Glavni meni

Potrebna Pomoc / Digitalni Fotoaparati

Započeo PECA BMW, 27 Jul, 2011, 16:24

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

gane

a zna¹ li kakav je u poreðenju sa canonom?

PECA BMW

Citat: MILJAN poslato 28 Jul, 2011, 02:10
S2950 je dolièan aparat za te pare... I mnogo bolji od gore pomenutih Sony aprata...

babe/zabe .... amaterci/polu.profesionalci ...

gane ...

meni od ova dva koja ti gledas je na oko ovaj 2950 nekako mnogo bolji .... samo veliko bre ovooo ... verovatno ces nesto ozbiljnije da slikas ... koj da seca ovo po zurkama :) ... javi sta si pazario ...
Bolje biti malo lud , nego malo pametan !

gane

pa mana mu je velièina , ali po¹to sam dobio æeru onda mi velièina nije bitna , jer æe motor malo da se odmara....

monsterbnt

E ovako. Lepo je to sto oces sony al to je DJUBRE. Ima ocajne cipove iako je zeiss optika sociva su od PLASTIKE. Sto se tice foto aparata, bilo profesionalnih, bilo compact-a postoje SAMO NIKON I CANON!!!
Nikoni su bolji sa DSLR aparatima dok je Canon bolji sa compact aparatima. Sve ostalo su pokusaji da se napravi aparat, pogotovo marke kao sto su benq, hp, samsung, sony...... Ako oces mali dobar pouzdan i jeftin aparat onda uzmi canon IXUS 85 recimo za te pare neces naci nista bolje. Ako kojim slucajem oces nesto jace onda Nikon L7000.
Smrt SVIMA!!!!

SSZGO

da se ukljucim a da ne otvaram novu temu

imam canon a1100is

ispao mi je i od tada me zeza objektiv, prvo je izlazio ok ali je nesto trzao, sad nece da izadje uopste i samo se cuje neki zvuk, kao da motor pokusava da ga izgura napolje ali ne moze, tj zujanje...

interesuje me zna li neko gd emogu to da sredim, i ako treba da se zameni objektiv koliko to moze da kosta.

bio sam u nekoj radnji servisu na slaviji, lik mi kaze 9600 din da mi zameni objektiv. xaxaxa
samo sam se nasmejao i otisao, obzirom da nov kosta toliko...



HELP!

Reci nesto pametno i svi ce te pamtiti - Nepoznati autor

monsterbnt

http://www.yellowpages.rs/sr/pixel-plus/servisi-foto-opreme/2-16-1006-80483/firma

ovo ti je zvanicni canon servis
reci ce ti da li ti se isplati da popravljas ili da bacis i kupis drugi

Edit mog prethodnog posta: P7000 a ne L7000 (jbg debeli prsti pa masim po tastaturi)
Smrt SVIMA!!!!

gane

Citat: monsterbnt poslato 28 Jul, 2011, 14:17
http://www.yellowpages.rs/sr/pixel-plus/servisi-foto-opreme/2-16-1006-80483/firma

ovo ti je zvanicni canon servis
reci ce ti da li ti se isplati da popravljas ili da bacis i kupis drugi

Edit mog prethodnog posta: P7000 a ne L7000 (jbg debeli prsti pa masim po tastaturi)
prevazilazi mi bud¾et ;)

MILJAN

Zato sam i ja pitao da li æe DSLR ili kompakt....
DSLR su ozbiljniji aparati a ima polovan d50 sa objektivom da naðe za 120 eu.
Ja koristim DSLR godinama.... od d70,d40,d50,d80 ..pa na dalje.... Najbolji entry level je ove godine kod nas d3100. pored dobrih fotki, boljeg re¹enja otvaranja blende ima i hd video...
Ali ako ne ¾eli da puca na d3100 450 eu (nov). Onda je onaj Fuji ok re¹enje.... Koristio sam ga i lepe fotke daje pri slabom osvetljenju.

