Glavni meni

Moze savet (panduri i zaustavljanje)

Započeo grber, 02 Avgust, 2011, 19:47

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

dzimika

ako nemaju snimak samo reci da ti tog dana nisi ni bio u toj ulici niti da si vozzio motor, svi cemo reci da smo zajedno bili u kafani :D

grber

Nije pokazivao palicom nego rukom, ali meni je ono definitivno vise licilo na to da usporim, nego na ono kad ti pokaze da stanes jednom rukom a drugom pokaze sa strane.  >:(

Na pozivu pise da se javim zbog ne postupanja po naredbi OSL, i da se izjasnim ko je u to vreme upravljao motorom. Ne verujem da imaju snimak, verovatno je majmun samo zapisao registraciju. Bem im lebac, ici cu i drzacu se price pa da vidim...  >:(   Inace sam sav po propisu, a ni brzina nije sigurno bila (mnogo) veca posto mi je motor bio jos nezagrejan...  [ljutko]

ЯЭВОЛУТИОН

Ili reci da te je zaustavio, i zamolio te da ga oralno zadovoljis,a posto nisi hteo, napisao ti je prijavu...i da zelis da ga tuzis sa seksualno uznemiravanje.....trazi bre snimak i suocenje i odjebi ih...drkadzije
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

DR Goran

Ma to je verovatno bila ona shabanska fora kad bleji na ulici i razmislja koga ce da smara (rutinska kontrola - izmisljotina ove drzave da maltretira narod ) i mrzi ga da nosi stop u ruci.... i onda kao nesto rukama mase....odmahnes i ti njemu i cao...a to sto ti je zapisao tablicu jbg...

Ja koliko znam u svakoj polic stanici pise da su duzni u uslovima dnevnog saobracaja u radu i regulisanju saobracaja na sebi nositi svetleci prsluk ili svetlece narukave a (ne mogu se setiti tacnog txt-a) za davanje signala iskljucivo znakom stop a u uslovima nocnog saobracaja svetlecom lampom tj sargarepicom...tako da je to mahanje rukom krsenje PS al nek me neko ispravi .

E sad ko sto miljan rece uvek njima veruju...nemas ti dokaz nemaju ni oni...u svakom sl imaju te upisanog i lepo reci nije nosio prslik nit je imao stop...i ako si potpuno regularan ne vidim zasto ti ne bi poverovali da si pogresno zakljucio znak SL ...kazi ziveo sam u bugarskoj tamo na svakom cosku lazna patrola koja otima pare i ne stajes nikom ako nema parkiran auto sa vidnim oznakama i SL u svoj svojoj svetlecoj nosnji ...sto bi inace i moralo da bude.
Aaaa, pa to ne moze..neee mooze.. To ne pasuje... To je djunta sa sitnim nutom..

grber

Izvukoh se  ;D  [yahoo]

Naravno, svinja je u izvestaju napisala kako je pokusala da me zaustavi STOP palicom, ali sam ja odmahnuo rukom, ubacio u nizi stepen prenosa i dao gas... (za ruku je istina posto me nanerviralo sto mi mase a ja nisam brzo vozio,  gas posle je verovatno istina, za stop znak i promenu brzine nije)...  

Da ne duzim, zahvaljujuci tome sto mi je saobracajni dosije cist po pitanju ozbiljnijih saobracajnih prekrsaja (znam, sramota za jednog manijaka  :-[ ) i sto je policajac sto radi tamo bio skroz ok, zavrsice se na ovom a ne kod sudije...  [cheers]

Hvala svima na savetima!  [klanjam_se] Inace, kazna za ovo delo je od 30-50,000 i 8 kaznenih poena.

