Glavni meni

Kamere i dr¾aci za motocikle

Započeo sloper, 03 Novembar, 2010, 11:54

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

SSZGO

#60
ta kamera kosta par stotina hiljada dolara ali ok....


da se vratimo nosacima kamere/fotoaparata

razmisljao sam jos o tom nosacu za klasicni fotoaparat i kameru koji svi imaju sa donje strane navoj za srafljenje na stativ

problem sa nosacima koji se montiraju na motor je to sto su fiksne, snimaju samo ispred sebe

a ja sam hteo nesto sto snima tamo gde gledam

jedino resenje - montaza na kacigu

HeroHD  ovo lako resi pomocu vakum pumpe, ali vec sam trazio takvu pumpu i nigde nisam nasao odgovarajucu


resenje problema:
uzeo sam rezervnu kacigu (bivsa despiceva, gledaj kako je mucim :) )

i izbusio rupu na vrhu
VAZNO, polozaj kacige kad je na glavi mora da se uzme u obzir, uglavnom rupa se busi tako da kad se namontira kamera, ona gleda u vis a ne pravo, jer mi glavu uvek blago spustimo u toku voznje

dakle, kroz vrh kacige se probusi rupa i probaci sraf sa donje strane M6

stave se podloske sa obe strane i navrne se matica ali deo navoja mora da ostane da viri i to taman toliko koliko ima mesta za navoj u fotoaparatu/kameri

zatim se na navoj moze montirati jedno od dve stvari - ako imate lagan fotoaparat, moze se montirati on direktno
ako je aparat tezak ili stavljate kameru - postavlja se nosac kamere pa onda na nosac dodje kamera

ja nosac za kameru sam vec pravio ranije kad je bila montirana na slajdere
a sto se tice fotoaparata on moze diretkno da se zavrne

evo kako to izgleda u praksi:

http://a1.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash4/183543_1607458261629_1091351230_31391654_1676351_n.jpg

naravno morate da probusite kacigu a posto je ovo jeftina kaciga nema problema

jos jedna bitna stvar je problem sa navojem posto je on u kameri/aparatu od plastike

ako je aparat lagan ne bi trebalo da bude problema, no kod kamere  navoj ce se jednostavno iscupati usled vetra

zato je obavezno vezivanje kamere za nosac, ono sto ja koristim su gumene rastegljive trake npr za policu gepeka za juga

kada se uveze ovim trakama, kamera ne moze nigde da mrdne
Reci nesto pametno i svi ce te pamtiti - Nepoznati autor

RRa¹ko

al si ga namestio alal ti kacamak  [thumb_up] imas +1 za inovativnost  ;)

sloper

dobra ideja ovo za kacigu, ali gledam sliku i smeta mi taj prazan prostor izmeðu aparata i kacige, to je veæ mala povr¹ina dr¾anja u odnosu na aparat pa se bojim da æe biti mrdanja i vibracija na snimku

ja bi tu jo¹ dodao ovakvu gumu sa ¹rafom kao na slici da mu da èvrstinu izmeðu kacige i aparata, plus te gurtne i tu onda stvarno nema mrdanja


SSZGO

Citat: sloper poslato 17 Februar, 2011, 10:53
dobra ideja ovo za kacigu, ali gledam sliku i smeta mi taj prazan prostor izmeðu aparata i kacige, to je veæ mala povr¹ina dr¾anja u odnosu na aparat pa se bojim da æe biti mrdanja i vibracija na snimku

ja bi tu jo¹ dodao ovakvu gumu sa ¹rafom kao na slici da mu da èvrstinu izmeðu kacige i aparata, plus te gurtne i tu onda stvarno nema mrdanja



nema mrdanja, nije to ram motora :)

telo sluzi kao amortizer

provereno 100% jer sam prosle godine vec nosio kameru na glavi

namirniji snimak je kad vezes kameru za sebe...


mrdanja moze da bude u smislu udar vetra na kameru jer je u kameri plastican sraf i moze da se pojede loza,
i zato sam i predlozio da se postavi metalni nosac prvo pa na njega kamera i onda kamera da se veze gumicom za nosac da ne moze da mrda
Reci nesto pametno i svi ce te pamtiti - Nepoznati autor

SSZGO

uslikcu kasnije kako nosac iozgleda sa sve kamerom... (ne fotoaparat nego velika kamera)
Reci nesto pametno i svi ce te pamtiti - Nepoznati autor

sloper

sla¾em se, ali...

za¹to je vetar opasnost da polomi plastièan navoj u kameri ? udari vetra savijaju kameru i zbog malog oslonca koji ¹raf pru¾a, kamera ide nazad i navoj puca, a kad kamera "sedi" na toj gumi koja ima ¹irinu, guma ima zadatak da kontrira vetru i daje koliko-toliko neku èvrstinu i elastiènost

ako si veæ probao i dr¾i i tako onda ok, ali ja bi to osigurao jo¹ jaèe, ipak je Varadero ma¹ina koja vuèe, èupa, to se otima bre :D

