Glavni meni

You'll Never Walk Alone

Započeo mazzi, 29 Avgust, 2011, 03:09

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

skijash

Pica koju sam jeo u Veneciji je jedna od najgorih ikad. Nadam se da ste ne¹to bolje pro¹li :)

mazzi

Dan 3. 24.07.2011

Ovaj dan je bio posvecen Veneciji i uspeli smo da uradimo dve najbitnije stvari:

1. Da popijemo kafu na trgu Sv. Marko i ako tamo deru :)
2. Da se izgubimo :)

Ali da pocnemo iz pocetka ... Ustajemo ne bas rano oko 9 i prvi pogled kroz prozor nam govori sve ... Kisa kojoj smo pobegli na italijansko-slovenackoj granici nas je jurila celu noc i stigla :( Naravno da to nije razlog za ocajanje, imamo mi kacige.

[attachment deleted by admin]

mazzi

Parkiramo na isto mesto gde i predhodni dan i krecemo u potragu za trgom Sv. Marko. Posto se nismo bas nesto nagruvali informacijama sta tacno videti u Veneciji, a i kisa nam je pokvarila voznju gondolom. Resili smo da tumaramo po gradu i vidimo sto vise zanimljivih stvari na putu do cuvenog "TRGA" Vec na pocetku nam je bilo cudno posto znakovi ka trgu pokazuju na sve strane :)

mazzi

Venecija stvarno lep i cudan grad. Jako star i specifican zbog svojih kanala i kuca cija vrata izlaze direktno u vodu :) Ne bih vas sada zamarao o pojedinacnim crkvama posto to mozete da nadjete na netu. Nego cu vam kaciti slike puta kojim smo mi trazili "trg" :)

[attachment deleted by admin]

mazzi

Krenuli smo od Zeleznicke stanice i pokusali da prateci znake stignemo do "TRGA" usput smo nailazili na razne trgice, crkve i ulicice. U glavnom na svakom koraku se nalazio znak koji ukazuje na pravac ka "TRGU"

[attachment deleted by admin]

mazzi

 :)

[attachment deleted by admin]

mazzi

Posle sat i nesto setanja, pracenja znakova i slikanja na svakom cosku :) Izlazimo na cuveni TRG Sv. Marko.  Vracamo se na 1. zadatak. Sedamo i narucujemo kapucino i dve kokakole. Cena rekordna ... skuplje i od voznje sa taksistom divljakom do aerodroma :) Neverovatnih 25 eura, a ne daju ni solje da poneses :) Tu koristimo priliku da se slikamo u MM majcama, u nadi da ce admini ponuditi neki kes i bar delom pokriti onu kafu :).

[attachment deleted by admin]

mazzi

Nakon svega krecemo nazad ka zeleznickoj stanici.
Prvo jednim putem ... nakon sat vremena shvatamo da je put pogresan, ok idemo drugim putem ... jos sat vremena a trg na kome se nalazimo nam je jako poznat u stvari tu smo vec treci put :)

Zena prekida agoniju: ILI KUPI KARTU ILI NESTO IZ CARTIERA! Odluka je pala!  KARTA je sa nama :)

Polako prateci KARTU prolazimo kroz ulice koje sad vec lice na one kojima smo dosli. Oko sedam uvece konacno pronalazimo mesto sa koga smo krenuli. Nakon osam sati setanja sedamo u obliznji lokal da odmorimo otekla stopala i malo sredimo utiske.


[attachment deleted by admin]

mazzi

UTISCI:

1. Venecija ne smrdi, cak mirise na more ... bar kisnim danima.
2. Kafa na "TRGU" jebeno skupa.
3. Bez KARTE ne treba polaziti u setnju.
4. Noge bas umeju da bole ... jako.

