Glavni meni

Da li je bolja provincija ili veliki grad (BG, NS, KG, KS...)

Započeo DebeliZmaj, 22 Jun, 2011, 19:43

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

MILJAN

#60
Prosto je....
Zagu¹ljiv i pra¹njav grad sa u¾asnim saobraæajem.... Meni nezanimljiv totalno... U stvari te¾ak smor.. Treba ¾iveti onde gde je zdravije jer nas sve èeka starost.. "ti si ono ¹to di¹e¹ i jede¹"....
Jo¹ ne¹to: Bg nije jedini grad u Srbiji....
Smaraju me i drugi gradovi ali BG najvi¹e... KV je solidan grad ali dosadan... Kru¹evac je malko bolji grad... NI¹ stra¹no dosadan...
Regionalizacija æe biti( veæ je odraðen i usvojen zakonski osnov) pa æe se onda BG sam finansirati... Biæe zanimljivo...
Dobijao sam u proteklih 7 godina mnoge ponude za napredak direktno od ministrara ali sam uvek odbijao jer je uslov da preðem stalno za BG.... Neka hvala.. Nije ni plata sve u ¾ivotu.. Npr. znam u V. Banji gde mi je dete i ko ga je maltretirao... Sa kim se dru¾i i gde je...
Ako mi se slo¹i, svi æe stati da me odvedu do hitne, koja je na 5 min... Svi se znamo.. 20.000 ljudi u banji (jedna op¹tina u BG). Sve je brzo dostupno...Tempo, Ideja... Bolnice, policija, pijaca.-.... Ima¹ vremena za prijatelje...
U BG izgubim mnogo vremena... Nema vremena a vreme je ne¹to najvrednije u ¾ivotu i stalno curi....  Nije bitno gde se ¾ivi veæ koliko lepo, punim pluæima sa osmehom na licu...

Cave ab homine unius libri

gane

Pa Beograd nije samo centar, nego i delovi gde to ima sve to ¹to pi¹e¹ a na 10ak km od centra , a za taj trend  odlaska na periferiju, ovde te¹ko da æe za¾iveti ba¹ zbog tih crvendaæa  koji fale....

monsterbnt

Citat: SSZGO poslato 23 Jun, 2011, 13:20
Citat: CrvenBan poslato 23 Jun, 2011, 12:12
LJudi za¹to uporedjute kafane, pa one su uvek bile skuplje u BG nego u provinciji. Zadjite malo po prodavnicama, pijacu ili supermarketima. Dovoljno je da vam ka¾em koliko para u Valjevu ima da ne postoji ni jedan jedini super market, a tek o onim ¹to imaju prefiks HIPO da i ne govorim (najbli¾i je 35km u Lazarevcu).  I samo za one neverne Tome, devojka koja radi u butiku u BG imaju platu oko ili ne¹to ispod 500evra, znate li kolika je zarada tih devojaka u Valjevu a verovatno i u ostalom delu Srbije oko 100, a one koje zaradjuju 150 su bur¾ujke. Neæu navoditi vi¹e primera, a ima ih sijaset.
Inaèe kao ¹to sam i rekao tema je èista politièka.

u kom to butiku je plata 500 eura

pre ce biti 200-250

to i mene zanima ocu odma da idem tamo da se zaposlim. dajte ljudi ko vam puni glavu tim glupostima kako svi u beogradu imaju plate 500-1000 eu. ljudi i ovde rade za po 20.000 din i to BEZ socijalnog, BEZ odmora, BEZ prava na bolovanje....... cak bre ide i dotle da u nekim firmama devojke bukvalno potpisuju da nece radjati decu jer gazdu mnogo kosta da joj placa porodiljsko.......

A o cenama hrane da ne pricamo. Nema boga da me ubedi neko (jer znam iz licnog iskustva) da je hrana u radnji jeftinija u BGD nego u unutrasnjosti, a o pijaci da ne govorimo.......
Smrt SVIMA!!!!

sasafilipovic

Citat: monsterbnt poslato 23 Jun, 2011, 11:40

.

A provincija opet sve svoje prodaje u Beogradu tako da je prica da Beograd otima celoj srbiji cista politicka propaganda Slinavog Mladje i njemu slicnih.......

Sve u svemu jedni bez drugih NE MOZEMO!!!



Pa vidi¹, mo¾emo jedni bez drugih... U finansijskom smislu, naravno.

A ¹to se tièe regionalizacije, 80% poreza koji se ubere u op¹tini ostaje dr¾avi - Beogradu a 20% se vraæa op¹tini. Pa mnooogo je brate! Kako da ne podr¾im "slinavog Mlaðu" kad hoæe da se 80% od mog poreza vrati mojoj op¹tini? Pa hoæemo NA©E pare da se vrate, a ne da prosimo kao zadnji slepci od dr¾ave - Beograda da nam daju pare koje smo mi zaradili.

