Glavni meni

Izrazi i pojmovi koje moze da smisli samo neum

Započeo ЯЭВОЛУТИОН, 21 Jul, 2011, 23:14

0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

vuk

Citat: salle_ poslato 22 Jul, 2011, 18:14
honda pantenol
[rofl]
Dobra tema. Znam lika koji je kupio auto marke Micibu¹i ;D

nano


vidik

   Pre neki dan sam na pijaci Vidikovac, tra¾io da kupim  drotanu èetku, meðutim svi mi reko¹e da to nemaju, iako su svi imali ¾ièanu èetku, ¹to je ista stvar.

Gašpar

Pa koliko ja znam, to se zove celicna cetka

borkos

Kod mene ima jedan lik koji vari alaminiju...
Don`t ask what you can do for your country.Ask what your country can do for you!!!

goranvojska

koliko ja vidim 70%ovde sere.neverujem da postoje bas toliko tupi i glupi za izraze koje pominjete ovde .ipak su to samo igra slova a i ja nekad kad vidim dobru prodavacicu umesto baterija trazim bakterije itd.ili na pitanje sta zelite obicno kazem el moze muzucka zelja,negde smeh negde klimanje glavom.uostalom ima svega.

Gvozden

aaa pa nije bilo :
DIFTUNG za glavu....pa jel Diftuje il dihtuje? Bem li ga majstor rek`o diftung za na ispod glavu !

dr32

Sta je cudno u zemlji gde je 15% stanovnistva funkcionalno nepismeno (ili ti ne razume kad procita o cemu se tu zapravo radi). Dobra tema :D
4 wheels move the body, 2 whells move the soul... enjoy

vidik

@  vidik
   Ovo -drotana èetka- nismam ni mislio kao "leva" reè, veæ jednostavno da znate o èemu se radi. Na¹ jezik je pun tih stranih reèi (¹raf, dihtung, cangle i slièno)

ЯЭВОЛУТИОН

Danas drugar doaso sa MItsubishi coltom...ali onaj kvazi kabrio sa tvrdimmkrovom....na saobracajno...onoj virtualno digitalnoj plasticnoj ...pise "MITSUBICHI"  i na njegov zahtev da ti isprave, salterusa u MUPu mu kaze :"Evo vidite, tako nam je u padajucem meniu, to je sto je", tako da je nasa panduracija, prepametna i puna genijalaca, prekrstila japanca...
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

Brrka

Nastalovani karbnoci - karburatori
Majstore jel umes da vakumiras karburatore - reko niti umem niti znam kako se radi - hteo je reci jel imam vakummetre za stelovanje karburatora
Poli extrat - verovatno je mislio na poliester

srbac

#111
Full kross
Super tenera
Passat pet ipo
Amuntizeri
Selen blokovi
Radarciger
Pakna (paknovi )
Mentalik farbe (ciga mi je nudio Omegu mentalik farbe)
Montilajzer
Ford Kadet ( tip je u Beloj Crkvi rekao pandurima da ga je udario neko sa Ford Kadetom i pobegao )
Polusovina
Kabina ( skoljka od auta )
ASB    ( ABS )
Ajneser  ( anlaser )
Furguson
Zetvor
Ugursuz (ursus )
Versus
Liber lauf
Oblajznuo sraf



coe

Citat: dr32 poslato 31 Januar, 2012, 18:53
Sta je cudno u zemlji gde je 15% stanovnistva funkcionalno nepismeno (ili ti ne razume kad procita o cemu se tu zapravo radi). Dobra tema :D

Druze, malo si se presao. ..U nasoj zemlji skoro polovina stanovnistva je nepismena. ..
Da si rekao da je 15% funkcionalno PISMENO, e onda bi pogodio brojku, ovako ne. ...


Pomucila sam se danas u razgovoru sa nekim likom dok nisam skapirala da mu MAKO znaci AKO. ..Ehhh
"Covek je srecan onoliko koliko misli da je srecan."
Okreni na igru ;)

ЯЭВОЛУТИОН

Citat: coe poslato 01 Februar, 2012, 02:49
Citat: dr32 poslato 31 Januar, 2012, 18:53
Sta je cudno u zemlji gde je 15% stanovnistva funkcionalno nepismeno (ili ti ne razume kad procita o cemu se tu zapravo radi). Dobra tema :D

Druze, malo si se presao. ..U nasoj zemlji skoro polovina stanovnistva je nepismena. ..
Da si rekao da je 15% funkcionalno PISMENO, e onda bi pogodio brojku, ovako ne. ...


