Glavni meni

Motori za off road

Započeo UFF, 17 Oktobar, 2010, 17:54

0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

farbach

Kod mene radi normalno. Moguce da je do racunara.

Gavrolini

istina...los net bio juce izgleda,danas je ok

zodiac

Citat: Abdullah100k poslato 01 Novembar, 2010, 00:15
Citat: zodiac poslato 31 Oktobar, 2010, 21:24
Ubavo. To je motor za off, a ne Afrika.

Ovo je full cross a ne motor za off, a Afrika jaako lepo ide na off ako znas da je teras ;)

Izvini, molim te, ja sam smetnuo sa uma da su ti sto voze Afrike sve bozanski vozaci, mi ostali obicni smrtnici ni do kolena im nismo.

A sad ozbiljno: motor od 200 i kusur kila NIJE ZA OFF, sem ako pod off road voznjom smatras ravne seoske puteve, siroke i dobro utabane, ali bez asfalta, ili neku poljanu, ili potok dubine do 30cm. To nije problem ni za Hondu CBR 1000F, pa ga to ne cini off road motociklom. A ako full cross (lepo si primetio, svaka cast) nije off road motor, sta onda jeste?
Prijatelj je zao drug

Abdullah100k

Citat: zodiac poslato 01 Novembar, 2010, 17:04
Citat: Abdullah100k poslato 01 Novembar, 2010, 00:15
Citat: zodiac poslato 31 Oktobar, 2010, 21:24
Ubavo. To je motor za off, a ne Afrika.

Ovo je full cross a ne motor za off, a Afrika jaako lepo ide na off ako znas da je teras ;)

Izvini, molim te, ja sam smetnuo sa uma da su ti sto voze Afrike sve bozanski vozaci, mi ostali obicni smrtnici ni do kolena im nismo.

A sad ozbiljno: motor od 200 i kusur kila NIJE ZA OFF, sem ako pod off road voznjom smatras ravne seoske puteve, siroke i dobro utabane, ali bez asfalta, ili neku poljanu, ili potok dubine do 30cm. To nije problem ni za Hondu CBR 1000F, pa ga to ne cini off road motociklom. A ako full cross (lepo si primetio, svaka cast) nije off road motor, sta onda jeste?

Pa motor za off i full cross nikako ne mogu biti ista kategorija, da si vozio mozda bi i skapirao zasto ;) Afrika ima 200 i kusur kila tako fabricki namestena i prilicno je upotrebljiva za sve tako da ne bih bas poredio hard enduro i AT ili ful kros i AT. A ne bi verovao kuda sam sve prosao sa tom Afrikom.
CAMO IS MY FAVORITE COLOR

zodiac

Ma nisam vozio, nemam ti ja pojma sa voznjom, na kros nikad nisam seo, na hard enduro takodje, pa te opet molim da mi objasnis cemu sluzi kros motor, ako nije za off.
Prijatelj je zao drug

UFF

Sale jes afrika sranje ali ipak ima bolje offroad sposobnosti od cbr1000f nemoj da preterujes

Stevan ju je imao i evo kako je vozio

Mozes ti to i sa 1000f da uradis i cak da posle skoka ne padnes zbog guma, tezine i ogibljenja moraces sigurno semernige da menjas vec posle prvog pokusaja

Stevane nadam se da ne zameras sto sam okacio slike?

zodiac

I Travis Pastrana skace harlijem od 350kg, pa ne mozemo da kazemo da je harli kros motor, jebiga. Ja pricam o tome da motor od 200 i kusur kila nije za off, a da li moze, pa moze i Ficom na more, ako hoces. Ali se nesto nisam naslusao prica da je Fica najbolji putni automobil, kao sto ovde citam da je Afrika najbolji motor za sve. A ustvari nije nizasta, i jedina zabavna stvar u vezi ovog motocikla je arogantan stav njegovih vozaca. Kao kad te vozac Golfa dvojke ubedjuje kako ti pojma nemas sta je pravi auto.
Prijatelj je zao drug

