Glavni meni

V-Strom Hitna Pomoc

Započeo MILJAN, 27 Jun, 2011, 18:51

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

MILJAN

Lekari æe uskoro do najugro¾enijih pacijenata dolaziti na motociklu.







Kako bi dobili trku s vremenom i do najugro¾enijih pacijenata stigli za najkraæe vreme, lekari Hitne pomoæi odluèili su da u pomoæ "pozovu" motor marke "suzuki".

"Galenika nam je donirala 'suzuki 650 V-strom' i njega æemo koristiti u centru grada i na autoputu, gde se zbog nepristupaènog terena i gu¾vi u saobraæaju ambulantna kola sporije probijaju", ka¾e za "Kurir" dr Nenad Ivanèeviæ, direktor Hitne pomoæi. On dodaje da æe s vozaèem motora iæi lekar, koji æe pru¾ati kompletnu lekarsku pomoæ.

"Eventualna nabavka jo¹ motora zavisiæe od iskustava s prvim", rekao je Ivanèeviæ.

Damir Okanoviæ iz Komiteta za bezbednost u saobraæaju, u kom su trojica vozaèa Hitne pomoæi pro¹li trodnevnu besplatnu obuku, ka¾e da je motor u potpunosti opremljen za ovakav zadatak.

"Ima oznake Hitne pomoæi i opremljen je zvuènom i svetlosnom signalizacijom, kao i GPS. Motocikl æe biti kori¹æen za crvene pozive, za te¹ke saobraæajne nesreæe i infarkt", ka¾e Okanoviæ i dodaje da su motocikl i kompletna oprema, za¹titna jakna, pantalone, prsluk i rukavice, ko¹tali 15.000 evra.

JO© SAMO I VATROGASCIMA DA GA UVALE I TO JE TO...PRETERA©E... KAD ME BUDE PRETICALA HITNA P. NA STROMU, SA ROTACIJOM I SA 2 BELA VAMPIRA NA NJEMU, JA ÆU DA PADNEM SA MOTORA... :o [glavazid]
Cave ab homine unius libri

Cubric

Hoæe li Spike da bude suvozaè?
I najbolji konj u blato padne, i najpostenija zena na kraju dadne

Gašpar

Ja bih da budem vozac ako moze.

Svuda vozis preko ogranicenja, svi ti se sklanjaju i jos akas jer nije tvoje, sto da ne  :D :D :D

cone

glupost ziva.. bice upotrebljivan za najhitnije pozive, upravo za te pozive je bitno vozilo u kome ce povredjeni prebaciti do bolnice.. kako ce jedan doktor da pomogne nekom ko je iskasapljen u saobracajki .. po meni cista glupost...

Dzigi Boy

Sto je glupost, pa ako je negde potrebna hitna medicniska pomoc, motocikl ce se najbrze probiti kroz guzvu....ljudi pa to je super kako ne kapirate??? nece on da vozi poredjene nego da stize najbrze do njih.......a brzine je presudna!!!!

UFF

Ja mislim da je ovo jako dobar potez
Dok hitna stigne na lice mesta ume da prodje i po sat vremena a cesto se desavalo da su povredjeni davali znake zivota i po 45 minuta nakon nesrece ali na zalost ne i po dolasku hitne
On i nece nikog da prevozi vec da ga odrzi u zivotu dok kombi ne dodje

dzimika

u najtezim saobracajkama i pri infraktu je bitno da se pruzi dobra prva pomoc a taman dok ne stigne vozilo hitne pomoci lekar moze da pripremi pacijenta za transport i tu se dobija dosta na vremenu, jer ovako dok dodju pa dok ga pripreme izgubili su dosta vremena

zmiya


Gašpar

Bas to. Covek koji je povredjen uglavnom ne mora odmah biti prebacen u bolnicu. Cak i pri ozbiljnijim povredama, dovoljno je postaviti telo u ispravan polozaj i sacekati kola hite pomoci koja ce verovatno kretati u isto vreme kada i motor, ali ce stizati pola sata posle njega, taman da pokupi vec pripremljenog pacijenta.

cone

nisam ja ni reko da ce on da prevozi, o boze.. samo iz datog teksta gore sam skapiro da ce samo motor ici na takve zadatke..

Silvana

Jedan je stajao u Mas kompaniju u Mirjevu do pre 10 dana. Nije mi bilo èudno. Brza intervencija æe mnogo znaèiti pri razlièitim vrstama povreda.
I can go from 0 to BITCH in 2,5 sec.

MILJAN

Valjda  æe vozaèi auta hitne voziti bajk a pozadi sedi doktor ( bolje doktorka-MLAÐA).
Cave ab homine unius libri

goranvojska

Citat: MILJAN poslato 27 Jun, 2011, 19:43
Valjda  æe vozaèi auta hitne voziti bajk a pozadi sedi doktor ( bolje doktorka-MLAÐA).
jbg .......snovi pusti snovi........

MILJAN

Citat: goranvojska poslato 27 Jun, 2011, 19:47
Citat: MILJAN poslato 27 Jun, 2011, 19:43
Valjda  æe vozaèi auta hitne voziti bajk a pozadi sedi doktor ( bolje doktorka-MLAÐA).
jbg .......snovi pusti snovi........
Ova bi me digla iz mrtvih :D
http://cdn.flirtcatalog.com/images/product/large/37/3770241_1_.jpg
Cave ab homine unius libri

Dutchman

+ tj ++

jedan za motor i drugi za to shto ga je galenika kupila a ne iz nasheg dzepa . mada bolje za hitnu nego za pandure ...

despic

bolje da su njima dali i sve one pandurske...realno, koji ce qrac pandurima motori
klasican divljak

Taraba

Pa galenika je neke odrala za onu prvu pomoæ, tako da i jesu na¹e pare.
The band is just fantastic that is really what i think. oh by the way which one's pink?

despic

koji ce ti q prva pomoc u motoru?
klasican divljak

zmiya

galenika=dr¾avno preduzeæe=na¹ d¾ep

to je za njih sitno,tro¹e milione na skulpture..




„Galenika" je krajem 2009. i poèetkom 2010. godine potro¹ila neverovatnih 1,1 milion evra na kupovinu 11 umetnièkih skulptura koje krase krug ove fabrike, saznaje Pres. Zanimljivo je da dok se, sada veæ biv¹i, menad¾ment „Galenike" bavio kupovinom skupih umetnina, Narodni muzej u Beogradu tokom cele 2010. nije imao novca da otkupi nijedno vajarsko delo.

cone

Citat: despic poslato 27 Jun, 2011, 20:55
koji ce ti q prva pomoc u motoru?

prva pomoc za kola.. navodno, nijedna druga nije u skladu sa propisima, tako da je obavezna galenikina.. nek se zajebalo 100k ljudi da je kupi (a zajebalo se mnogo vise) oni imaju mnogo lepu zaradu... sve je to iz naseg dzepa, ne brinite..