Glavni meni

Tema za muziku.

Započeo Kengur, 17 Oktobar, 2010, 22:47

0 članova i 3 gostiju pregledaju ovu temu.

megaidiot

uplasio sam se od ovoga

DebeliZmaj

Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

Ostoja

! No longer available
Ovo za mog druga Zmaja, da uèi dijalekt...
Samo nemoj da moram i onda sve hoæu...

DebeliZmaj

noobcino ..
imaju oni i bolje
radove od ove
pesme...
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

Ostoja

Eeee, al' nema na jutubetu...
Autorska prava batooo...
Samo nemoj da moram i onda sve hoæu...

Hohštapler

....al mora¹ biti u raspolo¾enju za ovo...
Haos kako mi je legla upravo...

! No longer available
Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.


milomir22

Citat: DebeliZmaj poslato 06 April, 2017, 16:15
! No longer available

"Ne ljuti se na mene, oko moje"

Ne ljuti se na mene, oko moje
Ne ljuti se na mene, oko moje
¹to u tuðinu odlazim,
ptica æu postati
i ponovo æu tebi doæi.

Otvori prozor
plavi bosiljku moj
i slatkim osmehom
po¾eli mi laku noæ.

Ne ljuti se na mene, oko moje
¹to æu te sada napustiti
i doði na kratko, da te vidim
da se od tebe oprostim.

Otvori prozor
plavi bosiljku moj
i slatkim osmehom
po¾eli mi laku noæ.



Ostrvo Krf postalo je poznato utoèi¹te srpske vojske u Prvom svetskom ratu kada je izmuèena vojska pod pritiskom Nemaèke i Bugarske morala da napusti domovinu i skloni se na ovo grèko ostrvo.

O prijateljskom odnosu i doèeku lokalnih me¹tana prema srpskoj vojsci zna se mnogo.

Poznato je da su se u to vreme mnogi srpski vojnici ¾enili me¹tankama. Vlasnik hotela "Bela Venecija" na Krfu, u kome je bila sme¹tena srbska vlada udao je sve tri svoje æerke za Srbe. Meðu onima koji su svoju ljubav prona¹li na Krfu bio je i buduæi ministar spoljnih poslova Kraljevine Jugoslavije, Aleksandar Cincar Markoviæ koji se zagledao u Krfljanku Idaliju.
Ipak, nisu sve ljubavi bile sreæne. Upravo jedna takva romansa - velika, a fatalna, opevana je divnoj grèakoj pesmi "Ne ljuti se na mene, oko moje“ ("Mi Mou Thimonis Matia Mou").

U tim vremenima stradanja i nesreæe rodila se ljubav izmeðu Grkinje i jednog srpskog vojnika. Njihova oseæanja bila su jaka, ali njegova du¾nost prema otad¾bini bila je jaèa i ona ga je odvojila od voljene ¾ene. On je napu¹ta i kreæe na Solunski front svestan da se mo¾da nikada neæe vratiti.

U jednom pismu vojnik svojoj devojci pi¹e da æe joj se sigurno vratiti. Èak i ako pogine, doæi æe u obliku ptice, a ona neka otvori prozor da joj samo po¾eli laku noæ.

Devojka je reè svog voljenog preradila i pretoèila u stihove. Od tada su je pevali mnogi, a jednu od najemotivnijih verzija izveo je grèki pevaè Jorgos Dalaras.

Pesma je danas simbol neraskidivih veza koje postoje izmeðu Krfljana i Srba, a uzeta je i kao himna grèko-srpskog prijateljstva.


Lepo sroceno, obozavam grcku muziku i iako nisam lud za Grckom kao letovalistem (za Srbe je raj, al' videh i bolje), uvek rado odem zbog muzike i gostoprimstva.

Tad, da ne bi ruskog cara, ni to sto je ostalo zivo, ne bi stiglo na Krf, cisto za one sto se cepe na uniju i francuze i usrane britance.
"If you seek authenticity for authenticity's sake, you are no longer authentic."

-Jean Paul Sartr

eclipse4


El Jefe


http://turbobit.net/download/free/9lajmv2mjihs


Charles Manson - Lie: The Love and Terror Cult (1987)
Друштво за заштиту од животиња

Kostić

viðu ti mega khm khma bogati. jednom davno je ¾iveo jedan ubica, zvao se jaco pastorijus. svirlundro sa weather report a imo neke svoje ubilavcije. umro janpi, istukli ga neki bajaderosi... ¹teta.

https://www.youtube.com/watch?v=p9V7fVUYt2I

bogdan


bogdan

vec neko vreme favorit stanca   [thumb_up]  http://rockradio.rs/

Biker-Boy

I feel the need..... the need for speed !!!

stilgar


Biker-Boy

I feel the need..... the need for speed !!!

zVuk

Ko se ljuti, uleti mu kruti

Major



zVuk

Ko se ljuti, uleti mu kruti