Cave ab homine unius libri

PECA BMW

ja se ipak resio za ovo ...   malo parice da se skupe i pazarim ... boze zdravlje ....  malih dimenzija , NIJE TOUCH SCREEN , pristojnih preformansi ...






# Sony digitalni fotoaparat DSC-WX7B
# Napredni Cyber-shot™ fotoaparat sa funkcijom snimanja Full HD video zapisa, velikim LCD ekranom i funkcijom za 3D snimanje
# Exmor R™ CMOS senzor od 16,2 megapiksela, 5x zum/¹irokougaoni objektiv od 25 mm, AVCHD Full HD, 3D, LCD ekran dijagonale 7 cm, Sweep Panorama
# DSLR kvalitet slike na jednostavan naèin
# Snimajte neverovatne 3D slike i panoramske fotografije
# Snimanje jasnih i glatkih Full HD video zapisa
# Exmor R™ CMOS senzor efektivne rezolucije 16,2 megapiksela - Izuzetno efikasan dizajn senzora poveæava osetljivost, istovremeno smanjujuæi ¹um na slici radi dobijanja vrhunskih slika pri lo¹em osvetljenju
# 5x optièki zum/¹irokougaoni objektiv od 25 mm - Veoma kvalitetan zum objektiv kompanije Carl Zeiss® pokriva veliki opseg situacija za snimanje, uz ¹irok ugao za grupne snimke/pejza¾e
# Pametna kombinovana panorama (Intelligent Sweep Panorama) - Automatski kombinuje niz fotografija radi kreiranja izuzetno ¹irokih panoramskih fotografija, èak i sa pokretnim subjektima u kadru
# 3D Sweep Panorama - Pomerajte fotoaparat i snimajte izuzetno ¹iroke 3D panoramske fotografije. U¾ivajte u impresivnim rezultatima na 2D ili 3D televizoru
# Re¾im Sweep Panorama High Resolution - Pomerajte fotoaparat i snimajte izuzetno detaljne panoramske fotografije od 42,9 megapiksela. U¾ivajte u njima na povezanom HD televizoru ili zumirajte pomoæu konzole PlayStation®3
# Pomeranje sa vi¹e uglova - Snimite niz slika kako biste subjekat videli iz razlièitih uglova. Pregledajte na LCD ekranu ili na HD televizoru uz PS3® i aplikaciju PlayMemories™
# 3D fotografije - Samo pritisnite dugme okidaèa: fotoaparat æe snimiti dva uzastopna kadra i analizirati razdaljinu radi kreiranja 3D slike: moguænost pregledanja na 3D televizoru
# Defokusiranje pozadine - Stvarajte slike profesionalnog izgleda, sa jasnim objektom u prednjem planu i glatko zamagljenom pozadinom, ba¹ kao kod DSLR fotoaparata
# Funkcija za praæenje sa fokusiranjem - Izaberite subjekat u kadru: Cyber-shot™ odr¾ava o¹tar i precizan fokus, èak i sa pokretnim subjektima
# Brzo neprekidno fotografisanje - Pritisnite dugme okidaèa i zaustavite radnju brzim neprekidnim fotografisanjem brzinom do 10 kadrova u sekundi
# Superioran automatski re¾im - Jednostavno postignite DSLR kvalitet: postavke se automatski pode¹avaju kako biste dobili zapanjujuæe fotografije sa niskim nivoom ¹uma i visokim dinamièkim opsegom
# 1080i Full HD video zapisi - Jednostavno snimanje Full HD video zapisa visokog kvaliteta uz zumiranje, u formatu AVCHD (1920x1080i) pomoæu jednog dodira: mno¹tvo opcija za HD reprodukciju
# BIONZ procesor - Moæni procesor za obradu slike pru¾a jasne slike sa visokim nivoom detalja i malom kolièinom ¹uma, kao i brz odziv pri snimanju
# Clear Photo LCD Plus ekran dijagonale 7 cm/2,8" - LCD ekran izuzetno visokog kvaliteta (rezolucije 921.000 taèaka) pru¾a izvanredan prikaz detalja, visok kontrast i ¹irok ugao gledanja
# Optical SteadyShot - Funkcija za popravljanje efekta podrhtavanja kompenzuje pokrete fotoaparata prilikom snimanja video zapisa iz ruke
# Face Detection - Automatski pode¹ava fokus, ekspoziciju i balans bele boje radi dobijanja jasnijih portreta: moguænost izbora prioriteta za decu i odrasle
# Smile Shutter - Automatski okida kada se osoba nasmeje: moguænost izbora nivoa osmeha i prioriteta za decu i odrasle
# HDR popravljanje pozadinskog osvetljenja - Daje prirodne, ujednaèene rezultate u situacijama sa visokim kontrastom i jakim pozadinskim svetlom
# Re¾im Soft Skin - Automatsko doterivanje portreta, uklanjanje nepravilnosti i pobolj¹avanje nijanse ko¾e za prelep prikaz lica
# Tajmer za snimanje autoportreta - Ispravno kadrira kada fotoaparat dr¾ite u ispru¾enoj ruci i automatski okida kako biste dobili dobro kadrirane autoportrete
# HD izlaz - Pregledanje video zapisa i fotografija na HD televizoru (uz opcionalni kabl): PhotoTV HD pobolj¹ava do¾ivljaj pregledanja na kompatibilnim BRAVIA® televizorima
# HD prikaz slajdova sa muzikom - Zabavan prikaz slika sa efektima i muzikom na LCD ekranu ili na povezanom HD televizoru
# Re¾im Jednostavno snimanje (Easy Shooting) - Rukovanje bez muke za poèetnike, uz krupna, lako èitljiva uputstva na ekranu
# Ugraðene funkcije retu¹iranja - Zabavne ugraðene funkcije za retu¹iranje, ¹to podrazumeva opsecanje slike, uklanjanje efekta crvenih oèiju i filter za izo¹travanje
# PMB Portable - Ugraðeni softver za prenos omoguæava brzo i jednostavno otpremanje na lokacije za deljenje dok je fotoaparat povezan na bilo koji raèunar sa Internet vezom
# PMB (Picture Motion Browser) - Softver za raèunar koji je jednostavan za kori¹æenje olak¹ava pregledanje, upravljanje i deljenje fotografija i video zapisa
# Kompatibilnost sa memorijskim karticama - Cyber-shot™ podr¾ava ¹irok asortiman memorijskih kartica, ¹to podrazumeva Memory Stick/MS PRO Duo/MS PRO-HG i SD/SDHC
# Vodiè u fotoaparatu - Na ekranu se prikazuju saveti i informacije za rukovanje fotoaparatom, pa nema potrebe za listanjem papirnih priruènika
# Objektiv:
# Optièki zum: 5x
# Precizni digitalni zum: Pribl. 20x (ukupno)
# Smart Zoom: do 36x (uz VGA)
# F: 2,6–6,3
# Du¾ina fokusa (f= mm): 4,5–22,5
# Du¾ina fokusa (konverzija f=35 mm): 25–125
# Makro (cm): iAuto (©: pribli¾no 5 cm (0,16') do beskonaènosti, T: pribli¾no 100 cm (3,28') do beskonaènosti)
# Radijus filtera (mm): NE
# Kompatibilnost sa konverterskim objektivom: NE
# Carl Zeiss® Vario-Tessar® objektiv: DA
# Sony G: NE
# Snimanje:
# Vrsta CCD-a: Exmor R™ CMOS senzor
# Velièina (u inèima): Tip 1/2,3 (7,77 mm)
# Fotoaparat:
# Efektivni pikseli (Mega pikseli): Pribli¾no 16,2
# Bionz procesor: DA
# Face Detection: DA
# Smile Shutter: DA
# Re¾im Soft Skin: DA
# Defokusiranje pozadine: DA
# Popravljanje pozadinskog osvetljenja: DA
# Kombinovana panorama (Sweep Panorama): NE
# Pametna kombinovana panorama (Intelligent Sweep Panorama): DA
# Podvodna Sweep Panorama: NE
# 3D Sweep Panorama: DA
# Clear RAW NR: DA
# Podruèje automatskog fokusiranja (Multi Point): 9 taèaka (bez detekcije lica)
# Podruèje automatskog fokusiranja (centrirano): DA
# Podruèje automatskog fokusa (spot): DA
# Podruèje automatskog fokusiranja (spot): NE
# Ruèno fokusiranje: NE
# Otvor blende - automatski re¾im: DA
# Otvor blende - Priority re¾im: NE
# Otvor blende - ruèno: NE
# Brzina otvora blende - automatski re¾im (sek): iAuto (2" - 1/1600)/Program Auto (1" - 1/1600)
# NR sporo otvaranje blende: 1/3 s ili sporije
# Upozorenje da se tokom snimanja fotoaparat pomerio: DA
# Kontrola ekspozicije: +/- 2 EV u koracima 1/3 EV
# Ravnote¾a bele boje fle¹a: Auto (intelligent) (Aut. (intelig.), Daylight (Dnevno svetlo), Cloudy (Oblaèno), Fluorescent1 (Fluorescentno svetlo 1), Fluorescent2 (Fluorescentno svetlo 2), Fluorescent3 (Fluorescentno svetlo 3), Incandescent (Sijalica), Flash (Blic), One Push (Jedan dodir), One Push Set (Jedan dodir, pode¹.)
