Glavni meni

Najbolja tema ikad napisana “Majstor Paganini”

Započeo UFF, 06 Novembar, 2010, 06:37

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Paperinos

Cekaj kume ali to Sinan Sakic ne peva tako.

Sinan peva onako kako sam ja rekao.

Ne peva kume tako, to stoji ali tako ide originalan tekst pesme.

Pesmu je ispevao jedan ozlojedjeni vlasnik Skode koja je izgorela bas zbog plina pa je posle to Sinan prepevao.

Pesma je posvecena Skodi 1000 MB.

Bila je kumasine bas ista kao tvoja, samo sto je tad to bio bas skup auto.

U gradu bilo svega par komada takih auta, vozile ih samo budze i to one prave.

Vozio je tu Skodu neki stihoklepac, doduse polovnu ali dobru.

Vozio je tu Skodu covek koji je pesme pisao za narodnjake i zato je Sinanu on prodo tu pesmu.

Isao on sa tom svojom Skodom po celoj Jugoslaviji.

Ja sam mu je naravski odrzavao jer niko nije tad imao pojma o odrzavanju Skode.

Covek bio prezadovoljan, sve radili natenane uz pivce i meze on piso samo vesele pesme i grdnu lovu mlatio na tome.

Pivce smo pili svaki put i jeli kaurmu i Beloj Ladji kad bi ja pravio racun za servis.

Skoda ga sluzila perfektno.

Ja je nabudzio da ide kao luda, ustelovao mu kume karburator, podesio paljenje.

Covek me drzao ko malo vode na dlanu.

U zvezde me kovao i u mene se kleo.

U Beloj Ladji tamburase kitio u moje ime, zore smo cekali tamo, bas me covek postovao.

E onda se nesretnik ozenio i bas se zbog zene nekako bas tad uhvatio loseg drustva, sve sami trezvenjaci i skolarci.

To behu mnogo losi ljudi neke ucene barabe, oni ga sa njegovom zenom pocese okretati protiv mene.

Opanjakvali me da sam pijandura i priucen majstor koji laze i vara narod.

A on im sve poverovao.

Te me barabe mrzile jer su mi zavideli na mom znanju i znali su da mi nisu ni za jedan nokat.

Svi do jednog su bili moj kumasine neki nadrimajstori.

Pozavrsavali ove nase domace mehanicarske skole, i ispali natavno neznalice teske.

Na strebanje diplome okacili, sa lovom kupili kojekave knjige i alat.

Ti majstori naravski nisu imali pojma da oprave nista , ali su imali neke instrumente sa kojima su mamili musterije i uz pomoc kojih su jedva uspevali da ubodu nesto.

Natucali su ko djaci na popravnom u avgustu.

A tad kume bilo novaca i lakovernih vozaca ko pleve.

Lopatama su te neznalice zgrtale novce od budala.

Opravili su velike radionice i velike servise, i time su navlacili naivne musterije kod sebe.

A taj sa Skodom bese mnogo naivan i lakoveran.

Dobar prostodusan cvek al mnogo naivan i povodljiv.

Ubedise oni njega da sam ja pijandura i da se on kani mene i alkohola.

I da vidis nesrece presta covek da pije.

Sretnem ti ja njega sa zenom na Limanu i pitam ga sto ga nema a on mi rece da ne pije vise ozenio se i da ide samo u ovlasceni servis, kaze zena ga ubedila da je tamo bolje i sigurnije a i jeftinije.

Njegova zena neka opaka opajdara dodade tom prilikom da je dosao kraj njegovom bancenju po kafanama i da je on sada zenjen covek.

Precutim ti ja njemu tu njenu uvredu i rekoh mu da radi kako oce i kako misli da je najbolje.

A onoj ostrokondji ne rekoh nista.

Vidim ja da su mu uzeli oci oni prevaranti i da mu je zena jaja stegla u mengele .

Mislim se ja u sebi jebao si cvorka prikane, ko je presto piti i ko je zene sluso taj nije dobro prosao u zivotu.

E bas si se u lepo drustvo uhvatio…..

On jadnik poce da ide kod ovlascenih na servis a oni mu zajebu sve oko paljenja i rasteluju mu karburator sa tim skandalama.

Sjebali mu oma karburator koji sam ja perfektno ustelovao onako na sluh.

Poce Skoda da mu trosi sve vise a benzin poceo da poskupljuje.

Silne mu pare uzese za nista.

Svaki dan mu samo nesto steluju i klepaju ga.

Skoda sve gore i gore radi, a oni ne odustaju od klepacine.

Dusu mu uzeli dlavoli trezvenjacki.

Coveka onda ti ludaci zajebu da ugradi plin.

Covek mislio kao i ti da ce biti jeftinija voznja sa plinom, ali ono oces malo sutra.

Cim ga ugradio oma se pokajao.

Poce Skoda da se greje, pocelo ulje da curi na sve strane, dimi ko lokomotiva na auspuh.

Od plina pocese da zvekecu ventili, karburacija se skroz rastelovala, nece da pali iz prve,slabo vuce, uz brdo nece da opepeli u trecoj brzini , ne prima gas a kad je stisnes po gasu puca ko mitraljez na auspuh, ma muke zive ga spopale.

Oni majstori ga osurili, a nista mu nisu pomogli, auto mu sve gori i gori a novaca sve manje jer ne moze da radi i pesme pise samo visi po njihovim servisima.

Oni ga setaju od jednog do drugog i klepaju.

Dodje on opet kod mene, poklopio se usima i kmeci ko jazavac, vice daj pomagaj prijatelju Paganini.

Pomozi mi opljackase me skroz.

Aha dodje opet ti kod mene stihoklepac rekoh tad ja njemu.

Sta bi sad , gde je zena da te posavetuje sad si dosao kod pijandure a nije te bilo toliko vremena , uhvatio se ti trezvenjaka a zna se da nema pravog majstora koji ne pije.

A on ruke sklopio i moli me ko boga , daj pomagaj maestro Paganini u ime starih dobrih dana, auto mi se totalno batalio, ne pali, greje se, trokira ,ne mogu nigde da maknem, propadoh skroz.

Zena me unisti.

Ja ti se tu sazalim na njegov slucaj popijem tri piva dam i njemu jedno, i uzmem da mu sredim, to sto su mu budzili oni trezvenjacii.

Necu da budem zlopamtilo, ocu da pomognem svakom takav sam ti ja al reko mora da bude po starom.

Posaljem ga po gajbu piva reko neka mi je donese da me odobrovolji i da zalijemo njegov povratak medju normalne ljude.

Reko radim al samo ako pocnes ponovo da pijes i ako opet posle posla idemo u kafanu.

On je bez reci pristao na sve.

Otvorim ja haubu na Skodi kad ono imam sta i videti , kume moj ispod haube cuda i pokori, sjebali mu sve oni seprtljari.

Na sve strane motor balav, ulje lipti a motor masan ko burek.

Rascvetalo se kuciste vazdusnog filtera, filter otiso u majcinu osto samo gumeni prsten, kartona nema nigde, svemu otislo u karburator.

Tuce struja na razvodniku ko da munje sevaju, a motor se trese ko poenter u jesenjem lovu.

Drhti motor ko celavi poenter kad ga rosa okvasi.

Elektricitet mlati ko da sveti Ilija senluci.

Au reko sokole moj bice ovde posla poprilicno.

Paperinos

Covek kaze radi Paganini sve sto treba ne pitam kolko kosta, samo uradi i spasi moju Skodu ako boga znas.

Nastelujem ja ponovo na uvce karburaciju, naravski kolko se moze, jer su mu onu karburaciju koju sam pre udesio skroz sjebali sa instrumentima.

Instrumenti kume unistavaju sve zivo, posle njih nikad vise nije kao sto je bilo pre.

Instrumenti sve ozrace i uniste i vise nikad nema onog zivota u masini ko sto ga je bilo pre njih.

Povadim karton iz karburatora zivot da mu vratim.

Podesim paljenje opet onako po mom receptu , na uvo, dam mu malo vise ler gasa, razbusim mu dizne u karburatoru i otvorim leptir.

Skinem ti ja creva od plina i zacepim ih sa pampurima.

Reko nema vise plina i trovanja motora.

Oma Skoda dosla sebi.

Reko daj jos da mu dam i nivo goriva na plovku da ima Skoda malko vise danfa.

Ustelujem ti ja onda i ventile, popustim malko vise izduvne ventile, i pritegnem usisne na meru.

Predihtujem ja njemu ventil dekl da ne slini ulje, stavim originalne platine i osmirglam razvodnu kapu.

Zalepim ja kapu sa hermetikom i oblepim je sa izolir trakom da mozes terati i kroz potok a da ne okvasi paljenje.

Stavim ja njemu moje svecice sa jacim zazorom i vecom toplotnom vrednoscu.

Ubacim dve Ruske bobine, umesto jedne one kilave Ceske , premostim ih sa debelim kablom i opravim lepu racvu za kabal.

Tuce varnica ko prst debela mozes svajsovati sa njom kolko je jaka.

Kabal od bobina do razvodnika stavim od Volge, to je kume onaj ko palac debeo kabal pa ga jos obmotam tri kruga oko bobina da dobije indukciju.

Opravim mu filter za vazduh od Lombardini freze onaj uljani sa gustom zicom i nakalemim mu to na njegovu karburaciju.

Udesim ja njemu da Skoda vuce kao luda.

Odem ja na probnu voznju.

Reko da vidim sta sam uradio i kako ce da sad vuce.

A ono se Skoda od mog jadnog stihoklepca preporodila, vaskrsla iz mrtvih, podmladila se.

Ne smes pipnuti gas kolko je sad prgava, ide ona Skoda kao munja.

Vatra iz auspuha izlazi, plamen lize branik .

Poteze Skoda kao iz pracke tane, lepi za sediste, ma ko za trke da je pravljena.

Vratim se ja i dam njemu da je proba.

Reko ajde vozi do Bele Ladje.

Vozi on Skodu a ona leti.

Ide Skoda ko aeroplan.

Reko jer valja, a on kaze odlicno ide, e reko vidis da je plin sranje nemoj vise to sranje da stavljas.

Kaze on da nece vise da ga stavi nikada i da se pokajo oma cim ga je ugradio.

Kaze dojadilo mu da ga pumpa iz boca jerbo tada tog sranja od plina nije bilo na pumpama da se kupi, koristio se samo za sporete za cega je i namenjen.

Coveku se smucilo da ga vucara i da one boce pretace.

E skole sad teraj Skodu tamo gde smo nekad isli.

Tera covek Skodu i peva, kaze ne moze da je prepozna.

Parkiramo mi Skodu pred kafanu, pozovemo tamburase da nam muziciraju i narucimo mesano meso plus po pola kile jagnjetine za svakog.

Taman se mi naostrili da se gostimo , tamburasi se poceli stimovati zice kad eto ti one njegove opajdare u kafanu.

Upala ko da je racija.

Sikce kao guja na njega.

Trazi da oma ustane sa stolice i da izlazi smesta na ulicu da mu ona ocita bukvicu.

On se siroma pokunjio, podvio rep ko ker i izaso oma za njom.

E reko jebem te sreco.

On cuti stoji ko kolac da je proguto a zena onda poce da ga postrojava.

Jebala mu tamo pred svima sve zivo i mrtvo, psuje prokletnica ko da je kocijas.

Majku li joj njenu poganu bese to neka Banacanka tamo iz Beckereka a zna se da tamo zene ne valjaju ni za sta i da su do zla boga neki uncuti i baksuzi.

Zene iz Beckereka su najveca kazna koja moze da zadesi normalnog coveka.

Te zene su upropastile tolko finih ljudi da je to pravo cudo kako ih bog nije sve spalio i u ad bacio.

Majku im njinu poganu bas sam mislio da je pakao tamo u Beckereku, sam zbog njih.

Cini mi se da su crne vestice sas metlama spram njih andjeli.

Te kad nesto zainate i kad nesto uvrte sebi u one pogane glave, ta mos ih naopacke okrenuti one ce i dalje da teraju i kandzijaju tako, sve dok im ne polupas njokalicu il dok se kola sa kojima one kocijase ne surduknu i dok sve ne propadne.

Take zene rdjavo prolaze kod jakih ljudi i kod cvrstih karaktera.

One se zato uvek vataju nekih smokljana ili povodljivaca kod kojih one vedre i oblace.

Te baksuz zene nisu ni za kurac, i sa njima srece u zivotu nema.

Nji je bog opravio izgleda da kazni gresnike.

Nikake su domacice, nisu ni kucanice, prave su prljuse i samo bi po soru lajsale i paradirale svoje besne guzove.

Na decu se izdiru, vode abrove, samo im nesto smeta i svadjale bi se dan i noc, nista im nije potaman.

Za svadju su uvek orne a za poso nikada.

Iz ociju im kurac viri.

Dva oka bi u glavi zavadile, tudje novce vole da trose i sa njima da raspoalzu, a svoje kriju ko zmija noge.

Tudje bi rasprodavale a svoje bi da za sebe drze.

Ko o cemu prica ta samo o abrovima i o svaleraciji.

Sam bi Beckerusa da lajsa i da ide iz kuce na ulicu.

Kad se bolje promislim tacno su one Bes keruse i kanda je ono slovo "c" pogresno neko turio u naziv te varosi.

Ta varos je zapravo Beskerek pa su im ondak i zene Beskeruse, tacno ce biti tako da je.

Svugde je toj Beskerusi bolje neg u rodjenoj kuci, tacno su ko kere sto se po soru smucaju.

Kucu koju je zaposela Beckerusa moz iz aviona prepoznati.

Ta kuca je uvek zapustena , i sa korovom koji je do prozora niko.

Moz biti i ganjc nova kuca, i biti ko zna od kakve gazdacke familije upamti gde se ona naseli tu se oma i nered odomaci i ta kuca propada pod garanciju.

Ona sas sobom oma i nered i nesrecu donese u kucu kao miraz.

U kuci je oma sutradan strvinarnik i lom ko u svinjcu, deca koju ona izrodi su prljava besna i navek pogana.

Nista od te dece nece biti valjano i ne nadaj se dobru i napretku sa njima.

Gde ona poseje svoje zlo seme nece biti zetve.

Ono sto ona zgotovi za jelo to ne moz ni kera pojesti.

Kad vidis gazdacku kucu da propada znaj da je u nju usla neka debelguza iz Beckereka.

Cak i ona cuvena pesma o cetir konja debela govori o njima sam malko uvijeno.

Cetir konja debela je tero lola preko Begeja, al njiova cuprija bila uzana ko kutija pa kad je lola tero cetir ridje nije mogo da predje.

Tako bilo u pesmi al zapravo bilo u stvarnosti malko drukcije.

Jesu bila cetir konja debela, bila i ta uzana i cuprija na Begeju, bio i onaj lola, al ne rekose u pesmi da je sa lolom bila i Beckerusa.

E ona uzela kajase od lole i poterala konje pravo u Begej.

To u pesmu nisu turli a tako je bilo, otisli konji i kola u Begej sam zbog poganstine koja je kocijasila.

Tela baksuz zena da bez raspreganja protera kola preko uzane cuprije.

Od pogani nije znala sta ce pa u Begej surduknula konje i kola .

E tako je i ova baksuz zena mog jadnog stihoklepca na soru izribala i u auto uterala a onda se vratila kod mene u kafanu da me krpi i napada ko zolja.

Kaze ona kuja da mi se nece paltiti nsita i da sam ja njima opet upropastio auto sto sam plin iskljucio i da sam joj coveka opet uhvatio pod svoje i da se opet zbog mene napio.

Kaze ona meni da sam ja prljav i mastan i oni oma idu kod njenog cistog i pedantnog majstora da vrate plin i da cu morati da joj sve troskove platim .

Oteram ti ja nju u majcinu i odalamim joj jednu laku majstorsku samarcinu od koje joj oma izbijem dva kutnjaka.

Stimovao sam moju ruku ko sa kilo kljucem, da sam malko jace odalamio patosirao bi je oma.

Zaveza kerusa iz momenta i ode sa mojom nogom u dupetu koju sam joj dao pride da je espedujem sto pre iz birtije, odleti ona Skodom sa onim njenim smokljanom .

Sede ona u limuzinu i ode punim gasom niz drum da se sve prasilo.

Platim ti ja ceh i pocastim muziku ko da su mi svirali i izadjem iz kafane a da nista od iznetog nisam ni okusio, smucilo mi se i ogadilo svo ono meso zbog pogane Bes Keruse iz Beckereka.

Odem do moje kuce peske i sredim se gospodski ko sto umem.

Zena me opeglala i ocetkala al ni rec mi ne rece, niti sme da me pita gdi ja to sad idem , jer zna da sam mnogo bestan cim se paradim i ovako glancam.

Obucem ti ja moje glanc nove dunkl plave caksire, belu kosulju, crne mokasin cipele , i dunkl plavi sakov komotan.

Uzmem punu saku novaca , satvim ih u sve dzepove , izadjem na ulicu pa krenem pesaka pravac na tvrdjavu.

A na tvrdjavi svira Janika Balaz i njegova banda.

Vece lepo onako mlako i zvezdano, puno nebo zvezda a po nebu sevaju kometle sas repom i bez njega.

Lete kometle na sve strane a zvezde zmirkaju na pun mesec koji se zaokruglio.

Vece ko upisano za bekrijanje.

Pevao je tada na tvrdjavi mladjani Zvonko Bogdan.

Sednem ti ja lepo na terasu na moje mesto i pozovem oma tamburase da sviraju sam za mene a Zvonko da peva oma Cetir konja debela pa ondak Temerav i onu Ej mati mati mati, za pocetak da se malko povratim od besa koji me je drmo ceo dan.

Porucim ti ja sampanjac onaj nas cuveni Biser , celih dvadeset komada i do rujne zore nisam muziku pusto da mrdne od mene dok ih nisam popio sve do jednog i sve flase porazbijo o bedem tvrdjave, onaj od onih golemih belih cigala sto na varos gledi.

E kad sam ih sve popio i razbio platim ceh pozdravim se sa muzikom i dam im sve novce koji su mi ostali.

Onda udarim polako nogu pred nogu sa Petrovaradinske tvrdjave , krenem kuci svojoj dok rujna zora svice tamo iz pravca rafinerije.

Idem i pevam ,dusa mi nam mestu sve mi potaman.

Ustimovo sam se ko bog.

Sidjem tako putem ispod sata po onoj kaldrmi varoskoj i izadjem skoro kod mosta kad ono imam sta i videti.

Vidim ti ja na mostu guzva, otegla se kolona vuku sajlom i lancima neku spaljenu skoljku slep sluzbom a neki nesretnik na mostu kmeci ko ranjenik.

Lupa se rukama po glavi i kune nebesa.

Vidim ja poznat mi auto.

Natezu ga slepadzije sa sajlom, olupina koja je skroz izgorela mi bas poznata , tovare je na karoseriju kamiona.

Prepoznam ti ja da je to ona Skoda i onaj stihoklepac.

Sta bi sokole , sta te trefilo smokljo jedan pitam ti ja njega.

A on pao na kolena, kumi i moli da mu pomognem , kaze izgore mu njegova skoda zbog plina, otkacilo se neko crevo od udarca.

Kaze zena vozila auto nije tela da ceka ko sav svet,nego obisla celu kolonu i udarila o ogradu mosta presla na drugu stranu i ispala u Dunav.

Od udarca auto se oma zapalio.

Zena krenula sabajle kod njenih u Beckerek, u bolnici je sad ali joj nije nista, malko se napila vode iz Dunava i malko je ugruvana .

Spaso je neki sa camcem sto je peco ispod mosta ,njega zvali iz milicije da dodje po olupinu.

Evo malopre je stogao i sad ide do bolnice.

Eto rekoh li ja da je ona pesma o cetir konja debela tacno o Bes kerusama divanila.

Reko kad je tako neka teraju sa slep sluzbom olupinu kod mene u radionicu pa cemo da vidimo sta se moze udesiti kad se naspavam.

Posle podne ja se probudio a on me ceka u radionici.

Savio se kao kifla, svrlja nesto po nekom blokcicu.

Kaze mi moja zena ceka me od jutros i da taj stihoklepac uopste nije spavao .