I jo¹ jedna èinjenica je iritantna do bola... O sudbini provincije, obièno odluèuju ljudi koji nisu oti¹li dallje od Mladenovca. Zato idalje nemamo auto put do Èaèka, Kraljeva, U¾ica, Valjeva... Na ibarskoj poginulo vi¹e nego u Jasenovcu, ali jebe se vladi za to, oni ne putuju tim magistralama, a i kad putuju idu sa rotacijom i bole ih...

Da ne budem pogre¹no protumaèen, ja Beograd volim, pun je svega, ponude, potra¾nje, poslova, zabave, para, svega...

pedriic

Sve je stvar percepcije, kad bi gledao iz Pariza, mnoooogo je bolja provincija nego Beograd :)

Gašpar

Prièaju Mujo i Haso o Americi i sad pita Haso Muju: -Jeli Mujo jel ti zna¹ di je New York bolan? -Nemam pojma. -To ti je 10 000km od Sarajeva, mozda i vi¹e. -Auuu, vukojebina te¹ka

Cubric

Citat: SSZGO poslato 23 Jun, 2011, 13:20
Citat: CrvenBan poslato 23 Jun, 2011, 12:12
LJudi za¹to uporedjute kafane, pa one su uvek bile skuplje u BG nego u provinciji. Zadjite malo po prodavnicama, pijacu ili supermarketima. Dovoljno je da vam ka¾em koliko para u Valjevu ima da ne postoji ni jedan jedini super market, a tek o onim ¹to imaju prefiks HIPO da i ne govorim (najbli¾i je 35km u Lazarevcu).  I samo za one neverne Tome, devojka koja radi u butiku u BG imaju platu oko ili ne¹to ispod 500evra, znate li kolika je zarada tih devojaka u Valjevu a verovatno i u ostalom delu Srbije oko 100, a one koje zaradjuju 150 su bur¾ujke. Neæu navoditi vi¹e primera, a ima ih sijaset.
Inaèe kao ¹to sam i rekao tema je èista politièka.

u kom to butiku je plata 500 eura

pre ce biti 200-250

Tako je, nema sanse da je plata u butiku 500 eura, ko dobije 250 eura taj ubo ekstra premiju. Bas sestra pre nego sto je nasla posao, htela da radi bilo sta dok ne nadje bolji posao, htela tako da radi u nekom butiku, raspitivala se, trazila po oglasima... Prosek je oko 20.000, negde malo vise, negde malo manje. Srecom nasla odmah posao za stalno, pa joj to nije ni trebalo.


Bolje mozda pitanje preformulisati u "da li je bolja provincija ili veliki grad?"

Jedini veci grad u kom bih ziveo osim Ivanjice je mozda Kragujevac, fin je grad, i odlicno geografski pozicioniran. Novi Sad mi se takodje dopada...
I najbolji konj u blato padne, i najpostenija zena na kraju dadne

mitri

Citat: MILJAN poslato 23 Jun, 2011, 14:30
... KV je solidan grad ali dosadan... Kru¹evac je malko bolji grad... NI¹ stra¹no dosadan...

Ne¹to ba¹ i ne vidim u èemu je to Kru¹evac ''malko bolji'' od Kraljeva ... meni je jo¹ dosadniji ...  [doh]

Najvi¹e mi smeta nedostatak kulturnih de¹avanja ... ako hoæu na dobar koncert, to znaèi 200km do Bg i posle jo¹ 200km nazad, a to puno ko¹ta i oduzima puno vremena, a jo¹ ako je sutra radni dan ...  [glavazid]

MILJAN

Roðen sam u K© a radio u KV pa znam-..-- ;)
Cave ab homine unius libri

monsterbnt

@sasafilipovic

Zasto poistovecujes drzavu sa beogradom?
Zato sto je zgrada vlade u BGD? Zato sto je parlament u BGD?

Beograd isto tako opstaje od svog budzeta koji mu republika dodeli, cak i gradsku taksu koja postoji samo u BGD mora da ispljune u drzavni budzet pa sta im posle ovi vrate sa tim se krpe kako znaju i umeju.... I sa budzetske strane nije u nista boljem polozaju nego ostatak srbije. A slinavi ce dati samo sebi i ta prica o ''regionima'' je klasicno skupljanje glasova jer je kao i sve ostale politicke opcije puko u BGD ko zvecka.

