Glavni meni

Semering kocionog klipa- gde kupiti u BG?

Započeo crnamrlja, 20 Avgust, 2011, 19:25

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

crnamrlja

Cao ljudi,

Upravo danas mi je propiskio ulje jedan semering na kljestima zadnje kocnice na TDM 850 [2000. 4TX]

To bi bilo igranje da sam u BG ali nalazim se u Herceg Novom jos nekoliko dana...

Gde mogu da se kupe ovi semerinzi u BG pa da iscimam nekoga od mojih da mi kupe i posalju...


Unapred fala :)

Gašpar


pedriic

Ako si rasturio to izmeri unutrasnji i spoljasnji precnik gumice, tj. precnik cilindra i kanala u kome stoji gumica i javi da potrazim. slikaj gumicu po mogucstvu i posalji mi i sliku.

Havarisan

bolje kupi polovna cela klesta. mislim da ima Bokilic.

DR Goran

Izvinjavam se ako kvarim nekom trgovinu ali polovna su opet polovna ...a starost gumice je starost ...polovna kljesta su verov unutra puna  [govance] i treba ih otvarati i cistiti ..a vratiti te stare gumice posle celog posla [nono] ...pogotovo sto je elasticnost iste potrebna da lepo vrati klip nazad posle kocenja nije na zavidnom nivou...

Imas proizvodnju kocionih gumica u zrenjaninu. Zovu se Sigurnost zrenjanin 023/527442 i 023/540077 . Ja to radim tako sto posaljem kljesta kurirskom sluzbom oni izvade stare gumice naprave nove po merama i obliku (cak za suzane prasinar naprave s onim malim kanalom) i posalju nazad kurirom...sve traje 3-4 dana i nove gumice...moje musterije zadovoljne  ;)
Aaaa, pa to ne moze..neee mooze.. To ne pasuje... To je djunta sa sitnim nutom..

crnamrlja

#5
bato, nisam rasturio kljesta posto se vidi odozgo sta je u pitanju a glupo mi da ih otvaram ako nemam novu gumicu...

ako ne nadjem vozicu natrag ovako,  sporije jbg...


@havarisan: menjati kljesta zbog jednog semeringa? jel me zezas ili sta?

DR Goran

A ti si na moru motorom...pff pa nista imas prednju pa kad se vratis kuci napravi nove...
Aaaa, pa to ne moze..neee mooze.. To ne pasuje... To je djunta sa sitnim nutom..

ЯЭВОЛУТИОН

ja bih menjao motor.....kad kocnice pocnu da otkazuju, vreme je...
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

DR Goran

Aaaa, pa to ne moze..neee mooze.. To ne pasuje... To je djunta sa sitnim nutom..

crnamrlja

stigoh kuci pre par dana bez zadnje kocnice :)

elem, yamaha plattner mi za jedan set [tj za jedan klip], za dve gumice trazi 42e

na kapiram, ljudi ocigledno zive u paralelenom univerzumu

na linku ispod se dva klipa i dva seta gumica prodaju za ~40€
http://www.bitzforbikes.co.uk/Two_Rear_Caliper_Piston_And_Seal_Kits.-ref-11517-8908-441-.html

Havarisan

Citat: crnamrlja poslato 27 Avgust, 2011, 09:34
stigoh kuci pre par dana bez zadnje kocnice :)

elem, yamaha plattner mi za jedan set [tj za jedan klip], za dve gumice trazi 42e

na kapiram, ljudi ocigledno zive u paralelenom univerzumu

na linku ispod se dva klipa i dva seta gumica prodaju za ~40€
http://www.bitzforbikes.co.uk/Two_Rear_Caliper_Piston_And_Seal_Kits.-ref-11517-8908-441-.html

e sad vidis da te ne zezam, uostalom radi kako hoces. ako nadjes za 20-30e druga klesta onda je to po meni isplativije. svi imaju svoje razloge, ali nije ni bitno.

velja

Vidi bre kod onog lika u pancevu na buvljaku. U kartonskim kutijama ima miliom semeringa i obicnih gumica. Moji drugari stavljaju na stapove. Covek ima krs toga. Probacu sad da ti nadjem telefon.

DR Goran

Ma posalji to u zrenjanin izaci ce te 5e i bice gotovo u rekordnom roku...nego rasturi ti to da vidis da nema neke rdje riseva i sl gremlina
Aaaa, pa to ne moze..neee mooze.. To ne pasuje... To je djunta sa sitnim nutom..

crnamrlja

fala dobronamernima na savetima :)

svakako cu otvoriti i proveriti stanje cilindra pre nego sto uradim bilo sta konkretno




a ovima sto besramno pokusavaju da u svakoj temi prodaju svoj otpad bolje nista vise da ne govorim...

ЯЭВОЛУТИОН

Citat: crnamrlja poslato 28 Avgust, 2011, 19:49
fala dobronamernima na savetima :)

svakako cu otvoriti i proveriti stanje cilindra pre nego sto uradim bilo sta konkretno




a ovima sto besramno pokusavaju da u svakoj temi prodaju svoj otpad bolje nista vise da ne govorim...
Te fore valjaj po blow jobu a ne ovde...nije te covek nicim uvredio...hteo je da pomogne (ti naravno mislis da je lako polovne delove drzati po kuci , mislis da je to super posao...)
kako ono kazu ovi iz munze
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

Havarisan

Citat: crnamrlja poslato 28 Avgust, 2011, 19:49
a ovima sto besramno pokusavaju da u svakoj temi prodaju svoj otpad bolje nista vise da ne govorim...
niti imam klesta, niti bih zeleo bilo sta da ti prodam.

crnamrlja

revolution, ti ces da mi kazes gde cu sta da pisem jel? :D



havarisan, ne znam sta si hteo ali menjati kljesta [makar i novim, a kamoli drugim polovnim] zbog jednog semeringa nije normalno...

UFF

Pa revolution ce da ti kaze sto da ne?
Evo mogu i ja da ti kazem ako zelis :D


crnamrlja


Havarisan

pa npr. ako nove gumice kostaju 42e kako si napisao, onda je po meni logicnije da kupis klesta npr. za 20e. porucis gumice preko nekog sajta ili slicno, kostaju 42e, ne odgovaraju, pa onda jos jedne itd. ovako ako neko ima, a mislim da ima Bokilic, uzmes i ako ne pasu vratis coveku. ne bih vise pisao nista, svako ima svoje misljenje i ja to postujem.