Pomucila sam se danas u razgovoru sa nekim likom dok nisam skapirala da mu MAKO znaci AKO. ..Ehhh
Pa to znaci da je svih 15 posto na ovom forumu.....nice
p.s.
Ne podcenjuj ovaj narod...pismeniji su ti nepismeni od ovih na vlasti koji navodno zavrsili neke fakultete.
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

aca-pn

Citat: srbac poslato 01 Februar, 2012, 01:29
Full kross
Super tenera
Passat pet ipo
Amuntizeri
Selen blokovi
Radarciger
Pakna (paknovi )
Mentalik farbe (ciga mi je nudio Omegu mentalik farbe)
Montilajzer
Ford Kadet ( tip je u Beloj Crkvi rekao pandurima da ga je udario neko sa Ford Kadetom i pobegao )
Polusovina
Kabina ( skoljka od auta )
ASB    ( ABS )
Ajneser  ( anlaser )
Furguson
Zetvor
Ugursuz (ursus )
Versus
Liber lauf
Oblajznuo sraf



Svi koji nisu u prici oko motora, enduro motore zovu kros, a kros motore zovu ful kros :)
Ovo za oblajznut sraf i ja tako kazem i svi u mojoj okolini, koji je pravilniji izraz ?

ЯЭВОЛУТИОН

samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

coe

#116
Citat: revolution poslato 01 Februar, 2012, 10:51
Pa to znaci da je svih 15 posto na ovom forumu.....nice
p.s.
Ne podcenjuj ovaj narod...pismeniji su ti nepismeni od ovih na vlasti koji navodno zavrsili neke fakultete.

Na forumu (trenutno) ima 2 355 registrovaih clanova, a prema poslednjem popisu u Srbiji ima preko 7 000 000 stanovnika. .. 15% od toga je 1 050 000..
A ti vidi da li je milion stanovnika koji su funkcionalno PISMENI realna brojka za nasu zemlju ili ne. ..


Nisam pominjala skolu, slazem se sa tobom da ima pismenijih od onih na vlasti, ali to je jos zalosnije.. .
To je samo dokaz da Srbija je jedno veliko selo..
"Covek je srecan onoliko koliko misli da je srecan."
Okreni na igru ;)

Phoenix

Trudim se, al' uzalud, Sudba ima foru gadnu:
kad treba bude¹ jeban, gaæe ti same spadnu.

Dutchman

Citat: revolution poslato 25 Jul, 2011, 23:33
sprocna...plasticna vezica


ja zaista nemam pojma kako se to kod nas kaze ... ali ja ga zovem TIZ kao i ameri jer nema adekvatnog srpskog izraza ....

Neumatici - kao pneumatici
aplaudovati - kao upload al po srpski

ali okrene mi se zeludac kad neko kaze
amerikaner - bushilica

mada chesta pojava da ljudi kazu
burgija - a misle na bushilicu

isto me nerviraju
bemvejac , golfara , fordaljka i tome slichno

Phoenix

Citat: Dutchman poslato 01 Februar, 2012, 19:10
Citat: revolution poslato 25 Jul, 2011, 23:33
sprocna...plasticna vezica


ja zaista nemam pojma kako se to kod nas kaze ... ali ja ga zovem TIZ kao i ameri jer nema adekvatnog srpskog izraza ....

Neumatici - kao pneumatici
aplaudovati - kao upload al po srpski

ali okrene mi se zeludac kad neko kaze
amerikaner - bushilica

mada chesta pojava da ljudi kazu
burgija - a misle na bushilicu

isto me nerviraju
bemvejac , golfara , fordaljka i tome slichno


amerikaner je ona stara ruchna bushilica,sa strane je ruchica koju vrtish i burgija se okrece. Ja i ne znam drugi termin za tu bushilicu!
Trudim se, al' uzalud, Sudba ima foru gadnu:
kad treba bude¹ jeban, gaæe ti same spadnu.