Glavni meni

Kako se NE oslobadja od vojske... Nastavak memoara one budale...

Započeo Lazic, 28 Jul, 2011, 04:11

0 članova i 3 gostiju pregledaju ovu temu.

Lazic

Prvi deo



Prica pocinje tamo negde pocetkom 90-ih… Sa uzasavanjem sam ocekivao da od JNA dobijem poziv za vojnu evidenciju, 91-ve u neko doba, ali burazeru koji je stariji od mene 2 godine jos uvek nije nista stizalo, pa sam se ponadao da cu i ja biti srecne ruke, da me vojska zaboravi… Zasto sam se tako osecao…? Prosto, naopaki geni… Cale se izvukao od vojske zbog problema sa autoritetom i zato sto je to tada bilo potpuno nenormalno… Jer `69-te godine je bilo ultra mega giga sramota, biti nesposoban za vojsku, nisi bre mogao da se ozenis, ako nisi oduzio dug otadzbini i marshalu, sto je mom dragom tati samo bio motiv vise da ih zajebe zdrav i prav… Prolece `92-ge, stize meni poziv za evidenciju, ja u depresiju, pogotovo, sto burazeru nista ne stize i dalje… Gledam onaj poziv, mislim se, ma terajte se u tri pizde lepe materine, komunisticka govna sto ste puske sanjali, a kad je zagustilo, tudju decu saljete da ginu zbog vasih debelih guzica, pomislim, ako je parce papira, nisu lisice i pocepam poziv…

Sledecih 7 godina me nisu vise zvali, dok se sam nisam javio pod losim uticajem majke, koja je opet podlegla propagandi milosevicevog rezima, jer su uoci bombardovanja trubili da ce te sto se ne odazivaju, bacati na 12 godina robije… Falilo im je topovskog mesa na Kosovu i za amere, pa koga na`vataju, taj se sjebao… To je bio kraj `98-me…

Za mladje generacije, koje nemaju pojma o cemu pricam, pitajte mame i tate, ako nisu bili za milosevica... Ako jesu, verovatno ce vam reci, da se tada najbolje zivelo u zemlji Srbiji... Recimo, ja sam od `90-te, do 2000-te, sanjao da ih cuma odnese i njega i one DEBILE od zene i dece, po mogucstvu van galaksije... Ah, da i ostatak spsa, narocito mi je isao na qurac, onaj mali iz zitoradje, sto je tada bio mlada nada hohstapleraja. Sad sam se podsetio tih godina, pa mi skocio pritisak... Odoh da spavam, drugi deo kasnije danas...


edit:
pre nego legnem, jel se neko seca julove kampanje, jul u julu...? I zgodne doskocice, jul u julu, Srbija u qurcu... E, to je takva decenija bila... Mada su ovi danas potpuno prevazisli ocekivanja...

Gašpar

Verovao ili ne, ja se secam kampanje jul u julu, moji okoreli anti spsovci, babe i dede vise volele Zlobu od rodjene dece. Slusao sam i ove i one price ;D

Lazic

Kasnije danas:

Drugi deo

   Mart `99-te, idealan trenutak za odlazak u vojsku, ako si naopak… Odlazim na regrutaciju, naoruzan sa dokumentacijom o astmi, koju sam potpuno naopako izlecio, kad sam propusio, alergijskim reakcijama na polen i prasinu, koje sam takodje izlecio, roneci po prastarim serverima, litrom nes kafe za podizanje pritiska, i kilom cokolade, za podizanje secera… Za astmu odjeb, posle 10 godina pljuganja, kapacitet pluca porastao, zlo i naopako… Izlaganja alergenima su bila nesto bolja, jer me zamalo ne ubise na VMA, ali po njima, to je bila slaba reakcija, takodje odjeb… Aaaaaa, posle litra nesa, pretisak 230/150, zena gleda aparat, ne veruje, mora da ne valja, aj dodji za sat opet… Posle sat, 160/100, pa ti si se uzbudio… Gledam matoru kravetinu, mislim se, pa mamu ti jebem, hoces sa tim debilnim osmehom i svoje dete da posaljes u “armiju”…!?! Elem, par meseci pre toga su se burazer koji se vodio da ne postoji, i najbolji drugar prijavili sami, proucili malo knjige i odglumili, kako bese dijagnoza 183.4, ne secam se, kad si nezreo pa ti odloze na godinu dana, da sazris… Burazera su sledece godine oslobodili, na osnovu rupe u starom zakonu, jer je vec imao 27 godina, a ortaka su uredno cimali svake godine sledecih 7-8 godina, dok nisu odustali… Mene je mrzelo da ucim dijagnoze, i mislio sam da imam odlican slucaj sa lekarskim nalazima, kakav zajeb… Kasnije mi je fina gospodja na VMC-u, rekla da zbog neposredne ratne opasnosti, oslobadjaju samo ako ti fali neki ud, sve ostalo, fijuuu… Znaci, propao pritisak, astma, alergije, mislio sam(kakva zabluda) da ne umem da glumim ludilo, pa sam na testovima pazio da ne preteram, da me ne provale, a da me ipak posalju kod psihologa, ali sjebem se za 5 poena, tj, toliko mi je falilo da me posalju na dalje proucavanje… Ne secam se koliko je tacno trebalo poena za slanje kod psihica, ali 5 je bilo za dlaku… Na VMC-u, govnari trljaju ruke, SPOSOBAN… Medjutim, ta ista fina teta, podrije drzavu, da mi svu dokumentaciju u ruke(sto nije smela), namigne mi i kaze, nosi sve ovo u vojni odsek… Gledam ja one papire, gledaju oni mene, mislim se, ma necu da robujem papiru, sta god pisalo na njemu, umesto desno, ja levo, pravac kuci, sva papirologija u fioku od stola…


       Dodje bombardovanje, prodje, napravimo Anitu na pomracenje, ispod otvorenog neba, na moj rodjendan `99-te, u inat drzavnoj propagandi, koja je vristala da se ljudi sakriju unutra, jer se iza pomracenja, kriju vatikan i chuma koja samo ceka da dodje da nosi malu decu u haad… Gospode Boze, koliko je ovaj narod zaglupljen tada, jadne ove “demokratske” generacije, kad su im roditelji upropasceni za sva vremena, sta su pametno mogli da nauce decu…!?! Inace, tadasnji gazda na razgovoru za posao nije pominjao vojsku, a ni ja, ali kad sam mu u oci ”milosrdnog andjela” rekao za moj problem, popizdeo je najstrasnije, hteo da mi da otkaz… A onda, sam pored sekretarice jedini ostao u firmi, jer su svi ostali, bili pozvani, u rezervni sastav kurceve kvazi vojske, pa sam radio za trojicu, pizda i njemu materina, bas…
Prolaze godine, ovi iz vojnog odseka cute, cutim i ja, kad prolece 2001-ve, op, kod keve na gajbu murija, hoce da me hapse zbog neodazivanja, keva brljiva da im moj mobilni… Ali iskusno sam zajebavao puba 7 dana, dok se nisam dooobro pripremio, za sve birokrate, koji kao da su radili na procenat, sve su hteli da vide u uniformi, da bogda im se muska deca heftala u guzicu, svima i na taj nacin sprecila da sljam nastavi sljamovsku lozu…

Toliko za sada, za 4 sata treba da pijem kafu u GM motu…  


grber

Hehehe.... kad se samo setim tog pomracenja Sunca...  [rofl] [rofl] [rofl] ja sa drugarima izasao da se vozim bajsevima do Kalemegdana da gledamo pomracenje, a grad prazan :)   [yahoo]

Svi se zabarikadirali u kuce, spustili roletne i navukli zavese....  [glavazid]  [glavazid]

CADILLAC

..."mali" iz ®itoradje, ¹to matoroj drtini Jovanki Broz na noge :o donosi gotov paso¹ i liènu kartu, zajedno sa Rasimom Ljajiæem, suzu li im jebem krvavu... [djavo] [bejzbolka] [srednjiprst] [unistenje]
BMW BoxerClub Pancevo 666

balcan girl

 [watching]
jedina dobra stvar za vreme bombardovanja jebo te nismo izlazili iz kafane :D :D :D :D :D svaku noc do jutra :D :D odspavas malo pa ajd opet  :D :D :D :D :D :D
UNTIL YOU DIE, LIVE!!!

sasafilipovic


Taraba

The band is just fantastic that is really what i think. oh by the way which one's pink?