dzimika

Citat: DR Goran poslato 03 Avgust, 2011, 10:25
Ja koliko znam u svakoj polic stanici pise da su duzni u uslovima dnevnog saobracaja u radu i regulisanju saobracaja na sebi nositi svetleci prsluk ili svetlece narukave a (ne mogu se setiti tacnog txt-a) za davanje signala iskljucivo znakom stop a u uslovima nocnog saobracaja svetlecom lampom tj sargarepicom...tako da je to mahanje rukom krsenje PS al nek me neko ispravi .
pored toga su duzni da te zaustave tako da ne ometaju ostali saobracaj i na obezbedjenom prostoru, sto po vojvodini mozete videti kao nesto normalno da je tacno obelezeno sa strane cunjevima gde treba da stanes, cak oni ne smeju da krse zakon u obavljanju posla
ja bih najvise voleo da nabavim taj njihov pravilnik i da ga nosim uvek sa sobom i ako ne postupi po njemu odma da prijavim, ako ce on mene da drka onda cu i ja njega, tako ce se samo nauciti pameti (mozda)

K_A_W_A

Jel ima negde na Internetu taj "njihov" pravilnik? Da se mi naoruzamo sa znanjem, pa da mozemo i mi da se branimo kako dolikuje, a ne da su oni uvek u pravu.
Inace i meni se to desilo u nedelju. Do duse bio sam u kolima. Polako sam se kretao pored Izvrsnog Veca u NS. i pored mene prolazi njihov pezo i suvozac mi pokaze prstom "kao" da stanem. Ja stanem i vozac dodje do mene. Ja bio vezan, ali sam levu ruku prebacio preko pojasa. I tu on meni kao da pise kaznu posto mi je ruka bila preko pojasa i kao da mi pise za pojas sto nisam vezan, a bio sam vezan, osim te ruke leve preko pojasa. Nije mi pisao. E sad i mene zanima, gde pisu sva ta pravila. Jer oni kad vide da ti poznajes zakon, onda spuste loptu.


K_A_W_A

#28
E tooooo ;D 8 i 9 clan su mnogo bitni, jer obicno su panduri odmah na "ti" sa vozacem i ne pozdravljaju rukom.
Ovaj pravilnik treba nauciti napamet i imati ga odstampanog u kolima. Negde se i panduri mogu zajebati, a onda to ide nama i prilog. Kad oni vide da poznajes zakon, onda menjaju plocu.

ranko

bacio sam pogled... malo malo ono sto kazu u npr. 5 , izvuku se u 7 clanu... sve u svemu opet nas jebu ko volove...

nadjo malo svareno :

Saobraæajac prilikom kontrole mora da se pristojno obraæa uèesnicima u saobraæaju, sa du¾nom pa¾njom i po¹tovanjem liènosti, propisano je novim Pravilnikom MUP-a.
Prema odredbama dokumenta, èiji je puni naziv Pravilnik o naèinu vr¹enja kontrole i neposrednog regulisanja saobraæaja na putevima i voðenju obaveznih evidencija o primeni posebnih mera i ovla¹æenja, policajac treba da pozdravi rukom i reèima, posle èega vozaèu saop¹tava da se radi o kontroli, saop¹tava razlog zaustavljanja, odnosno ukazuje na uèinjeni prekr¹aj.
Saobraæajac, takoðe, treba da obavesti vozaèa i putnike da ne smeju da napu¹taju vozilo i da se vozaè mo¾e ukljuèiti u saobraæaj tek kad mu on to odobri.
Ipak, ukoliko „uslovi bezbednosti omoguæavaju", policajac mo¾e dozvoliti vozaèu i putnicima da napuste vozilo ako je to potrebno radi efikasnije kontrole.
U skladu sa odredbama o po¹tovanju liènosti kontrolisanog uèesnika u saobraæaju i brizi saobraæajca za „dostojanstvo kontrolisanog lica", prilikom kontrole vozaè ne sme da bude „u neprimerenom polo¾aju" niti izlo¾en nepovoljnim atmosferskim prilikama. To znaèi da policijski slu¾benik licu koje kontroli¹e mo¾e omoguæiti da sedi u slu¾benom vozilu, navodi se u dokumentu.
Pravilnik detaljno propisuje i uslove za odno¹enje vozila „paukom". Tako se uklanjanje ili blokiranje vozila sprovodi na osnovu naloga koji izdaje policajac koji zatekne nepropisno parkirano, odnosno zaustavljeno vozilo.
Novina propisana Zakonom o bezbednosti saobraæaja i precizirana pravilnikom jeste ka¾njavanje i uklanjanje vozila na osnovu video-nadzora ili foto-zapisa. Tada se re¹enje donosi u elektronskoj formi i elektronski dostavlja licu koje uklanja vozilo, ¹to znaèi da nije neophodno prisustvo saobraæajca.
Saobraæajac prilikom kontrole mora da se obraæa pristojno uèesnicima u saobraæaju, sa du¾nom pa¾njom i po¹tovanjem liènosti, propisano je novim Pravilnikom MUP-a.
Policajac prilikom kontrole uèesnika u saobraæaju treba da pozdravi rukom i reèima, nakon èega mu saop¹tava da se radi o kontroli, saop¹tava razlog zaustavljanja, odnosno ukazuje na uèinjeni prekr¹aj, navodi se u Pravilniku.
Saobraæajac treba da obavesti vozaèa i putnike da ne smeju da napu¹taju vozilo, i da se vozaè mo¾e ukljuèiti u saobraæaj tek kad mu on to odobri.

