Glavni meni

100 000 put manualni ¹paner Cbr 600 f3 1998

Započeo meda1972, 20 Jul, 2011, 15:13

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

meda1972

Pozdrav ljudi,

dali znate jel neko pravi te manualne ¹panere lanca bregaste i prodaje ili mo¾da neko sa foruma je pravio pa zna da napravi da mu platim da se nemuèim da skidam svoj ¹paner uzimam mere tra¾im strugara ovako ako neko mo¾e da napravi puno bi mi znaèilo a i siguro je sve prouèio gde,¹ta,kako i kad dodje samo skinem stari i stavim manualni.Inaèe radi se o Hondi CBR 600 F3 1998 god, sad je poèeo lanac da se èuje kad upalim motor i kasnije prestane a to me nervira sigurno ¹paner zeza. 

Hvala unapred!
Meda Novi Sad
MEDA DETELINARA

BANE BROTHERHOOD

ZVONKO centar s .... reci da ti je bane dao broj pa se dogovorite 0645776400 ZVONKO
pozdrav i naravno...LET THERE BE BROTHERHOOD 4 LIFE BRO!!! [hello]
PAIN IS TEMPORARY GLORY IS FOREVER!!!

meda1972

Hvala Bane zvacu !

Pozdrav!

Ako jo¹ neko zna nekog  da ima volje da to napravi za svaki sluèaj neka javi !
MEDA DETELINARA

djolevidak

svaki strugar to moze da ti napravi ;) ja sam imao na staroj 900 rr isti su spaneri i na f3,izvadili sve iz spanera ostalo samo kuciste i urezali navoj M8 na onaj deo gde se stavlja safcic koji zatvara rupicu gde se otpusta spaner onaj centralni... i stavili saf i to je to :D

meda1972

Hvala al bolje da saèuvam i stari hoæu da stavim veæ sam kupio lanac bregaste i taj manualni ¹paner motor mi je pre¹ao 42 000 pa mislim da je vreme i za lanac da se promeni neznam koliko oni mogu da izdr¾e.
MEDA DETELINARA

djolevidak

na kolima traju  po 120 000 najmanje,za motor nzm...ja sam moj menjao na 46 000 bacio sam pare dzabe i stari je kao nov

meda1972

Ja sam èuo od nekih ljudi da se menjaju na 50 000-60 000 kilometara da bi saèuvali lanèanike koji teraju lanac bregaste e sad koliko je to taèno neznam, ja ga imam pa sam mislio da ga zamenim stavim taj manualni ¹paner i zavr¹im prièu jer ovaj stari ¹paner je zadnjih 15-20 dana poèeo malo da se èuje kad upalim hladan motor èuje se, nije da èangrlja ali tek tek jedno 20-30 sekundi daje simptome da æe da krene zezati, tako mi je bilo i na pro¹lom cbr samo ¹to ga je drugar otvorio malo oprugu nategao oprali ga i radio ko zmaj, vozio ga posle toga par meseci i tako je i prodat.
MEDA DETELINARA

djolevidak

pa ima logike sto se tice lancanika.... mada zameni nema sta da fali :D a po meni je bolji automatski spaner ne razmisljas kad pocne da cangrlja menjas..... mada nekom pcrkne od jednom i ode u propast... ja imam automatski. imam cak i 2 spanera od 900rr oba kao sunce ako ti treba

Havarisan


djolevidak

Citat: Havarisan poslato 23 Jul, 2011, 01:25
odgovara sa 900rr-a.
spolja su razliciti malo, ali su isti unutra tako da odgovara ja sam ortaku stavio sa 900rr na f3

meda1972

Hvala Ljudi na odgovorima i na pomoæi!

Djole tebi sam poslao PP!
MEDA DETELINARA

meda1972

Evo Djole da vidi¹ cbr biv¹i crni 96 i  sada¹nji ovaj 98
MEDA DETELINARA

djolevidak

Lepsi mi je beli mnogo lep.... ja vise volim otvorene boje na motoru volim kad je upadljiv, a ne crn

meda1972

Pozdrav   jedno pitnje nabavio sam ¹paner od 900r na konto toga ¹to ste mi rekli da pa¹e na f3 i u subotu sam hteo da ga namontiram skinem moj ¹paner u subotu da namontiram  , ¹paneru od 900 r onaj klipiæ mo¾e max da se uvuèe na 35 mm od kuæi¹ta ¹panera a na mom cbr f3 kad zavrnem ¹paner mislim montiram i blokiram onaj ¹raf pa ga skinem on na 30 mm je na ¹panovan do klizaèa a maksimalno mo¾e da se uvuèe na 25mm, tako da od 900r kad je skroz uvuèen nemo¾e ni da pridje jer je du¾i 5 mm nego od f3 ,ja neznam kako to ljudi montiraju ili to nije od tog godi¹ta koje pa¹e , vizuelno su isti kuæi¹ta samo je klip 1 cm du¾i ili su montirali ljudi kojima je lanac jako istegljen. Moj ¹paner  otprilike izlazi do  pola jer nisam merio max izvlaèenje nego uvlaèenje .

MEDA NS
MEDA DETELINARA

djolevidak

okrati samo sipkicu koja izlazi neka bude duzine kao tvoj spaner i to ce da radi.... samo zaoblis na kraju malo i cepaj ;)

Dutchman

probaj kod Gorana na dushanovcu , ima ga u servisima , tel: 064/33 46 055