Glavni meni

Tablica ispod repa Vs. Tablica na nosacu ?!?!?

Započeo Pop, 23 Jun, 2011, 12:49

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

nirpo

Ispod repa na preklop...po gradu spustim pa polako, a kad resim da zavrnem podignem i ne planiram da stajem bilo kome. ;D
Nije bitno ko ce brze nego ko ce duze!!!

Jocika


Tihi_ZR

Citat: Jocika poslato 29 Novembar, 2011, 20:42
A jel sme tablica da bude na ovom mestu?
Ugao je dobar ali nije vidljiva, mislim da bi to bila zamerka.

Jocika

Pa pazi tablica se od pozadi vidi normalno,ovo je slikano iz cuceceg polozaja.

RAmireZ

Citat: Gvozden poslato 06 Jul, 2011, 01:34
jbt ovaj kad spusti tablicu kao avion, ukoci 50 km u momentu.....sreca pa nemamo te paorske tablice ko vrata....LOL...
Ima da zbudzim to motorce za tablice, sa sve cnc crtezom i da ga okacim na sva veshala da svi prave...

Zazimilo. Ajd' ako ima¹ neki crte¾ pokretnog mehanizma, okaèi ga pa da zbri¹em u radionicu, da se zanimam sa neèim!
Samo jedna stvar je bolja od seksa.

srbac

Odkad sam je izgubio u Off u i trazio u 00;30h  po kanalima i jendecima oko Cacka, nosim je u rancu kad silazim sa asfalta!!!
Znaci ne mogu da glasam!!!

Hattrick

Tablica uredno ispod sedista, ispod prve pomoci.  ;D
Otisao u prodavnicu, na izlazu me nonsalantno ceka beli pajero koji je blokirao motor pod propisnim uglom od 45°  ;D
Gde je tabla, evo je, zasto nije okacena, nemam nosac, sta ce ti tako brz motor po gradu, pa nemam drugi, jel ne bezis policiji sa njim, ma jok nikada, dovidjenja prijatno svako dobro, dovidjenja wtf ???  ;D ;D ;D
Znaci za sada i dalje ostaje ispod sedista  ;D

Lazic

Tako sam cele 2012-te bez problema, ali pro¹le godine su me non stop cimali...

eclipse4

ja nisam zalepio nalepnicu ;)

sad cu po novu a staru nisam ni iskoristio......mislim da necu ni ovu da lepim :)

OKi

Citat: eclipse4 poslato 21 Jun, 2014, 02:43
ja nisam zalepio nalepnicu ;)

sad cu po novu a staru nisam ni iskoristio......mislim da necu ni ovu da lepim :)
Lako je tebi ! Verovatno znas Cercila iz saobracaja  ;D

Hattrick

Citat: Laziæ poslato 21 Jun, 2014, 00:41
Tako sam cele 2012-te bez problema, ali pro¹le godine su me non stop cimali...

Pa culi ljudi da si mnogo uporan decko  [rofl]

Tatica

Сада важећи правилник који регулише ову тему су писали врло (проверено!) зајебани типови. Дословце пише:

''Èlan 92

Prostor za registarsku tablicu mora obezbeðivati da se propisana registarska tablica mo¾e na vozilo postaviti upravno na uzdu¾nu ravan vozila unutar ravni koje ogranièavaju boèni gabarit vozila, pri èemu: tablica ne sme po vertikalnoj osi biti nagnuta vi¹e od 30° prema gore niti vi¹e od 15° prema dole, tablica ne sme biti iskrivljena, horizontalna osa tablice ne sme vi¹e od 5° odstupati od horizontalne ose vozila, tablica ne sme da bude iznad 1,5 m niti ni¾e od 0,2 m mereno od tla kada je vozilo spremno za vo¾nju, tablica mora biti vidljiva sve vreme vo¾nje i ne sme postojati moguænost da se tokom vo¾nje promeni ugao vidljivosti tablice.

Preko zone vidljivosti registarske tablice ne sme da se nalazi ni¹ta, kako bi sve vreme vo¾nje bila vidljiva sama originalna registarska tablica.

Ugao vidljivosti registarske tablice je ogranièen linijama 15° nad horizontalom mereno od gornje ivice tablice i 5° pod horizontalom mereno od donje ivice tablice. ''

Значи, може да прође, али може и да кошта.

penzos

tablica??? nosaè??? uglovi??? ose??? nalepnice???  [wtf]  [povracanje] [policaja]
Prvo A pa onda, ¹to ka¾e na¹ vozaè u firmi, pet godina Juga da tera pa onda auto. by Lord Oblivion

eclipse4

Citat: okisa poslato 21 Jun, 2014, 07:33
Citat: eclipse4 poslato 21 Jun, 2014, 02:43
ja nisam zalepio nalepnicu ;)

sad cu po novu a staru nisam ni iskoristio......mislim da necu ni ovu da lepim :)
Lako je tebi ! Verovatno znas Cercila iz saobracaja  ;D

cercila ne ali cercelana da...isli u lovu zajedno a znas i sam sta je posle lova.....drzimo svi sobu da se ne okrece u krug ;)

eclipse4

Citat: Tatica poslato 22 Jun, 2014, 23:00
Сада важећи правилник који регулише ову тему су писали врло (проверено!) зајебани типови. Дословце пише:

