Glavni meni

Malo mora 2011.

Započeo bagzi_obr, 27 Jul, 2011, 15:02

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Major

Nemam vise plusica tako da +++
Odlicne fotke i lep putopis!

Abdullah100k

Lep putopis, bas me podsetio na neka putovanja.
CAMO IS MY FAVORITE COLOR

bagzi_obr

Citat: MILJAN poslato 01 Avgust, 2011, 19:47
/quote]
I ja sam bio odu¹evljen kada sam bio u sliènom okru¾enju.... :o   Jo¹ je bilo dosta tih raketa pa sam mislio kao da sam u space center Kennedy USA i samo ¹to neki space ¹atl nije poleteo... ;D   Ali brate ujutru krene da se dere ono èudo na zvuèniku d¾amije i budi sve okolo.... Neotesano... Ako hoæe da se bave turizmom (Turska npr.) onda im treba malo kulture u tom pogledu... Skoro mi je o tome gunðao i Ian Coates, kada je bio kod mene..
Inaèe, mnogi ne znaju da je alah ime za Boga i da hri¹æani u Egiptu Boga zovu alah.... Tako da mu to doðe na isto...
Ali moji prijatelji su za malo izbegli sigurnu smrt pre neku godinu, kada su letovali u Turskoj jer je ¾ena samoubica raznela dobar deo turista na pla¾i...Debilka je u¹la i aktivirala bombu.... Tako da u tom smislu, ako idete tamo, predla¾em oprez.......
Elem, u svakom sluèaju svaka èast na putopisu...  [thumb_up] Ti si se ove godine solidno navozao :)  [thumb_up]



Ne mogu reci da je Jelena biila odusevljena nego vise zatecena jer do sada nije bila u sitaciji da prisistvuje tom verskom obicaju.
Siguran sam da je najveci utisak na nju ostavio prizor u kome se vidi posvecenost religiji. Sto se tice putovanja u zemlje sa stanovnistvom
koje vecinski pripada isalmskoj religiji do sada sam izbegavao te destinacije iz razloga koje si ti naveo i mislim da cu izbegavati i ubuduce
posto se na severu Afrike prilicno kuva u poslednje vreme pa ne bi da prisustvujem nekom desavanju gde bi doslo do scenarija osvete prema
turistima koji su iz, da tako kazem, zapadnih zemalja.

gojko

Smo par dana pre tebe sam prosao slicnom relacijom (Obrenovac - Vi¹egrad - Foèa - Bileæa - Trebinje - Budva - Ostrog - Pluzine - Foèa - Zlatibor - Obrenovac).. Uzivao sam u va¹im fotkama iako sam vi¹e puta prolazio tuda.
Kanjon Pive je stvarno ne¹to posebno!

kuglica14

Bravo , odlièan putopis, posebno Sarajevo sledeæi put ako te put nanese idi u ®eljo 2 na æevape a motor mo¾e¹ da parkira¹ iza vjeænice po¹to su meni tu par puta momci iz  kafica Saraj èuvali motor.

Hohštapler

Lep putopis!  [thumb_up]
2010. sam se vraæao sa mora preko Nik¹iæa (ispunio sam devojci ¾elju da vidi Ostrog) i onda nastavio severno preko kanjona Pive i Tare...
Ono je stvarno ne¹to najlep¹e ¹to sam ikad video...
Po¹to sam tad i¹ao kolima, od tad stalno prièam drugarima kako moramo tuda da proðemo motorima, daæe Bog sad na leto..
Ka¾i mi samo, napisao si da je put od Nik¹iæa do Boke dobar, predpostavljam da nisi i¹ao preko Podgorice (jer ja jesam, nisam znao kakav je put, a nisam verovao staroj mapi, ipak kolima nisam hteo da rizikujem...), mo¾e¹ li mi reæi, kojim putem si taèno i¹ao od Nik¹iæa jer vidim dva moguæa puta kad se krene zapadno od NK..?
Hvala...  [hello]
Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.

bagzi_obr

Na linku imas rutu kojom sam prosao od ulaska u Crnu Goru do Herceg Novog.
Inace put Niksic - Heceg Novi je zavrsen krajem 2010. pocetkom 2011. i u potpunosti
je nov. Malo je neprimetno skretanje iz pravca Niksica mada su to mozda promenili od
prosle godine.

http://maps.google.com/maps?saddr=Route+8&daddr=Route+8+to:R14+to:Route+6+to:E65&hl=en&ll=42.732892,18.844299&spn=1.973036,4.22699&sll=42.653152,18.917084&sspn=0.493896,1.056747&geocode=FQajlQIdplArAQ%3BFfJykwIdmEQnAQ%3BFeK_kgIduskgAQ%3BFVJgjAIdiPocAQ%3BFQSkhwId1IIbAQ&mra=mi&mrsp=4&sz=11&t=m&z=9

Hohštapler

Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.

bucko