Glavni meni

Uvoz Motocikala iz Amerike

Započeo SaleV, 28 Avgust, 2011, 13:16

0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

pit

Citat: UFF poslato 30 Avgust, 2011, 10:16
Citat: pit poslato 30 Avgust, 2011, 01:08
      Ja bih uzeo jednog DRZ 400 enduro,ako naidjes na neki povoljan javi intersuje me.

a ovaj ne moze?
http://www.motomanijaci.com/index.php/topic,4597.msg121197.html#msg121197

                  Taj je DR 350 kolko ja vidim.Nemam nista protiv njega naprotiv...ali ipak bih DR 400 E .Sad sam u fazi razgledanja i dvoumim se izmedju enduro i SM.E sad SM polovni ima vece sanse da je u boljem stanju s obzirom da je mala sansa da je zesce vozen na off-u i jeftinije su enduro felne ...jedino je problem tvrdja amortizacija.

Taraba

Zaguljenije je praviti enduro od SM-a, ali mo¾e, samo mora¹ da vozi¹ 310mm disk napred pa je rizik da æe¹ da ga èukne¹ negde veæi.
DRZ vilju¹ke nisu ba¹ vrhunske, ali mogu da se omek¹aju dovoljno za proseèan off road.
The band is just fantastic that is really what i think. oh by the way which one's pink?

pit

Citat: Taraba poslato 30 Avgust, 2011, 22:13
Zaguljenije je praviti enduro od SM-a, ali mo¾e, samo mora¹ da vozi¹ 310mm disk napred pa je rizik da æe¹ da ga èukne¹ negde veæi.
DRZ vilju¹ke nisu ba¹ vrhunske, ali mogu da se omek¹aju dovoljno za proseèan off road.

         Pa ne bi se ja vratolimio po nekim gudurama ,cisto da mogu da prodjem ....a glupo mi da se lisim zadovoljstav koje pruza SM.Dva u jedno je idealna varijanta bas kod DR 400...jedino me je malo zezalo kako da omeksam PREDNJU viljusku kod SM ...mozda je najbolje da nabavim jos jednu vilu i samo menjam po potrebi nego ....nego da omeksavam i utrvrdjujem jbl ga videcu vec nesto.

SaleV

Molio bih da komentare o prepravci vasih motora i razlike izmedju modela podelite sa clanovima ovog foruma na mestima koja su za to predvidjena....
Ovde sam zapoceo jednu ozbiljnu temu...molio bih da komentari budu u skladu sa tim....

Taraba

Ja sam tra¾io i tra¾io i tra¾io dobrog... ma ¹ta dobrog, pristojnog DRZ-a i na kraju odustao.
Prodaju ih ljudi tek kad ih ubiju naèisto. Jeste to izdr¾ljiv motor, ali ne mo¾e da radi na palmino ulje.

Najpovoljnija varijanta ti je iz US, ali i to je pitanje kako je odr¾avano.

@SaleV: Izvinjavam ti se na off topik diskusiji, ali mislim da usko povezana sa temom - pit hoæe motor kog nema kod nas, a ima u Amerikama.
The band is just fantastic that is really what i think. oh by the way which one's pink?

SaleV

Razumem da trazi takav,pomoci cu mu...
Zamislite kada bi svako ovde iznosio razloge zasto trazi bas takav motocikl kakav ga interesuje...zaista ovo nije mesto za tako nesto....bez obzira za koje je trziste namenjen motocikl koji je predmet interesovanja...
necu vise odgovarati na slicne komentare...

pit

Citat: SaleV poslato 30 Avgust, 2011, 22:49
Razumem da trazi takav,pomoci cu mu...
Zamislite kada bi svako ovde iznosio razloge zasto trazi bas takav motocikl kakav ga interesuje...zaista ovo nije mesto za tako nesto....bez obzira za koje je trziste namenjen motocikl koji je predmet interesovanja...
necu vise odgovarati na slicne komentare...

Ok malo smo se zaneli ...otvoricu novu temu vezanu za slucaj enduro i sm DR 400.
   