Reko nek ceka i treba da ceka,tako treba da prodje svako ko zene slusa.

Moja zena ni da bekne vidi da sam bestan stavila rajfeslus na usta, zgrabim ti ja flasu piva i krenem prema radionici.

Majstore pomagaj, pomozi mi Paganini jauce i preklinje stihoklepac daj uradi sta god treba sam da mi se auto popravi nema nigde delova za nju svagde sam bio kazu da od auta nema nista kad se zapali i da to ne mzoe da se popravi.

Auto mi treba on mi je lebac .

Bez auta sam gotov.

Vidim ja da je sve izgorelo, od skode ostao samo lim, al sva sreca imam ja celu skodu u radionici istu taku, teo sam bas tih dana da je secem u delove.

Taman cu da mu prodam ceo auto po paprenoj ceni, odracu ga kao jarca.

Reko opravicu ti auto, al samo pod uslovom da mi napises jednu poucnu pesmu o plinu i da mi je ovde pevas dok ti budem radio limuzinu.

A on pade na kolena i poce da mi ljubi cipele...veli pisacu i pevacu sta god zatrazis.

I tako kume moj on napisa i ispeva pesmu o plinu i njegovoj Skodi.

Ja prekucam brojeve sa njegove olupine na onu moju u radionici i oderem ga po propisu.

Dva meseca sam ga zavlacio i klepao za lovu.

Uzo sam skoro tolko novaca kolko je kostala taka skoda na pijaci.

Pevo mi je svaki boziji dan “Sve je postalo pepeo i dim otkad sam u Skodu ugradio ja plin…aaaa…aaaaaa..aaaa..a


Paperinos

Pevo mi je kumasine stihoklepac svaki boziji dan dok mu ja nisam auto predo.

Svaki dan mi donosio novaca i nisam teo da mu je dam dok mi nije sve isplatio.

Ona njegova aspida ga ostavila oma cim je iz bolnice izasla.

Otisla Bes Kerusa kod njenih tam u Beckerek sa nekim nasim direktorom sa kojim se spandjala u bolnici.

To bio neki mnogo naivan i dobar covek ko i ovaj njen sam sto je imo vise novaca i malko je bio stariji a nije zenjen bio.

Covek bio u bolnici zbog gihta i tu ga namamila ova aspida.

Oma ga odvela kod popa u Beckerek i tamo u crkvi udesila vencanje.

Namirisala aspida da ovaj ima nesto novaca i neku kucu tu na Salajci pa to oma nameracila a za sebe da uzme.

Direktor se po njenom nagovoru penzioniso oma i preso kod nje u Beckerek da zivi.

Tamo ga ona oma stavila na jaku ranu, sas puno soli i zaprske .

On se covek oma razboleo, kuvala mu ona i caja od oliandera i da vidis ti kume spakova ona njega u drveni kaput za sest meseci.

Uze kuja i kucu i njegove novce za sebe a da coveku nije ni cestitoga spomenika digla.

Saranila ga ko kera na grobljanskoj utrini tam na Uspenskom groblju sas krstom od topole u plekanom sanduku.

Jos se siroma nije ni oladio a ona vec zajasila novog djuvegiju nekog udovca iz Kamenice sto je imo cuda i pokora od stanova i placeva po celoj nasoj varosi.

Tog sam ja kicosa znao od pre , zvali ga Kabal i bio je mnogo zajeban covek kog niko nije mogo da zajebe.

Vozio je neku belu Opel Olimpiju i stalno se kurvo sa kojekakvim udovicama i raznim ojebinama koje je susreto po gardskim grobljima.

Kabal je menjo zene ko kamiondzija celave gume a volo je da sebi ugadja ko da je kralj.

Ma koji kralj, kralj je za Kabla bio niko i nista, Kabal je bio hedonista nad hedonistima.

Kablu ni car nije bio ravan.

Zene su ga volele jer je stalno miriso na pomadu i sto je imo vazda ustirkane kosulje na sebi i izglancane cipele sa kamasnama.

Kabal je imao stav kao general, bio je prav ko strela i niko zapravo nije znao kolko godina ima.

Nije imo ni jednu boru na licu, a kosu je stalno farbo.

Bio Kabal po izgledu ko predratni ministar.

Imo je uvek sivo parno odelo na sebi sa prslukom, na glavi uvek paradni sesir, sat sa lancom i lakovan stap sa pacijom glavom od mesinga.

Zimi se ogrto pelerinom pa je bio poput nekog grofa.

Nosio cipele sa kamasnama a brkove je spicio ko macor.

Zene su ga vijale ko da su lude.

Obecavo im je sve i svasta dok ih ne namami.

Vajko se stalno Kabal da nema srece sas zenama i da mu sve umiru od nekih cudnih boljki ili ga ostave bez razloga.

Nije zalio da prolije i celu reku suza sam da privoli onu koju je teo da obrlati.

Od nekih zena je bio cak i tri puta stariji.

Kabal je plako i kod ove Beckeruse koju je sreo na groblju kad je i on saranjivo svoju prethodnu zenu.

Ovog puta ukopo je neku od njega duplo mladju uciteljicu solfedja koja je naprasno dusu ispustila u cetrdesetoj a aspida je potabala svog muza direktora koji je pandrknuo u sezdeset petoj.

Osladilo se aspidi da otima i da paradira sa guzovima pa se zaracunala misleci da je i ovaj matori kicos jednom nogom u gorbu a imo je tako lepu limuzinu i lepo se oblacio, miriso je na pomadu.. .

Mislila je ona sad ce i njega da prevesla, jerbo je cula tu na groblju od nekih udovica da Kabal ima novaca na knjizici u banci ko onaj Grk Onazis i da ima svega osim srece sas zenama.

Mislila je ona zajebace matorog Kabla i uzece mu sve ko i ovom pre njega sto je uzela pa ga u grob oterala.

Sam se tu ona malko zajebala u racunu.

Kabal nije imo ni cvonjka u banci, taj je svoje novce ulago u kupovinu starih kablova i zice od bakra po cemu je i dobio ime.

Njegove novce nijedna nije uspela uzeti za sebe, a on je od svih svojih zena uzo ono sto su one imale.

Kabal naravno svoje nezne ruke nikad nije isprljo nekim radom.

Za njega su taj posao radili kojekavi sakuplajci tih zica po celoj ondasnjoj drzavi.

Te sakupljene kablove je njegov covek inace dalji rodjak koji je ziveo u Bukovcu trebio od izolacije i razvrstavao u buntove.

On je posle te razvrstane kablove na veliko prodavo Nofkabelu koji ih je zatim topio i od njih pravio nove.

Rodjaku je Kabal davao mrvice od tog bericetnog posla pa je taj i od mrvica silne novce pokupio i zaradio.

Silne je pare Kabal uzo na tom poslu, silne.

Cim bi mu sta preteklo od novaca oma bi kupovo plac ili kucu na dobroj lokaciji.

Kabal se zenio preko sto puta, tacnije celih sto pedeset i sedam puta a kod njega nijedna zena nije sastavila,vise od mesec dana.

Tries dana je bio najduzi staz za zene tries i jedan dan je rekord i to je izdrzala samo neka Ruza iz Srema i dusu ispustila u trideset i sedmoj godini.

Ta zla kob od mesec dana je sve zene oterala u beli svet ili pod zemlju

Nije Kabal imo zakonite dece kod sebe , al je zato imo vanbracne dece kolko volis.

Neki su brojali do cifre od pedeset ali su rekli da ih ima zasigurno vise.

Kabal je opravio tolko dece da je to bilo pravo cudo.

Svu tu decu Kabal je bez izuzetka prizno i davo je za njihovo skolovanje i izdrzavanje kolko je smatrao da treba.

One zene koje je zenio a nisu pandrknule pa su pobegle nikad nisu dobile nista cak ni njihovu imovinu i novce koje im je Kabal uzo.

Begale su od njega ko djavo od krsta.

Novac koji bi eventualno posle dobile uvek je bio namenjen samo za njegovu decu.

Neke zene su od njega begale posle par dana , a neke su pandrknule na vrlo cudan nacin u roku od tih famoznih mesec dana.

Pricalo se po varosi svasta , tako se jednom proneo glas da Kabal davi zene i da ih posle baca sa mosta jer se jedna njegova zena zaista bacila sa mosta.

Neko je u kafani reko da ih tera nocom da se bese o lustere jer se zaista jedna sudijnica i obesila o luster a imala je tek pedeset godina.

Jedan opet rece da ih Kabal mori ko onaj Drakula sto sisa krv zenama jer su zaista sve do jedne kad bi od njega otisle bile ko krepe blede i ispijene sa ogromnim podocnjacima i spavale su danima ne budeci se iz zna.

Svasta se pricalo po varosi o Kablu kog su zbog preke naravi plasljivi ljudi zaobilazili a zene su se na njega lepile ko muve na govna.

Na Kabla se zalepila i aspida Beckerusa.

Paperinos

Kabal je tu nju oma izokola ispito sta ima od miraza i koliko ima novaca posto je svim svojim zenama bez izuzetka Kabal sve novce uzimo na cuvanje i stavljo je to u neku zajednicku kasu za koju je samo on znao gde se nalazi.

Kad je cuo kolko aspida ima novaca Kabal , je iz unutrasnjeg dzepa sakoa izvadio svezanj u kom je bilo dva puta vise od nene cifre za koju mu je Beckerusa rekla da je ima.

Pohvalio se onako smerno da on kod kuce ima mnogo vise novaca i da za njega vise ti prokleti novci ne znace nista i da mu je svega dosta, sem mira i spokoja koji trazi da ima sa nekom zenom koja bi znala da ga postiva i ako bog da nasledi jednog dana kad ode bogu na isinu.

Treba mu zena da uziva sa njim u blagodetima i dobrima koje je steko.

Zivot je tako porlazan i nema se kad cekati kad covek zagazi u godine.

Aspidi su oci zasijale kad je ugledala onu gomilesku pedantno slozenih novcanica.

Oma tako sa groblja otisla je da se venca sa Kablom.

Posto Kabla niko od Pravoslavnih i Katolickih popova iz varosi i okoline nije teo vise da vencava iz gorepomenutih razloga…… Kabal se dosetio da nadje jednog raspopa Evangelistu iz Savinog Sela koji je za novce vencavo ako treba i motiku sas vilama il kozu sa magarcem…. i oma je udesio vencanje sas svojom 158 zenom Beckerusom.

Oma joj je i sve njene novce uzo, na cuvanje a sa jednim delom je platio popu.

Doveo je oma kod sebe i dao joj je zadatak da mu gotovi ranu , sprema kucu i pere ves.

Kod Kabla je kuca bila udesena ko apoteka, sve je tu bilo utambureno pod konac ko u kasarni.

Kuca se sijala od raskosi i pedanterije.

Beckerusa se onesvestila od srece kad je videla taj sjaj.

Bila je kuca puna ko oko sa sjajnim stvarima i starinskim namestajem.

Nije bilo cega nema u toj kuci.

Kuca na lakat sa jedanaest soba i velikom kujnom.

U kucu se ulazi kroz ajnfort koji je zatvoren sa hrastovim rezbarenim vratima koja su ukrasena sa vitraz staklom i mesingom.

Kabal je imo u kuci tri klavira, sedam stolova i devet sifonjera koji su svi bili u serlac polituri.

Imo je na svakom zidu sat sa klatnom.

Na plafonima u svakoj sobi su visili veliki starinski lusteri oni cuveni Palileji.

Do ulice je imao pet pendzera , od kojih su dva bili kibic fensteri.

Gostinska soba je bila sva u dunjama i sa sifonjerima od ruzinog drveta u kojima su bile slozene kristalne Swwarowski figurice pored kojih su se nalazile i keramicke figurce cuvene Madjarske firme Zolnaj.

Veliku kujnu se nalazila u procelju sa dva zidana sporeta,iz nje se ulazilo u trpezariju koja se nastavljala na dnevnu sobu koja je bila puna knjiga sa velikim divanom na sredini.

U dvoristu je bila veranda sa trscanim krovom i kanabetom na kom se Kabal odmarao u letnjim nocima kad mu nije teo doci san na oci.

Po celom dvoristu su bile slozene one velike svapske S&W cigle i debele kamene ploce od pescara koje su okruzivale veliki zidani bunar iz kog je Kabal pio svoju prokuvanu vodu..

Bila je to prava domacinska kuca.

Tu je za lenju aspidu bilo posla za devet zivota.

Aspida je oma videla da se zajebala i da je Kabal lazov kod kog joj nece biti uopste lako i da tu nece biti nikakvog uzivanja i izlezavanja .

Aspida je zato oma pocela da kuva matorom Kablu caj od oliandera al je lukavi Kabal namiriso sta mu se sprema pa je taj caj vazda prosipo da to ona ne vidi.

Kabal nije teo da jede zaprzenu corbu, trebio je meso od kozure i masnoce,jeo je samo curece grudi, i nije jeo slano.

Pio je prokuvanu vodu, u malim gutljajima uvek iz nove kristalno ciste casa koje su se morale prokuvavati svaki dan i posle toga brisati do punog sjaja.

Sto za kojim je jeo morao je biti sa ustirkanim stolnjakom i sa kompletnim escajgom i posudjem slozenim tacno po protokolu.

Novine su morale da ga cekaju na stolu i to lepo slozene i nepresavijene u drvenom ramu.

Za Kabla je trafikant dobavljao specijane nepresavijene novine po koje je zena morala ici tri kilometra u jednom pravcu svaki boziji dan po svakojakom kijametu, peske naravno.

Lebac je svako jutro morao da bude pecen i morao je uvek da ga ceka na stolu cim oci otvori.

Kabal je jeo samo svez domaci somun iz furune koji je zena morala da mu gotovi po njegovoj recepturi.

Lebac se morao mesiti predvece a peci posle ponoci.

Cipovka je morala imati tri sare preko sredine i nije smela biti gnjecava niti prepecena.

Preko dana trebalo je Kablove gace i kosulje prati jer je Kabal uvek bio kicoski odeven i presvlacio se pet puta na dan.

Gace, carape i kosulje su morale biti oprane na ruke jerbo Kabal nije imo masinu za ves .

Kabal nije volo da mu ves pere masina i tvrdio je da mu se u masini ves slabo opere i da nema one preko potrebne beline.

Peglanje je bilo obavezno za sve pa cak i za carape.

Pegla je bila ona na zar i samo sa njom je moralo sve da mu se opegla.

Cipele su morale da mu se glancaju sve dok ne budu kao ogledalo.

Lumuzinu je takodje zena morala da mu pere i to sa specijalnim sundjerom potopljenim u najfiniju sapunicu.

Brisanje i glancanje se podrazumevalo i to se radilo samo u ladovini ajnforta gde nije bilo jakoga sunca dok je Kabal za to vreme spavao posle rucka koji je uvek morao poceti tacno u jedan sat ni minut ranije ni minut kasnije.

Rucak je trajao do dva sata.

Od dva do pet Kabal je spavao i vario je hranu i tad niko nije smeo da ga budi.

Od pet do sedam Kabal ima strapac turu u koju ide sam.

Za to vreme kuca mora da se provetri i pripremi za njegov pocinak koji je bio retko kad pre ponoci.

Posteljina se zatezala po strogom pravilu, jastuk se tresao i namestao da bude mek ko dusa.

Satovi su morali da se navijaju, posudje glanca, stolovi brisu i politiraju.

Sve je to morala zena da radi dok je Kabal paradirao, dremao, bistrio politiku jeo i isao po varosi da obavlja svoje poslove u blistavo beloj Opel Olimpiji.

Aspidi je zivot kod Kabla preseo.

Ustajala je sabajle da za Kabla redi curetinu , pece lebac ,pegla ves i gotovi sto.

Dok je on strapacirao, ona je prala auto, provetravala sobe, cistila prasinu.

Nije mogla da se naspava i odmori.


Paperinos

Izdrzala ona tako nekih deset dana, da radi i cuti i skomolala skroz.

Osusila se ko grana, podocnjake dobila i zbabunjala se skroz.

Kabal je i dalje bio zdrav i prav sa osamdeset godina, a ona je bila ko babuskara sa svojih pedeset godina.

Kabal joj je dusu uzo za tih deset dana ,krv joj nije siso a delovala je ko da je bez trunke krvi u sebi.

On je bio rumen i veseo a ona zuta i ispijena.

Kabal po celi dan samo komanduje i sam je tera da nesto radi i da mu sprema.

Nema ona trena odmora od njega.

Ne izdire se on na nju, al joj uvek nadje posla, saopsti joj onako gospodski uvijeno sta treba da radi.

U prolazu joj uvek kaze deder idi casom uradi to,a ona jos nije ni zavrsila prethodni poso, a on daje novu komandu deder casom idi i ovo uradi, i tako poslova kod njega ima u nedogled.

On joj naredi i ode a kad se vrati eto novih komandi a da ni polak onih prvih nije zavrsila.

Ne stize Beckerusa dusu da odmori od silnoga posla i poslusanja koje joj daje Kabal.

Nocu kad bi malko spavala i odmarala se oni njegovi zidni satovi dobuju ko sa crkvenog tornja, kucaju i melju a njeni zivci su ko strune tanki.

Oce iz svoje koze da iskoci kad veker sa zida pocne da odbrojava.

Otisla bi ona oma od njega, al su njeni novci koje ej gepila od direktora bili kod njega.

Sve morala da mu da, uzo joj oma sav novac cim je usla u kucu kod njega.

Kad ga je upitala sta je sa njenim novcima bilo, i gde ih je stavio Kabal joj je reko da su njeni novci na sigurnom i da njoj vise nece trebati jer kod njega ona ima svega.

Eto vidis da kod mene imas svega pogledaj samo kaku sam ti cetku dao da mi sa njom ribas tepihe, take cetke nema nigde da se kupi, prava gazdacka cetka sas pravom drvenom drskom.

Imas i lavor i domaceg sapuna, ta sta ce tebi zeno novci kod tolikog izobilja.

Aspida je tad bacila cetku na njega i rekla je da joj je svega dosta.

Ocu svoje novce oma, trazila je da joj ih povrati i da oce da ide od njega iz ovih stopa.

Eh al joj je on reko da sto se njega tice moz ici oma, al od novaca nece biti nista jerbo mu je ona to u miraz donela i da on miraze zenama ne vraca.

Miraz ni jednoj pobegulji Kabal ne vraca.

Nema povratka miraza nijednoj poganoj zeni koja je od njega iz ovakog izobilja otisla.

Novce ne vraca iz principa.

Aspida je onda skocila da ga uvati za gusu al se on izmako pa joj je on sa onim njegovim lakovanim stapom razbio labrnju i sva joj je ledja oplavio sa mesinganom pacijom glavom.

Tuko je sve dok nije zacutala.

Istuko je bas gospodski,a nije ruke isprljo , ledja joj je u modro ofarbo , i reko joj je da ce svaki put tako vasariti ako ne bude slusala.

Mene moja zena mora slusati i postivati, jerbo sam ja njen bog a na boga se ne sme sa kamenjem i cetkama bacati a kamoli jos i za gusu vatati.

Sram da te bude zla zeno na boga si djipila, u paklu ces goreti nesreco.

Aspida je zacutala.

Svaka kost je bolela a ledja su joj postala ko ugalj crna za dva dana.

Oma se okanila da ikad vise od Kabla trazi svoje novce i d ana njega nasrce.

Resila je da ga pokrade i da tako sebe namiri.

Predzeparila ga skroz dok je on spavo na kanabetu al tada ne nadjekod njega ni dinara, sve je lukavi Kabal sakrio i glumio je da spava a sve vreme je ispod oka osmatro sta aspida radi.

Celu kucu mu je pretrazila al nije nasla ni prebijene pare.

Nasla je posle celodnevne premetacine iza jedne stare slike veliku metalnu kasu al nije imala kljuca od nje da bi videla sta to ima unutra i dal su mozda njegovi silni novci tamo.

Nije znala aspida da je Kabal takvih zena vec imo i da ona nije prva koja je tela da ga pokrade.

Kabal je uvek spavo sa svojim novcima koje je drzo oko vrata u jednoj svilenoj kesi zajedno sa kljucem od te kase.