UFF

Pa da ali glup primer vozac golfa 2 moze sa njim na offrad isto kao i vozac bmw-a 3 samo sto ce bmw vise da se razjebe jer je nizi
E sad da afrikanci samo to tvrde sve bi bilo ok medjutim neki od njih zamisljaju da taj golf 2 moze sve sto i lada niva pa se zavrsi ovako  ;D

zodiac

#48
Ma krivi su ovakvi kao Stevan. Sad ce neki mladac da pogleda forum-na-kome-se-prodaju-Afrike-za-velike-pare, zatim da vidi njegove slike, i da kaze kako lazu ovi ko kerovi sto pisu van pomenutog foruma, vidis da jeste motor za off, i za put, i za trke, i za rke, za sve, nego ljubomorna stoka. Pa ce da kupi Afriku za velike pare da bude u elitnom drustvu. I da prvom prilikom proba isto sto i Stevan. Zato ja kazem da je pljuvanje po Africi uvek edukativnog karaktera. Em spases coveka zestokog troska za motor koji je odavno sasvim deplasiran u svakom pogledu, em ga sacuvas lomljave kostiju i guljenja mesa. Malo li je?  [djavo]
Prijatelj je zao drug

UFF

Lomljave kostiju kazes?

Evo ja ga slikao ovde - a minut pre nego sto je ta slika napravljena je slomio kljucnu kost  ;D


Abdullah100k

Citat: zodiac poslato 31 Oktobar, 2010, 21:24
Izvini, molim te, ja sam smetnuo sa uma da su ti sto voze Afrike sve bozanski vozaci, mi ostali obicni smrtnici ni do kolena im nismo.

Vidi se da si samo kenjator cim ovako postavljas stvari. Only a Sith deals with absolutes.

Ne znam samo odakle tolika negativnost kad se pomene jebena Afrika? A najvise hejta bacaju ovi koji je nikad nisu posedovali. Namerno kazem posedovali jer to sto si presao 30km na motoru, ne znaci nista. Vozio sam svasta i za moj ukus, ta AT mi je pruzila najvise zezanja samo zato sto sam mogao svasta da radim sa njom, a odrzavanje mi je bilo na minimumu, pravi all-round motor. Da je najbolja za nesto nije, za to sluze spacificni motori. Sad imam super besnu makinu za izivljavanje ali zato ne mogu da ga vozim nigde sem staze i mora stalno nesto da se cakcka oko njega. Kad-tad opet uzimam Afriku.
CAMO IS MY FAVORITE COLOR

zodiac

Jeste, ja sam kenjator, i nisam nista ni vozio ni probao, kao sto si vec napisao. Zato volim kad mi strucnjak poput tebe objasni stvari, da znam gde gresim, covek se uci dok je ziv, i te fore. Zato i dalje nestrpljivo cekam odgovor na pitanje koje sam vec davno postavio: cemu sluzi kros motor, ako ne za off road voznju?
Prijatelj je zao drug


UFF

Citat: Abdullah100k poslato 05 Novembar, 2010, 09:14
Sad imam super besnu makinu za izivljavanje ali zato ne mogu da ga vozim nigde sem staze i mora stalno nesto da se cakcka oko njega. Kad-tad opet uzimam Afriku.

Evo njegove super besne makine i obavezne opreme koja ide uz nju  ;D

Taj motor je polomio 5 vozaca za ovu sezonu (jednog je polomio dva puta) ukljucujuci i vlasnika

Ako tako gledamo onda bje olje voziti jebenu trafiku na plin iako mi je ogavna meni su drage moje kosti  ;)  zato zajebite svadju nek vozi ko sta voli i zeli

zodiac

Hahaha, kupis RM i dobijes stake kao dodatnu opremu.
Prijatelj je zao drug

Gašpar

A evo i pravog off road motora  [rofl]


Abdullah100k

Ma sve moze da se vozi svuda, samo je pitanje koliko je lakse... to je to.
CAMO IS MY FAVORITE COLOR

UFF


Abdullah100k

CAMO IS MY FAVORITE COLOR

zodiac

E, jel probao neko od vas voznju na gumama sa spajkovima? Na snegu i ledu, po mogucstvu? Bas bih voleo da cujem  iskustva iz prve ruke.
Prijatelj je zao drug