Glavni meni

Kako se NE oslobadja od vojske... Nastavak memoara one budale...

Započeo Lazic, 28 Jul, 2011, 04:11

0 članova i 3 gostiju pregledaju ovu temu.

Lazic

Jok, fikuo se wifi na krovu, ali posle 15 reseta je proradio... Pozdrav svima sto su napeto cekali rasplet.... [cheers] [cheers] [cheers]



editujem, cekajte... Vlajko treba ti veci ekran, zbog tebe su velika slova... 8)


evo opet... 8)





08.06.2001... Vise od 10 godina, ali neki dogadjaji se tako duboko utisnu, da odjekuju dugo...


Jedna od retkih stvari koje sam znao iz psihologije je bila, da sto je covek uredniji, strucnim licima je sumnjiviji da nije bas toliko lud... 7+1 ujutru, parkiram se ispred vmc-a, iznad bogoslovije, sunce pocinje da przi, a ja razmisljam, da li cu sutra biti civil ili vojnik...

Cekaonica, puna regruta, al` sam omatorio, sve neka deca, pih, bolje ja da idem da branim zemlju, ovi deluju k`o osnovna skola... Ma, nema rata budalo, i ti si se primio... Provalim, da su ili stvarno nenormalni a hoce u vojsku, ili pokusavaju da izgledaju fijuknuto, al` bas im i ne polazi za rukom... Posle oko sat, ulazim kod psihijatra, matori drkadzija, merka me sa vrata, ja nesto kao skrecem pogled, sedam, kaze sta `oces, kog mog...? Necu nista... Sto si dosao...? Poslali me...  Ko te
poslao...?A, sa svakim pitanjem, dize glas, kao potpuni ludak... Kazem, iz komande vojnog odseka... Zasto...? Pa, nije mi dobro... Sta to mene briga, nista ti ne fali, sposoban...!!! Da sam bio 10 godina mladji, verovatno bi mu galama prosla, mada,tad sam bio ludji... Vadim papir iz dzepa, a sta cemo sa ovim...? Sta ti je bre to, nista tebi ne fali, sklanjaj mi se sa ociju... Ipak  pogleda nalaz, namrgodi se, nesto mrmlja sebi u bradu, stavlja papir u masinu i cujem kako mrsi kroz zube, potrebna dalja psiholoska obrada... Jupiiii, prvi neprijatelj, pao... Kaze, javi se psihologu, pa se vrati kod mene... Opet sat cekanja, konacno, Laaazic, ulazim, mala ordinacija(sledecih 15 minuta, samo moje misli i jedva par recenica na glas), sa desne strane sto za koji sednu regruti sa raznim testovima i crtezima, vidom jedno dve mame sa sirokim osmehom i krupnim ocima, nacrtane olovkom, mislim se, ti su odavno u vojsci, posto su mame nacrtane upravo suprotno, kako bi trebalo ako si zviz(namrgodjene, sisate i sa sitnim ocima)... Prizemlje, otvoren prozor, mislim se da li imalo efekta, iskociti kroz prozor uz ratni poklic, verovatno bi morao sve iz poceka, losa ideja, odustajem od iskakanja... Sedi... Snebivam se, sednem nekako, kao da fali noga na stolici, cutim... Psiholog, mozda 3-5 godina starija od mene, nedojebana, bas gadan lik, kaze, sta nije u redu sa tobom...? Mislim, se, mnogo si ruzna... Cutim, gledam prema zidu pod 90 stepeni u odnosu na nju, pravim se kao da je nisam cuo... Vidim, digla pogled, proucava me... Jel mislis da nisi sposoban za vojsku...? Tu se kao strecnem, poluglasom promrmljam, zasto ne bih bio sposoban za vojsku...? Sad ona cuti, bulji u mene... Rat nerava, ali buksna od po metra, na mojoj strani, miran sam kao les, kaze, jel mislis da ti nesto fali...? Ne... Pa zasto si onda dosao kod mene...? Ne znam... Poslali su me... Tajac... Posle minut, cime se bavis...? Nisacim... Povremeno popravljam kompjutere... Jel zivis sam...? Sa mamom... Kako se slazete...? Tu zakljucim, da je vec bilo previse