# Automatsko odreðivanje bele boje: DA (pametno)
# Merenje svetla (Multi Pattern): DA
# Merenje svetla (centrirano): DA
# Merenje svetla (spot): DA
# Postavke o¹trine: NE
# Postavke zasiæenja: NE
# Postavke kontrasta: NE
# ISO osetljivost (REI): DA (Automatski/100/200/400/800/1600/3200)
# Scene Selection (Izbor prizora): 11 re¾ima (Auto (Automatski)/Twilight (Sumrak)/Twilight Portrait (Portret u sumrak)/Backlight (Pozadinsko svetlo)/Backlight Portrait (Portret sa pozadinskim svetlom)/Landscape (Pejza¾)/Macro (Makro)/Portrait (Portret)/Infant (Deca)/Spotlight (Reflektor)/Lowlight (Slabo osvetljenje))
# AF Illuminator: Automatski/isklj.
# SteadyShot:
# Funkcija SteadyShot: DA
# Funkcija Optical SteadyShot: DA
# Automatski sistem fokusa:
# AF Illuminator: Automatski/isklj.
# Ugraðeni blic:
# Naèin rada sa fle¹om: Auto (Automatski)/Flash On (Ukljuèen blic)/Slow Syncro (Spora sinhronizacija)/Flash Off (Iskljuèen blic)
# Pre-flash: DA
# Uklanjanje efekta crvenih oèiju: AUTOMATSKI/UKLJ./ISKLJ.
# Automatski sinhronizovan fle¹ za snimanje na dnevnom svetlu: DA
# Ogranièenje rastojanja kod upotrebe blica (m): Automatski ISO: Pribl. 0,05–5,3 m (pribl. 0,02'–17,48') (©)/pribl. 1–2,2 m (pribl. 3,34'–7,26') (T), ISO3200: do pribl. 7,5 m (pribl. 24,74') (©)/pribl. 3,2 m (pribl. 10,6') (T)
# LCD/ tra¾ilo:
# Velièina LCD ekrana (u inèima): 7 cm (2,8 inèa)
# LCD - ukupan broj taèkica: 460.8
# Vrsta pregleda na LCD ekranu: TFT
# Automatsko osvetljavanje ekrana kod pregleda: DA
# Optièko tra¾ilo: NE
# Elektrièno tra¾ilo: NE
# Snimanje:
# Medij za snimanje: Memory Stick™ Duo. Memory Stick PRO Duo™ (samo Mark2 za video zapise). Memory Stick PRO Duo™ High Speed (samo za fotografije i bez prednosti u brzini), Memory Stick PRO-HG Duo™ (bez prednosti u brzini)
# Medijum za snimanje II: SD memorijska kartica (klasa 4 ili vi¹a za video zapise), SDHC/SDXC memorijska kartica (klasa 4 ili vi¹a za video zapise)
# Format snimanja: JPEG
# DCF (Pravilo dizajna za sistem datoteka fotoaparata): DA
# DPOF (Digital Print Order Format): DA
# Re¾im uzastopnog snimanja (fotografije): Pribl. 10 kadrova u sekundi (10 snimaka)
# Interval kod brzog uzastopnog snimanja (pribli¾no sek): Pribl. 0,1 s (10 snimaka)
# Velièina fotografije (16 megapiksela, 4608 x 3456): DA
# Velièina fotografije (14 megapiksela, 4320 x 3240): NE
# Velièina fotografije (13 megapiksela, 4224 x 3168): NE
# Velièina fotografije (12 megapiksela, 4000 x 3000): NE
# Velièina fotografije (10 megapiksela, 3648 x 2736): DA
# Velièina fotografije (9 megapiksela, 3456 x 2592): NE
# Velièina fotografije (8 megapiksela, 3264 x 2448): NE
# Velièina fotografije (7,2 megapiksela, 3072 x 2304): NE
# Velièina fotografije (5 megapiksela, 2592 x 1944): DA
# Velièina fotografije (3,1 megapiksela, 2048 x 1536): NE
# Velièina fotografije (VGA, 640 x 480): DA
# Velièina fotografije (re¾im 16:9, 1920 