Glavni meni

You'll Never Walk Alone

Započeo mazzi, 29 Avgust, 2011, 03:09

0 članova i 3 gostiju pregledaju ovu temu.

AndreyRR


Zena


mazzi

Ipak, posto je taj Anfield toliko veliki da ga obidjes za 15 minuta i to ako hodas na rukama :P Ostatak dana smo iskoristili i da vidimo malo grad.

Liverpool je lep gradic i za razliku od Londona ljudi su bas predusretljivi, samo sto njihov Engleski ne razumeju ni vecina Engleza. Ko nasi Leskovcani :)

Liverpool accent -Scouser


[attachment deleted by admin]

mazzi

Ipak smo malo obisli i te Bube ;)

[attachment deleted by admin]

mazzi

Liverpool je bas lep gradic, malo imaju vise kise. Ali vikendom kad se igra fudbal ne pada :) Nije toliko losa Engleska ali da nema Iraca ne bi bilo ni …

[attachment deleted by admin]

mazzi

Dan 13. - 03.08.2011

Konacno danas napustamo ostrvo … Iz nekog cudnog razloga mene mnogo nerviraju ovi Englezi tako da sam uzasno srecan sto cu ih uskoro napustiti … sto se za Zenu bas i ne bi reklo :) U Evropu se vracamo trajektom iz luke Hull koja je na nekih 200 km od Liverpool-a (koliko se secam). Trajekt krece u 21 tako da imamo ceo dan na raspolaganju.

Obilazimo Anfield jos jednom, I odlazimo da odamo pocast zrtvama sa Hillsborough-a

http://en.wikipedia.org/wiki/Hillsborough_disaster


[attachment deleted by admin]

mazzi

Iz Liverpoola krecemo oko 13 … vucemo se, stajemo na svaku pumpu i trosimo poslednje funte … kao da se nikad necemo vratiti u Englesku :) I tu pocetnicka greska … Ja komentarisem kako smo super prosli bez jace kise kroz celu Englesku.

Kako prilazimo Hull-u nebo je sve crnje i crnje i pocinje. Ne postoje reci u nasem jeziku koje bi opisale nastupajuce trenutke. Sve oko nas se pretvorilo u vodu … Na putu je voda dubine preko pola metra, kisna odela ne pomazu posto nisu ronilacka odela :) Odavde naravno nemamo slike posto nismo poneli podvodni fotoaparat. Mislim da je motor na tockovima zadrzala samo nasa tezina i tezina stvari inace bi nas voda odnela.

Pustaju nas na trajekt cim smo stigli u Hull, u kabini pokusavamo da nadjemo suve stvari ali nema ih bas mnogo … Ono sto smo kupili u Liverpool-a je jedino suvo :) Odjednom kisa staje i naravno sunce sija kao nikad do tada … ili covek uvek ima takav utisak posle kise :)


[attachment deleted by admin]

mazzi

Ovi Englezi su stvarno mentoli  [ludak]

[attachment deleted by admin]

mazzi

Konacno ... trajekt krece ... Ja sam srecan ... Zena ...  :P

[attachment deleted by admin]

mazzi

#229
Trajekt putuje nekih 11 sati. Ustajemo rano, more je bas lepo a mi … onako :)

[attachment deleted by admin]

cika zuba

Svaka èast,kao veliki fan LFC naje¾io sam se dok sam gledao slike sa stadiona!!
Uhh kako niste isplanirali i neku tekmu da gledate?!
A ovaj sa klipa ima akcenat kao Bred Pit u filmu Sneè ;D ;D ;)
[/

zmiya

A gde je taj jetreni bazen?

mazzi

Citat: cika zuba poslato 29 Mart, 2012, 08:50
Svaka èast,kao veliki fan LFC naje¾io sam se dok sam gledao slike sa stadiona!!
Uhh kako niste isplanirali i neku tekmu da gledate?!

I meni je krivo, ali smo se trudili da uhvatimo lepo vreme pa smo zato isli leti ... A i ovako Zena ima razlog da opet ide u Liverpool da pogleda neku utakmicu :)

mazzi

Citat: zmiya poslato 29 Mart, 2012, 08:58
A gde je taj jetreni bazen?

Nismo uspeli da ga nadjemo ;)

mazzi

Dan 14. - 04.08.2011

Vratili smo se u EVROPU :) Trajekt nas je izbacio navodno u Roterdamu, ma da do grada ima jedno 20-30 km. Posto tamo imamo jednog drugara odlazimo malo da vidimo i Roterdam.

Imam utisak da Roterdam bas I nema neke stare znamenitosti … bar ne puno pa su pokusali da ludim zgradama to nadoknade. Valjda su od njih ovi nasi pokupili ideju o sarenim kravama po gradu.

[attachment deleted by admin]

mazzi

Nismo se dugo zadrzali u Roterdamu, popili kafu i nastavili dalje. Cilj za danasnji dan je bio obilazak Amsterdama ili ti Lazicevog obecanog grada. :)

Amsterdam je po meni jedan od retkih gradova koji bi mogao da mi zameni BG, valjda zato sto je non stop zivo. Imam samo par zamerki:

1. Vreme - cesto je kisa
2. Cene - mislim da je najskuplji grad evrope
3. Biciklisti - Oni kao da su u drugoj dimenziji ... voze izmedju pesaka brzinom svetlosti i ne jebu zivu silu. Par puta sam bio na korak da zavrsim pod strasnim tockovima biciklista !!!

[attachment deleted by admin]

mazzi

Jedna od bitnijih stvari za Holadjane je da po svaku cenu isteraju svoje pravo. Tako da ako se slucajno nalazite na biciklistickoj stazi, pa makar i u tenku bicete verovatno vise puta pregazeni :)

Evo jedna slika za PIT-a :P

[attachment deleted by admin]

mazzi

Dve za Lazica :P

[attachment deleted by admin]

mazzi

U Red light district-u je zabranjeno slikanje tako da imamo samo jednu sliku gde se u daljini vidi pomenuti deo grada :) Ma da smo ga obisli i pogledali malo sta ima u izlozima :)

[attachment deleted by admin]

mazzi

Meni je bas, bas bila zelja da probam te njihove brownies sa hasisom ali nekako mi je bilo bezveze da taj jedini dan u Amsterdamu provedem tako :). Zena i ja smo seli u jedan kafic da pojedemo obicni brownis ... posle izjedanja istog, Zena pita: Jesi siguran da je ovo obican kolac ... posto ako jeste onda je ona zgrada iza tebe kriva, okrecem se i sad vise ni ja ne znam dali su kolaci bili obicni :)

[attachment deleted by admin]