¹tampar

....hm...hm...

Pa zar tako dru¾e Laziæu?Sad si me razoèarao i kao èovek i kao komunista  [rofl] [rofl] [rofl]....

Da eskivira¹ slavnu i  nepobedivu JNA,JA...kako god..koja èuva bratstvo jedinstvo svih na¹ih naroda i narodnosti,granice,ustavni poredak,debele guzonje u BG,¹ta god......sramota...dok su

oko mene zvi¾dali kur¹umi raznih kalibara ti si ladio 00 u BG i odmarao se na ohoho stasalim omladinkama...

Dakle evo ...sam priznaje da je prevarant i dezerter......e zato nam 'vako sad i jeste... [rofl] [rofl] [rofl]...nismo branili i odbranili zbog ovakvih kao Laziæ...Dobro sme¹ da ka¾e¹ kako si podrivao

staru dobru SFRJ za kojom i sad svi liju suze...

Pokaj se sinko...idi u VO i sam sxe prijavi da odslu¾i¹ svoj dug dr¾avi...Neæe ti biti lako da prizna¹ da si neprijatelj ali drugovi æe ti pomoæi  [rofl]


Lazic

A Djura ce ti oprostiti sto te tukao... [rofl] [rofl] [rofl] [rofl]

Cekaj bre Stampar, jos se ostrim za treci deo, kada sam se resio bede... [yahoo]






Citat: grber poslato 28 Jul, 2011, 11:00
Svi se zabarikadirali u kuce, spustili roletne i navukli zavese....  [glavazid]  [glavazid]

Neki su pravili decu... Jos moj rodjendan, pa puna kuca kolaca... [yahoo]

