Glavni meni

You'll Never Walk Alone

Započeo mazzi, 29 Avgust, 2011, 03:09

0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

mazzi

Evo da pocnem taj dugo obecani putopis !!!

Malo ce upocetku biti vise price a manje slika ali jeb ...

Sve je pocelo sa Zeninom zeljom da vidi Anfield i stane na KOP bar jednom, makar on bio i prazan :) A ja sam kao stari i iskusni bajker (eto vozim vec 3 sezone) predlozio da to "obavimo" motorom. A kad se vec ide do Liverpool-a onda je red da se obidje i jos neko mesto usput.
Pripreme za put su pocele ...

1. Izabrati motor?
Posto su pripreme pocele pre dve godine, trebalo je izabrati nesto sto moze da ide po gradu a kad dodje vreme da izdrzi put do Liverpool-a. Tako je izbor pao na CBR 600F, zgodan za svakodnevnu upotrebu a opet moze i da se putuje. A i najvaznije ... Zeni je lep :)


mazzi

2. Plan puta?
Najvaznije je da se put dobro izplanira. Gde ici? Sta videti? Gde spavati?
Hm ne mozemo se ovde bas pohvaliti sa organizacijom.
- Smislili smo gde ici:
Zagrev-Venecija-Zanev-Pariz-London-Liverpool-Hull-Roterdam-Amsterdam-BadenBaden-Rabac

http://maps.google.com/maps/ms?ie=UTF&msa=0&msid=205614126968722187854.0004a7d28a925c01ead54

- Sta videti? Suvise kratko vreme za ozbiljan obilazak bilo kog od gore napomenutih gradova (imali smo 1-2 dana za svaki od gradova) zato smo se odlucili da pitamo Google sta obici u kom gradu za jedan dan. Iznenadio sam se da za svaki od ovih gradova postoje kratka uputstva sta obici za jedan dan :)

- Gde spavati? Odluka je pala da to treba da budu hoteli. Kad stignes umoran i pokisao malo ti je tesko da prihvatis nepoznate ljude u sobi i da sa njih 10 delis kupatilo. Dobra strana motora je sto mozes da biras hotele na 15km od grada.  Sobe rezevisane preko booking.com.

3. Sta poneti?
Zena na motoru = Kombi u pratnji koji nosi stvari :) Odlucili smo se da nosimo bocne torbe bufalo od 60l, na nosacu kofera  POLO krmacu(kao vojna transportna vreca samo malo veca i vodonepropusna), tank torbu NAJVECU i ranac za laptop i sitnice (ne racunam male torbice poznate kao pederuse ;)). Za divno cudo sve je stalo, cak i fen za kosu :) A da ... tu su i komunikatori, nepoznate marke :). Karta Jevrope i Samsung ACE sa IGo kao GPS. Naravno bez uticnice od 12V sto ce se pokazati kao velika greska :)

4. Odrzavanje motora na putu? Sprej za odmascivanje lanca i sprej za lanac. Prva pomoc i onaj smekerski prsluk sto svetli u mraku :) Za sve ostalo ... kratka molitva svaki dan da sve prodje kako treba ;)

mazzi

Konacno je dosao i taj dan da se krene na put.

Dan 1. 22.07.2011

Plan je da se posle radnog vremena napakujemo i krenemo do prijatelja u Zagreb. Gde cemo prespavati.
Negde oko sest popodne opran motor, zakopcane torbe i krecu pripreme za polazak. Stavljamo bocne torbe, vec tu pocinju mali problem. Bocne torbe stoje dosta nisko pa Zena nemoze da smesti noge na fuzastere, ok pomeramo torbe dosta u nazad ali sada snala koja spaja torbe ne moze da ide ispod vec preko sedista. I to smo prihvatili u fazonu "ma nece mnogo da zulja" :) Stavljena krmaca vezana gurtnama za nosac kofera, preko nje ranac a odozgo zategnuta mrezica. Napred tank torba i motor je spreman.

mazzi

Sedam i pokusavam da ga spustim sa centralne ... ne mogu ni da ga pomerim, Od jednom se setim da ja ustvari nikad nisam vozio motor sa ovoliko stvari ... u stvari nikad nisam vozio motor sa koferima i stvarima uopste :) Hm ... Put nije ni poceo a mi vec u problemu. Cale me gurne malo da smaknem motor sa centralne i on prilicno potone. Dali da odma odustanemo ili da ipak odustanemo negde ispred Zagreba :) Kazem Zeni da sedne pozadi i da probamo da se provozamo po kraju. Okrenemo motor dva coska. Slabije koci, malo se teze obara ali se ponasa pristojno. Ipak idemo pa sta bude !!!

mazzi

Krecemo iz BG sledeca stanica Zagreb !!!
Polako se izvlacimo iz BG -a i resavamo da prvo stajanje bude na zadnjoj pumpi u Srbiji. To je nekih 100 tinak km od BG-a. Tu vec nenaviknuto dupe pokazuje zamor :) Nisam napomenu da nam je najduza voznja do tada bila 200 km u oba pravca :). Ipak resavamo da budemo jaci od nasih dupeta i da sledecu pauzu pravimo za 200 km. Put do ZG nezanimljiv, pogotovo nocu :). Gubljenje po Zagorju jos je manje zanimljivo, ali konacno oko 23:30 pronalazimo kucu nasih prijatelja i uz klopu i pice zavrsavao ovaj prvi dan.
Nemam naviku da slikam dok jedem ali bice i toga na drugim mestima :)

UFF


apu

pa fcuk!!!  taman sam poèeo da èitam i uzeo kafu u ruke kad ono qratz... nije to lepo od tebe nikako :D


more, more, gimme more :D

robbief

smooth

SSZGO

Reci nesto pametno i svi ce te pamtiti - Nepoznati autor

ZEKA


Mortisha

I got a little secret for ya, I never sleep when comes the night..
But every time I smack my fingers I switch back into the light...
My moon belongs to your sun, your fire is burning my mind...
Is it love or is it lust? Something that I just can't describe...

mkt


zemunboy


Ivan1979


iva749


nella


Taraba

The band is just fantastic that is really what i think. oh by the way which one's pink?

UFF


Nadalina

Dzukela u podznaku

robbief

smooth