x 1080): NE
# Velièina fotografije (re¾im 16:9, 4320 x 2432): NE
# Velièina fotografije (re¾im 16:9, 4000 x 2248): NE
# Velièina fotografije (re¾im 3:2, 4000 x 2672): NE
# Velièina fotografije (re¾im 3:2, 3648 x 2432): NE
# Velièina fotografije (re¾im 3:2, 3656 x 2304): NE
# 2D Panorama: 7152 x 1080 (221 stepen)/4912 x 1080 (152 stepena)/4912 x 1920 (164 stepena)/3424 x 1920 (114 stepeni)/1920 x 1080 (60 stepeni)/10480 x 4096 (172 stepena)
# 3D Panorama: 7152 x 1080 (221 stepen)/4912 x 1080 (152 stepena)/4912 x 1920 (164 stepena)/3424 x 1920 (114 stepeni)
# Velièina video zapisa (1280x720, 30 fps, Fine pribl. 9 Mb/s): NE
# Velièina video zapisa (1280x720, 30 fps, Standard pribl. 6 Mb/s): NE
# Velièina video zapisa (640x480, 30 fps, pribl. 3 Mb/s): NE
# Velièina video zapisa (320 x 240, 30 fps): NE
# Velièina video zapisa (AVCHD 1920 x 1080 (50i, isprepletano), pribli¾no 24 Mb/s (proseèna brzina reprodukcije)): DA
# Velièina videa (AVCHD 1920 x 1080 (50i, isprepletano), pribl. 17 Mb/s (pros. brzina rep.)): DA
# Velièina videa (AVCHD 1440 x 1080 (50i, isprepletano), pribl. 9 Mb/s (pros. brzina rep.)): DA
# Velièina videa (mp4/AVI 1440 x 1080, pribl. 25 kadr./s, progr., pribl. 12 Mb/s (pros. brzina rep.)): DA
# Velièina videa (mp4/AVI 1280 x 720, pribl. 25 kadr./s, progr., pribl. 6 Mb/s (pros. brzina rep.)): DA
# Velièina videa (mp4/AVI 640 x 480, pribl. 25 kadr./s, progr., pribl. 3 Mb/s (pros. brzina rep.)): DA
# Reprodukcija/ureðivanje:
# HD reprodukcija (visoka rezolucija): Manje od 16 megapiksela (4608 x 3456)
# Prikaz slajdova: DA
# Prikaz slajdova uz muziku: DA
# Film u obliku projekcije slajdova: DA
# Smanjenje: DA
# Zum kod reprodukcije: DA (8x)
# Cue & Review (MPEG): DA
# Reprodukcija pomoæu indeksa: 16/25 slika (datum/fascikla za fotografije/fascikla za MP4/AVCHD)
# Rotacija slike: DA
# Automatsko rotiranje slike: DA
# Automatsko grupisanje i prepoznavanje najbolje slike: DA
# Op¹te:
# Indikator stanja baterija: DA
# Indikator histograma: DA
# Indikator upozorenja za ekspoziciju: DA
# Indikator preostalog prostora na disku / Memory Stick™ kartici: DA
# PTP (protokol za prebacivanje slika): NE
# Usagla¹enost ¹tampanja slike: DA
# PictBridge: NE
# Shop Front Mode (probno kori¹æenje moda): DA
# Vreme pokretanja (pribli¾no u sekundama): tbd
# Jezik menija: engleski, francuski, nemaèki, ¹panski, italijanski, portugalski, holandski, ¹vedski, norve¹ki, danski, finski, poljski, èe¹ki, maðarski, turski, grèki, bugarski, hrvatski, rumunski
# Utiènice:
# Vi¹enamenski terminal sa HD: Tip 3b, AV (SD)/USB/DCIN
# Vi¹enamenski terminal: DA
# AV izlaz: NE
# USB 2.0 velike brzine: DA
# Napajanje/ostali:
# Sistem baterija: Lithium N
# Baterija u kompletu: NP-BN1
# Stamina (trajanje baterije) kod normalnog snimanja: 230 fotografija, 115 min. (CIPA standard sa ukljuèenim LCD ekranom)
# Baterija za sat: Mangan-litijumska (MS614SE)
# Te¾ina (g): Pribl. 120 g (4,2 unce)
# Te¾ina sa dodacima (g): Pribl. 103 g (4,7 unci)
# Softver u kompletu: Picture Motion Browser (samo Windows)
# Dodatna oprema u kompletu: Punjiva baterija (NP-BN1), USB punjaè (AC-UB10/10B), USB kabl, adapter za naizmeniènu struju, traka za no¹enje oko ruènog zgloba, CD-ROM
# Boja: crna
# Dimenzije:
# ©irina (mm): 92,2
# Visina (mm): 51,9
# Dubina (mm): 19,1
Bolje biti malo lud , nego malo pametan !

