Glavni meni

Kamere i dr¾aci za motocikle

Započeo sloper, 03 Novembar, 2010, 11:54

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

RRa¹ko

Citat: SSZGO poslato 16 Februar, 2011, 18:01
Citat: RRa¹ko poslato 16 Februar, 2011, 17:02
gaspar, black adder, ivan 1979, milos*bandit i  ¹eki;

vama je naruceno a pare ce da date kad dodje kamerica. mozda uzmu 100 do 200 kinti za carinu a mozda ne uzmu nista, bolje kad budemo znali da resimo i to nego da doplacujemo jos 100 kinti.

nadam se samo da si narucio na razlicite adrese jer ce mozda da te zeza carina sto kupujes 5 kom

da da imaju oni taj obicaj.. narucio sam ih dva puta tako nece biti u istom paketu i treba da bude ok! inace kad mi je stiglo sediste iz amerike, zvali me da im odnesem saobracajnu da vide dal stvarno imam taj motor il hocu da preprodam jedno sediste... koji sarlatani. bas bi se obogatio od jednog sica  [doh] [doh]

Gašpar

Hvala puno RRasko, javljaj cim treba da se donese lova, i pivo naravno  ;D

Milo¹*

Mogli bismo da se naðemo kod ©abaèkog slatinca kad stigne, to nam je svima blizu :D
''Naravno da si se smorio kad te svi zivi preticu , samo ne znam otkud ti ideja da uopste kupis kangrbu zvanu trafika.Ja sam to djubre probao jednom u zivotu i nikad vise.3o km na autoputu s njom mi je bio najveci smor u zivotu.''

Pit o Africi :D :D :D

RRa¹ko

meni je tamo skroz ok, mozda se i otvori basta do tad ;D

Gašpar

Kad su hrana i pice u pitanju, nije problem da se ide ni do Sapca, a kamo li do Sabackog slatinca (iza coske  ;D )

sasafilipovic

ja kupio tu kameru pre 5-6 meseci za 20€ i trajala je dosta dugo... cela 2 meseca. Na svu sreæu uspeo sam da je popravim... Kvar je bio takav da posle nekoliko minuta snimanja jednostavno blokira, i onda mora da se resetuje... i tako u nedogled... Glavni (i jedini) èip na njij se toliko grejao da je kamera stalno blokirala. namestio sam hladnjak od nekog starog procesora i sada to ¹ljaka dosta dobro...
Inaèe iz kine roba putuje dugo, dugo... i da postoje jedno 100 proizvoðaèa tih kamerica, mo¾da sam ja naleteo na najgoru...


RRa¹ko

zavisi sta je za tebe dugo dugo.. meni su stvari iz hong konga stizale za 14dana, sto i nije nesto dugo.. prodavci na ebayu daju rok od 14 do 30dana msm to je za srbiju i ostale banana drzave!

sasafilipovic

Zamisli koliko dugo, kad je æovek ladno vratio pare zato ¹to po¹iljka nije stigla... i on je digo ruke od po¹iljke... Sutradan je stigao i paket, ipak sam mu vratio pare, bilo mi je glupo da ga klepim za 20€

RRa¹ko

ma to kinezi slepci, oglasavaju i kad nemaju robu na stanju.. trebao si da ga klepis, duzina trajanja transporta najvise zavisi od prodavca odnosno od toga kad on posalje proizvod! a oni ne vracaju pare posle 2 i po meseca tako da bi se reklo da je tako nesto bilo blizu..

sasafilipovic

Ha... navodno je firma iz UK. Tek  kasnije skonta¹ odakle su kad ti roba ne sti¾e vi¹e od 15 dana...
Nije bitno, jeste da je kamera lo¹eg kvaliteta, da su sve ¾abice na dr¾aèu koji dr¾e kameru slomljeni, jeste da se te¹ko name¹ta datum i vreme (i to sam provalio)... najbitnije je da sam snimio dosta toga sa njom. Tako da je bolje i¹ta nego ni¹ta.

12 februar 2011.

