Glavni meni

Slovenija 2011

Započeo davidoff, 07 Avgust, 2011, 19:53

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

davidoff

Vec godinama se kanim da odem u SLO motorom jer tako imam svu rodbinu sa majcine strane ali nekako uvek ispadne da moram kolima i tako tek ove godine uhvatih 3 dana da odem u EU  ;D......

Posto je svaka kombinacija koja podrazumeva dogovor vise od 1 coveka uvek komplikovana resio sam da odem sam i nikoga ne cekam,pitam,molim,itd. da ide samnom.

DAN PRVI
petak 05.aug.2011


Celu noc 4 na 5 aug je padala odvratna kisa,grmelo,sevalo,uzas.....celu noc nisam oka sklopio ali sam bio odlucan da idem pa makar kisnuo ceo put.....8 ujutru ustajem,motor sam spakovao vec vece ranije,kafa i pokret....






Prva stanica Batrovci/Bajkovo granica SRB/HR kratko iscudjavanje policije i carine jer sam rekao da idem u SLO a nebo sam sto se nije otvorilo...vidi slike....kratka pauza 2-3 slike i pun gas dalje.........






Cim sam usao u HR pocinje kisa,stajem stavljam GPS i tank torbu u kofer i narednih skoro 300km vozim po jakoj kisi.....negde u blizini Zagreba kisa staje razvedrava se ,sipam gorivo i pravac granica....





Posto sam vec dan ranije kontaktirao sa vulkanizerskom radionicom FURLAN u blizini granice HR/SLO na SLO strani u mestu Dobova oko 40 km od granice na kratko svracam i menjam vec dotrajale Dunlop gume sa novim Mishelinkama po vrlo povoljnoj ceni (sve preporuke za rad...brzo,efikasno,jeftino).....vracam se na granu da mi overe racun pa nazad kod Furlana po povrat DDV-a (tj. PDV-a) i pun gas za LJU.....u medjuvremenu tj. kad su gume zamenjene uspevam da ispustim motor koji pada na desnu stranu ispred garaze   [glavazid] [glavazid] [glavazid] KRETEN  [veryangry] [veryangry] sva sreca da nije bilo strasno svega par ogrebotina i iskrivljenih nosaca...momci koji rade u radnji su sve ispravili i sanirali da mogu da nastavim put..HVALA IM JOS JEDNOM.... [klanjam_se] [klanjam_se]














Napokon stizem u LJU....a tamo 30 stepeni tek onda shvatam da je Avgust a ne Novembar mesec..... ;D







Sledi pozdravljanje sa rodbinom,cmakanje,pitanja,itd. ali to vam sigurno nije zanimljivo.....



We won't forget you Marco....


davidoff

#1
DAN DRUGI
subota 6.aug.2011

Predhodni dan je dogovoren izlet ali se lokacija nije znala dok nismo ustali i videli prognozu...naime plan je bio da se ide na Alpe u AU ili na primorije SLO i IT...medjutim prognoza kaze kisa i te dve lokacije odpadaju...ostaje nam SLO kao varijanta i krecemo...od LJU prema HR granici tj. prema reci KOLPA koja deli SLO od HR pa onda brdo iznad Novog Mesta pa jos mnogo toga......ekipa se polako okuplja za pokret....















Kilometraza od BGD-a.... :D




Prvo stajanje pumpa cim se izadje iz LJU......dopuna goriva i gassssssss.....










Drugo stajanje na oko 50 km od LJU u jednoj prijatnoj kafanici .......








Malo reklame za MANIJAKE.... ;D ;D ;D ;D ;D ;D





Pokret...aparat sam dao suvozacicama tako da slede slike prirode i pejzaza.....



















We won't forget you Marco....


davidoff

#2
Jos.....putevi neverovatni...predeli za 10+...UZIVANJE....





















We won't forget you Marco....


davidoff

#3
Jos uvek 2 dan.... ;D ;D





















We won't forget you Marco....


davidoff

#4
Jos....







_4E3EA885.html][/url]













Pauza za rucak...i opet pocinje kisa....







We won't forget you Marco....


davidoff

#5
Rucak gotov...stomaci puni..kisa prestala idemo dalje....














Stizemo u brdo iznad Novog mesta na imanje i kucu koja se vidi u gornjem levom uglu slike koja je stara neverovatnih 600 godina  :o :o :o




Stizemo nazad u LJU....




Naravno ja kad god negde krenem zaboravim ili aparat ili punjac pa ni ovaj put nije bio izuzetak...punjac je ostao kuci tako da od treceg dana imam samo par slika...

sledi odmor i sutra ujutru pun gas kuci....

Evo malo slika sa Batrovaca u povratku....








We won't forget you Marco....


davidoff

#6
Sta reci posle svega,predjena kilometraza nesto preko 1600 km u tri dana oko 500 km na dan....sve boli ali je vredelo....video sam drage ljude,predivne predele,zavrsio i po neki posao...sve u svemu 10+....


Nadam se da cu sledece godine napraviti turu po Austriskim planinama sa istom ekipom.....
We won't forget you Marco....


K_A_W_A

Bas lepe slike. Nek si se ti lepo proveo :)