bigbad86


Lazic


Lazic

Treci deo


Prolece 2001-ve, Anita uci da hoda, nedelja popodne, telefon, mama, kaze dolazila policija da te privede, jer se ne odazivas na pozive… Ma ko ih jebe; ali bili su neljubazni, pretili, trazili tvoj telefon; nisi im valjda dala, jesam mobilni… Aaaaaa, zene… Zvoni mobilni, dobar dan, ovde inspektor “Radisa” iz M. Rakica, treba mi Marko Lazic… Nije ovde, otisao je na more, kad se vraca, nemam pojma, ko si ti, sta te boli, njegov brat… More mamu ti lazljivu, mene si nasao da zajebavas, dolazi u Milana Rakica da ne saljem patrolu sad po tebe, a nema pojma da sam 50 metara odatle… Rekoh, slusaj magarce, nije ti milosevic na vlasti, Marko je na moru, javice se kad se vrati, odjebi, cao… Nije vise zvao… Vidim ja, ovi dosadni, mislim se ako nesto brzo ne smislim, Anita ce prohodati, taman na zakletvi… Naravno, budi se inat, pred ocima zadrigla lica, staljinovih vojnika, da se nosite u tri lepe, oteli zemlju, jedan deda goli otok, ni kriv ni duzan, drugi deda zamalo streljan, jer je 4 godine, hranio i skrivao partizane, NISTA, vam bre ne dugujem… Tu noc, procitam zakon, i izbunarim, da ako je proslo vise od dve godine izmedju regrutacije i upucivanja na odsluzenje vojnog roka, regrut ima pravo na dodatne lekarske preglede… Sve ostalo je zatajilo, ostaje psihijatar, ali pojma nemam, kako da isfoliram(nisam morao da foliram, ali jos tada nisam znao koliko sam loood)… Moja neka, skoro tetka je bila nekad glavna medicinska sestra u gradskoj, kaze idemo odmah ujutru na odeljenje, da ti otvore karton, Uff, nije bas prijatan osecaj, ali dogorelo, sve mi nacionalna klasa pred ocima… Nekako iskukam u firmi da me puste, ne secam se vise sta sam ih slagao, zbuksnam, nadjem se sa skoro tetkom ispred bolnice, ulazimo unutra, na spratu psihijatrija, cekaonica, salter i 3-4 fijuka, koji se besciljno setaju unaokolo, odvaljeni od zivota… Osvrcem se, sve cekam ili da odnekle iskoci Bred Pit, ili da se pojave dvojica od po 150 kila i spakuju me u kosulju… Vidim ja los trip, sjebacu se, povucem rucnu, udahnem duboko par puta i pocnem da se polao opustam i proucavam ove fijuke, ne bih li skinuo na brzaka, neki gotivan tik… Ulazimo kod doktorke, malesna ordinacija, zadimljena, pozuteli zidovi, preko jednog celog zida, karta SFRJ, naspram zida stolica, desno sto , skoro tetka stoji… Dobar dan, dobar dan, bla, bla, sta ima novo u penziji, bla, bla, ja cutim, proucavam sela i gradove, zakucao… Ovo je jedno skoro moje dete, juri ga vojska, a nije bas za vojsku i ima malo dete… Moram da napomenem, da sam bio u fazonu, posto je skoro tetkina veza, ne moram da se pravim lud, kazecemo lepo zeni, ona ce da napise neku dijagnozu, i to je to…Kaze doktorka, dobro, Marko, reci ti meni, kako ja tebi mogu da pomognem…? Meni u glavi tajac, buljim u onu kartu, negde sam zalutao izmedju Gorazda i Foce, mislim se, stvarno, kako mozes da mi pomognes…? Nikako, prvi put te vidim, ne bi mi palo na pamet da ti pricam bilo sta dalje od vremenske prognoze, ni pod tackom, razno, cutim i dalje, gledam kako je prevlaka tanka na karti, ova malo gubi strpljenje, MARKO, ako mi ne kazes sta te muci, ja ne mogu da ti pomognem… EUREKA…!!! Tu sam shvatio celu srz psihijatrije, i kako ih nasankati za male pare, prostom upotrebom tisine… Resim da testiram teoriju… I dalje cutim, ova je vec vidno nervozna, onda skoro tetka kapira ideju i mrtva `ladna uskace sa komentarom, tako on zacuti, pa ne progovori 3 dana… Cuj, ja da ne progovorim tri dana, tacno bi pre mesec pao, pocinjem da crvenim, moram da zadrzim isti nezainteresovan izraz lica, a smejem se na usi, nos, oci da mi iskoce… Kaze ova, cujem da imas malo dete, imam… Kako se zove? Anita… Jel se lepo slazete, slazemo… Jel zivite sami ili kod roditelja? Ja zivim kod mame… Cime se tata bavi? On ne zivi sa nama… Ne, ptam cime se bavi? Nisacim… A zasto ne zivite zajedno… Cutim… A gde ti supruga zivi? U mom stanu… Ne zivite zajedno? Ne… Ponekad… Zasto ne zivite zajedno… Tajac… Jel se dobro slazes sa roditeljima? Da… Ne uvek… Sto? Tajac… Stigoh do Backe Palanke na karti, mislim se vreme je da podjem kuci… Opa, ova poce