price, ne odgovaram, samo pocinjem da disem bucnije... Gleda, gleda, gleda, jebote citava vecnost, a mozda minut, dva, vec mi se svasta mota po glavi, a jel mislis da si sposoban za vojsku...? Naravno... A sta ti je sa ocem...? Cutim... Gde ti zivi otac...? Ne slazemo se dobro... A napolju sunce sija, mtf pticice pevaju ispred prozora, njih bole paja za sve, odlete kad hoce i gde hoce, cujem kako prolaze kola severnim bulevarom... Jebem ti ovu zajebanciju, gde ne odoh `93–ce, u vojsku... Kaze gadan milf psiholog, nemoj da se plasis, slobodno kazi sta te muci... Nista me ne muci... Tisina, vec smara, nisam navikao da toliko cutim, slusam samog sebe kako disem k`o psiho, odjednom cujem kako uvlaci papir u pisacu masinu, i dalje ne gledam u nju, pocinje da kuca, ubzavam disanje, zvuk masine pocinje da udara kao cekic u tisini, polako gledam ka njoj, prvi put direktno, uplasim se koliko je fuj, kuca gadura, gledam prozor iza nje, opet misli o prozoru, samo sad se pitam da li bi imalo efekta da joj otmem pisacu masinu i zafrljacim kroz prozor, svidja mi se ideja, disem sve bucnije, taman sam poceo da eleboriram, kad prestade sa kucanjem... Uh, majku ti, za dlaku... Daje mi papir, kaze vrati se kod psihijatra... Izasao, vadim sat iz dzepa krisom, da neko slucajno ne vidi, da me zanima koliko je sati, 15 minuta kod nje, kao sat... Bog te, nema ni pola 11... Ulazim opet kod matorog izdrkanca, uzeo papir, cita, gleda me, opet cita, opet me gleda, cuti minut, kao da ga mrzi da progovori, kaze sta ja sad da radim sa tobom, pogleda me kao da treba da pojede govno... Iskusno, slegnem ramenima, gledamo se u tisini... Opet progovara kao da ga bole reci, pa mogu samo godinu dana da ti dam... Mislim se, ma daj mi i tri dana, znas kad cete me opet videti da se jebavam sa vama... Klimam glavom, potpisuje se, lupa pecat, da je mi nalaz, izlazim, sa vrata mu obacujem, crk`o da bogda, govno jedno julovsko, tras vrata, i paljba niz hodnik... Hmmm, ne izadje, tacno sam znao da je smrda... Stizem u vojni odsek, sto neko rece, na sedmom spratu opstine, samo sada, znam da sam gotov za tri minuta, opet Minja Subota, samo sad kad sam usao, mentol baca pogled da li mu je ztvoren prozor na kancelariji, sto je sigurno sigurno je... Dobar dan, dobar dan, evo izvolte... Gleda papire, cuti par sekundi, kaze, nadam se da ce vam biti uskoro bolje... Kad se tad nisam prevrnuo od smeha... Nesto zapisa, kaze, to je to, mozete da idete, ne verujem da cemo vas zvati sledece godine... Bicete obavesteni... Ma vazi... Odem bez reci... Trka pacova se nastavlja, posao, zena deca, jedno poglavlje, nekako zatvoreno, uvek ce mi ostati pitanje, da li je mozda ipak trebalo ici u vojsku, ali nesto se bas i ne cimam, preterano...  Inace, pasos koji nisam mogao godinama da dobijem, nije mi trebao jos dve godine... Jos jednom posle 4-5 godina su poslali poziv da se javim na odsluzenje vojnog roka, slatko sam se nasmejao i pocepao ga... Ironija je da vec 2 godine ne izbivam iz svih mogucih vojnih objekata, jer smo im prodali masu kompjutera sa 5-to godisnjom garancijom, ali osim sto podjebavam komandni kadar u svakoj prilici, dodjem i odem kad hocu, i obicno ih pustam da me cekaju po 5,6 dana, sam da dodjem po opremu... To bi bilo to sto se tice ove price... Ima toga jos, samo mi treba dobrovoljac da mu diktiram... Laku noc...