Dr. Pop

Nije problem u malom offovanju teme ako je vezano za neki motor koji hocete da kupite , ali slazem se da treba sto je vise moguce smanjiti off....
MK Arhangel

ЯЭВОЛУТИОН

Citat: jager poslato 01 Septembar, 2011, 17:08
U neku ruku, èak i sama rasprava o tome da li treba smanjiti off, zapravo èisti OFF ;D
a u drugu ruku, cak i konstatovanje da sama rasprava o tome da li treba smanjiti off, je zapravo cist off, je zapravo off
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

pit

Citat: SaleV poslato 30 Avgust, 2011, 22:49
Razumem da trazi takav,pomoci cu mu...
Zamislite kada bi svako ovde iznosio razloge zasto trazi bas takav motocikl kakav ga interesuje...zaista ovo nije mesto za tako nesto....bez obzira za koje je trziste namenjen motocikl koji je predmet interesovanja...
necu vise odgovarati na slicne komentare...

          Daj da nesto definisemo.....prevoz motora iz Amerike je 800 evra ako sam te dobro razumeo,tvoja usluga 500 evra i mene ceka naravno carina i ostali troskovi ......
         Nisam siguran koliko se to isplati za jeftinije motore u koje spada i DRZ 400.Za skuplje modele svakako da ima matematike ali za ove jeftine ....ne znam.Ispravi me ako sam neku cifru pogresio...

Kanarinac

Citat: pit poslato 02 Septembar, 2011, 02:25
Citat: SaleV poslato 30 Avgust, 2011, 22:49
Razumem da trazi takav,pomoci cu mu...
Zamislite kada bi svako ovde iznosio razloge zasto trazi bas takav motocikl kakav ga interesuje...zaista ovo nije mesto za tako nesto....bez obzira za koje je trziste namenjen motocikl koji je predmet interesovanja...
necu vise odgovarati na slicne komentare...

          Daj da nesto definisemo.....prevoz motora iz Amerike je 800 evra ako sam te dobro razumeo,tvoja usluga 500 evra i mene ceka naravno carina i ostali troskovi ......
         Nisam siguran koliko se to isplati za jeftinije motore u koje spada i DRZ 400.Za skuplje modele svakako da ima matematike ali za ove jeftine ....ne znam.Ispravi me ako sam neku cifru pogresio...

Pogresio si, prevoz iz Amerika je 800 dolara, a to je oko 550 evra.

SaleV

Za svakog ozbiljnog kupca koga interesuje neki motocikl,rezervni deo,bilo sa Ebay-a ili nekog drugog mesta,ostavio sam broj telefona...Moze slobodno da me kontaktira.

SaleV

Posto je bilo mnogo pitanja vezano za cenu motocikala na aukcijama evo i primera...
Kawasaki VN 900 D 2009. godiste,presao 2668 milja...puna originalna oprema...stanje pali i vozi...sa par sitnih ostecenja...
Cena 1450 $

SaleV


Che

Citat: SaleV poslato 02 Septembar, 2011, 10:46
Posto je bilo mnogo pitanja vezano za cenu motocikala na aukcijama evo i primera...
Kawasaki VN 900 D 2009. godiste,presao 2668 milja...puna originalna oprema...stanje pali i vozi...sa par sitnih ostecenja...
Cena 1450 $

I koliko to kosta da bude spremno za carinu u Bgd?

svetac


Dr. Pop

Citat: Che poslato 02 Septembar, 2011, 20:36
Citat: SaleV poslato 02 Septembar, 2011, 10:46
Posto je bilo mnogo pitanja vezano za cenu motocikala na aukcijama evo i primera...
Kawasaki VN 900 D 2009. godiste,presao 2668 milja...puna originalna oprema...stanje pali i vozi...sa par sitnih ostecenja...
Cena 1450 $

I koliko to kosta da bude spremno za carinu u Bgd?

Nije bas naj jednostavnije to izracunati, razlicito je od primera do primera . pitanje je gde se motor nalazi posto se placa i prevoz od mesta je je aukcija do utovarnog mesta gde se nalazi kontejner, cifra za prevoz moze biti i 1500solara ako se mortor precozi sa kraja na kraj Amerike. Orjentaciono da kazemo da bi motor izasao oko 3200-3400dolara sa saletovom provizijom bez poreza i carine.

Sale ispravi me ako gresim...
MK Arhangel

Dr. Pop

MK Arhangel

SaleV

Upavo tako,nije jednostavno izracunati...da bi imali tacniju informaciju treba imati podatak gde se vozilo nalazi na porducju USA.Vozilo treba prevesti od tog mesta do zbirnog magacina(sto je dalje-skuplje).Magacin je na istocnoj obali...u blizini NY.

djavo

Pa dobro bre, koliko izadje ovaj sto si nasao??
Valjda znas sve podatke, napravi ovde racunicu da svi vide!