da pise, i pise, i pise, kao anamnezu, ne progovara, i na svakih 20 sekundi baci oko kao da mora da proveri na meni, pre nego sto napise… Uff, mislim se, da nisam preterao, da me nakljuka necim, a ja gomila obaveza, posao, zena dete, svi nesto hoce, ma u pizdu materinu, mozda je bolje da odem u vojsku ili u ludaru na par meseci… Nista, zavrsi, krecemo napolje, skoro tetka kaze, svaka ti cast, perfektno, dijagnoza, k`o bombona… A…? Anksiozna depresija… Sta je to koji moj…?!? To je kad te svi gaze godinama, a ti cutis, cutis, cutis, cutis, a onda atomska bomba na ledja i resis sva pitanja odjednom… Mislim se do jaja, tempirana bomba, nije za zezati se… Sa dijagnozom u dzepu, odlazim u policiju da se predam, mada vec lagano strah i nervoza, ustupaju mesto kurcobolji, i osecaju moci, kad si na dohvat uspeha, ali nekog naopakog uspeha, znaci ne kao kad juris da ti bude prosek 5.0, nego kad ti se smesi iznenadna sansa da popravis treceg keca, kad si u glavi vec ponavljao(za sve mladje koji ovo citaju)…
Znaci, ulazim u stanicu u M. Rakica, kao Al Kapone, dobar dan, neko me trazio… Kako se zoves, oooo, Lazicu, pa gde ti ptico…? Na moru, umesto da branis zemlju… O jebote, odakle rastu ovi mentoli, jebala ih vojska, nije rat…!!! Uveli me u dnevnu sobu u prizemlju, neka utakmica na televiziji, njih 5,6 gleda, pogledase me cudno(valjda su ocekivali nekog poznatog), jedan mortus pijan pita, sta si uradio, pojma nemam, kazu da bezim od vojske… Vidim kurcobolja im vraca paznju na utakmicu, pa aj i ja da pogledam… Ali ne pratim fudbal, pa sam samo gledao neke sto trce za loptom po terenu… Napolju polako zalazi sunce, ocekujem goste za par sati, a nemam pojma koliko cu cekati i sta se dalje zbiva… Posle oko pola sata, upada jedan magarac od 165cm, zalece se ka meni kao da ce da me udari, ja vec odavno `ladan k`o spricer, belo ga gledam, staje, kaze kako je bilo na moru…? Aaaaaa? Bilo je fenomenalno, al` sad bi radije bio tamo nego ovde… Aj, polazi… Raspali kec, bez naslona sedista pozadi, vozi zenska k`o Mira Banjac u Radovanu III, samo mladja 30ak godina, suce brkove, zvace pljugu i lomi se sa menjacem, kao da hoce da ga iscedi… I ovaj iskompleksirani kepec, freak show… Voze me na Trg Republike u vojni odsek… wtf, na trgu ima vojni odskek… Pojma nisam imao… Poce hobit da palaca, da mu jezik ne zapekne, ti mislis da smo svi budale, sto branimo zemlju, a ti da ladis jaja… Mira Banjac me znacajno pogleda kroz dim… Mrtav `ladan joj kazem, bolje da gledate gde vozite, nego u mene… Gledam hrcka, pitam ga, o kakvoj odbrani pricas, gde ti vidis rat, jel marko milosevic sluzio vojsku…? Cim se mali marko javi i ja cu… A do tada, ti slobodno ratuj umesto mene… Pacov zacuta… Na trgu stvarno postoji vojni odsek u nekoj kao stambenoj zgradi, bas na stanici ka 29-om.. Prijavnica, vp, mi doveli ovoga sto bezi, pogledao sam ih kao proliv, i pitao a jel mozete da me sackate pa da me vratie kuci, ne moze ni smo ti mi soferi, i odose… Kaze vp, sad ce dodje pukovnik, sjajan je lik, ma vazi… Pukovnik brzo dodje, stvarno na prvi pogled je simpa, kaze sinak, nista se ne sekiraj, ti samo treba da mi potpises da si primio poziv, pa mozes da ides, ali imam neku mnooogo dobru domacu, moras da probas… Jupiiiii… posle 5,6 procitanih knjiga i jedno 2 sata sa pukovikom, krecem kuci bez pare u dzepu, bez karte, ulazim u trolu, prvi put posle 8-9 godina, i smejem se kakav je to bio dan, i sta tek sledi, a u dzepu na zutom kartonu otkucava poslednja 24 sata slobode… A gosti vec stigli…


Ljudi, ne mogu vise veceras, svaku rec ispravljam 5 puta, zaspao sam… Ujutru pre 10 godina, idem u opstinu Zvezdara u moj vo, kod najvece govnara na svetu.. Sa dijagnozom da trazim dodatne lekarske preglede i odlozim polazak…

balcan girl

UNTIL YOU DIE, LIVE!!!

dzimika


Lazic

Sad ustajem od kompa, a seo sam pre 10 minuta... Molim za strpljenje... Veceras... [cheers]

mikelandjelo

au bre lazicu, al' si neozbiljan, ko ce da ceka veceras. daj ranije da se smejemo ko ljudi...:D

mkt


ЯЭВОЛУТИОН

Ja se ne bih tolikoi drko...odes u vojsku i gotovo..
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11