Glavni meni

Sredjivanje Horneta....evo kako je sve pocelo......

Započeo davidoff, 06 Novembar, 2010, 12:07

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

davidoff

Dugo sam se razmisljao da li da otvorim temu jer ce biti  jako duga i dosadna ali mozda neko nadje nesto zanimljivo za sebe.


Evo kako je sve pocelo:

U novembru 2009 god. kupio sam svoj prvi ozbiljniji motor Hondu Hornet 600,iz Italije sa predjenih nekih 48000 km u prilicno dobrom stanju,ali ja sam hteo nesto bolje,lepse,atraktivnije i krenuo sam sa migavcima iz ciste dosade jer je bio decembar mesec. Posto sam ja bio vrlo neiskusan i nisam znao mnogo oko novog motora u pomoc mi je dosao Igor (HORNY) koji je inace i zasluzan za izgled mog motora i puno mu hvala na tome,neverovatno kreativan covek sa 10000 ideja u trenutku da nije bilo njega ne bi bilo ni najlepseg Horneta kod nas. 8) Prvo su stigli migavci i neke nalepnice i pocelo je:



Pa sam onda resio da ispoliram grane i jos neke detalje,polepim par nalenica.........






A odmah nakon toga je krenulo i prvo u nizu "rasturanja" i sklapanja Horneta,na red je dosao i top iz ADE prvi po redu.....









Pa odmah zatim i led dioda umesto sijalice za poziciju......










Kao i mnoge stvari koje su mi se na pocetku cinile lepim vremenom sam menjao pa tako su na red dosli i prednji misavci......





Ubrzo je stigla i nova roba iz Louisa i krenulo se u ugradnji,u tom trenutku stize i novi automat migavaca od Fibre i krece akcija......





We won't forget you Marco....


davidoff

Odmah posle stize i novi podrep fabricki posto je motor dosao sa secenim podrepom koj se meni nije dopao i stiglo je novo led stop svetlo.........















Vrlio brzo saznajem i za radionicu za preradu sedista Deki&Boban ostvarujemo kontakt i za 5 dana dobijam novo sediste.......










Stize i novi tank pad od E-promo Sanac i sledi lepljenje i slikanje sa Hornijevim fancy nadrkanim aparatom..........












Ubrzo stize i blatobran,bocne plastike prefarbane od Nucleusa i sledi ugradnja.............













Negde u Martu mesecu sa prvim suncem krenuo sam u ADU sa nemerom da ofarbam kapice na auspuhu u crno,evo kako je ispalo......




U tom duhu farbanja u crnu boju,farbam i jos nekoliko stvari na motoru i evo kako to izgleda...............














I ulazimo u finis stize novi rep,nove grane,scootoiler,prstenovi oko cajgera,nove gume........






















I na kraju novi top iz ADE..............









I to je kraj za sada sage o Hornetu.... :D......verovatno sam vas smorio sa mnogo slika ali ne bi bilo tako lepo da ih nema.........verovatno sam i nesto zaboravio je je zaista posao oko sredjivanja bio obiman i trajao je od Novembra 2009 pa do Marta-Aprila 2010.


Nadam se da cete uzivati u slikama i opisu bar jednim delom koliko sam ja uzivao sredjivajuci je...............





We won't forget you Marco....


UFF

[clapp] [clapp] [clapp]
Svaka cast!

Iako je sudeci po slikama vise radio horny nego ti :D

davidoff

We won't forget you Marco....


bucow


davidoff

We won't forget you Marco....


Kengur

Samo cu dodati da je Hornet kao apoteka! Svaka cast na toliko paznje...!

Izgleda do 00!

davidoff

Citat: Kengur poslato 06 Novembar, 2010, 15:02
Samo cu dodati da je Hornet kao apoteka! Svaka cast na toliko paznje...!

Izgleda do 00!


Hvala... :-[
We won't forget you Marco....


Kengur

Pa iskreno, ja ne mogu da stignem vec mesec dana da operem moj motor, samo se prebrise jelenskom kozom i vozi dalje...

A kad se nakanim da ga detaljno odmastim, nazove UFF i naravno odmah na voznju... :D

Ivan1979


cone


UFF


davidoff

Citat: conee poslato 11 Novembar, 2010, 21:45
prelep hornet :)
samo sto si menjao top akrapa? :)


Nije bio Akrap to je samo nalepnica i taj prvi je bio Robertov,a sto kaze Uff ovaj je bar 5x lepsi.
We won't forget you Marco....


Gile


srbac


Milos

Lepo si ga sredio,
licno meni se ne dopada sediste, jer mi uopste nije u fazonu tako sareno. Ali dobro, to sam samo ja. :)

Nego, nije mi jasno, kupio si ga sa 48.000km, ulozio toliko u njega, a nisi presao vise od 5000km, i vec ga prodao?
Koliko se secam na oglasu je kilometraza bila 53.000.

davidoff

Citat: Milos poslato 02 Februar, 2011, 15:47
Lepo si ga sredio,
licno meni se ne dopada sediste, jer mi uopste nije u fazonu tako sareno. Ali dobro, to sam samo ja. :)

Stvar ukusa,ali da je prakticno tj. udobno jeste...


Citat: Milos poslato 02 Februar, 2011, 15:47
Nego, nije mi jasno, kupio si ga sa 48.000km, ulozio toliko u njega, a nisi presao vise od 5000km, i vec ga prodao?
Koliko se secam na oglasu je kilometraza bila 53.000.

Da bas tako....zinulo dupe za nesto vece...inace imam bebu to je razlog tako male kilometraze prosle sezone...prosto nisam imao kad da vozim,nazalost...

Iskreno se nadam da cu sa sledecim preci bar 10x toliko...
We won't forget you Marco....


Kanarinac


davidoff

We won't forget you Marco....


Havarisan