UFF

Hoce neko od vas strucnih da mi objasni koji ce Q kompaktnom tj "idijot" fotoaparatu 16mpx??

Jel da bi posle morao da se jebavas sa resize?

PECA BMW

Citat: UFF poslato 29 Jul, 2011, 00:57
Hoce neko od vas strucnih da mi objasni koji ce Q kompaktnom tj "idijot" fotoaparatu 16mpx??

Jel da bi posle morao da se jebavas sa resize?

bas to !   da mu stavili 5 MPX a da se pozabavili vecom i boljom optikom bolje bi im bilo ....

al jbg nemas drugog izbora ... nego mu u opcijama stavis da slika na 7-8 mpx i kraj ...
Bolje biti malo lud , nego malo pametan !

MILJAN

Citat: UFF poslato 29 Jul, 2011, 00:57
Hoce neko od vas strucnih da mi objasni koji ce Q kompaktnom tj "idijot" fotoaparatu 16mpx??

Jel da bi posle morao da se jebavas sa resize?
Jednim delom zbog marketinga a drugim delom zbog lo¹eg zuma se mogu na npr. 14 mpx cutovati i izdvajati neki udaljeni detalji na slici a da se ne izgubi previ¹e od o¹trine i detaljnosti. Mada je to sve  tandara-mandara..
Cave ab homine unius libri

Boki

Peco i ja imam t70 ali uopste nisam zadovoljan!

Mozda ne koristim modove kako treba jebem li ga, ali ne verujem da cu opet da kupim sony, pre bih neki canon

E da, jel ima servis za njega ovde, sjebao mi se zum a kupio sam ga u usa?

PECA BMW

Citat: Boki poslato 31 Jul, 2011, 21:42
Peco i ja imam t70 ali uopste nisam zadovoljan!