dzimika

inace taj smrda iz vojnog odseka na zvezdari je totalno govno od coveka, pre par godina sam otisao da odnesem potvrdu i usao unutra kad unutra otac i sin, otac moli da sina ne salju u vojsku "zena ne radi, samo sin i ja radimo i jedva sastavljamo kraj sa krajem, evo on jos i nema 21god" kad smrda kaze "pa imace za 4 dana" sto kaze lazic doslo mi da ga izbacim kroz prozor da vidim da li ce da sleti za 4 dana ili za 4 sekunde, majke mi kao da imaju procenat od svakog koga posalju u vojsku a koji nije hteo da ide

inace sada se vojni odsek prebacio sa tog glupog potkrovlja u ustanicku ulicu ispod nekog restorana kod trznog centra konjarnik

moji su me podrzavali u tome da ne idem u vojsku dok baka komunjara je cak izjavila da sam i duzan da idem

Vlajko

Znaci mrzi te da kuckas?

na tvom fonu ima sigurno opcija rec..

Kad ti dodje inspiracija.. ti brate pricaj u mcr..
Ako nemamo neku daktilografkinju..   :P

evo ja cu da bodem sa dva prsta opusteno.. nekad imao 200 otkucaja u minuti  ;D
Kakve su ti misli takav ti je i ¾ivot...

Svest je trag – Znanje je pomagalo – Ljubav je odgovor

Major

Uvek se slatko nasmejem kad procitam nastavke.. :D
Valja ce biti josss..  [watching]

balcan girl

UNTIL YOU DIE, LIVE!!!

Vlajko

Lazicu, koj ce mi  mi veci ekran.. mislio sam da ovako nekako razvuces tekst..
ne da radis sto i Dzigi  [nono]


Citat: Dzigi Boy poslato 31 Jul, 2011, 15:16
Evo najnovijih iskustava sa smrdljivim pandurima koji misle da voze bolje od Valentina Rossija

Kako je to lepo i interesantno, voziti se motociklom bez tablice, a kada me zaustavljaju, ja ih otpozdravim, kao da smo kolege iz pandurske skole!!!!!! Jedan balavi nesrecnik se napravio pametan pa je pokusao da me stigne ( a znate da im je to zabranjeno ) i uvati......e pa sinko moj, uhvatio si me za qrac, a tako ces i drugi put proci retardirana pandurcino........to mozes ove klince da uhvatis sto se plase vase pandurske sirene ali ne i Dzigija koji uziva kako ce napraviti magarcine od vas jer i jeste magarcine jebo vas vas Ivica Dacic....nadjite me na vasim jebenim kamerama koje ste postavili po celom gradu, treba da znate da vase sirene spustaju moj puls pa sam mrtav ladan i pribran i da cete se zestoko zajebati..............Zamolio bih da ako imam pandure, na FB profili sa se odmah izbrisu jer se ja ne druzim sa pandurima koji se izivljavaju na deci od 16 godina i kurcite se svojim podvizima.........e pa nadjte mene pa se kurcite picke smrdljive!!!!!!!
Nasli bi vi mene samo kada bi imali tolika muda kao ja, ali vi niti imate muda niti znate da vozite te pogresne motocikle koje vam je kupio ovaj napaceni narod kome skacete po grbaci od ujutru do uvece.

Evo da vam dam par saveta kako da me uvatite!!!!!

