Glavni meni

Tablica ispod repa Vs. Tablica na nosacu ?!?!?

Započeo Pop, 23 Jun, 2011, 12:49

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

BOKYBOY

A sta se kaze u pravilniku za busenje tablice na krajevima...? Ja sam svoju tako fiksirao jbg...a mislim da sam platio istu prilikom registracije.... [neampojma]

eclipse4

zakon kaze da je zabranjeno medjutim ni jedan policajac ti nece apsolutno nista reci ukoliko si je izbusio uredno u coskovima bez da narusava vidljivot brojeva.

Tatica

Својевремено је начелник одељења за регистрацију возила у МУП-у Чедомир Лемаић, иначе магистар права, јавно изјавио да по домаћим прописима НИЈЕ забрањено бушење таблица у циљу сигурнијег причвршћивања на возила. Колико се сећам, ни ЗОБС ни правилник то изричито не помињу. Дакле, ако не нарушаваш раније поменуте ''видљивост и читљивост'' таблица, бушење за нитне или шрафове разумне величине није прекршај. (Осим ако неко не стави бродске шрафове за гедору 126-ицу, па ''мало'' заклони слова и бројеве на таблици).

VR 46

Twist of wrist!

BOKYBOY

@tatica...hvala na informacijama  [klanjam_se]

@VR46...i ja sam za ram,moj MM ram slomili sluèajno u servisu,poludeo sam... [veryangry]

Mik

Evo lepo pise, bas precizno i dobro formulisano. Ne morate citati jer vec jeste, pa cu ja samo da citiram:

Citat: Tatica poslato 22 Jun, 2014, 23:00
Сада важећи правилник који регулише ову тему су писали врло (проверено!) зајебани типови. Дословце пише:

''Èlan 92

Prostor za registarsku tablicu mora obezbeðivati da se propisana registarska tablica mo¾e na vozilo postaviti upravno na uzdu¾nu ravan vozila unutar ravni koje ogranièavaju boèni gabarit vozila, pri èemu: tablica ne sme po vertikalnoj osi biti nagnuta vi¹e od 30° prema gore niti vi¹e od 15° prema dole, tablica ne sme biti iskrivljena, horizontalna osa tablice ne sme vi¹e od 5° odstupati od horizontalne ose vozila, tablica ne sme da bude iznad 1,5 m niti ni¾e od 0,2 m mereno od tla kada je vozilo spremno za vo¾nju, tablica mora biti vidljiva sve vreme vo¾nje i ne sme postojati moguænost da se tokom vo¾nje promeni ugao vidljivosti tablice.

Preko zone vidljivosti registarske tablice ne sme da se nalazi ni¹ta, kako bi sve vreme vo¾nje bila vidljiva sama originalna registarska tablica.

Ugao vidljivosti registarske tablice je ogranièen linijama 15° nad horizontalom mereno od gornje ivice tablice i 5° pod horizontalom mereno od donje ivice tablice. ''

Значи, може да прође, али може и да кошта.

Pa mi pada na pamet, ako nekog nesto po pitanju tablice zakaci (osim ako nije stavio sa bocne strane motora), da sa ovim (ovakvim, ovako precizno formulisanim) zakonom 'ladno ode kod sudije za prekrsaje, izvini se na nerazumevanju "Clana 92" i zamoli ga da mu iscrta sve te ose, ravni i uglove.  :)

Pa neka malo proba da crta pravnik!  [rofl]

castor

On æe da ka¾e da nije njegovo da crta, da te po¹alje na vanredni tehnièki i da ti naplati kaznu. A ti onda crtaj...
It's the ride that matters, not the bike…

Mik

Citat: castor poslato 28 Jun, 2014, 22:33
On æe da ka¾e da nije njegovo da crta, da te po¹alje na vanredni tehnièki i da ti naplati kaznu. A ti onda crtaj...

E ako on to tako kaze za mene je to svetinja! Ma odma' mu nudim da mi jebe oca i mater, i da mu platim kol'ko trazi, i sta god 'oce.
E svasta! On ima jos i da "kaze"!?!

Evo idem odma da crtam, preventivno i za svaki slucaj!
[rofl]

castor

Nije uop¹te poenta u tome. Poenta je da u ovoj dr¾avi nikoga ne boli kurac niza¹ta, veæ samo da bude ispunjena forma (ð¾ep). Sve ostalo je totalno sporedno.
It's the ride that matters, not the bike…

Mik

Citat: castor poslato 29 Jun, 2014, 01:30
Nije uop¹te poenta u tome. Poenta je da u ovoj dr¾avi nikoga ne boli kurac niza¹ta, veæ samo da bude ispunjena forma (ð¾ep). Sve ostalo je totalno sporedno.

Neka ispuni formu.