Glavni meni

"Umrtvljena" Honda...

Započeo GuGi, 19 Avgust, 2011, 09:34

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

GuGi

Elem uzeh Hondu CBX 750 F , stvarno u besprekornom stanju ,ali izgleda da je od "le¾anja" malo "umrtvljena"...Nije paljena i vo¾ena 3 godine.

Karbovi oèi¹æeni ,promijenjene teènosti i upaljena vrlo lako....vrlo lijepo pali i radi ,ali ne vuèe drugom i treæom kako bi trebalo.  [veryangry] [veryangry]

Poku¹avam da je "razradim" nate¾uæi je pomalo ,ali se pla¹im de je ne izgorim tako. Ima li neka metoda kako bih mogao provaliti ¹to se de¹ava. Pre¹la je samo ,i pravih 17 000 km ,tako da ne vjerujem da je "produvala"... [neampojma]

©to bi vi uradili na mojem mjestu  [klanjam_se]
Bolje imati , no nemati ...

DR Goran

Ih sad umrtvljena ..pa nema kicmu pa da se ukoci...Slagacu te za model karburatora ali ako je CV a verovatno jesu posto je matora dama plus stajala mozda su vakuum gume otvrdle (ako nisu silikonske jbg ne radim te starije pa ne znam tacno) pa na davanje gasa ne izvlaci na vreme klipove pa samim tim i nema goriva...nek ti to neko proveri ko se razume ...i isto tako vozi se malo u tom rezimu kad zeza pa ako mozes zaustavi se (bez spore voznje na leru) i skini svecice (valjda si ih zamenio) pa vidi da li su bele keramike...ako jesu to je to onda...ne dobija corbaluka dovoljno ...

I sve to pod uslovom da nisi presao sa npr gsxr 750 2007 na to...jer onda kakav god da je ima da bude trom u 2 i 3coj  [zvizdi]
Aaaa, pa to ne moze..neee mooze.. To ne pasuje... To je djunta sa sitnim nutom..

GuGi

Hvala na brzom odgovoru :)

Po manuelu pi¹e da su karb KEIHIN VE/34 mm.

Ima li kakvih aditiva da se sipa u gorivo nebili "omek¹alo" te membrane ?

Kako misli¹ bijele sveæice ? Izvini ¹to gnjavim slabo mi ide ta nauka. I da , nisam mijenjao sveæice.

Znaèi da ga i dalje malo "lo¾im" I , II ,III....?
Bolje imati , no nemati ...

Taraba

The band is just fantastic that is really what i think. oh by the way which one's pink?

goranvojska

taraba prevedi ti to nama lepo da svi razumemo ipak je ovo srbija batali taj engleski.

srbac

Predji 300-400 km pa ces onda videti, sipaj drugo gorivo, mozda je i gorivo od pre tri godine... pozzz

MILJAN

Proveri filter vazduha takoðe
Cave ab homine unius libri

Boban_m

Promijeni i carape obavezno...

lord_oblivion

Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far you move it.

GuGi

Citat: srbac poslato 19 Avgust, 2011, 23:57
Predji 300-400 km pa ces onda videti, sipaj drugo gorivo, mozda je i gorivo od pre tri godine... pozzz

Sipah bezolovni , da vidim ima li promjene u radu....i Nema:(

A ovo za kilometra¾u , jo¹ jedan drugar mi reèe ;) ... Hvala ti puno
Bolje imati , no nemati ...

GuGi

Citat: MILJAN poslato 20 Avgust, 2011, 00:34
Proveri filter vazduha takoðe

U startu je promijenjen...;) ... Hvala Miljane
Bolje imati , no nemati ...

GuGi

Citat: Boban_m poslato 20 Avgust, 2011, 00:46
Promijeni i carape obavezno...

Zavr¹eno i to .... nema promijena :) :)
Bolje imati , no nemati ...

DR Goran

Nece gorivo uticati na membrane....nisu u dodiru...i da ..promeni svecice u svakom slucaju ..pa se vozi malo pa onda dalje konsultacije..

A jesi probao neke firmirane carape ?
Aaaa, pa to ne moze..neee mooze.. To ne pasuje... To je djunta sa sitnim nutom..

GuGi

Citat: DR Goran poslato 20 Avgust, 2011, 11:02
Nece gorivo uticati na membrane....nisu u dodiru...i da ..promeni svecice u svakom slucaju ..pa se vozi malo pa onda dalje konsultacije..

A jesi probao neke firmirane carape ?

Ok Doktore :) ...Hvala puno...samo mi jo¹ reci ovo , prizvodjaè "ka¾e" da treba stavljati sveæice NKG DPR8EA-9 , ali ovaj prodavac ima samo DPR9EA-9 ....koja je razlika ?

...Jbga dru¾e , nemam ti ja para za firmirane....¾ena ,djeca , honda ...:) :)
Bolje imati , no nemati ...

ЯЭВОЛУТИОН

u kakvim uslovima ti vozis, slobodno stavi 9 ke
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

Lazic

Jeste, ali ako se popne malo u brdo, spoljna temperatura drasticno opada... [cheers]

DR Goran

razlika je u toplotnoj vrednosti svecice tj u njenoj mogucnosti da se zagreje taman toliko da bi mogla da se cisti od proizvoda sagorevanja...u nedostatku 8ca usrafi te 9ke koje ima pa probaj
Aaaa, pa to ne moze..neee mooze.. To ne pasuje... To je djunta sa sitnim nutom..

Lazic

Alja i ja se malo salimo, naravno da moze ta svecica... ;D

ЯЭВОЛУТИОН

Ja se ne salim, covek je u crnoj gori...tamo nikad nije hladno, a cesto je jako vruce....i treba da stavi hladniju svecu.
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

Lazic

Moja greska, htedoh reci, ja se malo salim sa tobom, ako se ne ljutis... Potpuno si u pravu... [cheers]