Mada lièno mislim da je mnogo bolja varijanta napraviti dr¾aè za foto aparat za monta¾u na rezervoaru... Snimci su mnogo kvalitetniji. A dr¾aè se mo¾e napraviti za pola sata od priruènog materija (parèe cevi i parèe lima od 5mm, stara podloga za mi¹a i jedan ¹raf). Postaviæu slike i tog dr¾aèa.

SSZGO

Citat: sasafilipovic poslato 16 Februar, 2011, 23:32
Ha... navodno je firma iz UK. Tek  kasnije skonta¹ odakle su kad ti roba ne sti¾e vi¹e od 15 dana...
Nije bitno, jeste da je kamera lo¹eg kvaliteta, da su sve ¾abice na dr¾aèu koji dr¾e kameru slomljeni, jeste da se te¹ko name¹ta datum i vreme (i to sam provalio)... najbitnije je da sam snimio dosta toga sa njom. Tako da je bolje i¹ta nego ni¹ta.

12 februar 2011.

Mada lièno mislim da je mnogo bolja varijanta napraviti dr¾aè za foto aparat za monta¾u na rezervoaru... Snimci su mnogo kvalitetniji. A dr¾aè se mo¾e napraviti za pola sata od priruènog materija (parèe cevi i parèe lima od 5mm, stara podloga za mi¹a i jedan ¹raf). Postaviæu slike i tog dr¾aèa.

mene interesuje nosac na rezervoaru jer cu ipak koristiti fotoaparat i pravu kameru za snimanje

fotoaparat je malecan i snima dosta bolje od ovoga, a kamera je veca i teza ali snima bolje od fotoaparata...

tako da sledeci projekat moj je izrada nosaca kamere za rezervoar... pokusacu da sklepam od aluminijuma tako da je nosac iz dva dela, osnova koja se montira na cep i ekstenzija koja se srafi u nosac d amoze da se skine lako
Reci nesto pametno i svi ce te pamtiti - Nepoznati autor

sasafilipovic

Experimentisao sam sa raznim materijalima. Mora da bude masivno da ne vibrira. Lim od 7mm je kao stvoren za to.
©raf kojim se ¹rafi kamera za nosaè je obuèan hol¹raf od 6mm (veliki korak navoja). Podloga za mi¹a je tu da ne o¹teti rezervoar i kameru. Jedan imbus na èepu rezervoara je dovoljan da dr¾i fotoaparat ili kameru (probao i jedno i drugo). Pola sata posla bez farbanja.


Gašpar

Ako je kvalitet snimka kao sa ovog klipa koji si okacio, ja sam prezadovoljan kupovinom ;D

sasafilipovic

Snimak je kompresovan, znaèi jo¹ je bolji sirov nego ovaj ¹to sam postavio.
Snima u 720x480 u 30fps. Jedino smeta datum i vreme. Nemogu da se skinu.

SSZGO

al nosac ti je u rangu mog stendera za zadnji tocak :)

posto je ovo nesto sto bih pravio da bude fensi, moj nosac ce d abude iz delova aluminijuma, i kaci se na 3 srafa, i ne debljine 7 mm jer se vibracija resava gumom a ne celikom :)

dakle, na tri srafa  rezervoara ide nosac, ispod njega gumeni sloj, samo se uzmu duzi imbus srafovi za srafljenje

nosac ide malo ispred cepa, da ne udaram u njega u toku voznje...

rupa u nosacu sa navojem n koji se srafi alu cevkakoja podize sve iznad vizira, n avrh cevke ide plocica gde se montira aparat

cevka i plocica se skidaju a nosac na cepu je fiksan

eto to je moja ideja, p acemo videti kako ce ispasti
Reci nesto pametno i svi ce te pamtiti - Nepoznati autor

sasafilipovic

Po¹teno, verujem da ti je stender sofisticiraniji od mog nosaèa... :D

SSZGO

Reci nesto pametno i svi ce te pamtiti - Nepoznati autor

UFF


UFF


Kanarinac

Kad budes pravio nosac zovi, da ukradem ideju :))) Trebace i meni jedan, samo bih ja napravio i jedan nosac da moze da se kaci sa strane



Ali valjalo bi jednom skupiti pare i za go pro, za neka ozbiljnije putovanja :)