''Èlan 92

Prostor za registarsku tablicu mora obezbeðivati da se propisana registarska tablica mo¾e na vozilo postaviti upravno na uzdu¾nu ravan vozila unutar ravni koje ogranièavaju boèni gabarit vozila, pri èemu: tablica ne sme po vertikalnoj osi biti nagnuta vi¹e od 30° prema gore niti vi¹e od 15° prema dole, tablica ne sme biti iskrivljena, horizontalna osa tablice ne sme vi¹e od 5° odstupati od horizontalne ose vozila, tablica ne sme da bude iznad 1,5 m niti ni¾e od 0,2 m mereno od tla kada je vozilo spremno za vo¾nju, tablica mora biti vidljiva sve vreme vo¾nje i ne sme postojati moguænost da se tokom vo¾nje promeni ugao vidljivosti tablice.

Preko zone vidljivosti registarske tablice ne sme da se nalazi ni¹ta, kako bi sve vreme vo¾nje bila vidljiva sama originalna registarska tablica.

Ugao vidljivosti registarske tablice je ogranièen linijama 15° nad horizontalom mereno od gornje ivice tablice i 5° pod horizontalom mereno od donje ivice tablice. ''

Значи, може да прође, али може и да кошта.

a mogu mi popuse i auspuh ako im je volja.....pa sad cu ja da idem kod inzenjera da mi namesti tablice...budaletine.....takvih zakonskih mera ili odredba moze samo neki tezak buzdovan (saobracajac) da se pridrzava....

Tatica

Citat: Tatica poslato 22 Jun, 2014, 23:00

''Èlan 92

Prostor za registarsku tablicu mora obezbeðivati da se propisana registarska tablica mo¾e na vozilo postaviti upravno na uzdu¾nu ravan vozila unutar ravni koje ogranièavaju boèni gabarit vozila, pri èemu: tablica ne sme po vertikalnoj osi biti nagnuta vi¹e od 30° prema gore niti vi¹e od 15° prema dole, tablica ne sme biti iskrivljena, horizontalna osa tablice ne sme vi¹e od 5° odstupati od horizontalne ose vozila, tablica ne sme da bude iznad 1,5 m niti ni¾e od 0,2 m mereno od tla kada je vozilo spremno za vo¾nju, tablica mora biti vidljiva sve vreme vo¾nje i ne sme postojati moguænost da se tokom vo¾nje promeni ugao vidljivosti tablice.

Preko zone vidljivosti registarske tablice ne sme da se nalazi ni¹ta, kako bi sve vreme vo¾nje bila vidljiva sama originalna registarska tablica.

Ugao vidljivosti registarske tablice je ogranièen linijama 15° nad horizontalom mereno od gornje ivice tablice i 5° pod horizontalom mereno od donje ivice tablice. ''


Наградна игра: Пронађите фору - шта законодавац НИЈЕ предвидео??

eclipse4


Hattrick


Lazic

Citat: Tatica poslato 24 Jun, 2014, 23:11
Citat: Tatica poslato 22 Jun, 2014, 23:00

''Èlan 92

Prostor za registarsku tablicu mora obezbeðivati da se propisana registarska tablica mo¾e na vozilo postaviti upravno na uzdu¾nu ravan vozila unutar ravni koje ogranièavaju boèni gabarit vozila, pri èemu: tablica ne sme po vertikalnoj osi biti nagnuta vi¹e od 30° prema gore niti vi¹e od 15° prema dole, tablica ne sme biti iskrivljena, horizontalna osa tablice ne sme vi¹e od 5° odstupati od horizontalne ose vozila, tablica ne sme da bude iznad 1,5 m niti ni¾e od 0,2 m mereno od tla kada je vozilo spremno za vo¾nju, tablica mora biti vidljiva sve vreme vo¾nje i ne sme postojati moguænost da se tokom vo¾nje promeni ugao vidljivosti tablice.

Preko zone vidljivosti registarske tablice ne sme da se nalazi ni¹ta, kako bi sve vreme vo¾nje bila vidljiva sama originalna registarska tablica.

Ugao vidljivosti registarske tablice je ogranièen linijama 15° nad horizontalom mereno od gornje ivice tablice i 5° pod horizontalom mereno od donje ivice tablice. ''


Наградна игра: Пронађите фору - шта законодавац НИЈЕ предвидео??
Jeb'o mater, da je okrene¹ u negativ...??? prekini da nas dr¾i¹ u neizvesnosti...:o ;D

Tatica

Ј-би га, ипак моша. Сам правилник, који је овде цитиран, има правну ''рупу'' јер се помиње искључиво ''видљивост'' таблице. Што значи да ако је монтираш по свим наведеним правилима али окренуту наопачке (лицем напред, ка точку, а наличјем позади), правилник је формално задовољен - таблица се види, а рег. број не може да се очита или фотографише.

АЛИ: закон (ЗОБС), помиње и термин ''ЧИТЉИВОСТ'', тако да фора са окретањем отпада. У Закону су и казнене одредбе, а и јачи је од правилника, па би га власт слатко применила.

Правилник је писала полиција, а закон професори. Види се.