Svoju spavacu sobu ,gde je uvek spavo sam je zamandaljivo sa unutrasnje strane sa velikom rezom i u nju se nije moglo uci kroz vrata.

U njegovoj sobi je uvek gorela bela sveca, i to ona posebna mirisljava od borove smole sa kojom je Kabal tero komarce i blazio frisak vazduh koji je udisao nocu dok je spavao.

Prozore je uvek drzo otvorene ali se kroz njih nije moglo uci neopazeno jerbo su bili visoki i sa teskim hrastovim salukatrama koje je on uvek zamandaljivo sa unutrasnje strane i proveravo im sarke i reze dal dobro drze.

Kabal je imo pored kreveta pusku polozaru kalibar dvadeset onu sa petlovima koja je uvek bila napunjena i spremna da isprasi nezvanog gosta sa sitnom sacmom.

Aspida se tad baci u razmisljanje kako da se usunja u njegovu sobu i da mu otme te novce koje je on krio.

Mislila se kako da mu uzme onaj kljuc od kase i da istog trena pobegne od Kabla tiranina.

Imala je plan da ga osamuti i odzepari.

Kuvala je makove ljuske i od te vode mu je redila corbu, ali je on nije teo okusiti cim je namiriso da nesto nije uredu sa tom corbom koja je zbog maka imala drugaciji ukus.

Onda je stavljala u mleko prasak za spavanje al je Kabal ko u inat bas taj dan prekino da pije mleko za na vek jer je procito u novinama da to nije zdrava rana za odrasla coveka.

Nije Kabal vise teo nista od mleka jesti niti ga piti.

Aspida je onda napravila paprikas od otrovnih pecuraka ludaja, al ga Kabal nije ni okusio jerbo je prvo sa njim pocastio kera na dvoristu koji se oma izvrno i otreso sas nogama..

Kabal je imo nos i bio je prepreden ko neki matori macor, taj se nije dao zavarati i otrovati tek tako.

Sve sto je jeo prvo je davo kerovima il mackama koje su se stalno muvale po dvoristu.

Tek kad bi one prezivele i kad bis e uverio da im nije nsita on je tek potom oprobavao hranu i ako mu nije bila sumnjiva jeo je obazrivo i natenane al prvo je zena morala sve da oproba.

Kabal je bio namazan svim bojama.

Kad je videla da mu sa ranom ne moze nista Aspida se kanila od trovanja rane.

Aspida je tih dana procitala u novinama da su se neki ljudi tamo u varosi podavili na spavanju od plina koji je iscurio iz plinske peci sa kojom su kuvali u istoj sobi gde su i spavali.

Oma se dosetila da kradom ode i nabavi jednu plinsku bocu i da iz nje turi crevo ispod vrata dok Kabal bude spavo i da ga tako sa plinom ugusi u snu.

Racunala je da ce se Kabal ugusiti od plina ko i oni ljudi i da ce se soba sama od sebe posle izluftirati a onda ce ona kad se sve izluftira da pozove policiju koja ce da razvali vrata i da ustanovi da je Kabal umro u snu, jerbo je bio mator.

Ona ce da kaze da se vecma danima zalio na bol u grudima i da se gusio .

Reci ce da je bio rdjavog zdravlja u zadnje vreme i da nije teo ici doktorima i u bolnicu, vec je teo da umre u svom krevetu kod svoje kuce i sa svojom zenom.

Rece im da se u zadnje vreme predoseco smrt i da se povazda zakljucavo da bude sam u spavacoj sobi jerbo se bojo mraka i lopova zbog svog imetka i grehova.

Kad ga potaba i sarani imace sve ovo na raspolaganju.

Tad ce ona da nasledi sve ovo i da natenene sve to uziva i trosi kako ona oce.

Paperinos

Cim je Kabal otisao da spava u svoju raskosnu spabacu sobu Beckerusa je dovukla plinsku bocu do njegovih vrata.

Jedva je docekala taj tren da mu se osveti i da sprovede svoj monstruozni plan likvidacije.

Natakla je gumeno crevo na regulator protoka plina i na kraj tog creva je stavila tanku metalnu cev koju je podvukla ispod vrata.

Lagano je odvrnula ventil na plinskoj boci i osluskivala je da li je Kabal stogod cuo.

Kad je proslo frtalj sata i kad se iz sobe nije culo nista ostavila je plinsku bocu da iscuri do kraja i otisla je da se odmori.

Racunala je da ce se do zore Kabal od plina zasigurno ugusiti.

Kabal se te veceri u varosi najeo nekog slanog pasulja pa ga je opaka zedj morila dosao je kasno kuci i oma je otisao da spava a da nije okusio ni kapi vode.

Cim ga je prvi san uhvatio odma je poceo da sanja bistri potok u pustinji i svoj bunar koji je presusio.

Sanjao je da voda zubori na sve strane a njega je zedj morila.

Nesto ga je stezalo oko vrata i nije mogo da se oslobodi tog davljenja.

Probudio se iz tog sna da popije vode i utoli strasnu zedj, i tad je osetio u sobi cudan smrad nalik na pokvarena jaja.

Omirisao je sa gadjenjem taj neprijatan miris i posle par trenutaka pod svetlom svece spazio je metalnu cev ispod vrata iz koje je isticao plin.

Odmah je ugasio onu svecu koja je gorela kod njega u sobi da ne bi doslo do eksplozije.

Polako je oslusnuo sta se desava i kad se uverio da sa druge strane nema nikoga lagano je odskrinuo vrata .

Cudu nije bilo kraja kad je vrata otvorio otvorio i kad je ugledao plinsku bocu pored vrata ,sve mu je bilo jasno.

Oma je shvatio sta mu se sprema i ko je zapravo ova njegova aspida i kolko je to podlo stvorenje.

Zatvorio je ventil na boci i zamandalio je vrata.

Otvorio je sve salukatre da izluftira plin iz sobe.

Znao je Kabal da je plin tezi od vazduha i da se on talozi po podu.

Spasao se gusenja samo zahvaljujuci tome sto je ustao na vreme i sto je spavao na visokom krevetu koji je bio sa baldahinom a i soba mu je bila komotna pa se plin rasporedio po patosu.

Aspida se zajebala sto je nakacila crevo na regulator , plin je zbog toga isticao lagano pa nije stigao da ga ugusi.

Kabal je znao da mu zivota sa Beckerusom vise nema.

Znao je Kabal da ce ga ta podla zena ako kod njega ostane zasigurno kad tad uspeti ubiti.

Mogao je da je otera i da tako prekine ovu dramu, al to mu se nije svidelo kao ideja.

U tom slucaju imao bi problema oko novaca koje joj je uzeo a i ko zna kako bi mu se ona osvetila kasnije.

Ova zena je bila zlo, ko da je sam djavo obucavio i sam bog zna sta bi sledeci put smislila da ga likvidira.

Kabal je vec odavno imao neke svoje planove koje je stalno odlagao za neki drugi put i neko drugo vreme.

Iz tih razloga je on sve vec imao spremljeno i samo je trebao da se odluci kad ce te planove u delo da sprovede.

E sad je doslo vreme da te svoje planove u delo pretvori.

Kabal je imao ideju da smiraj svog burnog zivota doceka daleko od ove male sredine i ovih malih ljudi.

Imao je zelju da svoju poznu starost prozivi u Becu.

Bec mu se mnogo svideo i tamo je nameravao da svoje stare dane provede onako bas kraljevski.

Hteo je da kraj svog burnog zivota zasladi onako bas do kraja.

Bec je bio njegov grad iz snova.

Tamo je imao silne novce u jednoj banci i taj racun je lukavo otvorio na tudje ime.

Uplacivao je godinama novce na taj racun.

Krisom je izasao kroz prozor sobe i polako se uputio niz mracnu ulicu.

Krepki starac je te noci otisao do svog rodjaka u Bukovac.

Otisao je Kbal kod onogdaljeg rodjaka sto je za njega trebio izolaciju sa kablova i na brzinu mu je obrazlozio svoj lukavi plan.

Predao mu je u ruke jednu knjizurinu u kojoj je sve bilo zapisano.

Rodjak mu je bio matori nezenja.

Imao je pedeset i pet godina a jos uvek se nije ozenio.

I on je poput rodjaka Kabla volo da vija sojke, stom razlikom sto je on svoje zene sa kojima se svalerisao placo i isao je kod njih u druga mesta a nikad ni jednu u kucu doveo nije.

Nikad ni jednoj svojoj frajli nije reko odakle je i gde zivi i vazda ih je lagao da radi u Nemackoj i da ne zivi tu kod nas.

Nije divanio sa nikim iz Bukovca niti je izlazio na sor da sa ljudima prica, nikog nije pustao kod sebe u dvoriste.

Bio je cudak svoje vrste.

Danju je radio a nocu je skitao.

Ceo plac u Bukovcu je opasao sa zidinama i u dvoristu je navek bilo besnih kerova koji su teli da pokidaju svakog ko bi lupao na njegova vrata.

Bio je po naravi prgav i prek i zene su ga se bojale i izbegavale.

Tu je bio skroz kontra svog rodjaka Kabla kojeg su zene bas volele, i kojeg su zene proganjale, sve dok ga ne bi upoznale.

Kablov rodjak nije bio diplomata on je bio onaj tip coveka koji ima kratke zivce i koji nema ni trunke strpljenja niti takta.

Zena koja bi ga nesto iznervirala bila bi ubijena od batina i vise joj nikada nije dolazio.

Bio je pravo zlopamtilo i baksuz nad baksuzima kog su zene trpile sam zbog novaca koje im je davao.

Imao je iste brkove ko i njegov rodjak Kabal i stasom je bio vrlo nalik njemu.

Nije se oblacio kicoski jer je uvek bio u poslu koji je bio prljav i trebalo se bas svojski pomuciti da bi se taj posao radio i da bi se zaradilo novaca od toga.

Kad bi posao svrsio i kad bi noc pala oblacio bi se kicoski i odlazio je u svaleraciju.

Zvali su ga Gajtan i to ime mu je nadenuto zbog posla koji je radio.

E Kabal je sad dosao kod rodjaka Gajtana i rekao mu je da mu ostavlja posao i svoju kucu i novce al uz jedan uslov i na malko cudan cudan nacin.

Ti ces sad biti ja a ja cu biti ti.

Eno ti moja kuca i posao i zena a ja odoh u beli svet.

Rodjak Gajtan nije mogao da veruje sta cuje, onolku kucerdu o kojoj je sanjao dobio je na izvolte.

Dobio je i Kablovu prelepu Opel Olompiju i ne male novce.

Kabal mu je rekao za svoju zadnju zlu zenu Beckerusu i dao mu je kljuc od kase.

Evo ti sve to moje a ja sad odoh, ne pitaj me gde idem jer ti necu reci.

Imas u knjizi sto ti je dajem sve napisano.

Ti radi po tim upustvima i ne boj se nista, tu imas sve napisano sa kim sam radio i ko su ti ljudi.
Ovde imas i moj testament sa kojim ces posle kad ti ja javim sve od moje imovine koju ti ja ostavljam moci legalno na sebe da preneses.

Moraces da se ozenis sa pravom zenom i da decu sa njom izrodis, to ti je jedini uslov koji ti postavljam.

Posle te zene moz se zeniti kolko oces puta ako ti bude po volji da ih menjas , kao sto je meni bilo, al upamti ne smes se zeniti ni sa jednom Beckerusom, to dobro zapamti.

Kabal mu ej pokazao i drugi testament u kom je ostalu svoju imovinu bio rasporedio.

One kuce i placeve koje je pokupovao po varosi on je vec namenio svakom svom detetu po naosob al samo ako to dete bude valjano i cestito.

Za to je zaduzio tri svestena lica da kontrolisu i da ucestvuju u dodeljivanju imovine , i to sva tri su bila iz razlicite crkve.

Jedan je bio popa pravoslavni, drugi je bio katolicki, a treci je bio Rabin.

Ono sto se od imovine ne raspodeli imali su dati Mormonima.

Znao je lukavi Kabal da je sa ovim izborom osigurao da se svestenici nece moci na kvarno nikad dogovoriti i sloziti i da nece nekome nedostojnom detetu dati ono sto nije zasluzilo.

Znao je Kabal da ni jedan od te trojice nece dati Mormonima nista, i iz tih razloga je bio siguran da nece moci vrsiti opstrukciju njegove volje.

Kabal je znao da nema sanse da se sva trojica sloze u nekom naumu koji nece biti ispravan.


Paperinos

I tako je Kabal te noci nestao za navek.

Otisao je prema Becu al niko zasigurno nije znao da li je tamo stigao i sta je sa njim posle tog odlaska bilo.

Posle mnogo godina kad su se stvari oko zamene identiteta Kabla i Gajtana razresile gastarbajteri iz ovih krajeva koji su znali pravog Kabla su pricali da su vidjali jednog gospodina nalik Kablu koji se setao po Becu u pratnji jedne dvostruko mladje raskosno odevene baronese.

Kazu da je taj sa baronesom neverovatno licio na ovog naseg domaceg gospon Kabla al na pitanje dali je on taj odgovarao je na tecnom Svapskom sa perfektnim akcentom matorog Beclije da ih nista ne razume, niks fersten , vas ist Kabal…..

I tako je to bilo sa Kablom, al sa Gajtanom su nastale prave peripetije.

Gajtan se iste one veceri pred samu zoru usunjao kroz prozor Kablove spavace sobe i otisao je na pocinak.

Po instrukciji svog rodjaka Kabla nije iz nje izlazio celo prepodne.

Beckerusa je ujutro sklonila onu plinsku bocu u podrum i posle toga je stalno osluskivala da li se stogod cuje iz sobe.

Svaki cas je prolazila pored sobe i lupkala o vrata , djavo joj nije dao mira.

Par puta je bas jako sa metlom lupala na vrata i kad se niko nije odazvao iz sobe odmah se ponadala da je matori Kabal ugusen sa plinom.

Uhvatila je svojom poganom rukom za kvaku vrata i pocela je silovito da skljoca i da lupa sa metlom o njih.

Vrata su bila sa unutrasnje strane zakljucana, i niko se nije javljao, sad je bila sigurna da je Kabal gotov.

Otvorila je sirom sve prozore po kuci da bi bila sigurna da ce promaja izduvati i izvuci sav plin koji ce eventualno da ostane u zakljucanoj sobi kod Kabla.

Celu kucu je isprskala sa parfemom.

Prerondala je ceo podrum u potrazi za nekim novcem ali nije ga nasla.

Nasla je samo jednu flasu starog vina.

Bila je sigurna da je sav Kablov i njen novac u kasi a posto je kljuc bio kod Kabla nije htela da dira nista da ne bi bilo sumnjivo.

Racunala je da ce se kljuca ionako docepati kad mrtvog Kabla budu vadili iz sobe.

Vec ga je zamisljala kao uzutelog ukocenog mrtvaka sa isplazenom jezicinom.

Skakala je po celoj kuci od veselja i radosti, kezila se i kreveljila pri pomisli da je najzad uspela da prepredenog i lukavog Kabla ugusi sa plinom.

Cerekala se poput prave vestice i sve je rukom prema vratima pokazivala, evo ti ga na matori Kablu , a doakala sam ja i tebi lukava matora drtino, sad je sve moje, ha sad si ga ugasio drtino glupava sve cu ti raskuciti, bas sve, do poslednjeg cvonjka cu da potrosim sve tvoje novce.

Bila je Beckerusa vesela ko nikad do tada.

Smejala se ko lud na brasno.

Kikotala se sve vreme i ruku je savijala i ponavljala evo ti ga na, a evo ti ga na.

Zasela je onda na Kablov kanabe i nasula je sebi onog vina iz podruma.

Popila je celu flasu tog starog vina i pakosno se nasmejala, e konacno je i meni svanulo.

Svanulo joj nije zasigurno jer to vino bese onaj zloglasni i posle rata zabranjeni Otelo kojeg je Kabal za bud zasto kupio od nekog podrumara iz Iriga.

Kabal je svo to vino istocio u burad razblazio i za desetoduple novce preprodao kafedizjama po Novome Sadu kao domaci crnjak u buradima a ova se falsa slucajno zagubila i izbegla je pretakanje.

Beckerusa se nalipala sa Otelom i posandrcala od njega isto onako kao sto su pobenavili konzumenti istog pre mnogo godina.

Otelo je uzelo pod svoje.

Sve vreme se kikotala i poskakivala.

Drzala je po kuci citavu govoranciju,isla je iz sobe u sobu i drzala je mitinge, jezik joj se razvezao.

Beckerusa ponosno paradira i govori.

Dosta mi je vise Skode i mog glupavog muza, dosta mi je onog direktorcica seronje kojeg sam olijanderom otrovala, svega mi je dosta.

Sad kad imam sve ovo, sad mogu da uzivam u zivotu, sad cu ja da sebi ugadjam i dajem na volju.

Sad ce vodjak biti u mojim rukama.

Sad cu ja sebi da dovodim mladu gospodu, onako po zelji, i ima da ih trosim i gustiram onako kako ja hocu.

Menjacu ih svaki dan.

Sad cu ja po banjama da trosim Kablove novce i da mu kucu i imanje rasipam na moje hirove.

Sad je sve moje i nicije vise, sad sam ja bogatasica.

Sad sam ja gospoja, i to kakva.

Beckerusa poce da se keri ko kakva matora opajdara na cardi.

Ijuuuuu, ijuuuu ju, necu, necu ni kako ja ocu, ijuuuu iju necu, necu, i bas necu, ijuuuuu.

Od silnoga djipanja zavrti joj se u glavi i pade na tepih po kom poce pllivati.

Jao ala sam pametna, rece sama sebi, bas volem sto sam pogana ko kera.

Jao gde se ovoga ranije nisam setila, gde sam ja svoje najlepse godine potrosila, na onog mlitavka i seronju sa Skodom otsla mi mladost lepa.

Iju, al sad je sve gotovo, ijuuu.

Jos neko vreme je vriskala i kerila se na onaj luster palilej i poput kere je na njega rezala.

E onda kad se malko primirila i izmorila od kevtanja , resila je da ustane i da telefonom pozove policiju.

Umila se i ocesljala.

Uzela je iz kujne ljutog luka i natrljala je sebi oci da bi joj suze potekle niz lice.

Pozvala je telefonom policiju i placnim glasom je rekla da hitno dodju jer sumnja na nesto strasno….ridala je i glumila je paniku, jedva su uspeli adresu od nje da saznaju gde treba da dodju.

Policija je bila pred vratima kroz pola sata.

Recite stara majka u cemu je problem obrati se policajac Beckerusi , sta ste nas zvali cemu suze i ta panika ko vas je diro.

Beckerusa proguta knedlu na ono “stara majka” pa se odmah baci u lazne suze.

Beckerusa je rekla panduru da ne moze nikako vrata otvoriti od spavace sobe svog muza i da mu se sigurno stogod dogodilo jer se sinoc zalio na bol u grudima i na slabost , a ona je sama u kuci i plasi se najgoreg.

Evo pokusavam celo jutro da ga dozovem al ne vredi ne javlja se, evo vec je podne a on se ne javlja niti izlazi iz sobe.

Vrata od sobe otvoriti ne mogu, zakljucana su iznutra.

Zvala sam vas da ih vi razvalite da vidimo sta je se to desilo sa mojim dobrim muzem, boze tako se bojim za njega, tako ga volim i tako mi je drag, sta cu ja tuzna bez njega.

Gajtan je cuo ceo razgovor Beckeruse sa policijom i za to vreme je neprimetno vrata svoje sobe otkljucao.

Vratio se u krevet i stavio je mokar peskir preko cela, glumio je glavodbolju.

Panduri su u pratnji Beckeruse dosli do vrata spavace sobe.

Paperinos

Evo tu je on , vrata od sobe se otvoriti ne mogu ridala je Beckerusa, razvalite ih slobodno.

Pandur je pritisnuo kvaku na vratima i vrata se otvorise.

Beckerusa se zaprepastila kad je videla da se vrata otvaraju bez sile.

Ona je samo koji tren pred dolazak policije pokusala da ih otvori ali su bila zamandaljena, sta je sad ovo pomisli aspida, sta se to desilo.

Panduri udjose u sobu i tamo ugledasi Gajtana kako lezi na krevetu sa peskirom preko cela.