Policajac mo¾e dozvoliti vozaèu da napusti vozilo

Ipak, ukoliko "uslovi bezbednosti omoguæavaju", policajac mo¾e dozvoliti vozaèu i putnicima da napuste vozilo ako je to potrebno radi efikasnije kontrole.
U skladu sa odredbama o po¹tovanju liènosti kontrolisanog uèesnika u saobraæaju, i brizi saobraæajca za "dostojanstvo kontrolisanog lica", prilikom kontrole vozaè ne sme da bude "u neprimerenom polo¾aju" niti izlo¾en nepovoljnim atmosferskim prilikama.
To znaèi da policijski slu¾benik licu koje kontroli¹e mo¾e omoguæiti da sedi u slu¾benom vozilu, navodi se u dokumentu èiji je pun naziv "Pravilnik o naèinu vr¹enja kontrole i neposrednog regulisanja saobraæaja na putevima i voðenju obaveznih evidencija o primeni posebnih mera i ovla¹æenja".
Pravilnik detaljno propisuje i uslove za odno¹enje vozila paukom, odnosno postavljanje "lisica" na toèkove, kao i faze postupka, koje utièu i na cenu koju æe nesavesni vozaè platiti.

Blokiranje vozila

Uklanjanje ili blokiranje vozila se vr¹i na osnovu naloga koji izdaje policajac koji zatekne nepropisano parkirano, odnosno zaustavljeno vozilo.
Novina propisana Zakonom o bezbednosti saobraæaja i precizirana Pravilnikom jeste ka¾njavanje i uklanjanje vozila na osnovu video nadzora ili foto-zapisa.
Tada se re¹enje donosi u elektronskoj formi i elektronski dostavlja licu koje uklanja vozilo, ¹to znaèi da nije neophodno prisustvo saobraæajca.
Postupak uklanjanja vozila smatra se zapoèetim kada specijalno vozilo stigne na mesto rada ili kada su zapoèete pripreme za uklanjanje ili kada je dobijen nalog za preme¹tanje.
Uklanjanje se smatra zavr¹enim u trenutku odmicanja najmanje jednog para toèkova vozila od podloge, nakon èega nije moguæe prekinuti uklanjanje vozila po izdatom nalogu.