1. Morate imati najbolje gume na svetu za vas motocikl!!!!!
2. Kda imate najbolje gume na svetu, onda morate da im verujete 100% ali vi niste mudonje pa se plasite i na 70%
3. A onda ono najbitnije, trebate da imate muda pa da vozite te gume na 99%
4. E vidite Dzigi, prelazi tih 99% pa  dosize do 105% sto je ravno samoubistvu, ali nije to samoubistvo nego znanje koje vi nikada necete savladati, a treba ce vam samo 26 godina vezbe da dostignete taj nivo!!!!!
5. Da bi to savladali....morate znati sta je previse da bi znali sta je dosta!!!!!! A Dzigi je mnogo puta saznao sta je previse i skupo je platio cenu, pa ako hocete da platite tu skupu cenu i da naucite,   vijajte se samnom, ali nemojte da kukate kada zavrsite u urgentnom centru..............pazite da vas deca i zene ne oplacu u pokusaju, da budete vece mudonje od mene!!!!!!!!

Ima vas i dobrih i postenih, necu da gresim dusu, a ima vas i onih sto ste trcali zamnnom sa repetiranim pistoljem i vikali stoj pucacu.........e pa pucaj na svoju mamu majmune jebo te Ivica Dacic vrhuski pandur koji smrdi na 1oKM kada mu se priblizis..

Idem sada ponovo na drum, pa ako ste raspolozeni da se igramo macke i misa, tu sam!!!!!! Samo sto cu ja ispasti tigar a vi pacovcine koje napadate u coporu, jebala ves vase kamere da vas jebale picka vam materina!!!!!!!!!

I ne zaboravite da ste zgazili majku od vaseg kolege na semaforu dok ste vijali, klinca za koga ste znali gde zivi i kako se zove, ali vi gledate americke filmove, pa hocete da budete serifi u svom selu....samo vi serifujte i dalje, i pazite da ne ubijete opet majku od vaseg kolege!!!!!!!!

Stoko jedna smrdljiva, to vam Dzigi naplacuje sto sam cekao registraciju motocikla od 22h do 10 ujutru..............

Ajmo picke, izlazim na drum za 5 minuta pa da vidimo ko je bolji, smireniji, i ko ima veca muda.........a vodeli ste kako ste prosli kada ste vadili pistolje na mene sto sam vam pokazao qrac rukom....a vama nije dosta i hocete joj!!!!!!

Zelim vam puno srece, u vasim hrabrim akcijama, i zanajte da nas novi urgentni centar rari kao Svajcarski tako da ako i raspizdite, pomoci ce vam nasi dobri zdravstveni radnici,ja sam nedavno proverio i imam samo hvale za nase medicinske radnike koji mi po 100X spasise zivot!!!!!!!! Naravno ja nisam pao sa motocikla jer u zadnje 3 godine tako vozim da necu pogresiti da me vija poja MUPa jebene Srbije!!!!!


Ej zamislite izasla dva majmuna iz interventne, i repetirali pistolje i visu STOJ PUCACU!!!!!! hahhahahhahahha pa puacaj na svoju mamu i decu a ne na Dzigija koji ti je pokazao qrac, i to samo zato sto sam vas obisao i stao prvi na semafor,a vi niti ste bili pod pratnjom ni sirenama, nego hocete da se igrate serifa..........e pa igrajte se serifa na divljem zapadu a menu se napusite kurca, sto sam se uplasio vasih pistolja budale retardirane.......sve se tresem od straha........ej na mene ces da pucas budalao......i to je joj poseo da trci zamnom, a ja usporio da mu dam fore da me stigne, pa kada se umorio ja stao i vicem, majmune ajde trci dalje.........a on glupan opet poceo da trci!!!!!!!!


Jel zna neko od vas braco Manijaci da li u pendurskim redovima postoji pandur koji je brzi od Japanskog motocikla velike kubikaze???????

Ja garantujem da se takav nije rodio!!!!!

pregledno, citko.. milina za uz jutarnju kafu i ...
Kakve su ti misli takav ti je i ¾ivot...