Beckerusa potrca prema krevetu jer je Gajtan lezao nepomicno.

Pomislila je da je mrtav.

Jao moj dobri muzu sta ti se desilo, poce Beckerusa da narice i kukumace sto me ostavi mili moj.

Gajtan se istog trena pridize sa postelje i sa onim svojim stapom raspali Beckerusu preko tintare, zaurla iz sveg glasa na nju , ko te ostavi luda zeno, sta mi larmas celo vreme ludo blesava.

Iju sta ti je sa licem jauknu Beckerusa kad ugleda lik nepoznatog coveka.

Sta ce mi biti aspido, dreknu Gajtan i opali je jos jednom, celo jutro mi lupas ko blesava, uvatila me promaja zbog tebe ludaco ,glava me boli eto sta ce mi biti.

Beckerusa se zaprepasti kad ugleda Gajtana, jao ko si ti ,gde je moj muz .

Gajtan je opet razvali preko tintare sa stapom, ovog puta sa onim mesinganim delom.

A majku li ti tvoju pijanu opet te uvatile one tvoje buve, opet si pila aspido jedna, deder oma dolazi kod mene i duni da te omirisem i da te oplavim od batina ako si lokmarila.

Beckerusa ustuknu.

Gajtan je tu jos par puta opauci, odvali Gajtan bas jako aspidu po glavi pa joj napravi pride jos par cvoruga.

Panduri se nemo pogledase i zavrtese sa glavama,pandur prevrnu ocima o boze pa ovde je luda kuca, rece onako ravnodusno, ceo svet je poludio.

Ajd sto se mladi krve i pogane, a vidi ti sad se i matore drtine povampirile pa se i one tuku i svadjaju.

Samo nam je ovo falilo.

Beckerusa je urlala da je policija zastiti od ovog neznanca koji je sve vreme mlatio sa stapom dok je po sobi vijao i drecao na nju “ Sad ces vasariti pijanduro jedan, sad ces vasariti…a cek cek ,da te ja darivam pakosna zeno pijanice jedna kleta.

Pandur zaustavi besnog Gajtana i upozori ga da vise ne bije stapom Beckerusu.

Smirite se gospodine, dozvolite da ovo razresimo kulturno i civilizovano.

Gajtan se odma smirio, dok je Beckerusa besno brojala cvoruge po glavi, sve vreme mu preteci da ce ga ubiti cim ode policija.

Ubicu te zlikovce jedan, sam kad odu milicajci.

Drugi pandur ode da smiruje Beckerusu dok je onaj prvi legitimisao Gajtana.

Zatrazio je od njega neka dokumenta na uvid i tarzio ja da pogleda njegovu sliku sa licne karte.

Gajtan je dao Kablovu licnu kartu pandurima.

Pandur pogleda u bledu crno belu sliku sa licne karte.

Hm pa meni lici da ste vi taj sa slike a i adresa je ova.

Ta naravno da jesam rece Gajtan ja sam taj i ova kuca je moja kao i ova luda zena.

Gospodjo u cemu je problem rece pandur Beckerusi ,ovaj covek je vas muz i ovo je njegova kuca.

Ma to nije moj muz, ovaj je mladji, ne lici on na mog muza, zajauka Beckerusa.

Kazete da je mladji, pandur krisom gurnu kolegu, pa to vam je stara majka bolje nego da je stariji.

To je premija.

Evo dokumenta su mu uredu to je on, doduse slika je starija i na njoj tolko ne lici ali on ionako ima trajnu licnu kartu, i slikao se pre tacno deset godina,evo stara majka i ja sam se izmenio za deset godina a ne covek od osamdeset godina.

To nije on , nije to on jaukala je Beckerusa, to je neko drugi.

Drugi pandur prekide svadju.

Cekajte da mi pozovemo komandira , mi smo ovde tek dva meseca na sluzbi on je covek ovdasnji i on sigurno poznaje gospodina.

Zovite ga, nego sta ,odma ga zovite, zareza Beckerusa.

Panduri pozvase komandira i rekose mu ime i prezime osobe koju proveravaju.

Komandir se izderao na pandure zbog gluposti za koju su ga zvali.

Zovete me zbog budalastine ko da ja nemam preca posla.

Ko je taj nikad nisam cuo za njega, koji crni Milivoj Kaloperovic, nema takog kod nas.

Pa tako se zove osoba koju proveravamo rekose panduri.

Nalazi se na adresi ovde kad se krene Staro Irsiskim drumom, znate ona velika starinska kuca sa velikim dvoristem..….a tako recite zaurla komandir kad cu dobro poznatu adresu.

Zovete me zbog Kabla, o jebem vam gajde vase glupave, njega niko po imenu ne zna, svi ga znaju kao Kabla, koji crni Kaloperovic Milivoj, jebem li vam trunje vase .

Sta opet ima kod Kabla, da mu se nije zena obesila, u Dunav bacila il je opet neku saranio.

Nije se niko obesio, niko nije skocio u Dunav , rekose panduri ,sve je u redu.

Pa kad je sve u redu zasto me zovete idioti jedni sta cete tu kod Kabla ojebine kad je sve u redu .

Ma problem je sto nas je zvala njegova zena, kaze da on nije taj Milivoj Kaloperovic nego neko drugi.

Komandir zaurla kao lav,,kazete njegova zena ga ne poznaje, pa jeste li vi normalni, taj se zenio skoro dvesta puta ko zna kolko je ta kod njega.

Taj je sve neke sizike dovodio, ta ko zna koja je sad to luda dosla kod njega .

Kod njega ne dolaze normalne, samo neke blesave i opicene.

Bog zna koja je sad to matora luda pored te matore ojebine posandrcala , pitajte je koliko je ona sa njim i sve ce vam biti jasno.

Kabal , vam je matori kicos, ima brkove i neku stapinu koju stalno sa sobom nosi, mirisi ko apotekar i ako je pred vama takav covek onda je to on, napravite brzo neki zapisnik i odma dolazite u stanicu imamo od jutros pet novih prijava za kradju kokosaka, i sedam prijava za kradju jaja iz kokosinjaca.

Ovo su goruca pitanja za Sremsku Kamenicu ,kriminal se razbuktao , batalite sad te matore lude, ovde vrslja neka lopuza Kokosar i ako ga ne uhvatimo bice belaja.

Veza se prekinula.

Pandur besno upita Beckerusu.

Kolko ste vi stara majka sa gospodinom Milivojem Kaloperovicem u braku.

Beckerusa rece da je ona u braku sa Kablom a ne sa ovim gospodinom koj se zove Milivoj ,ona i Kabal su u braku deset dana.

Pandur prevrnu ocima i kivno se nasmeja, pa dobro zar niste znali da se vas muz zove Milivoj i da se preziva Kaloperovic.

Beckerusa sleze ramenima, ja znam samo da se zove Kabal i sa Kablom sam se vencala pre deset dana u Savinom Selu , od tad smo u braku, a ovo nije on ,to je neki drugi covek, poznajem ja mog muza dobro ovaj nije on.

Deset dana ste u braku, i vi ga poznajete ,a ni ime mu ne znate , zacereka se pandur, o boze moj pa sta da vam kazem, vi ga onda i niste ni upoznali kako treba kad mu ni imena pravog ne znate.

Pogleda zatim pandur u Kabla i opazi kicoske brkove, omisrisa sobu koja je zaista mirisala na parfem, ugelda i onaj stap i sve mu je bilo jasno.

Kroz vrata sobe je ugledao pored kanabeta praznu vinsku flasu i jednu prevrnutu casu na stolu.

Omirisao je Beckerusu koja je zaista bazdila na vino a i stucala je krisom sve vreme dok je lelujala u pokusaju da zadrzi ravnotezu.

Vi ste pili vina upita Beckerusu.

Jesam malko sam popila rece Beckerusa, ja to pijem samo zbog cirkulacije, al nisam pijana.

Niste pijani,pandur joj naredi ajde onda ovog trena stanite na jednu nogu ,ako mozete.

Ne mogu da stojim na jednoj nozi slaga Beckerusa, imam prosirene vene i reumu.

Onda zazmurite i ne drzite se za stolicu.

Imam nesvesticu kad zmurim rece Beckerusa.

Ta imas ti pijanu glavu curko jedna Gajtan osu paljbu na Beckerusu, pijes dan i noc i ne treznis se, a nece vise biti vina , nema vise vina u kuci, a jok.

Pandur prevrnu ocima , istog trena vrati dokumenta Gajtanu i izvini mu se na uznemiravanju.

Izinite druze Milivoje, sve nam je jasno mi smo morali da dodjemo , takav je propis.

Mi sad idemo, a vi gospoja prilegnite malko da vam se vid izbistri i misli srede i kante se vina neko vreme, vidite da vam skodi.

Probajte da uzimate neke lekove za reumu i cirkulaciju, idite kod doktora.

Ali ja nisam pijana, ja znam da ovaj ovde nije moj muz on ne lici na njega, buuuaaa, buaaa, poce da rida Beckerusa.

Panduri se pokupise i onako za sebe rekose

Oce to od vina a i od premora kad se pije od rane zore oce vino da uvati i mladog a kamoli matorog , ova zena se bas lepo nalipala.

A dacu ja njoj po usti i po ledji besno opsova Beckerusu Gajtan, nece vise biti vina za nju, a jok.

Bice za nju stap preko ledji ako je samo spazim da ide nuz plot i da se za njega pridrzava.

Dacu joj ja stapom po ledji sam ako je jos jedared opazim da pije vinca rumenoga.

Nije vino za zdere, vino je pice za umerene i za razumne sto ova moja aspida svakako nije.

Ko sabajle frustukuje vina taj celi dan ide na sege, ova moja je bas prava lokmara, gde je samo nadjoh mamu li joj pijandurinu.

Panduri izadjose iz kuce.

Gajtan se na brzinu ogrnu sa svilenim mantilom i isprati pandure kroz ajnfort do ulice.

Panduri na ulici na brzinu sastavise neki zapisnik i rekose Gajtanu da je slobodan.

Gajtan ode polako niz sor do obliznjeg ducana da kupi sebi duvana.

U taj mah za Gajtanom niz put ide neki dedica ,panduri ga zaustavise.

Deder stari jesi li ti zi Kamenice, treba nam neko ko dobro poznaje ovdasnje ljude.

Nisam iz Kamenice, ja sam iz Bukovca rece dedica, al bas dobro poznajem sve ovdasnje ljude jer ovde u ducanu redovno pazarivam sve za kucu.

Poznajes li ti onog tamo sto niz sor ide, pokazase panduri prema Gajtanu.

Ta kako ga ne bi znao rece dedica to je gospodin Gajtan.

Sta vam on treba, taj je mnogo zajeban covek,da nije neka zena u pitanju, da nije stogod zabrljo.

Ma nije nista zabrljao ,samo pitamo, onako, cisto imformativno ajde idi ti u ducan ne trebas nam vise.

Dedica ode za Gajtanom niz sor prema ducanu , a panduri slegose ramenima.

Eto vidis sve je u redu rece pandur kolegi to je on ,oma se zena hvataju kad mu se ime pomene , poludela mu ona zena od vina, pa ni muza ne ume da prepozna.

Kako da ga pozna kad je tu deset dana, zamisli taj matori se zenio kolko kaze komandir..dvesta puta, jebog pa otac ala je neki namazanko.

Ma koji namazanko, pljunu pandur u prasinu, jednom je nogom zakoracio u grob a ima ovolku kucu, znas li ti kolko ova kuca vredi, to sve zene dolaze za njega samo zbog novaca, pogledaj ovu na cega lici, ta ne bi je ni sa stapom dirnuo, take za njega i dolaze.

Starost ti je mnogo zajebana boljka.

Posandrcas skroz i izlapis ko kisela voda bez cepa.

Pogledaj samo i ovaj je deda posandrco,e kolega sta ti je starost , zamisli se pandur ,ovaj deda sto sve zna i poznaje nazva Milivoja Kaloperovica Kabla ,Gajtanom.

Ej nazva Kabla ,Gajtanom, hamos misliti koja je to budala.

Ma to je isto rece drugi pandur, i ja nekad kazem Gajtan a nekad Kabal meni to svejedno i jedno i drugo provodi struju.

I kroz kabal i kroz kabal tece struja, tacnije elektricitet.

Pa nije to isto, tu je meni bas sad nesto sumnjivo, nisu tu cista posla zamisli se pandur.

Daj da to proverimo.

Cek ce, evo ide jos jedan matorac, deder da sanjim proverimo dal je to kabal il nije.

Deda stani, prodera se pandur koci satrino da te pitamo nesto,dal znas ko je onaj tamo sto ide niz sor prema ducanu.

U sinko nemam naocara sad pri sebi, rece dedica, kreno sam do ducana po malko oblandi ,baba me poslala u pazar , cek da se malko odalji pa cu ti reci ko je to.

Sta ima da cekas da se odalji budalo matora zaprepasti se pandur.

Ne vidim na blizinu nista, rece deda al zato preko sto meteri vidim ko sas durbinom, doktor mi ne veruje nista i tera me da nosim naocare svagda ,a ja vidis znam da on nema pojma jer on nosi naocare a kako on da nosi naocare kad je doktor, sto sebe ne izleci ako ume a ne da ide sa naocarima ko coravac ….dosta deda zaurla pandur ,daj pogledaj brzo ko je ono tamo , pa da idemo zuri nam se a ti laprdas ko baba.

Prodje nekoliko trenutaka i dedica najzad ugleda jasnu sliku.

Znam ga, taj je iz Bukovca odgovori deda.

Ma ne pitam te za onog na drumu neg onog sto ide trotoarom.

Pa na njega i mislim on je iz Bukovca, sad ga jasno vidim rece deda ko sas durbinom ga imam na nisanu.

On iz Bukovca, pandur prevrnu ocima.

A kako se zove taj iz Bukovca upita ga drugi pandur.

Pa zove se Gajtan rece deda.

Gajtan kazes, pandur se namrsti i sutnu dedu u dupe , ajde tutanj matora corava budalo i ne idi nigde bez naocara koji crni durbini te spopali corav si ko slepi mis, puko si ko oblanda drtino matora.

Al stvarno ga vidim to je gosn Gajtan uporan je deda.

Ajde deda bezi u picku materinu zaurlase panduri na dedu, bezi kuci da te ne umlatimo sa pendrecima, coravi zajebantu matori,puknuta oblando jedna.

Deda ode niz drum .

Lud covek, vidi izgleda obojicu odjednom, rece pandur.

Kabla i on zove Gajtanom, mator svet poludeo skroz.

Kabal i gajatan njima isto gde to ima, samo kod nas, za jednu istu stvar ima pet imena, koja je ovo zemlja ludaka ko izmisli ta imena ubio ga bog.

Mene bas pre neki dan opicila struja kroz gajtan od sporeta dok sam ga drmao pozali se pandur kolegi.

Sto si drmao sporet kolega, upita ga pandur.

Ma pusti me, nije mi zena bila kod kuce a dosla mi moja braca u goste, i oni rade u policiji, al zgoljavi i nejaki, ni pola mene, seronje saobracajci .

E kolega zamisli nemaju njih dvojica ni sto kila a ja sam sto deset, dusa im u nosu, da ih vidis neki zgoljavci.

Poneli gajbu piva i dosli u goste da gledaju utakmicu kod mene jer ja imam veliki televizor.

Prijelo nam se u poluvremenu kokica ,pa reko daj da ih casom opravimo.

Zene nema ko u inat , a ja to nisam radio nikad, al mislim se koji je to kumst peci kokice ,jaka muda iskokati kokice.

Ulkjucim ja sporet i u serpu naspem kukuruza kokicara ,linem malko zejtina i dodam soli,i sve to poklopim.

Elektricni sporet oma usijao ringlu.

Pocese kokice da prste i da nam nagorevaju, zasmrdi na paljevinu sve a ja ne smem poklopac otvarati jer kokice lete na sve strane, ringla postala crvena kolko je vruca.

Reko sta sad raditi , dosetim se ja strasne ideje, pa reko daj da ih protresemo izgorece nam sve.

I skocim ti ja odmah iza sporeta .

Zgrabim ga i kazem onoj mojoj dvojici ,drzte serpu.

Njih dvojica drze serpu a ja tresem sporet.

Tresem ga kolega sve se drma kuca kolko ga tresem.

Jedva sam spasao kokice, polak ih je vec bilo izgorelo.

Da nisam sporet tresao ,sve bi izgorelo

E dok sam ja tresao sporet udari me struja iz kabla, majku mu ona guma mu se od tresenja oljustila i pocela iz njega da tuce struja ko luda.

Smal da mi bracu ubije, zgoljavci nisu mogli serpu iz ruke da puste kolko ih je tresla struja.

Ja se zalepio za sporet i ne pustam ga reko neces majcin sine nikuda , neces ti moje kokice izgoreti.

I tako tresem ja njega a struja trese mene i bracu, ne popustamo nikako.


Oni i da oce ne mogu a ja necu iako mogu.


Drmali smo se i tresli tako neko vreme.

Braca jaucu i kunu struju a ja kunem sporet.

Sva sreca posle minut izgoreo osigurac na banderi i tako jedva spasosmo kokice al ne odgledasmo utakmicu.

Eto kolega i ti rece sad kabal, a malopre rece gajtan.

Tacno si u pravu to je sve isto slozi se pandur, al ipak ostaje ono moje da je onaj od malopre deda posandrcao kao i onaj pre nejga i da su matori ljudi totalno glupi i ludi.

To stoji kolega sve su to budale.

Nema zato matorih policajaca, jer u policiju idu samo mladi bistri i pametni ko sto smo ja i ti.

Da znas da je tako.

Ajmo mi kolega da vatamo onog opasnog lopova sto pljacka kokosinjce, daj da mi radimo nesto ozbiljno, kanimo se mi matorih budala.


Paperinos

Gajtan se ubrzo vratio iz ducana i poceo je da terorise pijanu Beckerusu sa novim prohtevima.

Trazio je da mu se spremi dobar frustuk sa paradajz corbom i da mu se donese malko rasola da izleci glavobolju.

Beckerusa je nesto progundjala.

Za to gundjanje Gajtan joj je opalio cusku .

Da bi svoju zbunjenu poganu zenu sto pre angazovao za posao sutnuo je silovito u dupe i poslao je u podrum.


Beckerusa je bila van sebe od jeda sto je ispala ovako glupa i sto se desilo to sto se desilo.


Sta se to mili boze desilo sa njenim muzom ,onim galantnim starkeljom, proklet da je taj Kabal i onaj dan kad ga je srela na onom groblju.


Ovaj covek ne moze biti njen kicos Kabal.


Ovaj covek nije gospodin.


Ovo je neki grubijan i terorista.


Ovaj ima bas tesku ruku, jao ala joj zuji u usima.


Ali opet kad bolje razmisli sve govori u prilog da je to ipak on.


Opaucio je prvi put , bogami i to bas jako , a uz to sad je nekako postao i osion ,sto nikad bio nije.


Sta se to moze desiti sa covekom za jednu jedinu noc da se tako izmeni u svakom pogledu.


Pocela je da sumnja u svoj razum.


Pomislila je da je sa njenim razumom nesto krenulo naopako.


Gledala je zabezeknuto u Gajtana sa onim bokalom rasola u rukama.


Blenula je u Gajtana koji je tvrdio da je njen muz Kabal i koji je opet opaucio nogom u dupe.


Beckerusa je briznula u plac.


Jao sta je ovo tesko li se meni, pa nisi nikad bio takav muzu moj.


Kuku meni crnoj sta me zadesi.


Gajtajn se namerno pred njom u hodniku onako kao slucajno pogledao u ogledalo i zbunjeno je konstatovao da mu se zaista cini da se kanda malko podmladio od sinoc al da je to ipak on .


Kanda sam se malko utegao i podmladio od sinoc.


Kanda sam se malko utego i glacnuo.



Beckerusa se pribrala malko i pocela je da ispituje Gajtana kako se oseca.


Gajtan joj rece da se nikad u zivotu nije tako odmorio i naspavao.


Cini mi se da mogu da poletim, ta cini mi se ko da sam iti istacki onaj od pre mnogo leta.


