Glavni meni

Potrebna Pomoc / Digitalni Fotoaparati

Započeo PECA BMW, 27 Jul, 2011, 16:24

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

PECA BMW

Ima li ovde nekih stvarno poznavalaca digitalnih fotoaparata ... razmisljam sta da pazarim pa mi treba strucni savet ....
Bolje biti malo lud , nego malo pametan !

Phobos

Moras da odredis budzet da bi ti ljudi pomogli.

PECA BMW

ma imam ja par aduta koja gledam ... ali me bune tu brojne oznake optike .... rekoh prvo da vidim ima li nekog da se razume u to pa da onda postavim problem ..
Bolje biti malo lud , nego malo pametan !

MILJAN

Cave ab homine unius libri

PECA BMW

U planu je da pazarim jedan od dva SONY-a ...

SONY DSC-W350  ili   SONY DSC-W380

Sta me muci ... w350 ima Carl Zeiss® Vario-Tessar® objektiv  a W380 ima Sony G objektiv .. sta je tu bolje ...

ima tamo gomila oznaka oko samih sociva u koje se ic ne razumem ...  recimo :
    F  2,6–6,3

                                                                                                                                                                                                                                                             Du¾ina fokusa (f= mm)
 Du¾ina fokusa (konverzija f=35 mm) 25–125

????????


u neki izbor bi cak mogla doci i ova 4 aparata  ;

http://www.sony.rs/c...e8/dscwx7b.cee8

Bolje biti malo lud , nego malo pametan !

MILJAN

auuuu.... kompakt digitalci... ©ta god da uzme¹ isto dobija¹.. A to je ni¹ta posebno..Prosek... ako bude¹ hteo da ima¹ dobre fotke onda Nikon d3100 tj. dslr klasu aparata sa ozbiljnijim objektivima..( oko 450 eu kod nas u prodavnici). Taj je ne¹to najbolje u entry level klasi.. Ovi objektivèiæi na SONY DSC-W350  ili   SONY DSC-W380 mnogu po danu da fotkaju, ali pri slabijem osvetljenju veæ poèinju da budu sme¹ni. Nemoj pogre¹no da me shvati¹.. SONY DSC-W350  ili   SONY DSC-W380 su ok za ad hok fotkanje ali za neke lepe boje i kontraste zaboravi....
Cave ab homine unius libri

Phobos

Citat: MILJAN poslato 27 Jul, 2011, 19:04
auuuu.... kompakt digitalci... ©ta god da uzme¹ isto dobija¹.. A to je ni¹ta posebno..Prosek... ako bude¹ hteo da ima¹ dobre fotke onda Nikon d3100 tj. dslr klasu aparata sa ozbiljnijim objektivima..( oko 450 eu kod nas u prodavnici). Taj je ne¹to najbolje u entry level klasi.. Ovi objektivèiæi na SONY DSC-W350  ili   SONY DSC-W380 mnogu po danu da fotkaju, ali pri slabijem osvetljenju veæ poèinju da budu sme¹ni. Nemoj pogre¹no da me shvati¹.. SONY DSC-W350  ili   SONY DSC-W380 su ok za ad hok fotkanje ali za neke lepe boje i kontraste zaboravi....

[thumb_up]
Kupi najjeftiniji svi su isti.

PECA BMW

meni je bitno da nije veci od kutije cigareta ... treba mi iskljucivo za skljocanje po skupovima i zurkama (EXIT)

SONY zato sto sam vec par komada promenio i dobro se pokazali ( T1 : T10 ; T70 trenutno )  ...

od ovih 4 komada me zanima koji je onako naj ....  inace svi su u klasi 190 - 230 e ....
Bolje biti malo lud , nego malo pametan !


MILJAN

Ja bih pre Fuji(odlièni su) nego Benqu.
A Sony je standardno pouzdan.
Mada imam nikon 4600. Starudija od 4 mpx a pravi volje fotke nego ovi na 10 mpx. Pre¾iveo je pesak i sva¹ta a i dalje radi... Tako da ako naleti¹ i na Nikon kompakt digitalnca, nemoj da se dvoumi¹...
A za ta 4 sonija ne mogu da ti ka¾em ni¹ta jer mi link ne daje da ih vidim....
Cave ab homine unius libri

Phobos

I ja licno glasam za fuji, benq sam okacio samo zbog cene, nikada ga nisam koristio.

PECA BMW

Bolje biti malo lud , nego malo pametan !

PECA BMW

Bolje biti malo lud , nego malo pametan !

MILJAN

Ako mene pita¹: DSC-W350B
Imaju isti ISO... .... Optièki zoom ti nije mnogo pitan jer ti aparati su uglavnom predviðeni da snime ok fotke bez zoom.a... Ukoliko zoomira¹, polako dolazi do izoblièenja u nekim situacijama... Tako da zoom nije bitan koliko ¹to ¹iri pojas slikanja, ISO, i autonomija baterije..... A jeftiniji je verovatno od ovih drugih..
Cave ab homine unius libri

PECA BMW

pa vrlo mala cenovna razlika je izmedju njih ....

ovaj WX7  ima  > Exmor R™ CMOS senzor  <  sta god to bilo   ima 3D video snimak  , LCD ekran dijagonale 7 cm , Carl Zeiss® Vario-Tessar®  a ovi resto imaju Sony G objektiv sta god to bilo ?

a da  i Zoom nikad ne koristim ! to mi nije bitno !
Bolje biti malo lud , nego malo pametan !

MILJAN

Ako je mala razlika u ceni onda ti je jasno koji.... ;)
Cave ab homine unius libri

PECA BMW

pa jasno al rekoh ima neko ovde ko se razume u ta sociva i te CMOS senzore ....

znam da je Carl Zeiss® Vario-Tessar® medju naj boljim optikama ali sta je Sony G objektiv ?  mozda je G bolji ???

Bolje biti malo lud , nego malo pametan !

bokilic

jel ima neki polovan za 20 30 e,,i meni treba ..mada kad vidim nov za 55e....
meni treba za po garazi itd...
brmmmm

gane

i ja da se ukljuèim je planiram da kupim neki za oko 200e, gledao sam prosumerFuji FinePix S2950 jedino ¹to je veæih gabarita rekli su mi da je ok za te pare ili neki od canona sa stabilizacijom slike...
http://www.fotocene.com/fotoaparati/fujifilm-finepix-s2950/8963/detail/
http://www.fotocene.com/fotoaparati/canon-powershot-sx130-is/8201/detail/

MILJAN

 S2950 je dolièan aparat za te pare... I mnogo bolji od gore pomenutih Sony aprata...
Cave ab homine unius libri