Za kraj dve zanimljie slike:
1. Sigurnost na prvom mestu Delta Genarale
2. Kud god krenes trAFRIKA je tu :)

[attachment deleted by admin]

mazzi

Citat: skijash poslato 30 Avgust, 2011, 00:34
Pica koju sam jeo u Veneciji je jedna od najgorih ikad. Nadam se da ste ne¹to bolje pro¹li :)

Zena jela neke rezance :) Ja sam jeo picu i bila je bas dobra. Nije ko nasa lebasta nego bas, bas tanka ali jako ukusna.

UFF


skijash

Naravno da je moguæe, bila je premala, presuva, kr¹ sastojci, lo¹e testo... Nasuprot tome, u Modeni sam jeo najbolju picu ikad u restoranu na koji smo sluèajno nai¹li. Venecija je vi¹e porez za budale, kao ¹to se mo¾e videti po kafi na trgu sv.Marka :)

UFF

Najbolja pica koju sam ja jeo je bila u italijanskom restoranu "la luna" u sakali - starom delu hurghade (toliko je dobra da ove godine idem opet da je jedem ;) )
odmah posle nje na mestu br 2 je nas bucko :D

apu

Citat: mazzi poslato 30 Avgust, 2011, 01:03
Sedamo i narucujemo kapucino i dve kokakole. Cena rekordna ... skuplje i od voznje sa taksistom divljakom do aerodroma :) Neverovatnih 25 eura, a ne daju ni solje da poneses :)

dru¾e, to je Venecija, turistièko mesto i to u najstro¾ijem njenom delu...

u Moskvi (gradu ne kafani :) ) sam pre 6-7 godina platio kafu i limenku kole 11 eura, i kad ka¾em "u Moskvi" nikako ne mislim na CENTAR MOSKVE nego na bezmalo 20 km od centra... evo ti link :D

http://maps.google.com/?ll=55.707318,37.385648&spn=0.00506,0.009645&t=h&vpsrc=6&z=17

Gašpar

Ja sam prosle godine bio u Veneciji i bez puno truda smo nasli Trg Svetog Marka. Samo ne pratis zvanicne znakove, nego natpis napisan kredom po zidovima  :D

Inace, cekamo jos, jos, jos  ;D ;D ;D

Zena

Citat: robbief poslato 29 Avgust, 2011, 23:10
g
Citat: mazzi poslato 29 Avgust, 2011, 22:38Mozda ce neko ko je bio u Ljubljani bolje objasniti gde smo se slikali, nama se to ucinilo kao neki centar grada :)


Druze, ovo uopste nije Ljubljana, nego Celje.  :D

Mozda mi uopste nismo ni bili u Sloveniji.....


Zena

Citat: Gaspar poslato 30 Avgust, 2011, 16:37
Ja sam prosle godine bio u Veneciji i bez puno truda smo nasli Trg Svetog Marka. Samo ne pratis zvanicne znakove, nego natpis napisan kredom po zidovima  :D

Inace, cekamo jos, jos, jos  ;D ;D ;D

Da,ali kad udjes motorom u grad,na potpuno drugi kraj(citaj- ne dovezu te brodom pred trg)malo je komplikovanije...a inace nije bio problem naci ga...nego se vratiti do zel. stanice...

Gašpar

Citat: Zena poslato 30 Avgust, 2011, 23:10
Citat: Gaspar poslato 30 Avgust, 2011, 16:37
Ja sam prosle godine bio u Veneciji i bez puno truda smo nasli Trg Svetog Marka. Samo ne pratis zvanicne znakove, nego natpis napisan kredom po zidovima  :D

Inace, cekamo jos, jos, jos  ;D ;D ;D

Da,ali kad udjes motorom u grad,na potpuno drugi kraj(citaj- ne dovezu te brodom pred trg)malo je komplikovanije...a inace nije bio problem naci ga...nego se vratiti do zel. stanice...

Mi bili kolima i parkirali se verovatno gde i vi. Ona zatvorena garaza sa desne strane, a moto parking je sa leve  ;)

Zena

Levo mostic,ulazak u grad i zel.stanica

Gašpar

Mi smo isli desno, odatle bas ima put ispisan kredom  :D