Doduse glava ga je bolela to stoji, al sam se zato odmorio i podmaladio fest.


Glupava Beckerusa odmah zakljuci da je to od plina i da je plin iz njene plinske boce cudotvorni eleiksir koji tako podmladjuje.


Tacno je to od plina , sinoc sam sa plinom htela da ga ugusim a ja sam ga podmladila.

Kuku meni sta ucinih jadna ja.


Umesto da ja njega saranim sto pre ja ga podmladih i dadoh mu jos godina zivota.

Ovaj deluje ko da ce ziveti jos sto godina .


Taj ce mene da sarani sa poslom i batinama.


Ima da me satre i sarani za mesec dana.


Beckerusa se odmah trgnula iz ocaja.


A ,pa nece to moci tako.


Beckerusa je istog trena resila da se i ona podmladi, sa plinom naravno i da onda likvidira muza tiranina.


Sacekala je da Gajtan ode iz kuce i odmah je odjurila do podruma da iznese onu njenu plinsku bocu koju je tamo bila sakrila.


Plinska boca je bila zabasurena iza nekog starog kredenca.


Beckerusa uhvati plinsku bocu za ventil i iznese je iz podruma.


Ventil se u toku iznosenja na boci olabavio i popustio je, plin je poceo neopazeno da curi.


Beckerusa nije primetila nista.


Stavila je bocu na mala uspravna kolica i krenula je zurnim korakom po plin.


Ko u inatna na lokalnoj benzinskoj pumpi gde je prosli put kupila plin radnik je zagubio kljuceve od magacina i nije mogao da joj proda plin.

Sutra ce mi kolega doneti rezervne kljuceve pa cu vam moci prodati plin rece joj pumpadzija.


Ali meni treba sad plin, besno ga opsova Beckerusa, sutra je kasno ocu ga sad.

Prijavicu te sefu bednice aljkavi da gubis stvari pa ces posao izgubiti zapreti mu aspida.



Nema potrebe za tim gospoja ,ako je bas tako hitno to se moze resiti.


Sredicu nesto.


Pumpadzija je smislio resenje.



Predlozio je Beckerusi da ode do grada i da tamo pazari plin.


Na pumpu ovde stalno dolaze taksisti, pa eto zaustavicemo nekoga da vas odveze do grada i bice resena stvar ako je bas tako hitno.

Ja cu ga platiti i nece biti potrebe da me prijavljujete sefu.


Beckerusa je progundjalam ali nije imala gde, prihvatila je predlog.


Ubrzo je na pumpu stao neki taksista sa prelepim Mercedesom 110 dizel ganc novim.


Za to vreme taj auto je bio zmaj limuzina.


Vozio ga je neki gastarbajterski zet kom je starac gastarbajter pazario besnu limuzinu da bi ga bilo gde zaposlio i od kafane sklonio i jedinici cerki mir u kucu doneo.

Taksista je bio teski lezilebovic.

Ovo mu je bio prvi dan na poslu.

Pumpadzija u tri reci ugovori prevoz sa taksistom.

Dade mu crvendaca .

Taksista prihvati ponudu i smota lovu u dzep.

Gospoja izvolte sesti u limuzinu rece pumpadzija i namignu taksisti.

Taksista se lukavo nasmeja i rece da nema prolema sve ce se resiti.


Beckerusa mu bese druga musterija i taj prvi dan je bas lepo poceo

Na prednje sedistu je vec bio neki doktor kardiolog koga je vozio na posao u Kamenicki istitut, njega je rebnuo duplo jer je doktor zakasnio na posao zbog busnih guma na svom automobilu.

Doktoru secikesi je neko izbusio gume u znak revansa za neku nepristojnu ponudu.

Cudna ekipa je putovala besnom limuzinom.


Ubacili su Beckerusu na zadnje sediste a Beckerusinu plinsku bocu u gepek i krenuli su prema institutu gde je taksista trebalo da odveze ovog doktora.

Plin se odmah podmuklo poceo siriti po limuzini.


Doktor je prvi namirisao cudan miris.


Pih sta vam ovo smrdi u limuzini, zgrozi se doktor


Taksista prevrnu sa ocima kad je osetio smrad plina jer je pomislio da je gospoja pustila goluba i ocima je doci signalizirao na Beckerusu .


Taksista otvori svoj prozor i zapali cigaretu i ponudi doktora sa cigaretom.

Doktor rado prihvati uvozne svapske cigarete i zapali ih uz konstataciju da su bas dobre.

Razgovor se povede o kvalitetu limuzine i dobrom duvanu.

Beckerusa se pozali taksisti da je ubi promaja .

Taksista zatvori prozor.

Doktor se opat namrsti kad oseti onaj smrad u jos jacem intezitetu.


Au ala nesto bas smrdi ponovi doktor, a Beckerusa mu odgovori da ona nista ne oseca, i da je promaja vece zlo od smrada ,sto doci bese siguran znak da je Beckerusa pustila gasove.

Ubrzo stigose do instituta.


Doktor je platio racun i otisao je zurnim korakom uz kasljanje od ljutog Kamel duvana.


Taksista je ostavio svoju upaljenu cigaretu u pepeljari limuzine i otisao je do kioska da pazari novine.

Dok je prebirao po novinama iza ledja mu je odjeknula strahovita eksplozija.


Paperinos

Bas u to vreme donjim putem ispod instituta u Kamenici isao je ciganin sa malim konjem i spediterom.


Ciga se vracao sa Cardaka inace tada perifernog dela Sremske Kamenice a danasnjeg mega turbo vikend naselja novopecene elite.


Tamo je zgoljavi ciganin nakosio neke travuljine i zuljao je svoje cigansko dupe pocepanom sicu koji je imao na svom dronjavom spediteru psujuci boga i cigansku sudbinu.


U bre majku li mu, cigansku nasem ciganskom bogu i njegovim svecima.

Bas sam ja neki bakcuz i nesrecnik.

Na mene se sva nesreca ovog sveta svalila.


Evo ni zelene deteline nema da se ukrade a kamoli suva sena.

Nakosio sam se ove koprive i kukute i dronjavog repuva.

Ovaj sic mi dupe zulja, sve federi iz njega poispadali u njem nema vise zime i sarifije.

U njemu ostali sam federi i zice koje dupe bodu.

Nemam srece ni malo.

Nemam zene a vec imam dvaes i pet godina.

Omatorio sam , a moji vrsnajci vec svoju decu zene i udaju.

Nece za mene ni jedna da podje jer sam siroma a nisam ni lep.

Kuca mi je sva od dasaka, a krov od najlona.

Nemam prebijene pare u dzepu.

Sve zene su od mene pobegle istog dana kad sam ih doveo.

Boze sta sam ti skrivio da me ovako mucis.

Nisam jeo od prekljuce, nema ko da me opere, usmrdeo sam se ko jazavac.

Creva mi krce ko granofon sas pokvarenom iglom.

Skripi mi stomak ko sarke na starom sifonjeru.

Stomak mi je prazan ko zadruzni kredenac.

Boze smiluj se na mene ciganina.

Konj ce da mi lipse od gladi.

Gume na spediteru su mi celave.

Ako pukne guma necu moci da je krpim kolko sam gladan.

Boze sto me kazni ovako da se mucim.

Daj mi mili boze neku zenu, daj mi bilo kakvu, daj mi bilo koju zenu makar bila i baba.

Posalji mi boze i neku babu iz pakla ako druge nemas.

Kazi ti boze onom djavolu da mi da neku njegovu koju je na vatru turio ako kod tebe nema ni jedne zene za mene ciganina .

Posalji mi mili bogo bilo koju zenu.

Posalji mi zenu da me muke spasi i da me opere pred ciganima.

Daj posalji i neku vrljavu ako bolju nemas daj mi i neku osmudjenu sa vatre koju si kod djavola poslao.

Boze daj mi bilo koju sam da je zena.

Daj mi boze i neki novi sic da moje cigansko dupe ne zuljam na spediteru.

Pomozi mi boze barem toliko.

Ciga je upro pogled u nebo i prekrstio se.

Bas tad se zacu ona stravicna eksplozija iz pravca instituta i cigi sa neba na spediter pade garava baba zajedno sa zadnjim sedistem iz mercedesa.

Ciga se zaprepasti kad ugleda garavu Beckerusu i onaj novi sic iz mercedesa.

I jebem te sreco ciganska promrmlja ciga, pogledaj ti ovo cudo posla mi bog novi sic a matoru zenu.

Al sam se zajebao.

Gde ne pozeleh kontra ,neku mladu zenu i matori sic.

Beckerusa je bila bez svesti i lezala je na pokosenoj travuljini a ciga stavi onaj sic pod svoje dupe i osinu konja.

Prodera se ciga iz sveg glasa.

Djiha paripe moj pogledo nas je bog.

Paperinos

Policija je dosla ubrzo na mesto nesrece i pretrazili su ceo kraj.

Babe koju je taksista pominjao u svojoj prici nije bilo nigde.

Automobil se taksisti raspao skroz i od njega je ostala samo olupina bez krova i zadnjeg gepeka.

Ceo kraj je pretrazen ali Beckeruse nije bilo nigde.

Gajtan je takodje prijavio nestanak svoje zene sutradan, tako da je policija u Sremskoj Kemenici odjednom imala pune ruke posla.

Ona dva pandura su dobila novo zaduzenje.

Pocele su da kolaju price da se u Kamenici desavaju misteriozni nestanci zena.

Lopovi kokosari su mogli da odahnu jer ih sad nisu proganjali panduri koji su dobili novo zaduzenje da pronadju te nestale zene.

Beckerusa je od eksplozije plinske boce i pretrpljenog soka dok je letela preko sto metara potpuno pobrljavila.

Zaboravila je sve, nije znala ni ko je ni sta je.

Nije se secala nicega iz svog proslog zivota.

Lezala je skoro dva sata bez svesti na ciginom spediteru.

Ciganin je na svom spediteru odveo kod sebe u svoj skromni dom u Petrovaradin i odma cim se osvestila dao joj je zadatak da mu sredi kucu i da mu opere ves.

Beckerusa mu je onako bunovna odmah uzvratila sa psovkom da je smrdljivi ciganin i da mu ona nije zena i da ne zna ko je on ali je cigan tako izdevetao da je odmah zacutala.


A tako kazes mamu li ti tvoju lajavu, opsova je ciganin, sta rece, nisi mi mi zena e sad ces vasariti.

Meni ti da tako lajes, e nece moci, ti si moja zena,sam bog mi te je poslao i moraces da me slusas i postujes inace ces zube da skupljas ko sljunak sa zemlje.

Mamu li ti tvoju belu, mene da tako nazivas ruizis i opadas.

Paperinos

Cigani su poznati kao vrsni dreseri pudljivih konja i cudljivih zena.

Ciganin je Beckerusu ubrzo doveo u red.

Doveo je u red  ne sa divanom vec sa  svojom ciganskom kandzijom i sa cvornovatom toljagom.

Oplavio je desetak puta Beckerusu tako dobro  da nije mogla  na dupe sesti po nedelj dana i svaka je koska bolela od batina.

Svaki dan je Ciga  svickao sa kandzijom i kad treba i kad ne treba.

Beckerusa je ubrzo pod zestokim terorom  popustila i  prihvatila je  surovu realnost da je ona zena ovog ciganina i da je to sad  njena kleta  sudbina.


Nije mogla sebi doci od cudjenja sta je to nju trefilo.

Cigan je  aspidu doveo u red.

Maestro Paganini je od cigana pazario onaj mercedesov  sic  na kom mu je doletela Beckerusa sa neba.

Maestro je pazario i onog demoliranog mercedesa od taksiste koji je digao ruke od posla i taksiranja  i bacio se na pijancenje.

Pazar je pao u kafani naravno.

Maestro je pazar utanacio na svoj nacin.

U zamenu za olupinu  mercedesa dao je bivsem taksisti  Zaporosca i tomos moped T 12, pride na sve to je dosla i gala vecera  na tvrdjavi uz lumperajku sa tamburasima  do zore.

Bivsi taksista je bio prezadovoljan trampom, a Paganini je lukavo procenio da ce limuzina stara nepunih mesec dana  iako demolirana biti pravi mamac za naivne kupce zeljne luksuza koji je tad bio nedostupan velikoj vecini Jugoslovena.

Mercedes je u to vreme bio sinonim za nesto luksuzno i skupo i takve automobile je vozilo samo nekoliko budzovana.

U to vreme delova za takve besne  limuzine ovde nije bilo ali je bila srecna okolnost da su mnogi delovi mehanike pasovali od Volge a Maestro je to znao.

Maestro je limariju skarabudzio u saradnji sa kolegom limarom i taj auto je ubrzo prodat nekom   golobradom Novosadskom  taksisti koji se oko mercedesa  muvao  kao muva oko govneta.

Golobradi taksista je  obletao unezvereno  oko limuzine koja je bila parkirana  na najlon Pijaci .

Maestro je taj  auto naglancao i uparadio kao za svatove.

Da bi pazar bio sto brzi  namontirao je par svojih kompanjona da glume potencijalne kupce i da hvale nje govu besnu mercedes   limuzinu.

Maestro je te  svoje kompanjone krstio imenom lozaca.

Vi treba da lozite kupce, rece Maestro kompanjonima dok ja budem prodavao ovu sklopociju.

Limar je glumio Mehanicara kog je takodje zanimala ta limuzina.

Lozaci su na sva usta hvalili tu limuzinu i odvlacili su paznju sa nekih detalja koji nisu bili bas po propisu.

Ala je dobar, a pogledaj nema ni par meseci  da je star, mecka je mecka  rece jedan lozac , ih pa vidi se da je svaba to praviop to je kvalitet.

Da znas da jeste dopuni drugi  lozac pogledaj samo ala se sija, a tek vrata kako se zatvaraju, ko na kasi.

Svabe je to braso, rece treci lozac, idem odma kuci po novce da ga pazarim, ova cena je fest povoljna i za te novce nema ga nigde.

Ovaj je u nekoj muci cim ga prodaje idem sto pre kudi po novce da me kogod ne pretekne.

Limar se tad umesao u razgovor i  saopstio je da je on prvi dosao i da je on taj koji ce da je kupi.

Za taj novac cu da ga prodam i za pet godina rece Limar to je moj auto i slus sikter svi od njega.

Nastala je sveopsta  rezirana svadja.

Novopeceni taksista  inace  sin jedinac nekog paora  salasara , inace  teska raspikuca   koji je pobegao sa zemlje  i salasa cim mu je baba dobri domacin  umro ili narodskim recnikom receno  bacio kasiku je naleteo   kao sivonja, odmah se dosunjao do Maestra i rekao je da bi on da kupi limuzinu.

Upecao se poput sarana.


Odveo je Paganinija u stranu  i  tamo ga je poceo vrbovati ,upecao se iz prve.


Daj ruku pa da pazarimo rece taksista  ovaj auto je moj, pusti ti one budale oni novaca nemaju samo laprdaju, evo cuj sta ti  ja nudim.

Maestro se kao nesto presabirao i teska srca je dao ruku i prihvatio je ponudu.

Taksista je od Maestra pazario ovu limuzinu ali ne za novac nego za neke  poljoprivredne skalamerije i silnu zemlju  na  periferiji  Novog Sada .

Paganini je dobio citavo cudo kojecega  u zamenu za svoju   nasminkanu sklopociju.

Maestro je dobio uz zemlju pride i  dva  stara  Lanc Buldog  traktora, jedan traktor Zadrugar, staru vrsalicu i kombajn bunkeras.

Taksista lenjov  je napravio dobar pazar iako mu se baba paor zbog tog pazara verovatno u grobu okretao kao ono jagnje na raznju ispred drumske kafane.

Ocevo  salasarsko imanje je ranije vec  prodao, a sad je otisla i silna  zemlja i  sva mehanizacija.

Lencuga neradnik se odlicno snasla u velikoj varosi koja je bila puna njemu slicnih ojebina.

Sa  svojim naglancanim mercedesom je po  gradu  taksirao  po svadbama mladence koji su hteli da se sepure pred familijom sa tom  besnom limuzinom.

U to vreme taj auto je bio pojam luksuza.

Dosetio se taksista i fotografskog zanata koji je u medjuvremenu izucio pa je ubrzo  imao jos jedan dobar posao da slika sebi slicne ojebine u svojoj  limuzini i da im te  slike za debele novce izradjuje.

Za kratko vreme  imao je tolko novaca kolko njegov vredni otac nikad nije sa zemlje zaradio.

Pokupovao je  po varosi neugledne udzerice koje je iznajmljivao radnicima za konak.

Dosetio se i balona koje je svercovao iz Trsta a  koje su za njega cigani po sajmovima i vasarima prodavali.

Baloni nisu bili kabasti i na carini niko nije paznju na njih obracao.

Taksista gospodin  sa besnom limuzinom gospodski odeven nije  privlacio paznju carine kao svercer, kojih je tad bilo ko pleve i koji su svercovali farmerke i kafu iz Trsta.

Svake nedelje je isao za Trst i donosio je luft balone.

Biznis sa luft balonima , ili ti  lumbalonima kako ih je on zvao ga je krenuo bogovski.

Cela ondasnja Jugoslavija je postala njegovo trziste koje je on pokrio sa luftiguzima kako ih je zvao Paganini.

Novci su ga bas hteli u to vreme kad nikom na pamet nije padalo da se bavi privatnim poslovima.

Paperinos

Ali novci su vam kurva.


Novci su vam  dragi citaoci prevrtljivi poput one opake kurvetine koja vas zajebava i zivot vam upropastava.


Ko ih zeli zaradati  postenim radom  i kome su  ti jebeni novci  preko potrebni i ko bih cuvao i  sa njima pametno raspolagao oni ga nece.

Nece novci kod radnika u dzep pa to ti je.

Nece ga kao sto ni kurvetina nece  radnog coveka koji bi je voleo i pazio i sa kim bi u sustini prozivela lepo zivot.


Novci kao i kurve oce  sa barabama neradnicima  da se bakcu.

E   tako se i ova raspikuca kockar  neradnik  koja je novce uspela zaraditi taksiranjem i sverc komercom  brzo opario  i olako se sa  njima bahato  ophodio, bas   kao prema kurvetini.

Sto ih je vise bacao i u mutne vode ulagao  on ih je  sve vise imao.

Novaca je jednog trena imao toliko da ga vise nije mogao pakovati u slamaricu.

Redovno  je  novce okretao i turao u svakojake poslove koji su bili  nepoznati vecini naseg sveta i pored svakojakog rizika nikad ga nije izgubio.

Uvek ga je imao vise barem deset puta neg sto ga je ulagao.

Ko zna dokle bi tako  dogurao da  ga jednog dana nije uvatila neka  prepredena kurvetina u koju se ova bivsa  raspikuca  a sad truli bogatas zacopao do usiju.

Bila je to neka mladjana vrculja koja se muvala sa tadasnjim provincijskim  budzovanima.

Jedan od tih provincijskih  budzovana mutav i do zla boga namazan koji se sa njom bakcao neko vreme, joj je dao ime “Cajobnica” to jest “Carobnica”.

Budzovan je bio malko  mutav pa je zato njeno ime izgovarao sa “Cajobnica” a  to je rekao u malko vecem drustvu kad je bi pijan i kad su ga onako zajedljivo podbadali ljubomorni pajtasi koji su mu zavideli sto on matori kobac pre svih njih  kanabi  tu duplo mladju trculju.

Ih gde nadje nju pored one tvoje lepe zene, podbode ga jedan ljubomorni kolega budza, nije ni upola lepa ko ona tvoja zena.

Tad je gosn budza odgovorio ljubomornom kolegi da ova nije lepa ko njegova supruga al je zato “Bjaso moj prava Cajobnica …hm hm hm znate vec na cemu.”

I tako glas o “Cajobnici” to jest Carobnici  se prosiro, brzo.

Okrenula je Carobnica za krako vreme  lep krug budzovana  i napapoljila se love.

Surovo je klepala svoje zrtve medju kojima je bilo bas svakojakog soja.

Jedan u nizu je bio i raspikuca sa kojim se bakcala bas poprilicno  vremena jer joj  je tesko bilo opapoljiti tolike novce koje je on zaradio.

