Glavni meni

Uvoz Motocikala iz Amerike

Započeo SaleV, 28 Avgust, 2011, 13:16

0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

Havarisan

Citat: Dr. Pop poslato 03 Septembar, 2011, 00:33

Orjentaciono da kazemo da bi motor izasao oko 3200-3400dolara sa saletovom provizijom bez poreza i carine.

Sale ispravi me ako gresim...
to je do Bg. ili ne?

sibin

zato sam ja i odustao od kupovine tamo pa lepo kupio u srbiji. previse cimanja bar za mene a jos sam tamo.
kad je ny u pitanju koliko ja znam uglavnom sve ide preko new jersey-ja

Che

Citat: sibin poslato 03 Septembar, 2011, 13:57
zato sam ja i odustao od kupovine tamo pa lepo kupio u srbiji. previse cimanja bar za mene a jos sam tamo.
kad je ny u pitanju koliko ja znam uglavnom sve ide preko new jersey-ja


Meni je DragStar stigao iz NY. U kontejneru sa jois 2 automobila i 1 moorom. Kad smo se podelili ispalo je nesto malo manje od 300e za transport NY-BG.

SaleV

Upravo tako, New Jersey je velika luka iz koje mnogi kontejneri krecu put celog sveta...

Che

Citat: SaleV poslato 03 Septembar, 2011, 20:29
Upravo tako, New Jersey je velika luka iz koje mnogi kontejneri krecu put celog sveta...

NJ - Rijeka - Bgd

SaleV

Citat: SaleV poslato 03 Septembar, 2011, 20:29
Upravo tako, New Jersey je velika luka iz koje mnogi kontejneri krecu put celog sveta...
Citat: Che poslato 03 Septembar, 2011, 16:23
Citat: sibin poslato 03 Septembar, 2011, 13:57
zato sam ja i odustao od kupovine tamo pa lepo kupio u srbiji. previse cimanja bar za mene a jos sam tamo.
kad je ny u pitanju koliko ja znam uglavnom sve ide preko new jersey-ja


Meni je DragStar stigao iz NY. U kontejneru sa jois 2 automobila i 1 moorom. Kad smo se podelili ispalo je nesto malo manje od 300e za transport NY-BG.


Ko je i gde kupio motocik?
Ko ga je doterao do magacina?
Ko ga je odjavio i uradio izvozne papire?(ako nije stigao kao stranac ovde)
Ko ga je zapakovao u kontejner i kako?(da li je bilo ostecenja)
da li je posiljka bila osigurana?
da li ste imali tracking?(pracenje robe)....itd


Ako ste sve to sami i platili tu cenu...ok   ali mislim da usluga koju nudim je izuzetna za sve ovo sto uradim...tj. kompletna usluga....

ЯЭВОЛУТИОН

Ja sam sa druarima iz LA doterao bar desetak motora, troskovi transporta do srbije su bili oko 400 US, ali sve ovo gore navedeno su radili oni, a ono u beogradu ja.....tako damislim da cifra nije velika, pogotovu ako su toliko digli shipinig
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

Che

Citat: SaleV poslato 03 Septembar, 2011, 21:34
Ko je i gde kupio motocik?
Ko ga je doterao do magacina?
Ko ga je odjavio i uradio izvozne papire?(ako nije stigao kao stranac ovde)
Ko ga je zapakovao u kontejner i kako?(da li je bilo ostecenja)
da li je posiljka bila osigurana?
da li ste imali tracking?(pracenje robe)....itd
Ako ste sve to sami i platili tu cenu...ok   ali mislim da usluga koju nudim je izuzetna za sve ovo sto uradim...tj. kompletna usluga....

Brat mi radi u Honda-Yamaha New York. Kupljen je kod njih, jer ga je vlasni vratio i doplatio za novi DS 950.

YOman

Odgovori coveku na sva pitanja.....nemo'se pravis lud!  [dunce]
Ja znam da ¾ivot na granici je opasan i tvrd,
al’ moje ime ovdje od sad znaèi pravda,

na mome sivom konju sada sa mnom ja¹e smrt,
vodi me tamo gdje me moja davna draga
vec ceka...

Havarisan

ja kada bih uzimao bilo bi mi bitno da je sto jeftinije. znaci bez obzira da li ce se ostetiti, bez pracenja, baz pakovanja itd...

