Glavni meni

4t skuter se pregreva (hitno jer moram sa njim na fizikalnu)

Započeo velja, 10 Avgust, 2011, 12:55

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

velja

Skuter mi se pregreva. Narocito pri duzoj voznji na punom gasu. Nije se nikad ranije ovo desavalo.

Auspuh (i grana i lonac) se toliko ugreju da pocne da smrdi ona guma okolo drzaca lonca. Kad se pregreje slabo radi, moram onda da usporim na 30km na sat jer gubi snagu.

Ne trosi ulje, nema cudnih zvuka samo pocne da usporava. Kad stanem vidim da je auspuh usijan. Onaj ventilator sa strane radi.

Skuter je rieju toreo. Milim da je najslicniji kymco agilitiju (koristim servisni manual od kimka).


Kako mi je neum obalio motor i polomio fuzaster prilicno mi je hitno jer moram na prokletu fizikalnu njime.

velja

Jedino sto nisam skoro promenio na njemu je filter za vazduh. Smesu mi je jednom neko nastelovao i svecica je bila lepa ali sada vidim da su je u servisu vratili na 2.5 fabricka kruga. Akumulator je los. Ima za dva verglanja.

velja

Zavrnuo sam malo vazduh i odoh. Ima ulja valjda ne moze da mu bude nista.

misa-pei

Vrlo verovatno ti je to od filtera za vazduh. Promeni ga, onda na¹teluj karbon, pa tek tada æe¹ videti da li je to bilo to.
Država je najveći neprijatelj naroda

zmiya


DR Goran

Smesa ti je za ler gas a ne pun gas....od prljavog filtera za vazduh bi bila bogatija smesa i ne bi se grejao....Jel to ima cajger za temp ..vodeno hladjenje itd ili ne?

Prevelika temp sagorevanja je od siromasne smese a usijan izduv od kasnog paljenja...
Aaaa, pa to ne moze..neee mooze.. To ne pasuje... To je djunta sa sitnim nutom..

ЯЭВОЛУТИОН

Promeni cdi, za pocetak...a proveri gde ti baca varnicu sa strobom....deluje mi da cdi ne prebacuje predpaljenje
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

zmiya

Kakav bre CDI,nije ovo meèka dizel,lepo èovek ka¾e da je benzinac.. [rofl]

bokilic

a da ti se nije napunio auspluh nekim cudima,recimo uljem od mesavine pa je pun garezi pa je mozda i zacepljen...
brmmmm

ЯЭВОЛУТИОН

Citat: zmiya poslato 10 Avgust, 2011, 20:23
Kakav bre CDI,nije ovo meèka dizel,lepo èovek ka¾e da je benzinac.. [rofl]
u pravu si , moj propust
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

velja

Citat: bokilic poslato 10 Avgust, 2011, 20:32
a da ti se nije napunio auspluh nekim cudima,recimo uljem od mesavine pa je pun garezi pa je mozda i zacepljen...
Od koje mesavine 4t je?

@revolution, hvala imam kome da skinem :)


zmiya


velja

Pa moze da bude ali voleo bi jos neki simptom. Da zavari nesto za nesto recimo :)

bokilic

Citat: velja poslato 10 Avgust, 2011, 21:00
Citat: bokilic poslato 10 Avgust, 2011, 20:32
a da ti se nije napunio auspluh nekim cudima,recimo uljem od mesavine pa je pun garezi pa je mozda i zacepljen...
Od koje mesavine 4t je?

@revolution, hvala imam kome da skinem :)
e jeb,nemam pojma koji je skuter u pitanju,ima ih pun....kkkkk...
brmmmm


velja

Sve mi smeseno. Ne gubi snagu nego gorivo. Kad je poceo da usporava siso sam sa skutera i video da nema goriva u filteru za 2-3 minuta se napunio do vrha ¹to isto nije ispravno tako da kapiram da mi je oti¹la slavinica. On ne bi trebao da pusta gorivo kad ne radi tako da mozda imam malo goriva i u ulju, barem tako mirise.

Odo da je zamenim pa cu videti kako radi posle. Jedino sto ne znam je da li je zbog ovoga mogao da se pregreva?

Black Adder