Raspikuca  se na smrt zaljubio u Carobnicu i na brzaka se sa njom ozenio kad ga je ona obmanula da je trudna i da je  u drugom stanju.

Raspikuca je zbog  te Carobnice resio da postane posten i  da se okani vise sverc tura.

Resio je da se skuci i da  se skrasi u gradu  da otvori legalne  ducane  i da sa svojom zenom uziva u srecnom porodicnom zivotu.

Tako je mislila naivna budala, da ce od kurve napraviti sveticu.

Kako to biva na ovome svetu cim je raspikuca poceo da  se bavi postenim poslom oma mu je krenulo naopako.

U legalnoj trgovini  njegov svercerski kapital se topio ko sneg na aprilskom suncu.

Carobnica je poput one  teta lije  oci gavranu  budali zamazala i  za dve godine  ga je opeljesila do poslednjeg dinara.

Raspikuca nije zalio za novcima koje mu je ona opapoljila.

Cak i kad je saznao da nije trudna i da ga je slagala on joj je to oprostio.

Toliko je voleo tu lukavu liju da je skroz zablentavio.

Kad je ostao bez icega  i kad novaca vise imao nije ostavila ga je i otisla je u zagrljaj sledecoj zrtvi.

Bez igde icega i bez prebijene pare bivsi lovan je ponovo bio niko i nista.

Paperinos

Maestro Paganini   treten pijan ga je tako  jedne veceri  sreo na Zezeljevom mostu sa ogromnim betonskim blokom u rukama i sa kanapom oko vrata.

Raspikuca taksista salasar  propali bogatas  je u ocaju zbog izgubljene ljubavi i silne imovine  koju mu je Cajobnica pokupila resio da okonca svoj zivot skokom u mutni Dunav i da tako sebi ovozemaljske  muke prekrati.

Maestro ga je prepoznao  na mostu i uspeo je da ga odgovori od tog blesavog nauma u zadnjem trenu bas kad je ovaj zakoracio preko  metalne ograde.

Stani golube kud si navro proderao se Paganini na raspikucu.

Ne skaci Golube ako boga znas, sacekaj golube moj jer  ako skaces zbog mecke koju sam ti tamo na pijaci  utrapio nemoj da se jedis, evo  opravicu ti je gratis, sam nemoj da te na dusi nosim zbog jebenog auta.

Evo vraticu ti i onu tvoju jebenu zemlju i one traktore, sve cu da ti vratim sam ne skaci u Dunav nesreco.


Raspikuca mu se tu na mostu izjadao i objasnio mu je u cemu je problem.

Paganiniju je kamen sa srca pao kad je shvatio da je uspeo da ga odvrati od skoka i kad ga je posle kratke price  ubacio u svoju limuzinu.

Odveo ga je kod sebe u radionicu i tamo se sa njim  fest napio.

Objasnio mu je neke stvari na nacin kako samo on  to ume i  te iste veceri nasao mu je postenu zenu, neku  neudatu uciteljicu  inace masjtoricinu daljnu familiju  sa finom  kucom u ulici zlatne grede koja je dugo godina camila i zaludno cekala nekog da je ozeni.

Cuj me sokole ja sam ti prodao onaj baksuzni  auto i vidis da ti je zbog njega sve u zivotu  tako krenulo kako je krenulo, al ko zna zasto je to dobro.

Evo zbog toga cu sad ja  da ti  pomognem da to ispeglamo evo sad kad imas zenu i kad smo takoreci neka familija red je da imas i neki posao.

Paganini  mu je dao  ideju da prodaje mekike na najlon pijaci i za pocetak tog biznisa mu je poklonio kompletan inventar.

Paganini mu je dao ogroman aluminijumski lonac i neku svoju staru  sklepanu tezgu koju je dobio u nekoj trampi.

Majstorica mu je dala recept za mekike i za pocetak mu je ona licno namesila kompletno testo i poducila ga kako se mekike peku a svojoj rodjaci uciteljici  je dala kratak kurs iz pripreme kiselog testa.

I tako je propali bogatas sa novom zenom  krenuo u novi posao.

Biznis im  je  bogovski krenuo, te iste nedelje su prodali sve mekike , a  te mekike su postale nadaleko cuvene i jedu se i dan danas na najlon pijaci.

Raspikuca se  naravno nikad vise nije onako basnoslovno obogatila i nije imao novaca kao nekad al je zato uspeo da se skuci sa pravom zenom koja ga je volela i cenila , i uspeli su  da izrode cetvoro zdrave i pametne dece.

Raspikuca je nasao svoj mir, povratio je ono ocevo imanje i jos je dokupio zemlje koja je kasnije postala poput zlata vredna jer se nalazila na dobrim lokacijama.

Postao je cenjen covek u varosi koji  ima posten posao .

Biznis sa mekikama na najlon pijaci  tad nije radio niko.

Videvsi kako se roba dobro prodaje ubrzo su se u taj posao poceli ubacivati i drugi.

Ali avaj niko nije imao tako dobre mekike ko bivsi gazda raspikuca.

Cak je u biznis  sa mekikama hteo da uleti i ciga sa svojom zenom Beckerusom.

Videvsi kako se mekike dobro prodaju i kolko novaca uzme Raspikuca ciganin je pozeleo da i on ima takav posao.

Posto je slab bio sa kuvarskim zanatom a i bio je svestan da od musavog  prljavog cigana nece niko kupiti mekike, cigan je za taj posao hteo da angazuje svoju belu zenu Beckerusu.

Racunao je ciga da ce od bele zene pre kupiti mekike neg od crnog cigana.

Ciganin je za pocetak  biznisa  Beckerusi nabavio jednu tepsiju i kantu masti.

Doneo je i dzak brasna i naredio je svojoj zeni da pocne da mesi mekike i da ih  sto pre pece.

Sa najlon pijace je doneo “mustru” to jest  socnu mekanu mekiku od Raspikuce i naredio je Beckerusi da mu umesi istu taku.


Beckerusa je zamesila testo,a  kad je testo malko  odstajalo  stavila ga  je tepsiju na sporet i pocela je da u vreloj masti pece mekike.

Njene mekike su bile neukusne preslane i  tvrde kao kamen  a djavolski su mirisale na paljevinu.

Cigan je zbog toga Beckerusu izmlatio sa kandzijom i nagrdio je da nema pojma o kuvanju.

Beckerusa je kukala da je vatra sa  ciginog zidanog sporeta prejaka i da joj treba plinski reso sa kojim ce moci da regulise vatru.

Da to imam spremila bi ti bolje mekike neg sto si ti doneo , lagala je  pogana Beckerusa sam da se spasi od cigine ogavne kandzije jer je znala da ciga nema novaca za plin a kamoli za reso.

Eh ali se zajebala u racunu.

Ciga je odmah sa svojim konjem i spediterom  odjurio do varosi .


Prodao je u zlatari kod Siketa  svoj zlatni sat sa lancem i sa dobijenim novcima  je  u ducanu nabavio plinski reso i bocu.


Doneo je Beckerusi punu  bocu plina i  ganjc  novi reso.


Tutnuo je Beckerusi u ruke ceo espap  i rekao joj je da mu sad opravi mekike.

Ako mi ih sad  ne opravis ko sto si rekla da znas , ima da ti ledja slomim sa durungom.


Beckerusa je u strahu do durunge na brzinu  na  onu plinsku bocu  direktno natakarila crevo od resoa i stavila je  garavu tepsiju punu masti  na reso.

Odvrnula je ventil na boci i prinela je sibicu resou.

Cim je prinela sibicu gorioniku resoa , plamen je suknuo do plafona jer nije bilo regulatora pritiska na boci i plin je isticao pod ogromnim pritiskom.

Plamen je suknuo na sve strane  i momentalno je zapalio onu mast u tepsiji.

Beckerusa je zgrabila metlu  i sa njom je pocela da mlati po crevu od plina ne bi li sprecila  ogromni plamen koji je siktao do plafona  da upali i plinsku bocu.

Vristala je kao sumanuta dok je plamen bivao sve jaci i jaci.

Dok je mlatarala sa metlom metla joj se upalila.

Ciga je iz dvorista  cuo vrisku Beckeruse i potrcao je prema kuci.

E sad cu sa durungom da ti kicmu slomim, larmao je ciga.

Bas kad je bio na nekih deset metara od vrata svoje male  kuce odjeknula je eksplozija.

Korz trscani krov cigine cerpicare sa zapaljenom metlom medju nogama proletela je Beckerusa i odletela je put oblaka.

Videvsi  svoju zenu kako leti  na metli koja gori, ciga se dao u beg dernjajuci se na sav glas.

Paperinos

Beckerusa je na zapaljenoj metli  odletela u pravcu Trandzamenta tamo pored Petrovaradinske tvrdjave gde je bas tog dana vrsena obuka jedinice PVO ,tadasnje JNA.

Vrlo ambiciozni kapetan, dokazani  karijerista je drzao  kriticku govoranciju njegovim aljkavim i neambicioznim  vojnicima koji su  tog dana vrsili  vec ko zna koje kazneno  gadjanje makete letilice koja je bila vucena po zici  razapetoj izmedju dva metalna stuba.

Protivavionski mitraljezi  trocevci  su bili ukopani u liniju i svi su potkalibarnom municijom  gadjali malenu metu koja je izmedju stubova  jurila kao sumanuta simulirajuci avion u brisucem letu.

Meta je ostala nepogodjena i pored petog uzastopnog  ponovljenog gadjanja.

Kapetan  je bio besan kao ris  zbog neuspeha , pa je sve vreme  korio vojnike i potcinjene staresine za traljavo  izvrsavanje obuke i za nepravilno presretanje pokretne mete.

Pokusao je na sve nacine da od tutumraka izvuce maksimum i da sebi obezbedi dobre ocene na predstojecem garnizonskom ocenjivanju  koje bi ga automatski sa dobrim rezultatima kvalifikovalo za cin majora.

Drugovi vojnici totalno ste podbacili na ovom danasnjem  gadjanju dernjao se kapetan.

Vasi rezultati su ocajni,dajem  vam iz tih razloga  negativnu ocenu , gadjanje vam  nista ne valja i moracete da ga ponovite sve dok ne budete uspesni.

Moracete sve ponovo da obavite, sve ponovo mora  da  se obavi, ne valja vam  gadjanje i nema kraja danasnje obuke  dok se sve  ne dovede do perfekcije.

Hocu da licno vidim uspesno  vase dejstvovanje na pokretnu metu.

Vojnici ko vojnici su bili vec poodavno izmoreni i nisu vise imali koncentracije za novu vezbu  a novo gadjanje je znacilo jos mnogo napora.
Zeljno su cekali kraj te produzene  obuke jer je tog dana bio planiran izlazak cele kasarne  u grad  i poseta  Novosadskom bioskopu Arena.

Upitali su kapetana kad ce im  biti zavrsena  danasnja obuka i kad ce konacno izaci u grad sa ostalim vojnicima.

Kapetan im je ogovorio  usiljeno seretski, da ce  oni u grad izaci kad umesto brze  pokretne mete ovuda bude letela spora   baba na metli i kad nju budu oborili, e onda ce ici u grad.

Kapetan cinik  se zadovoljno  u sebi nasmejao na  ovu svoju doskocicu, kad je bas tog trena Beckerusa  na zapaljenoj metli proletela iznad njegove glave.

Vojnici su bili  totalno nesprenmi.

Protivavionci su dejstvovali traljavo i nasumicno  , raspalili su po babetini iz svog orudja i naravno omasili su je,  ali baba se  sama od sebe  zbog gubitka potiska od plinske eksplozije strmeknula   preko kamenickog puta  na neku livadu.

Vojska je  uz urlike odusevljeno docekala ovu nesvakidasnju senzaciju , i svoje prvo  uspesno obaranje letece babe na metli.

Svi su munjevito  poskakali sa trocevaca , potrcali prema spavaonicama da se presvuku i spreme za izlazak u grad.

Kapetan je zapanjeno gledao u pravcu mesta gde je baba aterirala i odakle se video dim od zapaljene metle.

Nije mogao da poveruje da je video to sto je video.

Stajao je kao kip i nije mogao da dodje sebi od neverice.

Potcinjene staresine su blenule u kapetana cudeci se njegovom fazonu sa letecom babom koja je nekim cudom samo koji tren ovuda  proletela.

Niko nije znao sta da kaze.

Beckerusa se pri ateriranju  skotrljala niz livadu sve do same obale Dunava dok je iza nje vatra od njene upaljene metle zapalila suvo seno i neko granje.


Pozar se munjevito  prosiro na sve strane i planulo je par kuca koje su tad u tom delu kamenickog  puta  bile  gradjene   iskljucivo od drvenih dasaka.

Pozar je gasilo pet vatrogasnih vozila sve do ranih jutarnjih sati.

Kapetan je  te veceri referisao pukovniku da je pozar izazvala leteca baba koju su oborili njegovi vojnici na vezbi gadjanja pokretne mete.

Pukovnik je kapetana zbog te izjave proglasio za ludaka i naredio mu je da se odmah uozbilji i da se ne segaci sa njim.

Ali druze pukovnice baba je stvarno proletela na zapaljenoj metli, casna partijska rec ,rece kapetan.

Pukovnik je kapetana  zbog  segacenja  i zakletve u najsvetiju stvar na svetu, svetu  komunisticku  partiju,  odmah ekspresno poslao na vojni sud i hitno posmatranje u vojnu bolnicu kod eminentnog strucnjaka za umno poremecene.

Kapetan je pred vojno istraznim organima u potpunosti  potvrdio svoju raniju  pricu o letecoj babi  na zapaljenoj metli, a prethodno dobijeni  izvestaj iz bolnice ga je spasao sigurne  robije.

Naime izvestaj  profesora doktora  vrsnog strucnjaka iz oblasti  psihijatrije, inace notorne pijandure  koji je pre toga  pregledao kapetana i jos jednog  potpukovnika ludaka je u pisarnici vojne bezbednosti bio greskom zamenjen, pa je iz tih razloga  ambiciozni  kapetan sa nalazima potpukovnika predlozen za hitno penzionisanje zbog sizofrenije.

Potpukovnik dileja sa nalazima kapetana je proglasen za savrseno sposobnog i umnog coveka sto je doticnom  ludaku kasnije dobro doslo za  munjevit napredak u karijeri.

Potpukovnik dileja je  zahvaljujuci gresci doktora i administracije  avanzovo sve do generalskog cina a nesretni kapetan je zbog prevremenog penzionisanja u ocaju zbog prekinute blistave  vojne karijere postao notorna pijandura.

Profesor doktor   videvsi ko je to  postao general  demonstrativno je  napustio posao u vojsci i bacio se na politiku gde je postao najveci kriticar komunisticke partije i tadasnje  JNA.

Posto je u politici ubrzo  propao odao se alkoholu i  cestoje potpuno pijan po ulici drzao  vatrene govorancije koje su slusali samo dokoni ludaci.

Ciganin je  po bezaniji od kuce ubrzo obavestio kompletnu cigan malu da mu je zena vestica.

Cigani ko cigani, bojali su se vestica i ostalih strasnih karakondzula  vise od svega .

Kocili su se od straha od tih spodoba   o kojima su pricali nocima uz  svoje upaljene vatre.

Za tili cas je cela cigan mala bila naoruzana do zuba sa glogovim stapovima a kuce su bile okicene  sa vencima belog luka koji su kaceni na vrata i na prozore.

Po ciganskim malim  kucama su u sred bela dana popaljene svece a deca su zatarabljena i zamandaljena iza kucnih vrata da ih vestica ne bi odnela.

Cigani su se od letecih  vestica  jedino vise bojali   onog njihovog famoznog Cohanoa koji je bio najstrasnije cudo koje je moglo da trefi nekog ciganina.

Cohano je jedino bio strasniji od vestice.

Ali posto Cohanoa niko do sad nije video leteca  bela baba vestica iz komsiluka na plamenoj metli koju su svi videli  postala je cuod nad cudima.

Bela vestica  to jest babaroga je sad delovala najstrasnije moguce.

Cigani su digli toliku dzevu po cigan mali  da je i policija morala da intervenise.

Policija je vrlo brzo razresila misteriju ko to siri paniku po cigan mali.

Uhapsili su cigu i odveli su ga na imformativni razgovor sto je tada a i sada  znacilo da ce ga umlatiti kao vola u kupusu.

Ciganin nije bio ozenjen , barem ne zvanicno,nije znao ni ime svoje zene niti ko je ta zena  i odakle je.

To je po pandurkoj logici znacilo da ciga izmislja i kao pas  laze.

A za lazije zna se…sledi pendrek kolo.

Pendrecili su tako panduri  cigu sve dok nije potpuno  razvezao svoj ciganski  jezik i dok nije rekao sve sto zna i sto  ne zna.

Pod batinama je ciga rekao  da mu je zena pala sa neba i da mu je nju poslao bog il djavo jer se obojici molio za zenu.

Ciga je priznao sve svoje kradje i nedela.

Ciganin je od strane policijskog inspektora  proglasen za lazova i destruktivca koji siri paniku i praznoverje u narodu , a plus mu je i pridodato  da je izvrsio paljevinu sena na Trandzamentu.

Policija je sve  dotadasnje misterije  resila u jednom danu.

Poslat je posle pandurske obrade modro plavi  cigan   kod sudije koji ga je  za sva nedela rebnuo sa tri godine  zatvora.

Kradje jaja i  krompira , paljevina sena na Trandzamentu i varanje na kartama su cigi  bile ocenejne kao lakse krivicno delo naspram sirenja panike koje je okarakterisano kao najteze krivicno delo.

Mir je zavladao u cigan mali i sve je vrlo brzo palo u zaborav.

Beckerusa se posle  one eksplozijie i leta na metli i pada na livadu momentalno  dozvala pameti.

Setila se Beckerusa odma  ko je i sta je, i kako je nagraisala.

Sva izubijana  sa povracenim pamcenjem odvukla se do svoje kuce u varos i godinama se lecila po banjama od kostobolje i svakojakih bolestina koje je zapatila kod Kabla i njegovog rodjaka Gajtana a bogami i kod cige.

Sve sto je otela i na kvarno zaradila dala je na lekove i doktore.

Paperinos

Maestro Paganini je sa svojom  sugestivnom  pricom uspeo da odvrati   kuma od ugradnje plina u skodu.

Spakovali smo se svi u Subotistu  i otputovali smo put Novog Sada.

Razlog naseg povratka u grad je bila najlon pijaca.

Maestro je na najlon pijaci nameravao da pazari sebi neku  limuzinu.

Najlon pijaca vam  je citava institucija.

Nije pijaca samo mesto trgovine.

Pijaca je fenomen koji se ne da tako lako objasniti.

Onaj ko  nije bio na najlon pijaci taj ne zna sta je u zivotu propustio.

Na najlon  pijacu ne moras ici da bi stagod pazario ili prodao.

Kupoprodaja uopste nije razlog odlaska na pijacu.

Ides tamo da bi  stagod  ili koga video, i da bi  svoju dusu zadovoljio.

Jednom kad odes na nju  ima da se navadis i da postanes zavisnik od nje.

Neces moci da se okanis najlon pijace nikada.

Moras otici u nedelju izjutra na pijacu   pa taman da sikire padaju sa neba.

To mu dodje kao neki ruitual za nedeljno jutro.

Pijaca ima neku magnetnu privlacnost.

Najlon pijaca  vam je poput nedeljne mise na koju se okuplja verna  katolicka pastva, stom razlikom sto najlon pijaca okuplja sve vere i veroispovesti.

Tamo su vam svi ljudi  jednaki, svi se bore za dinar i za neku svoju  cenu , varaju se ,lazu se medjusobno ,ali  ne mrze se , to do sad  nije uspelo ni jednoj jedinoj veri  niti drustvenom uredjenju nikada u istoriji .

Dakle najlon  pijaca je primer savrsenog sistema i drustvenog uredjenja.

Najlon  pijaca   vam je cudo nad cudima.

Na  tu pijacu se ide ako ni zbog cega   drugog ono zbog  cuvenih mekika.

Ne moras da budes gladan da bi ih jeo.

Paperinos

Posto smo stigli u subotu kod Paganinija kuci, Maestro nam je odmah dao zadatak da mu pomognemo oko utovara robe za sutrasnju  trgovinu na najlon pijaci.