Mozda ne koristim modove kako treba jebem li ga, ali ne verujem da cu opet da kupim sony, pre bih neki canon

E da, jel ima servis za njega ovde, sjebao mi se zum a kupio sam ga u usa?


ima servisa i vrlo su korektni ... sve servise i njihove adrese ces naci na SONY.RS  .... nije bitno gde je kupljen meni su Kradeni sony servisirali potpuno besplatno a crko mu je onaj glavni cip (sto prima svetlost) ne znam kako se zove .. cak su i postarinu platili ...

sto nisi zadovoljan njime ?  sta te muci ?
Bolje biti malo lud , nego malo pametan !

Boki

Kvalitet slika nije dobar, menjao sam razne opcije i najbolje mi ispadne kad stavim auto...

Oskreno nisam se nesto ni cimao, vise je kod ribe, ali sam ga bas dosta platio, a ortakov canon duplo jeftiniji kida!

PECA BMW

Citat: Boki poslato 31 Jul, 2011, 22:11
Kvalitet slika nije dobar, menjao sam razne opcije i najbolje mi ispadne kad stavim auto...

Oskreno nisam se nesto ni cimao, vise je kod ribe, ali sam ga bas dosta platio, a ortakov canon duplo jeftiniji kida!

moj pravi dobre slike i ja zadovoljan ... mada kad ga uporedis sa bilo kojim aparatom koji ima teleskopska sociva ( ona sto se izvlace ) svaki ce biti bolji .....

cela serija T je napravljena da bude fensi a ne da daje dobre fotografije  .. zato ja prelazim na W seriju ... S i druge serije su vec gabaritno veliki aparati ...
Bolje biti malo lud , nego malo pametan !

bopk

        Kad sam zimus kupovao foto aparat gledao sam po netu sta ima da se kupi za oko 8000din. U radnji sam probao fuji AX200 i neki canon i nikon (ne secam se oznake, uglavnom tu negde sa cenom). Slikao sam sa sva tri aparata iz iste pozicije i prodavac mi je prebacio fotke na komp. Fotka koju je uslikao fuji je bila toliko sira od ostalih da je to strasno. Na udaljenosti od 10m (slikao sam iz radnje ulicu i prodavnice preko puta) na fuji-ju sam imao po 2 dodatna metra sa obe strane. Objektiv toliko siroko hvata da je odluka pala istog momenta da kupim bas fuji.
Ni boje, ni ostrina ma nista nije bilo na strani canona i nikona.

Verujem da su nikon i canon najbolji aparati ali za ovu najnizu klasu za iste pare je fuji mnogo bolji.

Jefta

Ja pre metar dana uzeo Nikon Coolpix L120 i super mi je. Nisam profesionalac, pa da primecujem detalje na slikama. Iako su one meni jako dobre. Slikao trke u Batajnici i lepo je i ostro hvatao motore u pokretu. Stavio sve na auto i skljocaj :D Skroz je funky mali aparat (a lici na dslr :D )

Gašpar

Ja otisao u radnju da uzmem aparat, kad tamo radi devojka s kojom sam se nesto muvao. Reko, spakuj mi onaj crni Canon od 6000.
- Nije crn, smedj je.
- Koje god da je boje, meni je crn, spakovaces mi taj
- Nije crn, smedj je!!!
- Jel smedj? E pa onda me vise ne zanima  :D

Od tad se vise nisam cuo sa tom devojcicom, bem ti foto aparat  [bejzbolka] ;D

monsterbnt

Citat: Gaspar poslato 01 Avgust, 2011, 03:29
Ja otisao u radnju da uzmem aparat, kad tamo radi devojka s kojom sam se nesto muvao. Reko, spakuj mi onaj crni Canon od 6000.
- Nije crn, smedj je.
- Koje god da je boje, meni je crn, spakovaces mi taj
- Nije crn, smedj je!!!
- Jel smedj? E pa onda me vise ne zanima  :D

Od tad se vise nisam cuo sa tom devojcicom, bem ti foto aparat  [bejzbolka] ;D

Pitanje je dal je to sto si ti gledo uopste bio fotoaparat :P
Smrt SVIMA!!!!