Mad Max

od-do, koliko se moze uzeti cbr 1000rr 09-10, plastike me ne zanimaju, samo sat da ima, cena me zanima ocarinjen i sve da je placeno, samo reg moja
Brzi od smrti, Jaci od bola

SaleV

Nisam siguran da ste svi koji komentarisete u ovoj temi i postavljate pitanja,procitali tekst sa pocetka iste.
U pitanju su,ponavljam, aukcije koje organizuju osiguravajuce kuce i banke a na kojima ucestvuju iskljucivo dileri!
Nema mesta na svetu gde se moze kupiti jeftinije vozilo.Cena zavisi od udaljenosti(vozilo-zbirni magacin) i ostecenja..
Naravno i postignuta cena na aukciji....koju nazalost saznam tek kada vidim najvecu ponudu...
Tako da bih tesko mogao dati odgovor na pitanja koliko ce tacno kostati neki model do Bg.

Treba ucestvovati na aukciji i ujedno dati najvecu ponudu...To je jedini je nacin da se vozilo kupi....
ostali troskovi su manje vise dati...

Charuga

Mozete da se dopisujete i na pp.

Pitanje.....dali tj. motocikli su zimi jevtiniji prilicno...pogotovo oni koji su stajali u salonu od recimo 2010.... kakva je situacija za takve motocikle....netreba ucestvovati na aukciji....koliko bi izasla tvoja provizija za tako nesto.....

Dr. Pop

Citat: Havarisan poslato 03 Septembar, 2011, 13:52
Citat: Dr. Pop poslato 03 Septembar, 2011, 00:33

Orjentaciono da kazemo da bi motor izasao oko 3200-3400dolara sa saletovom provizijom bez poreza i carine.

Sale ispravi me ako gresim...
to je do Bg. ili ne?

Da to je do BG...
MK Arhangel

SaleV

Citat: Charuga poslato 05 Septembar, 2011, 09:53
Mozete da se dopisujete i na pp.

Pitanje.....dali tj. motocikli su zimi jevtiniji prilicno...pogotovo oni koji su stajali u salonu od recimo 2010.... kakva je situacija za takve motocikle....netreba ucestvovati na aukciji....koliko bi izasla tvoja provizija za tako nesto.....
Naravno da su najjeftiniji na kraju sezone i pred zimu....dilerima se tesko isplati da uloze novac u motocikle i cekaju kupca do proleca,zimi kupuju automobile i druga vozila koja su trazena na trzistu...
Sto se tice novih vozila iz salona,zaista se prodaju modeli iz prethodnih godina oz odredjene popuste i povoljnosti,ali cene odredjuje svaka prodavnica za sebe..zvanicno nema popusta,,,

Dr. Pop

Malo sam oèistio temu od Offa, mislim da je tema malo ozbiljnija i da je ne treba mnogo offovati, èovek se bavi uvozom motora iz Amerike i tu je svakome da pomogne u svakom smislu te reèi , Ako neko hoce sam da uvozi, nije frka, moze bar neki koristan savet da vam da .
Naj lep¹e bih molio da se smanji off u temi...

Hvala
MK Arhangel

Che

Da pomogne? Ja shvatio da covek hoce da zaradi. I daleko od toga da tu ima nesto lose.

Simpa mi je sto ti pokusavas da odrzis temu ozbiljnu na forumu gde takvih tema ima koliko i prstiju na jednoj ruci... mozda. ;)

MIGE

ja sam se licno uverio u stanje popovog motora kad je stigao iz amerike;sve je bilo onako kako mu je sale ispricao pa sam se cak i zacudio da su to stvarno mala ostrecenja. ;)

Dr. Pop

Citat: Che poslato 06 Septembar, 2011, 10:31
Da pomogne? Ja shvatio da covek hoce da zaradi. I daleko od toga da tu ima nesto lose.

Simpa mi je sto ti pokusavas da odrzis temu ozbiljnu na forumu gde takvih tema ima koliko i prstiju na jednoj ruci... mozda. ;)

Da, da pomogne, naravno hoce i da zaradi, ali ako nekome trebaju neki saveti rado æe pomoæi...
MK Arhangel

zemunboy

Evo da dodam i ja koju dobru rec za Saleta, stiglo naruceno kvacilo za motor kao sto smo se i dogovorili... Sve je ispalo kao sto je i bio dogovor u roku i ceni.

Velika preporuka!!!