Glavni meni

Potrebna Pomoc / Digitalni Fotoaparati

Započeo PECA BMW, 27 Jul, 2011, 16:24

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

monsterbnt

Citat: mkt poslato 03 Septembar, 2013, 22:04
vidi ovde sta ima
http://www.fotostarns.co.rs/shop/588-nikon-d5100.html

To je samo telo zato je za te pare.... Dao sam ti linik gde je jeftiniji u osnovi.... foto a ne kompjuterska radnja koja je poznata da dere....

Evo ti ovo izadje isto, a isti komplet..... Bez da je na ''akciji''....
http://www.fotostarns.co.rs/shop/718-nikon-d5100-18-55-dx-vr.html
http://www.fotostarns.co.rs/shop/511-nikon-af-s-55-200mm-vr-f40-56-dx-ed-if.html

A mozes i 55-200 slobodno da uzmes sigmu. Onda isti komplet izadje jos jeftinije.
http://www.fotostarns.co.rs/shop/718-nikon-d5100-18-55-dx-vr.html
http://www.fotostarns.co.rs/shop/689-sigma-55-200mm-f-4-56-dc-za-nikon.html

Inace sve sto uzmes u fotostaru ima garanciju u MADJARSKOJ a ne u ovom ocajnom beogradskom servisu..... Roba takodje nije odavde iz refota kao svi ostali nego je iz Nikon predstavnistva u madjarskoj koji mora da radi po zakonima i pravilima EU a ne Srbije....
Smrt SVIMA!!!!

Jefta

Хвала Монстер на информацијама. Размислићу шта ми је чинити :)

mkt


Jefta

Ево данас отишао и гледао Д5100 и свидело ми се како лежи у руци, није много кабаст. Тражио сам чак и да намонтирам 70-300 објектив и са њим није много компликовано, вероватно ствар навике.
Послушаћу вас и узети вероватно 5100 са 18-55 ВР објективом, па касније докупити 70-300 када ми буде требао за зумирање и спорт.
Хвала

MILJAN

Cave ab homine unius libri

sibin

taj 18-55 je najgora solucija. puni ih oglasi, kupili ljudi sa aparatom pa posle ne mogu da ih prodaju. ja bih pre isao na 18-105.

monsterbnt

@Sibin: Osnovni kit objektiv. Prilicno je dobar za nesto tako jeftino, a prodaju ljudi jer se loze da su mega fotografi i da im treba veliki raspon zoom-a.... Generalno sto je veci raspon zoom-a to mora vise stakla da ide u objektiv i gubi se na kvalitetu slike. Svi pro zoom-ovi imaju max raspon 2.5-3x..... I ne mogu da ih prodaju jer pokusavaju da dobiju za njega full cenu... Svako ce pre da ga kupi u radnji za te pare...

@Jefta: 70-300 mozes slobodno da uzmes i polovan kasnije na foto berzi. Nikakav problem da neko od nas ode sa tobom da pogleda i kaze da li valja ili ne. Takodje mozes i sigmu. Dobro im je staklo, malo losija mehanika. Za amatersku upotrebu nece smetati.



Citat: mkt poslato 04 Septembar, 2013, 04:51
zna sve ko mator  ;D

nemo ti matori pokvari kurblu :P
Smrt SVIMA!!!!

sibin

sve to stoji sto kazes za raspon. svi moji zumovi su pro klasa i takvi su. ali cinjenica je da je taj 18-55 mnogooo losiji od 18-105. ovo kazem iz iskustva jer imamo i jedne i druge na poslu velika je razlika.


sibin

to stoji, samo sto sam ja misljenja da je bolje da sada kupi recimo taj d5100 sa 18-105. pa kad dodje do kesha ili porastu apetiti opet umesto 55-200 uzme recimo 75-300. to bi po meni bio odlican set za sve. e sad ako su pare problem onda je ova prica bezveze. :D

Jefta


monsterbnt

Pa ako mozes uzmi. Ali ne zaboravi na karticu, torbicu, i extra bateriju
Smrt SVIMA!!!!

sibin

monster mozda ja gresim, ali fora je da ako bude kasnije nesto menjao i prodavao svakako je lakse prodati pojedinacno 18-105 nego recimo taj 18-55. po meni je jednostavno bolja investicija  svakako. generalno je tesko dati pravi savet iz perspektive kad se covek bavi time ozbiljno. moji a cenim i sigurno monsterovi pojedino objektivi pojedinacno vrede vise od kompletnog amaterskog sistema.

Jefta

Још ће те на блуд да ме наведете...

monsterbnt

18-55 se polovan prodaje po 50-60 eu. Niska mu je cena jer ih svi imaju, tj uzmu ih uz aparat. Sigurno ce lakse i skuplje prodati 18-105 nego 18-55, al ja polazim od toga da optiku retko menjas. Uglavnom menjas samo telo. Najmladji objektiv (70-200) kod mene je star 10 godina i nista mu ne fali i pored nemilosrdne konstantne upotrebe. Otprilike tako traju i ovi amaterski objektivi u amaterskoj upotrebi. Za to vreme sam promenio 3 tela, i cetvrto je na pomolu bez da zelim da menjam optiku.... Ne znam.... mozda je tu faktor i moja odbojnost prema extremnim zoom-ovima..... ja bi licno izabrao 18-55. Nijedan amater nece izvaliti tu razliku u kvalitetu.

Citat: Jefta poslato 06 Septembar, 2013, 13:45
Још ће те на блуд да ме наведете...

Jeftin blud na motomanijacima.  :P :P :P :P
Smrt SVIMA!!!!

sibin

ti so onda jos i dobar ja ima 80-200/2,8  :P i ne daje znake da ce da ugine, posle svega sto mu radim.  [hello]

monsterbnt

Koji? D ili S? D mi je spor jer radim i sport, a onaj cuveni S ne mozes naci ni da ti zivot zavisi od toga.... A 35mm/2 D ima preko 20 god....
Smrt SVIMA!!!!

sibin

d naravno, meni je za sta radim dovoljno brz. a sto se tice s kupio skoro drugar u svedskoj nesto dzaba. moj 20mm tako nesto mator je jako verzija pre D serije. pregazice on mnogo tela.

mkt

 i ja imam D i preziveo je damna i mene boga mi,mada bi morao malo na sredjivanje posto fokus nekad jebe

MILJAN

18-55 je kr¹ ali to je stock pa je razumljivo..skoro uvek daje izoblièenja i "balon face"... Posle 2k okidanja mi veæ na zoom skakuæu stakla tj preskaèu...radi ali iritira..Jednostavno je mehanizam njesra..
Cave ab homine unius libri