Glavni meni

DB kiler, napraviti ili nabaviti...?

Započeo Lazic, 06 Novembar, 2010, 02:53

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Lazic

Dobro vece, pre 2 nedelje sam sam na KLE-a, nabudzio neki carbonski top by Acerbis, vrlo lagan i veeeeoma bucan... Prvo sam mislio da cu brze bolje vratiti fabricki auspuf, medjutim kako sam prelazio kilometre, uvideo sam koliko znaci za bezbednost/nerviranje komsiluka, motor je poceo mirno da povlaci vec od 2000rpm, pa sve do 10.000rpm i potrosnja mi se smanjila pri maximalnom divljanju sa 7.5 na 6.5l/100km, po gradu... Sad se pitate, u cemu je problem...?  ;D ;D ;D
Dakle, kad se krecem od 80kmh pa navise, zvuk je prilicno podnosljiv bez cepica za usi, bar za mene, ne znam kako je publici... ;D Problem nastaje tamo gde je buka najbitnija, u voznji kroz grad manjim brzinama, tada bas smeta, da sam vec navikao da sto manje vozim ispod 80kmh, sto ce neminovno dovesti do kolizije sa zakonom... ;D ;D ;D
LM, precnik je 45mm, a mene zanima da li moze da se napravi db killer za isti, ili nabavi, al` da bude na vadjenje... ;D Licno, vise bih voleo da ga napravim jer sam Srbin(uglavnom), a Srbi mogu sve da naprave, kad se malo potrude...  [yahoo]  Druga stvar je tehnicki pregled, megafon je bas gadan, narocito u zatvorenom prostoru... ;D

Sve sugestije, predlozi i off, dobrodosli...  ;D ;D ;D



[attachment deleted by admin]

UFF

hmm...

Probao ja, sve i svasta, sa uzom i sa sirom cevi, pa sa perforiranom itd

Ili je previse tiho ili je odvratan zvuk tj izgubi dubinu

Mozes da probas ali tesko da ces dobiti to sto zelis

Evo kako treba da izgleda

[attachment deleted by admin]

Laki-zr

Citat: Lazic poslato 06 Novembar, 2010, 02:53
Licno, vise bih voleo da ga napravim jer sam Srbin(uglavnom), a Srbi mogu sve da naprave, kad se malo potrude...  [yahoo] 
+1 kako bi se to reklo :D Napravi ti to rodjo moj...

UFF

Pravio sam cak i Spark Arrestor sa mrezicom (nastradale cediljke iz kuhinje  ;D) da bi smanjio db a zadrzao zvuk ali dzaba



Lazic

Imenjace, kakav odgovor, brz i jebitacan...  [cheers] Suze radosnice mi naviru, napravicu nesto, jebacu mu kevu... ;D ;D ;D HVALA, GAZDA UFF-e...  ;D ;D ;D

p.s. Ne mora da se lepo cuje, samo da bude tishi, za par prilika godisnje...

Ovaj, gledam nesto, pa mi nije bas jasno kako to radi... Ovaj od cediljki mi je jasan, al` kako radi onaj sa cevkom...?

padoh u krevet...


UFF


UFF

Citat: Lazic poslato 06 Novembar, 2010, 04:17

Ovaj, gledam nesto, pa mi nije bas jasno kako to radi... Ovaj od cediljki mi je jasan, al` kako radi onaj sa cevkom...?


Pa sto duza i uza cev (manji fi) to vise tera izduvne gasove da kruze u topu i time smanjuje buku.

Deo gasova prodje direktno korz cev db kliller-a a deo ode oko nje do kraja pa kad "shvati" da tu nema gde da izadje vraca se nazad na rupu i tu se sudara sa novim gasovima koji dolaze :D

evo ti jos par resenja

[attachment deleted by admin]

GhostMile

Bas lijep auspuh. Jesi razmisljao o cepicima za usi? ;D
LM, prvo je prosto nevjerovatno da se potrosnja smanjila, ali cudni su putevi gospodnji.
Drugo, svrati do nekog majstora da ti pregleda smjesu.
Trece, turi i neki otvoreni filter kad si vec tu.
Cetvrto, on topic, mozes da probas na ofrlje i da imas puno srece, ali za ove stvarcice treba dosta racunanja i testiranja da bi se dobilo to sto ti hoces. Ako ga napravis, svrati opet do majstora da ti preslusha smjesu. ;)

zodiac

Citat: GhostMile poslato 06 Novembar, 2010, 10:45
LM, prvo je prosto nevjerovatno da se potrosnja smanjila, ali cudni su putevi gospodnji.

Verovatno je smesa pre montaze otvorenog izduva bila prebogata, pa je sad konacno dobio malo vazduha. Nije nemoguce, cim manje trosi i ide bolje, to mi je jedino logicno objasnjenje.
Prijatelj je zao drug

davidoff

Meni je Robert iz Ade napravio DB killer za moj top za 500 dinara,mislim da se za te pare ne isplati praviti ga sam.
We won't forget you Marco....


UFF

Pa mozes i roberta da pitas da ti napravi - samo mu izmeris unutrasnji precnik lule na izlazu
Ali ja sam hteo da pravim sam bas zato sto sam mogao da skracujem, busim i time sam regulisem zvuk a robert kad ti napravi i posalje kakav je - takav je
evo kako je moj ispao na kraju ali nisam bas zadovoljan sa zvukom

Lazic

Citat: zodiac poslato 06 Novembar, 2010, 11:47
Verovatno je smesa pre montaze otvorenog izduva bila prebogata, pa je sad konacno dobio malo vazduha. Nije nemoguce, cim manje trosi i ide bolje, to mi je jedino logicno objasnjenje.

I ja ga tako cenim, nikad ni nije pucao iz auspufa, na nizbrdicama, a vala ni sad... ;D

Lazic

Citat: davidoff poslato 06 Novembar, 2010, 12:37
Meni je Robert iz Ade napravio DB killer za moj top za 500 dinara,mislim da se za te pare ne isplati praviti ga sam.

Jel imas Robertov telefon, nesto ga juri zakon oko copyright-a, pa mu je tema privremeno sklonjena sa bjba...

farbach

i meni treba Robertov telefon, imam neki stari koji ne radi.

Gašpar


UFF


DebeliZmaj

jedno pitanje ... sad pripisimo tom mom neiskustvu ...
kada se oteza protok izduvnih gasova, to utiche loshe na
rad motora ? ... dobro ...
ali ako bi se napravilo skretanje izduvnih gasova levo desno
kroz potkomore ... time bi se utishao rad motor ? ali
da li bi se skantale perfomanse ?
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

UFF

Pa koliko god ga ti otezao db killerom to nije ni priblino onome koliko ga fabricki izduv otezava a da o katalizatoru ni ne pricamo
Razlika u performansama je vrlo mala izmedju fabrickog i otvorenog izduva a sa db killerom i bez njega nikakva

Lazic


DebeliZmaj

oki doki ... cudno mi samo da to vec nije resheno ...
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell