Glavni meni

Kinez i Japanac - Dunavskom magistralom do Vlasinskog jezera, 5-12 avgust 2011

Započeo lord_oblivion, 18 Avgust, 2011, 03:13

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Lazic


lord_oblivion

Dok lenjo pakujemo stvari, primetim da sam sve uzbuðeniji svaki put kad priðem motoru. Jedva èekam da je upalim da se greje. Da joj èujem zvuk. Postajem nestrpljiv kad æemo krenuti dalje  :)

Kroz selo nas ispraæaju zaèuðeni pogledi onih koji nisu znali da smo juèe dojahali, poneko dete mahne nam uz osmeh  :)
Karta ka¾e da nam predstoji krivudav put, do izlaska na magistralu. Ponovo oseæam masu kofera kako bezuspe¹no pru¾a otpor i pokorno me vodi kroz krivine.
Sreæan sam  :)

Prolazimo kroz Tamniè i iza Brusnika pravimo pauzicu na prevoju. Klasika - potpuna ti¹ina i predivan pogled na okolinu. Oseæaj kao da smo 1000 km udaljeni od najbli¾e civilizacije. Samo na¹i verni gvozdeni konji  :-* i njihova dva jahaèa.




Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far you move it.

lord_oblivion

Spu¹tamo se polako ka magistrali. Suncokreti oko nas.
Ma¹imo skretanje (taènije, ja gre¹im  :P ) i kreæemo nazad ka Negotinu  ;D ;D ;D To saznajemo tek posle 20-ak minuta peglanja, kad smo naleteli na tablu Negotin-Ni¹.
Ni¹ta sad, okret i nazad. Dosadnog li puta. Bar za na¹e motoriæe  :-\
Na prilasku Zajeèaru par puta zvirnu Timok. Sve je vi¹e motora uz put. Danas je subota, Gitarijada i moto-skup  :)

Neæe nam biti problem da uðemo u centar i da naðemo pumpu. Valja i nas sad podmiriti pa na savet pumpad¾ije, ugraðujemo se u neko etno-kafanèe u ulici kojom se prolazi ka skupu. Posmatramo motore kako prolaze, èekajuæi porciju æevapa uz ledeno pivo.
Da, jednu porciju  :D Samo je Milo¹ naruèio, ja ¹tedim pare pa æu jesti konzervu, kad izaðemo iz grada.
Meðutim, konobar iskusno donosi jo¹ jedan tanjir sa priborom uz komentar da ovaj neæe uspeti sam da slisti celu porciju  :D
I bio je u pravu  ;D Da mu nisam pomogao zdu¹no, ostalo bi pola  ;D

Na kraju ipak odluèujemo da neæemo na skup nego produ¾avamo po na¹em planu.
Do Grljana dosadno, kao i pre Zajeèara. Sem ¹to ima motora da ne mora¹ da spu¹ta¹ levu ruku sve do Knja¾evca  :D
Meðutim, negde ispred Vratarnice poèe¹e fine krivine, odlièna podloga, ¹irok put.
Ne¹to kao mnogo veæa, ¹ira i preglednija varijanta Avalskog (deo od Avale do Ripnja, ko zna shvatiæe).

Od kad sam kupio ovu Hondu, nisam uspeo da je poteram koliko zaista mo¾e da postigne. Uvek je bilo end of road, daleko pre nego sto stignem do kraja hoda ruèke gasa  >:(
E pa, neæe¹ mu ga vala i ovaj put  ;D Ekonometar u mojoj glavi polete put Marsa al' nema veze  ;D ;D ;D
Gas do daske  ;D ;D ;D
Ka¾u za ovaj model da je top speed 160kmh, iz fabrike. Neka na njene godine oduzmemo nekoliko brojeva, to je jo¹ uvek sasvim pristojna brzina za paralel twin od 400 kubika iz druge polovine pro¹log veka.
Dosadna krivudanja pravca magistrale postala su avalske krivinèine  ;) Kazaljkica obrtaljke se blizi devetoj hiljadarki. Milo¹ je odavno ostao negde iza mene. Valjda æu uspeti da makar naènem predposlednji red èikenstrajpa  8)
Crveno ! Ne ¾elim ba¹ toliko brzo da idem  :) Taman i pro¹irenje pored puta. Da malo bolje osmotrim onaj planinski venac sa desne strane.
Pljuga i fotoaparat. Sti¾e i Milo¹.





Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far you move it.

zVuk

Ko se ljuti, uleti mu kruti

lord_oblivion

Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far you move it.

bopk

Lorde lep putopis samo jedna primedba. Posto su fotke preko image shack-a  kad ih stavljas u putopis uzmi link na kojima se vide u normalnoj velicini. Ovako je malo smorno da na svaku moramo da kliknemo da bi je videli.

lord_oblivion

Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far you move it.

stojkudin

Kada gledamo sa visine izgleda fluidno, mada je nasa mozdana psiha toliko apstraktna, tako da je suludo govoriti o simptomima njene monotone dijalektike....

kuglica14