A zato sto unutrasnjost moze da zivi bez Beograda zato svi dolaze ovde da studiraju, zive, zezaju se , rade......... Bas me zanima kako bi recimo poljoprivrednici opstali da plasiraju svoje proizvode samo u mestu u kom zive i da nista ne salju u BGD?? Zato i kazem JEDNI BEZ DRUGIH NE MOZEMO!!!
Smrt SVIMA!!!!

pit


            ...Svakom je svoje rodno mesto najlepse i najmilije ...tako da je glupo vrsiti poredjenje gde je smor ziveti i gde je dosadno.Bg je sigurno najiteresantniji za zivot jer ima svega i svacega ,kulturnih dogadjaja koncerata i sta ti sve ne cega nema u manjim mestima.Manja mesta aako im je za utehu imaju svoj mir i sporiji rtiram zivota i samim tim svojim ziteljima omugucuje vise slobodnog vremena za sebe i porodicu aa to se ne moze izmeriti ni sa cim.
           Cene zivota su slicne svuda i tu radi zakon ponude i potraznje ....nikakvih drasticnih razlika nema mada kako se ide ka jugu od Nisa na dole primetno je jeftinije sve ....ali vi iz razvijenih sredina nemojte da zavidite zbog toga ....jer je to iz prostog razloga sto ovde na jugu i te male cene nema ko da plati jednostavno jug i jugoistok je katastrofa.Leskovac je skoro mrtav grad nista ne radi komletna industrija je po direktivi ljudi iz Bg UNISTENA ,prodata i zatvorena ...ili radi sa 20 % nekadasnjih kapaciteta.Nis takodje....mali gradici i varosice tipa Svrljiga ,Knjazevca ,B.Palanke i da ne nabrajam vise su  zamrli i sve je gore.
            E sad neko rece plate su 200-250 evra u Bg a u provinciji 100-150 sto bi bilo lepo kad bi bilo tacno ali nije iz jednostavnog razloga sro u malom mestu NEMA POSLA I SAMIM TIM NI TIH MIZERNIH PLATA GORE POMENUTIH.
          Zbog svega toga se dnevno u BG doseli 300-500 gladnih usta u potrazi za poslom i to je najgore u celoj ovoj prici.Da li ce slinavi Mladja nesto uciniti sa regionalizacijom SAD je potpuno svejedno kad su SVE popljaclali i odneli tako da jednoj Babusnici to nista ne znaci jer tamo retko ko ima da uplati bilo kakav  porez pa i da ocekuje nesto da mu se vrati.Iskreno mislim dsa je to jos jedna ujudrma lopova na vlasti da produze da pljackaju i kradu..,....

Kengur

Sta je bolje to se ne moze definisati, samo je pitanje kome sta odgovara...

Recimo moj primer, imam stan  i imam kucu sa dvoristem skoro 20ari... Stan je znao da mi bude prazan 8 meseci i da odem samo tamo po potrebi, ako nesto privedem pa me mrzi da idem do kuce...
Meni zivot u stanu ne odg nikako, pa moj psi imaju bolje uslove nego neko u stanu!!!

Meni recimo odgovara Avala, tacnije Beli Potok.. .Zasto, zato sto imam sve sto mi treba, u Beogradu sam zvanicno, imam ukljucenje na auto put, na NBG sam za 10-15 min...  I da predjem u 4 zida? Neka hvala... Nisam neki ljubitelj guzve, volim svoje dvoriste, svoj letnjikovac, svoju lozu, svoj bazen....  Moje selo odavno vise nije selo(sto mi se i ne svidja iskreno, previse brzo prelazi u preveliku koncetraciju budala na jednom mestu), non stop se ljudi doseljavaju, vecina razna gamad sa svih strana, zandari non stop patroliraju... jbg, mozda to tako mora...

Ali opet pored svega imam svoj mir i meni je do 00...

E sad, ko voli betoncinu, guzvu i ostala sranja samo napred nemam nista protiv...
Jedino sto zna da me zaboli nekad je kad mi neko kaze JA SAM BEOGRADJANIN A TI NISI... Vazi... Moja familija 500 godina na istom mestu, a on se slepac doselio iz picke materine pre 5/6 godina i vec zaboravio svoje korene... Kad je radjeno neko istrazivanje, tipa 15/20 posto su starosedeoci u Beogradu, i to ako se racuna Beograd sa okolinom...
Tako sam u srednjoj skoli napusio engleskinju koja me mesecima nesto prozivala za kraj, a ona se doselila pre 10ak godina iz neke vukojebine i glumi mi urbanu zenturacu.. .Vazi... Posle toga nikad vise nije spomenula nista slicno...