Prekid blokiranja vozila

Uklanjanje, odnosno blokiranje vozila, biæe prekinuto ako se vozaè pojavi na licu mesta i prihvati da sam ukloni vozilo, propisano je Pravilnikom.
Vozilo se mo¾e premestiti i kada vozilo nije nepropisno zaustavljeno ili parkirano, ako je to neophodno zbog odr¾avanja javnih manifestacija poput litija, mitinga, povorki, sportskih manifestacija, obezbeðenja trase kretanja diplomatskih predstavnika ili visokih zvaniènika stranih dr¾ava, radova na putu, elementarnih nepogoda.
U tom sluèaju tro¹kove preme¹tanje plaæa organizator manifestacije.
Pravilnikom je re¹en i problem koji su imali taksisti zbog striktne primene zabrane zaustavljanja i parkiranja.
Sada se dozvoljava da "vozilo koje se neposredno koristi za zadovoljenje javnih potreba graðana" mo¾e da ostane nepropisno zaustavljeno ili parkirano dok primi putnike ili oni izaðu, a najdu¾e 15 minuta.

DR Goran

Sve sve ali to izgleda da su promenili pravilnik....secam se izricito tamo 2008 sam u ps na dedinju cekao da mi vrate vozacku i u holu citao to za narukave i sl...u fazonu kad je vruce tj preko 30 c ne mora prsluk nego samo narukave.....i da se zaustavlja palicom ...a rukama neposredno reg saobracaja ....

A to u ovom pravilniku nije navedeno nigde osim


Полицијски службеници контролу саобраћаја на путевима, контролу над возачима и
возилима на путевима и непосредно регулисање саобраћаја на путевима, врше у
униформи и, по правилу, у светлоодбојном (рефлектујућем) прслуку са натписом
"ПОЛИЦИЈА".
Изузетно од става 1. овог члана, контролу над возачима и возилима полицијски
службеници могу вршити у грађанском оделу.

Aaaa, pa to ne moze..neee mooze.. To ne pasuje... To je djunta sa sitnim nutom..


skijash

Èek, vr¹e kontrolu saobraæaja u uniformi sa prslukom, a mogu i u graðanskom odelu? Mo¾e a i ne mora :)

Taraba

Mogu i u Spido kupaæim gaæama.
Ovaj je zaustavljao u Jagodini.

The band is just fantastic that is really what i think. oh by the way which one's pink?

balcan girl

hahahahhahaha bio je primereno obucen za mesto zaustavljanja hahahhaahhahahahahah :D :D :D :D i atmosferskim prilikama :D :D :D
UNTIL YOU DIE, LIVE!!!

goranvojska


MILJAN

#36
Citat: ranko poslato 03 Avgust, 2011, 13:05
mislim da ovo trazite... trebalo bi da je poslednji koji je izdat tj vazeci...

http://prezentacije.mup.gov.rs/usp/Index/Pravilnik%20o%20nacinu%20vrsenja%20kontrole%20i%20neposrednog%20regulisanja%20saobracaja%20za%20NET.pdf
U pravu si. Ovaj je zadnji i va¾eæi. Imam pristup bazi svih propisa, brisanih i va¾eæih....
Zanimljivo ¹tivo:
Изузетно од става 2. овог члана, ако то захтевају разлози безбедности, полицијски службеници могу заустављати возила и на коловозу, уз ивицу коловоза, као и на другом погодном месту, водећи при томе рачуна да не ометају саобраћај или угрожавају сопствену безбедност или безбедност других учесника у саобраћају.
Заустављање возила, према ставу 2. овог члана, обавља се по правилу тако да је цело возило ван коловоза. Ако се контрола возила обавља на коловозу, на службеном возилу је укључен уређај за давање светлосних знакова (плаво ротационо светло), а возило се налази тако постављено да возач који се креће саобраћајном траком у којој се врши контрола прво наилази на службено возило.
Cave ab homine unius libri

Gašpar

Ovo poslednje je vrlo zanimljivo. Dakle, ako ne zaustavljaju van puta, moraju da imaju upaljenu rotaciju.

MILJAN

Da--- plus pozicija njihovog auta je isto odreðena.-... Ma keva je video snimak sa telefona....
Cave ab homine unius libri

Gašpar

Ali ne smes da snimas sluzbeno lice na vrsenju duznosti, zar ne?