SSZGO

Citat: sloper poslato 17 Februar, 2011, 11:07
sla¾em se, ali...

za¹to je vetar opasnost da polomi plastièan navoj u kameri ? udari vetra savijaju kameru i zbog malog oslonca koji ¹raf pru¾a, kamera ide nazad i navoj puca, a kad kamera "sedi" na toj gumi koja ima ¹irinu, guma ima zadatak da kontrira vetru i daje koliko-toliko neku èvrstinu i elastiènost

ako si veæ probao i dr¾i i tako onda ok, ali ja bi to osigurao jo¹ jaèe, ipak je Varadero ma¹ina koja vuèe, èupa, to se otima bre :D


ma video sam onaj tvoj snimak, u tom slucaju mozes i selotejpom da zalepis za kacigu i nece to nikud :)
Reci nesto pametno i svi ce te pamtiti - Nepoznati autor

sloper

#67
pa kad vozim ko baba, pa da :D

SSZGO

evo nosaca kamere i nosaca fotoaparata za kacigu:

nosac kamere:
kamera se postavi na ovaj valjak i zatim se obavije rastegljivom gumenom trakom:

http://a5.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc6/182237_1608021635713_1091351230_31392234_2781968_n.jpg

http://a3.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc6/180984_1608021995722_1091351230_31392235_4466989_n.jpg

a evo i nosaca fotoaparata - uz pomoc fena sam oblikovao komad tvrde plastike tako da fotoaparat upadne u nju

http://a1.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc6/184839_1608022235728_1091351230_31392236_3157675_n.jpg


stranice se obloze sundjerom i sa donje strane izbusi rupa gde dodje sraf
zatim se nosac prvo zavrne za sraf, a zatim se aparat zavrne za isti sraf

testirano danas u voznji, nikakve vibracije ni vetar ne smetaju

postavljam klip samo da ga skinem sa aparata
Reci nesto pametno i svi ce te pamtiti - Nepoznati autor

jager

Ha! Extra ideja za nosaè, ako ima¹ staru kacigu vi¹ka :)
Ne znam samo ¹ta bi se desilo ako se prospe¹... Ja planiram dosta da padam ove godine po raznim Kepojebinama ;D

SSZGO

Test nosaca kamere

snimljeno fotoaparatom

mada mi je kaciga bila namestena prenisko pa sam snimao vise na dole nego sto treba...
Reci nesto pametno i svi ce te pamtiti - Nepoznati autor

sloper

dobar snimak si dobio !

kad æe maca da se omaci ? :)

SSZGO

Citat: sloper poslato 17 Februar, 2011, 19:11
dobar snimak si dobio !

kad æe maca da se omaci ? :)

ona je debela ne znam jel trudna...
Reci nesto pametno i svi ce te pamtiti - Nepoznati autor

UFF

Nosac treba da ima neki klizni deo da mozes da stelujes ugao kamere ako ne potrefis rupu na pravom mestu da ne snima nebo ili asfalt

SSZGO

radi se o par  stepeni podesavanja, to se moze resiti na samoj kacigi ako se malo zabaci pozadi ili napred...

ali svakako najbolje je napraviti neku foru sa stelovanjem gore dole...
Reci nesto pametno i svi ce te pamtiti - Nepoznati autor

SSZGO

Evo ipak sam resio podesavanje stepeni kako treba:

http://a8.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc6/185945_1609537633612_1091351230_31394458_2667498_n.jpg

http://a1.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc6/184702_1609537353605_1091351230_31394456_8383257_n.jpg

dva L profila koja se mogu kupiti u svakoj radnji tipa "uradi sam"

dve mogucnosti podesavanja - fiksno, ako se zasrafi kao na slici, i ako se podbaci npr guma izmedju dva dela na slici, i zatim stegne, moze se rukom na licu mesta podesavati ugao...

Reci nesto pametno i svi ce te pamtiti - Nepoznati autor

RRa¹ko

pa ovaj covek je neunistiv! ;D odakle ti samo toliko ideja!

SSZGO

Reci nesto pametno i svi ce te pamtiti - Nepoznati autor

SSZGO

#78
jos jedna stvar:

zapade mi za uvo da vetar uzasno kvari zvuk

pregledao sam foto aparat i kameru i nasao otvor gde je mikrofon

izvrsio sam probu sa stavljanjem komada sundjera preko otvora mikrofona

zvuk se i dalje cuje ali je sustanje poprilicno eliminisano!!!
Reci nesto pametno i svi ce te pamtiti - Nepoznati autor

sasafilipovic

 Ja sam se snimao jednu vo¾nju, dodu¹e sa vakum dr¾aèem na vrhu glave... Ali kad sam se pogledao u ogledalu... bilo me je sramota, po¹teno. Za tako ne¹to je ipak bollja ona mala kamera od 20€.