Deda strudla i deda Ivan su dobili zadatak da pakuju robu u cuvenu Paganinijevu  prikolicu dok smo ja  i maestrov kum i blesavi Limar teglili kojekakve skandale koje je Paganini vadio iz svoje radionice i nosili smo ih do prikolice.

U opstoj  premetacini po gomili delova  Paganini je uspeo da nadje onaj davno “zagubljeni” agregat od onog rmpalije koji ga je ostavio na servis kod Maestra i zbog kojeg je verovatno nagraisao onaj muceni dedica kog je Paganini oznacio kao potencijalnog  lopova koji ga je ukrao.

Opa vidi ti ovo nasmeja se Maestro kad ugleda agregat, oho ho   ovo cemo da utopimo za lepu lovu rece Paganini.

Patka mu sarenog eto ga lepi agregat , uh bas lepo ce da se utopi na najlonu, za lepu lovu cu da ga  nekom uguram.

Ali Maestro  upozorih Paganinija secas se da ga je onaj rmpalija tu ostavio na servis kod tebe.

Nemoj da se zajebes sa prodajom kad ti se on ovde pojavi, opomenuh Paganinija.

Ko ga jebe rece Maestro, cim  do sad nije dosao po njega on je sada moj.

Student nemoj da mi palamudis i da mi moralises, ne uci me zanatu kad  nemas pojma o nicemu.

Roba koja se ne podigne sa servisa za mesec dana vise nije musterijina, takav je zakon rece Maestro.

Imao sam ozbiljne primedbe na Maestrovo tumacenje zakona ali nisam se  vise usudjivao da udjem u polemiku jer sam znao da bi to bila uzaludna bitka koju bih zasigurno izgubio.

Umesto mene upecao se kum koji je dao opsirno  tumacenje zakonske regulative koja je pobijala Maestrovo tumacenje istog.


Maestro je kuma otkacio u dva poteza recima da je on jedna   dokazana neznalica koja ne ume  cestito ni sijalicu da zvrne a kamoli zakon da tumaci.

Kum se slozio sa konstatacijom da se oko sijalica ne razume ali se zato pohvalio kao dobar poznavalac zakonske regulative.

Ja se u zakone bas dobro razumem rece kum, zakone bas dobro znam.


Kurac moj ti znas, odbrusi mu Maestro.

Nema zakona bez svetla, cim nema sijalice ne  mozes ni novine citati a kamoli zakon tumaciti.

Kume ti si teski tutumrak i zato ako mislis da mi nesto palamudis prvo nauci sijalice da zavrces, pa cemo onda  da pricamo o zakonu.

Dok te ne vidim da to umes necu uopste da slusam tvoje laprdanje o zakonu.

U ono Titovo  vreme kad je zakona bilo, Tito je mene stalno zvao da mu ih tumacim a ti znas da Tito nije radio sa bilo kime.

Po pitanju zakona Tito se uvek meni prvom obracao.

Uvek je on mene u vezi zakona kosultovao.

Ej pa ja sam Titu dokazanom majstoru strugaru, sloser bravaru  sa diplomom, zakone tumacio i nisam gresio nikada a ti ces neznalice jedna sto ni  sijalicu ne umes uvrnuti  sad da me ucis sta i kako, ta ajde molim te.

Da znas da je Paganini u pravu rece Limar sav bitan, Tito je bre bio majstorcina  a kad je on Paganinija zvao da mu zakone tumaci sta tu dalje ima da se prica.

Maestro ako ti kazes da je agregat sad po zakonu tvoj onda je on tvoj , nosimo ga na pijacu da ga prodamo sta tu ima da nam prica jedan glupi student i tvoj kum neznalica.

Kum je samo prevrnuo sa ocima i odmahnuo je rukom, sa vama niko ziv ne moze na kraj izaci ja sam svoje rekao ako bude problema je necu da imam neke vze sa tim.

Ti ionako nemas veze ni sa cim dopuni ga Maestro ajde sevaj na posao i ne laprdaj.

Pakovanje robe  je potrajalo do pred samo vece.

Maestro nas je onda pozvao da odemo do one opake  birtije na cosku gde su te veceri gostovali neki tamburasi.

Paperinos

Tamburasi su bili garavi cigani, a kakvi bi cigani mogli i biti nego garavi.

Garavi cigani, pa jos i tamburasi , Sremci veseljaci su u birtiji cimbuljali neku tugovanku koja je odjekivala kroz praznu kafanu , na ulici se culo njihovo pevanje koje bese nalik na jecanje….. “Aj aj Bibili……. Bibili marela tugovali su cigani…...

Tamburasi su inace bili dobro poznati Maestrovi pajtasi , kolege iz zadimljenih birtija sirom Vojvodine, i cimbuljali su sad u ovoj kafani onako preko volje i nastimavali se pred retkim gostima koji su tu sedeli.

Videlo se da nisu bas voljni za pesmu i svirku kad nema adekvatnog auditorijuma i apanaze.

Cim su na vratima birtije ugledali poznato lice Maestra Paganinija odmah su se iskezili, znali su da ce ove veceri biti lepe zarade jer je Paganini poznat kao kavaljer siroke ruke.

Maestra bije glas da bogato casti muzikante i da je sa njim provod zagarantovan ako ni u cemu a ono barem da nece biti dosadno.

Paganini je rasterivac dosade.

Naravno kad ima love,ali i kad je enma on se uvek nekako snadje da je prizove pa su iz tih razloga cigani odmah raspalili veselu melodiju za docek takvog gosta .

Otcimbuljali su gromoglasno melodiju za koju su znali da je voli Maestro “ S one strane Dunava ima jedna garava…….odjeknu muzika.

Oni usnuli gosti iz birtije se odmah trgose od soka zbog promene ritma i volumena.

S one strane Dunava ima jedna garava, garava, …odjekuje muzika pod punim volumenom.

A Paganini se iskezio, to braco cigani...to barco cigani garava Garava dopevava im.

Maestro je zurno seo za svoj sto koji je bio uvek rezervisan za njega i njegovo drustvo i osmehnuo se na muziku kojoj je odmah bacio jednu novcanicu od sto evra.

Sad udri.

Muzikanti se razveselise kad ugledase stotku i raspalise jedan tus..:” Maestro …. Bravo , bravo bravisimo, bravo barvisimo……

Paganini im otpozdravi.

Posedali smo i mi ostali iz Paganinijeve vesele ekipe za onaj isti njegov sto.


Paganini je pozvao muzikante da nam se pridruze i da spojimo stolove i da malko prodivanimo uz pice , zbog reda i zbog stimunga sto bi on rekao.

Konobar je dobio zapovest da posluzi celu veselu ekipu i pride sve ostale goste u kafani.


Cigani su jedva docekali poziv posto je birtija bila poluprazna i sem onih par sljokadzija koje su dremale , nije bilo musterija kojima bi ova vesela banda svirala i od kojih bi svoje guse okvasila a kamoli novaca dobila.


Maestro je onako kurtoazno po svom obicaju cigane muzikante upitao za zdravlje i za raspolozenje.

Cigani ko cigani, odmah su se bacili u kuknjavu da posla nemaje jer nema novaca u narodu , a i zdravlje ih je izdavalo.

Ta kako nema novaca evo sad ste ih dobili pecnu ih Maestro.

Ih kume gdi bi nam kraj bio da su nam svi ko ti rece cigan.

Fala bogu kume zdravlje nas da kucnemo u drvo jos i dobro sluzi spram ostalih stvari, koje nas muce , rece vodja orkestra.

Nije da smo bas zdravi ko dren al sto bi mi cigani rekli bolje biti i slabog zdravlja neg jake bolesti.

Pa sta vas onda tako muci da ste mi se tako usinuli i sneveselili upita ih Maestro.

Ih kume jebava nas milicija a i limuzina , rece mu cigos.

Jebava nas nas Ford njuskas onaj sto si nam ga onomad dao za muziciranje.

Secas li se kad smo ti svirali u taljigama u Stejanovcima.

Secas li se kume da si nam za muziciranje dao Forda njuskasa.

Sta mu je, zapita ih Paganini, zar je jos uvek u zivotu ona sklopocija.

Ih kume sta mu sve ne fali, gume mu se izlizale a i nije nam ni registrovan, ne moz tehnicki da prodje.

Milicija nas kume privela pre dva dana tamo u Rumi, drzali nas panduri polak dana u supu, teli da nas bijedu.

Jedva smo se kume izbavili bede da nas sve ne poapse i na robiju posalju.

Pa otkud to zapita ih Maestro, sta ste tako zasrali , jebo li vas patak ciganski da vas panduri privode u stanicu.

Kume nismo nista zasrali, znas ti nas cigane, na nas sve oce.

Oce nas sve sto ne treba ko budalu kurac.

Krenuli mi iz Dobrinaca sa jedne svadbe gdi smo svirali i dobre novce zaradili putem za Pavlovce .

Jebala nas ciganska sreca i prokletstvo kad smo i krenuli da tamo u Pavlovcima sviramo nekim ojebinama budzama sto su tam u Pavlovcima posadili neke silne jabuke.

Ugovorili mi sve lepo , pogodili se za cenu, budze kume moj neke jebene cicije ni dinar nam ne dadose u napred.


Ih vidim ja da ce tu biti povuci potegni al reko daj da sviramo sam da troskove pokrijemo i da stogod pojedemo i popijemo , a reko mozda nas i pocaste kad se ponapijaju.

Reko moz biti kad se opiju da bude i nekih novaca, kad moj kume oces kurac, zaustavise nas oni beloglavi panduri oma u Rumi a da Pavlovce ni videli nismo .

Ustavili nas na raskrsnici.

Videli panduri da nas ima pun kombi, a na krovu nam bio i beges.

Pandur beloglavi nas oma nanisanio.

Ja sva sreca nisam bio pijan, al me opet moj kumasine tero pajkan da duvam u balon.

I kolko si naduvo zapita cigana Maestro.

Nisam naduvo kume nista, nisam okusio rakije niti bilo sta , slave mi.

Jebavao me cir na zelucu pa nisam nista pio tih dana nista, gutao sam taj celi dan neke caure i praskove da smirim cir u stomaku.

U stomaku sam imo besnog kera koji me je grizo pa nisam smeo ni kap rakije okusiti, a znas kolko je volem piti.

Pa sto vas onda privedose, zapita ih Paganini.

Pa kume privedose me jer sam onoj pandurskoj cepidlaki ponudio iljadu dinara da nas pusti da idemo za Pavlovce, jerbo smo vec kasnili.

Nemoj da me zajebavas, da te je priveo zbog crvendaca , nasmeja se Maestro.

Zar je moguce da pandur nije teo da uzme lovu.

Kume slave mi nije teo novce, naleteli smo na neku budalu koja nije tela novce.

Oma mi taj ludak uzo dozvolu i licnu kartu cim sam mu ponudio crvendaca i reko da idem sa njim u Sup.

Moji pajtasi ponudise budalu sa jos jednom iljadom da ga odobrovolje, pomislise da oce vise , kad on i njih kume poapsi i samnom onako dzumle odvede u sup.

A tamo nas kume beloglavi odveo kod nekog inspektora koji je gori sto puta od njega, boze me sakloni ko da je neki Hitlerov rodjak, galami i urla ko Hitler na nas sto smo novce nudili onom saobracajcu.

Mi i njemu ponudismo novce, dadosmo mu pet crvenih al nas on oma naguzi.

Psuje nam majku ciganjsku i preti sa bajbokanom.

Mi ga molimo da nas pusti da idemo da sviramo i kazemo necemo vise nikada, al jok on ni da cuje, kaze sad mora da nas sve poapsi jer je to neka korupcija, jebem li joj seme njeno ko li je izmisli.

Reko ja njemu puscaj nas bracala ima da ti sviramo fraj celo vece, sam reci gdi oces.

Al oces kurac.

Ne voli on cigane kume moj a ne voli ni muziku.

Taj inspektor je neki mnogo zajeban covek, to ti je neki covek mlogo tankih zivaca i preke naravi ,kog je sam djavo na nas poslao.

Taman se mi smirili cekamo sta ce biti, a on urla li urla, al i on se malko kasnije smirio.

Kume najebasmo mi tamo ko zuti mravi sam zbog neke dve budale koje su upale kod njega u kancelariju dok se on smirivo.

Upadose dve budale kod njega i mi zbog njih najebasmo.

Tamo smo mi kod njega u kancelariji vec na polak iskukali da nas pusti i vec smo ga malko odobrovoljili kad banuse unutra neka dva ludaka i sjebase nas skroz.

Upadose mu kume moj u kancelariju dva brata, cini mi se da se prezivljaju Tarabici i jebase nam majku i nama ali i njemu.

Nije Tarabici meni se cini da su Gazibarici, dopuni cigu kolega basista, jebem li im seme njino Gazibaricko jebase nam majku ti ludaci.

Ma nisu Gazibarici neg su Guzvarici ispravi ih primas, Guzvare se zvase guzvali ih djavoli dabogda.

Guzvarici rekose da ih zovu, oca li im blesavog usosise nas skroz.

U bog te mazo, javi se deda Strudla sa drugog kraja stola u birtiji, da to nisu moji unuci Rada i Pera i ja sam vam od te sorte Guzvara .

Deda bogami moz biti da su tvoji unuci rece primas,bas tako se i zovu Pera i Rada ,sam ovi nisu odavde iz Novog Sada oni su kolko sam ja cuo iz Srema iz Klenka.

Kume taj Pera, Gazibaric, ovaj hocu recu Guzvaric stalno pricao inspektoru “Druze u zivotu” a inspektor je na njega urlao ko ris zbog toga.

Smal i mi batine zbog njega nismo dobili, zbog toga sto ga je on povazda zvao…. Druze.

Bog te mazo pa to su moji unuci rece deda Strudla, ja sam iz Klenka ,to su moji unuci , oni su isto iz Klenka i oni tako pricaju jebo li ih otac lajavi onaj moj smotos Aca Gibanica koji ih je take opravio.

E jesu kume bas su ondak to oni, jer i oni nam tamo rekose da su iz Klenka.

Pa sta su oni skrivili ,zaprepasti se deda Strudla kad su dopali u policiju.

Kume kolko smo mi svatili ukrali im lopovi neku limuzinu iz njinog dvorista, nekog bemvejca im drpili lopovi, tako smo mi culi, pa oni zbog njega dosli kod inspektora da prijave kradju.

U boga im suntavog,oni su to je njihov BMW zaskrguta zubima deda Strudla, zar da im limuzinu ukradu lopovi pa kako se to desilo.

Kume nemoj da uzmes za sigurno ovo sto pricam rece primas.

Tako smo mi svatili kume, iz njihove price , tamo u kancelariji, a to moz biti i nije tako, jer ja nisam nis razumeo sta oni pricaju , tako nemoj da nas uzimas za rec da je to bas to tako.

Aj sto ih mi nismo razumeli, al kume ni inspektor ih nije razumeo nista.

Pa sta je bilo dalje daj govori, deda Strudla se sav nakostresio ne drzi me u neizvesnosti boga ti ciganskoga iz koze ocu da iskocim od jeda , pricaj mi sve od pocetka sta je bilo.

Pa inspektor je deda pito tog tvog unuka Peru da mu kaze koji je tip tog bemvejca st je nesto na sta mu je on reko da je to neka kockica… jebem li ga, men se cini da je to reko.

Inspektor je pitao za tacan tip i model , al mu ovaj tvoj rece opet isto da je to neka kockica .

Inspektor je ondak trazio saobracajnu od auta , al je oni nisu imali jer je kazu ostala u tom auto sto je ukraden.

Ondak je trazio inspektor licnu kartu od tog tvog Pere al on nije imao ni licne karte ni dozvole jer mu je i to ostalo u limuzini.

Onaj drugi sto se zvao Rada takodje nije imo nista od dokumenata jer ih je kaze izgubio pre tri godine .

Komendija je ondak zapocela…. a to je bilo bas ovako….cigan poce da prepricava ono sto se desavalo.

Inspektor pita Peru Guzvaru za registarsku oznaku automobila.

Pera Guzvara naravno, nema pojma koja je oznaka na tablici.

Ne zna ni jedan broj a ni za pocetna slova nije siguran.

Zna samo da su tablice bile verovatno Novosadske , verovatno, al nije siguran, i to je sve, auto se vodio na nekom coveku cije ime ne znaju i nemaju pijma odakle je, samo znaju da mu je nadimak “Crni”.

Pa kako ste kupili automobil od nepoznate osobe kad ste rekli da ste ga uzeli od coveka kom ste dali novac urla inspektor na Peru Guzvaru.

Druze u zivotu nismo kupili auto od nepoznatog coveka, odgovara Pera, nismo mi kupili auto od nepoznatog, mi smo se dzorali sa tim Crnim za taj BMW .

Dzoranje nije kupovina, dzoranje je menjaza.

Pera Guzvara pocinje da nabraja sta je sve dato to jest dzorano tom famoznom Crnom u trampu za BMW.

Dali smo druze dva skutera u delovima, tri neispravna frizidera, sedam poluispravnih televizora, tri aluminijumske felne, sedam celavih guma, dva protivpozarna aparata bez creva i praha, pet kutija kineskih neispravnih sijalica od 100 vati, dve kile otvrdlog auto gita, pet litara osusene metalik boje, jedan kompresor bez klipa i boce, trideset metara produznog kabla, licnastog iz kog tuce struja kad se razmota, dve Fidove sklopke koje ne iskljucuju i trofazni motor koji nema dve faze pa radi ko monofazni… mislim dok se ne ugreje a onda kad se ugreje on se i usija pa uopste ne moze da radi, dali smo i busno bure od hidrofora, bojler pun kamenca, peglu koja guzva i spaljuje sve sto opegla, tri kanistera koji ne mogu da se otvore, staro biciklo bez pedala lanca, sica i tockova.

Dali smo i jedan bungurac sto ne bungura, stolicu bez naslona i nogu, sto na rasklapanje koji se ne moze rasklopiti i suncobran bez platna…….

Dosta….. zaurla inspektor na Peru Guzvaru.

Pa vi ste za taj vas automobil zapravo dali sve neispravne stvari izdera se na Peru Guzvaru inspektor.

Paperinos

Druze…. nije bas sve bilo neispravno, brecnu se Pera.

Dali smo pet ispravnih flasa od viskija, doduse praznih al nisu bile busne nigde samo nisu imale cepove i etikete a i nisu licile na false od viskija.

Rada Guzvara dopunjava burazera Peru ….dali smo i dva fena za kosu koji rade, doduse prejako al sa njima mogu da se tope plasticni branici i da se vari plastika to rade fest, za to garntujem da jebu kevu plastici.

Dosta vise...dosta..... zaurla inspektor.

Inspektor iz fioke radnog stola vadi formular za sluzbeni zapisnik i pocinje da pise , dakle nestao vam je automobil marke BMW Novosadskih registarskih oznaka, koje je godiste…?

Druze automobil je po papirima 1986 al su vrata, hauba , farovi , sedista i ceo zadnji deo od 1990 .

Stavili smo mu prednji spojler od golfa a zadnji auspuh je od audija.

Ima muziku od Alfe a volan je od Pezoa.

Nabudzili smo mu skrge na haubu od zastave 128.

Stavili smo mu i specijalnu sirenu, cuje se onako tatata tira, tatatatata tira.

Inspektor prevrnu ocima.

Koje godiste onda da pisem 1986 ili 1990.

Druze pisi 1988, rece Pera, neka ne bude ni meni ni tebi neka bude oanko izmedju.

Inspektor upisa 1986 godiste u formular i zaskrguta zubima.

Dizel ili benzinac, pita inspektor Peru guzvaru.

Druze bio je dizel sestak .....aha dakle dizel inspektor upisa dizel u formular i broj cilindara 6.

Pera ga sjeba i nastavi pricu…druze rekao sam bio je dizel al smo mi u njega ubacili benzinca cetvrtaka.

Inspektor se zaprepasti kad cu ovu budzevinu i prepravi u zapisniku ono dizel u benzinac i broj 6 u 4.