Tako da svako ima nesto svoje i bira sta mu vise odg...

cone

lepo receno kengure, u potpunosti se slazem sa tobom..
p.s. odg sam ti sinoc ko mi je drugar, prelistaj malo nazad pa vidi dal ga znas..

markodjurovic

Citat: pit poslato 23 Jun, 2011, 15:46

             ...Svakom je svoje rodno mesto najlepse i najmilije ...

U mom slucaju istina :)
Grand Duke of Shumadija and Western Pomoravlje

Kengur

Video sam, ali ne mogu da se setim ko je to... Verovatno poznajem momka....

Zverka

Citat: monsterbnt poslato 23 Jun, 2011, 14:49
Citat: SSZGO poslato 23 Jun, 2011, 13:20
Citat: CrvenBan poslato 23 Jun, 2011, 12:12
LJudi za¹to uporedjute kafane, pa one su uvek bile skuplje u BG nego u provinciji. Zadjite malo po prodavnicama, pijacu ili supermarketima. Dovoljno je da vam ka¾em koliko para u Valjevu ima da ne postoji ni jedan jedini super market, a tek o onim ¹to imaju prefiks HIPO da i ne govorim (najbli¾i je 35km u Lazarevcu).  I samo za one neverne Tome, devojka koja radi u butiku u BG imaju platu oko ili ne¹to ispod 500evra, znate li kolika je zarada tih devojaka u Valjevu a verovatno i u ostalom delu Srbije oko 100, a one koje zaradjuju 150 su bur¾ujke. Neæu navoditi vi¹e primera, a ima ih sijaset.
Inaèe kao ¹to sam i rekao tema je èista politièka.



u kom to butiku je plata 500 eura

pre ce biti 200-250

to i mene zanima ocu odma da idem tamo da se zaposlim. dajte ljudi ko vam puni glavu tim glupostima kako svi u beogradu imaju plate 500-1000 eu. ljudi i ovde rade za po 20.000 din i to BEZ socijalnog, BEZ odmora, BEZ prava na bolovanje....... cak bre ide i dotle da u nekim firmama devojke bukvalno potpisuju da nece radjati decu jer gazdu mnogo kosta da joj placa porodiljsko.......

A o cenama hrane da ne pricamo. Nema boga da me ubedi neko (jer znam iz licnog iskustva) da je hrana u radnji jeftinija u BGD nego u unutrasnjosti, a o pijaci da ne govorimo.......

sto se ovog gore posta tice evo vam odgovor

radim u pttu u juznom bulevaru ko kancelarijski pacov - a 4stepen  strucne spreme imam
radim ko teh.zastite od pozara ( bitan poso za svaku firmu ) A 24.000 mi je  plata koja dolazi  u dva dela ...
prvo pitanje kad sam bila na razgovoru za posao pre 7 god. je bilo  dal si udata ,dal planiras decu u skorijoj buducnosti ...

sto se devojaka po buticima tice VENCANA KUMA radi u zemunskom BAZARU  svi to znaju gde je ...i plata joj je jedva 15.000
sama placa prevoz ( a zivi u pazovi ) sama sebe hrani i placa drzavi HARAC i  pokusava da zivi od tih para

pa sad nek mi neko kaze da je u bgd-u dobra plata ...da se lepo zivi ...MA MUKA MI JE OD ISTOG


p.s

za one koji kazu da je svakome svoja domovina najbolja...NIJE
ja sam rodjena u HR...i tamo se nebi vratila da mi neko da 15 hajabusa GANC NOVIH ...jer je tek tamo zivot sranje
Never ride faster than your angel can fly

:D

CrvenBan

Lepo sam rekao da je ovo politièka tema i da samo vodi prepucavanju i razdoru foruma¹a, jo¹ na samom poèetku i ispao sam stvarno glup ¹to sam u op¹te i krenuo da obja¹njavam ne¹to.

Zverka

Never ride faster than your angel can fly

:D

Ivan1979

@ Zverka


Nase selo lepse od Pariza  ;D

I pozicija i miris i ukus,,,,,  pomirisi pomirisiii   ;D

mrle

Oduvek sam u Bg i samo sam tu ¾iveo i sada ¾ivim.
Mislim d aje presudno od kraja do kraja i od ulice do ulice u kojoj ¾ivi¹. Ceo ¾ivot sam na Banovom brdu, ne u Po¾e¹koj, veæ gore u Ko¹utnjaku, vidim RHMZ iz dvori¹ta.

Sada sam u NBG, ali ne kod Arene, veæ u bloku45 pored samog keja sa stanom u prizemlju sa lepom terasom kao dovori¹te.
Nije kao N Brdu, ali opet dobro.
Jesam lokal patriota, ali svako ko je bio kod mene na Brdu, odu¹evljen je kako je mirno i kako je je lepa priroda, a opet na pet minuta pe¹ke gradska gungula.