Glavni meni

V-Strom Hitna Pomoc

Započeo MILJAN, 27 Jun, 2011, 18:51

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

rboban

Odlicna ideja i odlican izbor motora, po meni.....
Ride It Like You Stole It

monsterbnt

Pa jeste da su kupili fabricki uradjen medicinski motor sto ima. Oni su budzili obicnog stroma 650. Sta ja znam..... Videcemo kako ce funkcionisati.
Smrt SVIMA!!!!

Boban_m

#42
Prva pomoc na motociklu je uobicajena praksa u velikim urbanim sredinama. Brzina pruzanja prve pomoci je cesto odlucujuca. Yamaha koju sam slikao u Bimingemu:




grber

Pozdravljam nabavku motora za ovu svrhu i ubedjen sam da ce dobro doci! Smorim se kad vidim kola hitne pomoci sa sve sirenama i rotacijom zaglavljene u ovim nasim guzvama.

Strom takodje zvuci kao vrlo korektan izbor.

MILJAN

Citat: Boban_m poslato 29 Jun, 2011, 01:04
Prva pomoc na motociklu je uobicajena praksa u velikim urbanim sredinama. Brzina pruzanja prve pomoci je cesto odlucujuca. Yamaha koju sam slikao u Bimingemu:




Tako je. Lep bajk... Mislim da je Strom jo¹ bolji jer se po nekad mora popeti i na saobraæajno ostrvo, radovi na putu... Ovaj je malko nizak... Mada je mo¾da Tenere jo¹ bolja opcija...
Cave ab homine unius libri

cone

pa ovaj je za po gradu, ide samo po normalnim ulicama.. kontam da nije kao kod nas..

MILJAN

Cave ab homine unius libri

Dzigi Boy

Ti momci u hitnoj imaju veliko srce i dusu ja bi ima dao sve najbolje......

Pre dva dana, jedem pizu na parce i staje hitna izlaze dva momka da jedu......ja uzmicem pruzam im ruku i kazem momci samo da vam zahvalim...oni zbunjeni na cemu?? ja ima kazem zato sto ste mi pre 10 dana po 100X spasili zivot.......oni i dalje zbunjeni.......ja ima kazem za mene sta najbolji..........suze mi krenuse i brzo sam stavi kacigu i otisao....

UFF

ne omalovazavam njih niti vaznost njihove profesije ali i to je posao kao i svaki drugi i ne znaci da su oni ista bolji ljudi od nas ostalih
njima je jednostavno posao da popravljaju ljude kao sto ja popravljam servere - zato su te tako i gledali ko da si   [joint]  [ludak_sa_puskom]

zar ti mislis da su svi lekari, doktori, panduri i politicari odabrali tu profesuju zato sto zele da cine dobro?

markodjurovic

Paaaaa ima malo razlike, tebi ako bas dokurci kazes terajte se svi u PM i verovatno od toga niko nece umre. Ti ces ostanes bez plate, ali moze umre samo neki menadzer sa slabim srcem jer ce mu firma ode u tuki. Lekaru ako dokurci u trenutku ne moze kaze e aj terajte se u PM i ode kuci. Neko zbog toga moze umre
Grand Duke of Shumadija and Western Pomoravlje

UFF

Paaaaa nisam ja ni rekao da nema razlike
na primer on zavrsi smenu i ode kuci i boli ga tuki a meni crkne raid kontroler na dc-u i ja moram da provedem celu noc u server sali na - beskonacno...

naravno da je bolje i korisnije biti lekad nego knjigovodja ili ne daj boze da radis marketing :) ali hocu da kazem da svaka profesija ima svoje + i - a ja mogu da se divim samo ljudima koji ce da se zrtvuju da pomognu iako im to nije obaveza i ne zive od toga dok lekar koje me je na primer operisao moze od mene samo hvala da dobije jer platu za to vec ima

Gašpar

UFFe ne bih se slozio sa tobom, i oni kada im stigne hitna operacija (cesce nego sto nesto moze da crkne na serveru) ostaju do kasno u noc operisuci, i ne mogu da kazu ne.
I da, gotovo sam siguran za lekare i vatrogasce da su postali to bas zato sto zele da pruze pomoc drugima.

UFF

nisam to pricao za hirurge vec za ove iz hitne pomoci
znam dva vozaca koji voze hitnu pomoc i poceli su to da rade jer im se svidja da jure gradom i prolaze na crveno a puca im Q za pacijente

bilo bi lepo da su panduri postali panduri da bi stitili ljude umesto da bi zloupotrebljavali moc i da bi pobegli iz sela i od njive..
bilo bi lepo da su lekari postali lekari da bi lecili ljude umesto da bi uzimali mito i imali dobru platu..
bilo bi lepo da su politicari postali politicari da bi vodili zemlju i narod u bolje sutra umesto da bi proneverili i prodali sve zivo..

ali onda bi ziveli u nekoj bajci a ne u srbiji

ali aj da ne skrecemo sa teme evo i ja cu da zaustavim sledeceg vozaca hitne pomoci i da mu ponudim da mi pojebe zenu kao znak zahvalnosti za njegova dobra dela :)

MILJAN

Citat: UFF poslato 30 Jun, 2011, 19:44
Paaaaa nisam ja ni rekao da nema razlike
na primer on zavrsi smenu i ode kuci i boli ga tuki a meni crkne raid kontroler na dc-u i ja moram da provedem celu noc u server sali na - beskonacno...

Koji æe njima andrak Raid?
Cave ab homine unius libri

Taraba

Kad spadne doktor-suvozaè da redundantni doktor-vozaè spasi ¾ivot pacijentu.
The band is just fantastic that is really what i think. oh by the way which one's pink?

UFF


MILJAN

Mislio sam na: redundant array of independent disks ;)
Cave ab homine unius libri

prpa_zr

ej poèinjete da mi zvuèite kao R2D2

Nek su dobili motor i nek ih dobro slu¾i.. mo¾da æe spasiti ¾ivot ba¹ nekome ko æe uticati da se promeni stereotip mi¹ljenja o motorima i da æe uraditi ne¹to da se popravi polo¾aj motociklista u zemlji..

mo¾da lupetam ali ¾elim da verujem da æe ovakvi potezi doneti samo pozitivan efekat

Jefta

Citat: UFF poslato 30 Jun, 2011, 19:52
nisam to pricao za hirurge vec za ove iz hitne pomoci
znam dva vozaca koji voze hitnu pomoc i poceli su to da rade jer im se svidja da jure gradom i prolaze na crveno a puca im Q za pacijente
Pa to su vozaci, samo vozaci, oni su tu da voze i da pruze momoc ako treba pacijent da se iznese/unese, itd. Zato uvek u timu bude vozac, tehnicar i doktor.

Moja sestra je doktor, i ona je to postala zato sto je htela da pomaze ljudima. Vec je spasila jednog 17-ogodisnjaka koji je imao srcani udar  zbog prekomerne doze stereoida. Mislim da je to vredno, a da ne pricam sta je sve videla kada je dezurala sa kolima hitne pomoci. Hvala bogu pa smo banana drzava pa ona sada pali u sloveniju da tamo leci slovence posto su ovde plate jadne.

U svakoj profesiji ima i losih i dobrih ljudi. Nisu svi isti.

UFF

Pa eto tvoja sestra je dobra i plemenita osoba jer je odabrala da leci ljude ali vidis da ni ona to nece da radi za dzabe :)
cak sta vise nece to vise da radi ni za nasu platu ;)