Pa boga vam vaseg blesavog svi od benzinca prepravljaju u dizela a vi od dizela pravite benzinca dal ste vi normalni.

Koja je to logika, majko mila od dizela praviti benzinca idioti jedni.

Pera ko iz topa odgovara, druze mi u zivotu ne vozimo dizela, druze u sustini samo benzince mi vozimo.

Druze dizel je kurac a benzinac mu jebe kevu druze... druze u sustini samo benzinac ...druze.

Pa sto ne kupiste onda benzinca idioti jedni.

Druze nigde nismo mogli da ga nadjemo pokvarenog odgovori Pera svi benzinci koje smo nasli su bili ispravni jedino je ovaj dizel bio neispravan.

Jedva smo nasli neispravan BMW.

Mi u sustini kupujemo samo pokvareno i neispravno.

Inspektor se zabezeknu kad cu ovu nebulozu da se kupuje samo neispravno vozilo.

Uh dobro, dobro dosta vise sa tim druze ,otrese glavom inspektor, dakle BMW je benzinac, kolko ima kubika i kolko kilovata.

Druze ubacen je hiljadu i osamsto .

Inspektor upisa cifru 1800 …ali Pera guzvara opet nastavi pricu…. druze bio je 1800 al smo ga mi razbusili na hiljadu i sesto.

Inspektor presvrlja ono pisanje i besno baci olovku na sto.

Pa kako je to moguce , idioti jedni opet sam sjebao zapisnik idioti jedni,zajauka inspektor.

Kako je moguce da se razbusivanjem bloka motora sa vece kubikaze dobije maja kubikaza, kako je to moguce budale jedne, idioti jedni, moroni jedni blesavi kako je moguce kad se nesto razbusi da to bude manje od onog pre toga bilo.

Druze sta tu ima da ti nije jasno rece Pera Guzvara, to je sve jednostavno mi smo to tako razbusili i dobili smo manju meru od one koja je bila.

Pa kako je to ispalo idioti jedni urla inspektor na guzvarikuse.

Ne znamo kako je to ispalo al tako je ispalo, posle razbusivanja unutra smo stavili manje klipove, sve nam je to uradio nas drug Vlada iz Sapca.

On je tata za BMW ,druze zna znanje za BMW jebe mu kevu ,ucio je zanat kod Chere, to je nama nas drug Vlada radio , a on jebe kevu mehanici i razbusivanju, a ti ako ne verujes idi pa ga pitaj.

Dobro verujem vam , verujem vam budale jedne blesave, verujem vam sve ,samo daj da ovo zavrsimo i da vas moje oci vise ne vide,dakle da pisem hiljadu i sesto kubika.

Piusi druze, rece Pera 1588 , uh opet opreskraba pisanje inspektor a kolko je imao motor kilovata?

Druze ravno sto kilovata je imao.

Inspektor upisa cifru sto kilovata, ali Pera guzvara opet dopuni…..sto kilovata ili sedamdeset i pet konja.

Majko mila zaurla inspektor i opet preskraba pisanje,pa budalo jedna kako moze biti vise kilovata od konja, da li si ti normalan ludace.

Ajd za ono razbusivanje i da bude kako ste rekli mada ni ono nije logicno , ali ovo je stvar nauke, ovo su konstante.

Sto kilovata nikako ne moze biti sedamdeset i pet konja, to je nemoguce.

Druze, tako je upisano u saobracajnu rece Pera Guzvara, tako je pisalo i u deklaraciji motora koji smo mi ocarinili, sve je tako pisalo i niko nije pravio problem, sve je to 100% regularno...

Ko vam je to ocarinio, dajte ime te budale ,koja je budala to ocarinila idioti jedni, zaurla inspektor, to je sigurno neki falsifikat.

Druze nisi u pravu uporan je Pera sve je regularno ocarinjeno i to sve po propisu.

Kako moze biti regularno, urla inspektor ako ima manje kilovata nego konja.

Regularno je sto posto namrsti se Pera Guzvara to vam ja garantujem .

Ko vam je to ocarinio.

Druze ocarinio nam je sve regularno Mileta Lopov iz Sapca.

Kako rece da se zove taj sto vam je ocarinio motor, zaprepasti se inspektor kad cu ime Mileta Lopov.

Druze Mileta Lopov iz Sapca, odgovori Pera mrtav hladan.

Pa to je najveci falsifikator i prevarant koji je ikad postojao urla inspektor.

Taj ima dosije debeo kao ustav, taj je imao toliko falsifikata da im se broj ne zna.

Druze nisi u pravu, druze Mileta sad radi sve regularno, izricit je Pera Guzvarikus.


Da li imate neki racun od tog motora, servisnu knjigu ili bilo sta sto potvrdjuje te podatke za koje kazete da su vam upisani u saobracajnu dozvolu i da su regularni.

Druze nemamo nista , al imamo garanciju od Milete Lopova da je sve regularno, on nam je garantovao za regularnost i to vredi vise od svih papira i servisnih knjiga.

Inspektor opet prevrnu sa ocima, kazete garantovao vam je Mileta Lopov i vi verujete lopovu, bez ijednog dokumenta ,o boze moj sta je ovo danas.

Inspektor uze dve tablete za smirenje i proguta ih.

Opipa puls i udahnu duboko i stavi pod jezik jednu tabletu nitroglicerina.

Srce mi preskace zbog vas ludacine jedne, nemoj da mi vise ni rec kazete o tom Mileti Lopovu, jer sam bio jasan.

Druze u zivotu vise nece biti reci o Mileti Lopovu, druze zajebao nas je za neki motor Hondu.

Uvalio nam je trkacki motor bez paljenja a mi njemu dali fest dobar reno koji je samo malko bio neispravan i zato druze u sustini sa njim mi nemamo vise nista.

Idemo dalje,idemo dalje dosta sa Miletom Lopovom, koje je boje bio taj vas automobil.

Druze auto nam je bio mis boje.

Koja je to mis boja, zaprepasti se inspektor.

Pa druze mis ko mis, kakav mis moze biti.

Pa ima raznih miseva, ima sivih i belih miseva ima ih svakojakih rece inspektor.

Druze ta to je boja ovog naseg domaceg misa, znas na koju mislim rece Pera Guzvara.

Dobro dakle sive boje ,rece inspektor i upisa tamno sivu boju u svoj zapisnik.

Druze nije nas BMW tamno sive boje zaurla Pera kad ugleda sta je inspektor upisao pogresio si opet druze.

Pa kako nije sive boje kad ste malopre rekli da je mis boja ovog domaceg misa.

Druze jeste on mis boje al to nije tamno siva boja to je vise onako plavkasto svetlo , vise vuce na zeleno, a vuce i na modro , a ima i lep petrolej sjaj na suncu pa onda bas onako deluje zuckasto, al ide i na crno, kad je kisa tad je skoro pa silver, druze ma jebe kevu lak kako sija….

Ofarbao ga sljampa sa tom bojom....jebe kevu boja.

Inspektor svrlja tamno sivu boju u zapisniku i vrti sa glavom, meri sebi puls i otvara prozor, u grudima ga nesto probada i sece.

Udahnuo je duboko , broji u sebi do deset a u licu je modar jos jedna tableta ide pod jezik.

Vraca se za sto seda dise duboko i pokusava da se suzdrzi.

Pita Peru guzvaru usiljenim jednolicnim smirenim glasom onako zavaljen.

Imate li neki poseban znak , neki detalj koji je poseban, na tom vasem automobilu po cemu bi se mogao prepoznati i razlikovati od njemu slicnih istovetnih modela.

Druze ima nas auto tih detalja kolko volis , evo jedan na primer, brusilicom sam mu slucajno zaparao brojeve na motoru…..

Inspektor kipti od besa skocio je sa stolice.

Slucajno si kazes zaparao brusilicom po brojevima, slucajno bas po brojevima, majku li ti tvoju olosku lazljivu, inspektor se namrsti i unese se Peri u lice, paz da to nije slucajno, pazi da ti ne poverujem.

Motor ste prekucali, sa Miletom Lopovom ste prekucali brojeve , priznajte sve.


Druze nismo, sve je regularno…Mileta ce da garantuje sve kakvo rpekucavanje druze, jeste da su brojevi fabricki ukoso ukucani i malko kontra al sve je regularno.

Fabrika je tako radila tih dana.

Pera je uporan, brojevi se jos uvek vide, brusilica ih je samo malko zaparala al se vide, druze nisi u pravu, sa Miletom nemamo vise nista , u sustini nista vise sa Miletom druze.

Imate li kljuceve od tog automobila kod sebe, dajte da ih vidim lopovi jedni.

Druze imam kljuceve Pera pokaza kljuc inspektoru.

Inspektor se zaprepasti kad ugleda patrljak kljuca koji je zapravo bio lopovski lomac brave koji je navaren na metalnu kovanicu od deset dinara.


Pa znate li vi idioti da je ovo tesko krivicno delo, unistili ste monetu idioti jedni a u rukama upravo sad drzite lopovski lomac brave.


Druze nismo to mi to navarili takav smo kljuc dobili, drugog kljuca nemamo i on perfektno pali nas automobil, bez greske i ne lomi bravu ni malo.

Da ne poverujes otvara i druge brave, druze ovo je super kljuc a ne lomac druze gresis nisi u pravu .


Uh , inspektor se ugrize za jezik i poce da jauce, pljuvao je krv i psovao je sve zivo ludacima koji ga danas snadjose.

Popio je jos dve tablete ovog puta za pritisak i seo je na sto opipao je puls i odbrojao je pet puta do deset i nazad da se smiri.

Umrecu zbog vas ludaci jedni preterao sam sa tabletama.

Polako se pridigao sa stola.

Uzeo je onaj svoj zapisnik u ruke i opet upita Peru.

Na koga sumnjate da vam je ukrao taj vas automobil daj govorite to pa da zavrsavamo moram odmah u bolnicu lose mi je umrecu od vasih gluposti.

Druze sumnjamo na Sukriju, odgovori kao iz topa Pera guzvara.

On nam je sigurno ukrao automobil.

Inspektor upisa u rubriku ime Sukrija i upita za prezime tog osumnjicenog Sukrije.

Druze ne znam mu prezime rece Pera.

Znaci znate mu samo ime,a on mislim taj lopov se zove Sukrija.

Druze ne zove se on Sukrija ,ne znamo mu ni pravo ime, njega svi zovu Sukrija e sad jel mu to ime il prezime il nadimak nemamo pojma.

Pa gde zivi je taj vas sumnjivi Sukrija, da li to barem znate inspektor je van sebe.

To znamo, druze, Sukrija zivi u Chichkocvcu.

Gde se nalazi to mesto, inspektor upisa ime mesta u rubriku , nikad nisam cuo za to mesto Chichkovac.

Da to nije na jugu Srbije.

Druze Chichkovac se nalazi odma pored groblja, onog starog, druga ulica desno kad ides iz pravca cigana.

Taj Chickovac dakle nije selo, presvrlja zapisnik inspektor.


Nije, druze, Chickovac je u Klenku odgovori Pera guzvara.

Pa ja sam te pitao za mesto gde zivi taj Sukrija a ti mi odgovaras da je to Chickovac ludace jedan nenormalni , sve formulare za zapisnike sam potrosio urla ponovo inspektor.

Druze nisam te razumeo Pera je mrtav hladan, druze ja sam mislio da ti znas gde je chickovac.


Koja je to ulica, kako se zove, ta ulica u Klenku inspektor se trese kao prut od drhtavice koja ga obuzima.

Druze nemam pojma, ja samo znam da se zove Chickovac i svi tako zovu taj deo gde zivi Sukrija.

Dakle njegova kuca je u tom Chichkovcu rece inspektor.

Druze nije mu tu kuca.

Pa kako nije, zaurla inspektor malopre si rekao da mu je tu kuca.

Idiote jedan opet sam sjebao zapisnik, prokleta budalo ubicu te.


Druze nisam to rekao, rekao sam da tu zivi , tu je kuca njegove tetke u kojoj on zivi.

Inspektor presvrlja onaj zapisnik ponovo i poce na glas da citaono sto je zapisao , sve vreme je drhtao od besa dok mu je krv jurila u lice a pritisak mu je odavno preshishao dvesta.

Dakle ja treba da vam nadjem vas automobil marke BMW, koji bas i nije BMW i koji je malko i audi, i alfa i golf a bogami i i pezo.

Treba da nadjem BMW koji je 1986 godiste, model Branko Kockica, ali na njemu je vise delova od 1990 godista a po vama je on 1998.

Dakle nije samo Branko Milicevic kockica nego i drugari.

Sirena mu svira tatata tira.

Taj vas automobil ima mozda Novosadske tablice cije brojeve a ni slovnu oznaku ne znate kupljen je u trampi od nekog Crnog za kog takodje ne znate odakle je.

Ne posedujete ni jedan dokument od automobila, nemate servisnu knjizicu ni saobracajnu dozvolu , zapravo nemate nista od dokumenata od tog vaseg automobila.

Ni vi ne posedujete ni jedan licni dokument .

Automobil vam je dizel al u njemu je motor benzinac koji je hiljadu i osamsto kubika al je razbusen na hiljadu i sesto.

Taj vas benzinski motor ima sto kilovata koji su zapravo sedamdeset i pet konja.

Motor vam je ocarinio Mileta lopov osvedoceni falsifikator koji vam takodje nije dao ni jedan dokument, ali vam je zato garantovao za regularnost.

Kljuc od tog vaseg nestalog automobila vam je unistena kovanica domace monete na koju je navarem lopovski lomac brave.

Po brojevima motora vam se slucajno zaigrala brusilica i oni stoje kontra i nakrivo al je sve to fabricki .

Boja vaseg automobila je mis siva koja je ujedno i crno plava a ponekad petrolej zuta.

Sumnjate da vam je automobil ukrao neki Sukrija koji se tako ne zove i ne preziva .

Taj Sukrija zivi u kuci svoje tetke u nekom Chichkovcu a taj jebeni Chichkovac je pored starog groblja druga ulica desno.

I ja sad treba da vam nadjem taj vas automobil.

Tako je druze odgovori Pera bas je tako, eto sve sad znas, svaka ti cast sve si upisao, i sad treba da nam pronadjes nas automobil i onda ti bas svaka cast.

Samo da ti kazem druze nama auto treba hitno pa ti ga pronadji sto pre ako moze i danas.

Javi ti policiji da oni odmah odu da ga traze sad sve znate i nece biti tesko da se nadje.

Pa koga vi zajebavate inspektor je bio u predinfarktnom stanju.

Koga vi zajebavate, inspektor zgrabi pistolj i repetira ga na Guzvare.

Jebem li vam poreklo vase bezobrazno, mene ste nasli da zajebavate, mene ste nasli da kinjite zlikovci blesavi, da zbog vas ja otabacim od pritiska i tableta za smirenje i nitroglicerina, zar ja da umrem zbog vas i u ludnici da zavrsim , e nece moci , sve cu sad da vas pobijem pa kad idem ja idete i vi.

Inspektor skljocnu obarac ali pistolj mu ne opali, zaglavila se navlaka i pistolj nije zabravio do kraja.

Udarna igla nije oslobodjena.

Inspektor skljoca kao sumanut.

Pera Guzvara i Rada ga blesavo posmatraju.

Pistolj skljoca sve vreme .

Druze dal si ga otkocio pita Pera inspektopra daj da ti ga ja nabudzim , ja kad nesto nabudzim to odmah i proradi.

Budalo jedna bezmo Rada guzvara se prodera na Peru bezmo ovaj hoce da nas ubije .

Guzvarikusi posle par sekundi uhvatise tutanj iz kancelarije a cigani zalegose na pod.

Inspektor povuce navlaku na pistolju da ga odglavi i tad mu pistolj opali u njegovo stopalo.

Inspektor pade na pod i zajauka.


Paperinos

Guzvarikusi su uspeli da zbrisu iz  Rumskog SUP-a iskoristivsi opstu pometnju koja je nastala kad je  pistoljski pucanj odjeknuo iz inspektorove kancelarije.

U kancelariju su ubrzo uleteli dezurni i jos par pandura sa pistoljima na gotovs.

Kad su ugledali ranjenog inspektora i krv na podu  odmah su raspalili pendrecima po ciganima  koji su u pometnji vec hteli da zglajznu kroz prozor ali su se bojali visine pa su  ostali na prozorskom oknu.

Izdevetali su panduri  jadne muzikante  i jedva su se suzdrzali da ih i ne upucaju.

Cigani su jaukali da su nevini i da je inspektor sam sebe upucao kad je hteo da ubije  nekog ludog Peru Tarabica to jest , guzvaru.

Kume ne tuci nas  za sve su krivi oni Barabici zbog nji se gosn inspektor upuco.

Nisu Barabici  majke vam ga ciganjske spalim neg su Gazibarici, jaukao je basista dok su mu  pandurski pendreci dobovali po glavi.

Kurac moj su Barabici majke ti  strokave ciganjske to su Guzvarici ispravi ga primas kom su takodje panduri peglali kicmu.

Jao tesko li se nama ciganima pa svi nas tucedu, sta smo mi bogu skrivili da se na nama sve lomi jauknu pevac, ne tucite nas vise  majku li vam onu  belu racku.

Udrite one gazibarice il guzvarice, ne tucite nas cigane jebem li vam poreklo pandursko.

Pendrecenje je nastavljeno nesmanjenom zestinom sve dok cigani nisu popadali na pod i zacutali.

Panduri su svog  ranjenog kolegu prebacili do bolnice a cigane su preuzeli panduri iz interventne koji su dobili zadatak da  dodatno izmlate cigane i da ih vode kod dezurnog sudije.

Panduri su se  na brzaka dogovorili da je bolje da prvo cigane saslusa dezurni sudija a onda da ih mlate jer ce tako biti sigurni da ih sudija nece kritikovati zbog teskog batinanja koje su vec rezervisali za ove  cigane koji su vec bili upolovaceni.

Cigani su uspeli da se spasu  tezih batina samo zahvaljujuci cinjenici da su  rekli sudiji  da idu da muziciraju u Pavlovce i sto su pomenuli neka zvucna imena koja ce tamo biti a medju njima i jednog  predsednika stranke .

Sudija inace clan stranke doticnog  predsednika koji ga je i postavio na to mesto  je odmah naredio pandurima da puste cigane i da im obezbede pratnju do Pavlovaca .

Ciganima je porucio da mu pozdrave sefa i da mu napomenu da ih je bas on izbavio iz pandurske klopke i da ih je spasao vecih batina a bogami i buvare.

Pandurima je usi natrljao i zapretio im je sa prijavama ako ovim  ciganima bude falila i dlaka sa glave a kamoli ako ih neko oplajvazi sa pendrekom.

Uveo ih je u kancelariju i naredio im je da mole cigane za oprost.

Panduri su pored svega  morali da se izvinu ciganima i da im objasne da je u pitanju bio nesporazum i nesretna okolnost.

Panduri su bili kivni, i besnili su na cigane al su morali da progutaju ovu gorku pilulu jer su znali da je sudija politicki kadar stranke koja participira u vlasti.

Zuta koalicija je bila vrlo krhka i sastavljena je od svakojakih stranaka uz kojih su uspeli da nakrpe neku skupstinsku vecinu.

Svaki i najmanji potres mogao je srusiti ovu frankestajnsku tvorevinu koju su cinile kvazi demokrate, kofernjace  socijalisti,lazna  penzionerska stranka , proevropski nastrojeni miloguzi, liberalni  narkomanski izdajnici, tajkunski kolaboracionisti , ligasi petokolonasi, drogerasi  mafijasi, i prevrtaci obrtaci.

Narodni pesnik  u desetercu to u ovom vremenu  ne bi mogo opevati, al ja cu da probam……



Mili boze cuda velikoga

Kad se scase u zemlji Srbiji.

Po Srbiji zemlji da prevrne.

I Bagra zuta   postane sudija.

Demokrate  nisu rade  kavzi.

Nit su radi pederi izjelice.

Al je rada navijacka raja.

Koja bluda gledati ne moze.

Nit trpeti evropskog zuluma.

I radi su bozji ugodnici.

Jer je krvca iz zemlje provrela.

Zeman doso valja vojevati.

Za krst casni krvcu proljevati.

Zutace  tuci , sa motkom terati.