio je blic izgubila kontrolu i tras. posle toga su ukinuli blic, mada ne znam koliko je pouzdana informacija. zna li neko da li deluje anti-radar koji se postavlja na branik automobila na fixni i presretace
Brzi od smrti, Jaci od bola

UFF

mogu slobodno da me slikaju  ;)


Lazic

 [rofl] [rofl] [rofl]

Kako na kolima montirati tablicu ispod repa...?

cika zuba

#13
Mene uslika pre neke dve nedelje ona kamera kod parking servisa na uglu 27.marta i Dimitrija Tucovica,kad je sevnuo blic na zuto odsjaj preko retrovizora tras do ociju,malo je falilo da skocim na volan.... Jel su poceli da salju kazne?! Da znam sta me ceka,inace bio sam sa autom...


Izmenjeno da se moj frend Gunner ne bi nervozirao..... :)
[/

RoaD GunneR

Citat: cika zuba poslato 07 Novembar, 2010, 03:04
tablicu na skuteru sam uspeo izolir trakom da zamaskiram.... :) :)
Al si je zamaskirao svaka ti cast mozda bi imao dilemu da li je zadnja cifra 1 ili 7 mada smem se kladim u motor da je 1

cika zuba

#15
Citat: RoaD GunneR poslato 07 Novembar, 2010, 12:52
Citat: cika zuba poslato 07 Novembar, 2010, 03:04
tablicu na skuteru sam uspeo izolir trakom da zamaskiram.... :) :)
Al si je zamaskirao svaka ti cast mozda bi imao dilemu da li je zadnja cifra 1 ili 7 mada smem se kladim u motor da je 1

Ovo je slikano horizontalno... A kamere slikaju koso iznad!!!

A i ti ''pucac" jel ti nemas sta drugo da j**es pa  si mene nasao da hejtujes?! :P :P
[/

Dukags

Sto narod kaze "Nema toga sto Srbin ne moze da smisli a Nemac da napravi" a ljudi iz najcuvanijih zatovra pobegnu a nece smisliti ili vec nisu izmislili nesto za te kamere!
Vec postoje te nelegalne folije koje iskrivljuju ali sledi nesto jednostavnije i jeftinije!
Don't Worry Be Happy!  [watching]  [cheers]

RoaD GunneR

Citat: cika zuba poslato 07 Novembar, 2010, 18:38
Ovo je slikano horizontalno... A kamere slikaju koso iznad!!!

Nema razlike posto ti kada odlazis od kamere dobija se ugao pod kojim ce se isto moci identifikovati brojevi, ako je optika na kameri dobra i kvalitetna kompresija videa bez problema se proctaju brojevi.

Citat: cika zuba poslato 07 Novembar, 2010, 18:38
A i ti ''pucac" jel ti nemas sta drugo da j**es pa  si mene nasao da hejtujes?! :P :P
Imam, fala na brizi i ne postizem, e sad posto ti smeta kad god nesto napisem, vise nista vezano za tvojoe pisanje  ne komentraisem.

cika zuba

#18
Citat: cika zuba poslato 07 Novembar, 2010, 18:38
A i ti ''pucac" jel ti nemas sta drugo da j**es pa  si mene nasao da hejtujes?! :P :P
Imam, fala na brizi i ne postizem, e sad posto ti smeta kad god nesto napisem, vise nista vezano za tvojoe pisanje  ne komentraisem.
[/quote]

Nista nista,nisam ni brinuo,to se dalo videti iz tvojih postova upucenih meni,a ulog ti za opkladu i nije neki,jbg ne skupljam antikvitete!!! :) :)

PS:No hard feelings!! Kao sto rece hvala bogu pa postoji opcija "ignorisi korisnika"  :)
[/

dzimika

postoji onaj sistem sa motorcicem koji dize tablicu na gore ali to ne moze da se primeni na svakom motoru
najlakse je uzeti i nalepiti nalepnicu protest pa neka razmisljaju sto :P
ovih dana uzimam samolepljivi beli papir da odstampam to :D