Glavni meni

Potrebna Pomoc / Digitalni Fotoaparati

Započeo PECA BMW, 27 Jul, 2011, 16:24

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

monsterbnt

Citat: mkt poslato 06 Septembar, 2013, 15:21
i ja imam D i preziveo je damna i mene boga mi,mada bi morao malo na sredjivanje posto fokus nekad jebe

Moj push-pull 80-200 D je umro posle 23 godine.... Kod prethodnih vlasnika proso sva ziva ratista po SFRJ.... ko zna kolko kisnuo, suncao se, pa i ispadao.... Na kraju se samo odvojio na pola. Mana mu je sto je telo ispod onog masivnog prstena za zoom bakelitno. Na verziji sa 2 prstena su to ispravili i taj traje vecno. Cak se jos uvek proizvodi. Ja ocu 80-200 AF/s  prvi sa motorom.... Pravljen u kompletu sa F5. Bruka od objektiva. Probao sam ga na D3 i brzi je, precizniji i kvalitetniji od 70-200 G/VR koji  trenutno imam.

@Miljan: Nisam nesto imao preterano iskustva sa tim ''malim'' objektivima generalno. Ponekad uzmem od nekog malo da se igram. Meni ne odgovara sto su svi DX i nisu 2.8 Ono sto sam probao, 18-55 daje pristojnu sliku, i znam sigurno da je kvalitetniji od istog takvog canon-a. Drugarica radi sa njim klubove zadnje 2 godine, proso je sigurno 100.000 snimaka, polivan pivom, cak i ispadao.... radi jos uvek kako treba, cak ni zoom ne glavi.....
Smrt SVIMA!!!!


monsterbnt

Samo jos kad bi mogo da nadjes papir za to..... Inace sjajan ''idiot''....bio bolji od originalnog polaroida...
Smrt SVIMA!!!!

sibin

malo se renovirao sadrzaj foto torbe  ;D




mkt


perlx


monsterbnt

Smrt SVIMA!!!!

Jefta

Fotografi potrebna mi je pomoc.
Da li neko moze da mi pozajmi objektiv za Nikon. Treba mi 35mm DX format mislim da je 1.8

Fotoaparat je D5100.

Treba mi od 1.4. do 12.4.

Castim pivo, a svaku eventualnu stetu nadoknadjujem novim. Cuvacu ga, mazicu ga i zvacu ga djole :)

monsterbnt

Jbg moj em je D serija bez motora pa ti ne bi radio  AF em mi treba stalno... :(
Smrt SVIMA!!!!

Jefta

Јел знаш некога да има, а да му можда не треба у том периоду. Капирам да то вама остане када пређете на много озбиљнију опрему.
Мора да буде ја мислим Г серија због АФ

sibin

taj d5100 ce da ima sve funkcije samo sa g serijom. moze i d verovatno da se koristi ali manuelni fokus samo.

Jefta

Зато тражим тај 35мм 1.8Г Д(Икс) објектив. Требаће ми свакако и касније, али ми се сада не купује јер имам гомилу других трошкова

Gašpar

Kakav je Nikon Coolpix L320 ¹to se tièe totalno amaterske fotografije?

Dobio sam ga, pa èisto da znam ¹ta imam u rukama :D

perlx


Jefta

Manijaci fotografi posto se ide u Mugelo na MotoGP sada za vikend, trebao bi mi objektiv za Nikon.
70-300 ako neko ima na zajam preko vikenda. Naravno da cu ga paziti i maziti i da mu se nista nece dogoditi. Bilo bi ok ako bih mogao sutra da ga preuzmem  posto uvece putujemo. Hvala unapre :)

goranvojska

el neces da ga teras u crveno i vozis preko 200 a?

Jefta

Drugati fotografi pitanje za vas u vezi UV filtera ili ti bilo kojih drugih filtera koji mogu da se stave na objektiv. Da li su potrebni, koja je njihova svrha i za sta sluze, mene su neki ljudi gledali i kao pitali :"Slikas bez filtera???"

sibin

zavisi sta hoces da dobijes, meni uv filter uglavnom sluzi da ne izgrebem prednje element preskupih objektiva :P. na digitalcima navodno uv filter nema neku drugu namenu (na filmu je bilo razlike) inace ima jako korisnih filtera ali definitivno nisu za svakodnevnu upotrebu (cpl,nd,nd-grad) zavisi sta te zanima da fotkas. u principu malo vestine u ps-u mnogi ljudi zaobilaze filtere ja ih i dalje koristim pomalo :)

monsterbnt

ne moz fotosop da zameni filter....
kako svi digitalci vec imaju low pass filter na cipu UV filter na objektivu sluzi da zastitis sociva. Filter bacis i kupis drugi.... izgrebano socivo ne moze da se popravi i bacas ceo objektiv...
Smrt SVIMA!!!!

Jefta