Svest je trag – Znanje je pomagalo – Ljubav je odgovor

MIGE


MIGE

lazicu,jednom cu ti ispricati moju pricu o oslobadjanju iz vojske al kad se budemo posteno nalizali  [cheers]

Vlajko

Aj sto cete se lizete.. nogo stas ti u vojsci koj qrac?
Kakve su ti misli takav ti je i ¾ivot...

Svest je trag – Znanje je pomagalo – Ljubav je odgovor

MIGE

Citat: Vlajko poslato 01 Avgust, 2011, 10:51
Aj sto cete se lizete.. nogo stas ti u vojsci koj qrac?
jebi ga ,bile ratne godine,vijali me od 93 do 97,bio 3 puta na kratko,oslobadjali me zbog  [ludak],ponovo bio 2003 i naravno opet me skinuli,mislim iz vojske  [yahoo] :D

Lazic

Pa Mige, na pravom si mestu za te uspomene... Pisi bre, a nalizacemo se svakako... [cheers]

@Vlajko:
pokusao sam majke mi, ko je sinoc oko 2 pratio temu, mogao je da vidi na sta lici, 5 puta sam editovao, problem je sto sam kucao u wordu da bih video slova, pa kakav god prored na napravim, pobrljavi kad prebacim ovde... Onda sam se setio da povecam font... [cheers]


@Dzimika:
Majku im ludu, tacno su se ponasali kao trgovci, kao da za kintu salju jude u vojsku... Inace, jedan od ozbiljnih motiva tada je bilo sto zena nije radila, cale, muu, keva muu, tasta i tast, takodje muu, a malo dete u kuci...
A vojsku boli qurac... [djavo]

dzimika

inace jedna od boljih fora da te ne jure koju sam cuo pre jedno 2 godine:
napises pismo u kome kazes da sada zivis recimo u USA i da si trenutno na toj i toj adresi, da ne planiras da se vracas nazad i da te ne jure vise jer te nece naci jer sada imas zivot tamo, to posaljes nekome koje tamo i on to spakuje u kovertu koju posalje odande da bi se video pecat strane poste, oni bi trebali da posalju nekog iz ambasade da to proveri ako neko i dodje onaj ko zivi tamo ce reci da si otisao na drugu obalu i da nema pojma tvoju novu adresu jer mu jos nisi javio :D
tako su uspesno mnogi otkacili vojsku :D

MXHC

Citat: Abdullah100k poslato 30 Jul, 2011, 19:08
Mogao si mnoogo jednostavnije da se resis bede ali... ako voles kafe i saltere onda ok.

Pretpostavljam da je resenje po tebi da ode i bude pandur?

jager

Citat: MXHC poslato 03 Avgust, 2011, 04:02
Pretpostavljam da je resenje po tebi da ode i bude pandur?

Onda bolje omèa oko vrata ili metak u vugla  [glavazid]

mi¹ko_kolo


misa-pei

Država je najveći neprijatelj naroda

Taraba

Èekaj bre, nismo zaratili od 1999. MLogo bre pro¹lo vremena.
The band is just fantastic that is really what i think. oh by the way which one's pink?

dzimika

Citat: jager poslato 03 Avgust, 2011, 22:18
Citat: MXHC poslato 03 Avgust, 2011, 04:02
Pretpostavljam da je resenje po tebi da ode i bude pandur?

Onda bolje omèa oko vrata ili metak u vugla  [glavazid]
kazu, bolje cerka kurva nego sin pandur :D

jager

Najgora kombinacija je, ipak, sin peder, a æerka pandurka  [rofl] [rofl] [rofl] [rofl]

MXHC

Citat: jager poslato 04 Avgust, 2011, 11:42
Najgora kombinacija je, ipak, sin peder, a æerka pandurka  [rofl] [rofl] [rofl] [rofl]

Cisto sam pomenuo, posto je abdula DOBROVOLJNO otisao u vojnu policiju. Na momente izjavi da bi HAPSIO pripadnike ove ili one grupe.