Glavni meni

Da li je bolja provincija ili veliki grad (BG, NS, KG, KS...)

Započeo DebeliZmaj, 22 Jun, 2011, 19:43

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

MILJAN

Citat: DebeliZmaj poslato 22 Jun, 2011, 19:43
ne znam kako ostalima iz beograda ali meni kad je da vidim provinciju ja odem do avale, vrchin, sremchica itd... :) ...

Prost odgovor.... Ja ¹etam izmeðu dve razlièite lokacije u Srbiji pa eto ti iz prve ruke:
Beograd bolji za posao a Srbija za  zdraviji ¾ivot.
Cave ab homine unius libri

Kengur

@conee

kog drugara imas u Belom Potoku?

Vlajko

Debeli.. pa ni jedan dan nisi sastavio  [samoubistvo]

dva, tri normalna posta i odma  banana  [doh]
Kakve su ti misli takav ti je i ¾ivot...

Svest je trag – Znanje je pomagalo – Ljubav je odgovor

cone

Citat: Kengur poslato 23 Jun, 2011, 02:33
@conee

kog drugara imas u Belom Potoku?

Milos Alavanja, ako si od tamo, znas mu caleta sigurno, radi sa starim gvozdjem itt..

MILJAN

Citat: Vlajko poslato 23 Jun, 2011, 03:49
Debeli.. pa ni jedan dan nisi sastavio  [samoubistvo]

dva, tri normalna posta i odma  banana  [doh]
Ja mu nisam dao minus... Ok je debeli... Voli intrigantne teme... Nije imalo potrebe za ovolikim minusima.. Tema ima svoju pozadinu i smisao...
Cave ab homine unius libri

sasafilipovic

Ej da se ne zezamo, kako mo¾e biti bolje negde de su plate do 50% ni¾e a sve skuplje 50%. Infrastruktura - katastrofa, izbor bilo èega - katastrofa, moguænosti - katastrofa...
ali ne mo¾emo svi da ¾ivimo u BGD... Mo¾da i mo¾emo, kako stvari idu za 5 godina svi æe da se presele kod vas :D
Iritantna je èinjenica ¹to ljudi da li je Beograd Srbija ili je provincija Srbija, jer mi ljudi definitivno ne ¾ivimo u istoj dr¾avi.
Da ne kreæem u temu regionalizacije, ali po¹teno, to èekam da za¾ivi, ne¹to æe valjda biti bolje.

dzimika

Citat: jager poslato 23 Jun, 2011, 01:52
Citat: dzimika poslato 23 Jun, 2011, 01:09
jageru moras bre neki salas da kupis, ima jeftinih tamo oko subotice, pogotovo na onom potezu od subotice prema kanjizi :D
Ja bih radije u neke planinèuge i ¹umetinu ;D U okolini od 100 km poznajem obe krivine! ;D

a vala i to si u pravu, nemas gde ni motor posteno da oboris :D

prpa_zr

U Beogradu sam ¾iveo svega par meseci tj u Vi¹njièkoj Banji a radio sam u 29. novembra u zgradi Ktitora.. i bilo mi je ok ali meni lièno kod Beograda ne odgovara ta velièina.. jako me sputava to ¹to se u bilo kom pravcu voza¹ min 30-45 min, gu¾ve u saobraæaju i sl.. ja moj Zrenjanin pregazim pe¹aka sa jednog kraja na drugi za manje od sat vremena

mislim da ne bih mogao da se naviknem da ¾ivim u Beogradu..

CrvenBan

Ovo je èisto politièka tema. Ne mo¾e se uzeti u obzir gde ¾iveti ako se zna da su sve pare skoncentrisane u Beograd, ako su ¾ivotne namirnice tamo jeftinije po supermarketima, nego u unutra¹njosti na pijacama. Ako tamo postoji mno¹tvo zabave za sve vrste kulturnih dogadjanja dok u provinciji se u poslednje vreme sa zabranom rada kafiæa posle 23h svodi na sedenje ispred zgrada i ispijanje piva. Ima tu mnogo razlièitih fenomena, ali onaj najva¾niji je da skoro pa pola Srbije ¾ivi u Beogradu, a na provinciju otpada ostalo.
Zato svako prema svom raspolo¾enju i prema svojim afinitetima i potrebama treba da odluèi o mestu prebivali¹ta. I koliko za informaciju rodjeni sam Beogradjanin sa oèevom familijom koja i danas ¾ivi u BG, ¾iveo i radio skoro 13 godina u BG, i kao student i kao sviraè i po svojoj profesiji, ALI svoje Valjevo i svoje Valjevce ne bih menjao ni za ¹ta na Svetu.

monsterbnt

Citat: CrvenBan poslato 23 Jun, 2011, 11:09
ako se zna da su sve pare skoncentrisane u Beograd, ako su ¾ivotne namirnice tamo jeftinije po supermarketima, nego u unutra¹njosti na pijacama.

Ovo bas i nije tacno. Jeste dosta para u beogradu ali je zivot ovde DALEKO skuplji nego po unutrasnjosti. Cesto putujem zbog posla i imao sam priliku da se licno uverim u to. Pre par dana sam recimo bio u trgovistu gde je nas troje rucalo u kafani za ukupno 1200 din. U beogradu za te pare moze jedva jedna osoba da jede....... Stan u Beogradu je skuplji nego u provinciji. Samo komunalije su prilicno skuplje nego u provinciji.........
A provincija opet sve svoje prodaje u Beogradu tako da je prica da Beograd otima celoj srbiji cista politicka propaganda Slinavog Mladje i njemu slicnih.......

Sve u svemu jedni bez drugih NE MOZEMO!!!

Smrt SVIMA!!!!

goranvojska

nije bitno mesto gde se zivi vec kako se zivi.problem je sto je sve u bg-u.posao koji radim je tesno vezan za uvoznike iz bg-a sto je u 90%slucajeva sa bilo kim sa foruma koji iole nesto privatno radi.sva sreca za ove brze poste inace bi bilo zlo.ima jedna "hvali selo al se drzi grada"koja sve  govori.

Gašpar

Monsterbnt je potpuno u pravu, ja koji zivim na dve lokacije, mogu to i da potvrdim. Cene hrane su u Beogradu cak duplo skuplje nego u Vrscu na primer. Pa evo vam primer kragujevca, porcija od 700 grama vesalice u restoranu 500 dinara. 200 grama vesalice u Vajatu - 200 dinara. O izlascima i picima da ne pricamo. Kafa i cedjena pomorandza - 500 dinara.

E sad postoji ono da novac iz cele Srbije dolazi u Beograd, pa se zatim prebacuje u lokalne budzete, te tako Vrsac koji je, morate priznati, jedna od najrazvijenijih opstina u Srbiji, mora da uzima samodoprinose za uredjenje grada, jer budzet to jednostavno ne dozvoljava. Ne necemo o tome, to vec zalazi u domen politike. Ovde divanimo samo o tome gde je kome prijatnije za zivot...

I cudi me da nema Mise Pei da se javi, on je posebno osetljiv na ovakve teme  [zvizdi] ;)

isterivac

Po meni veci grad je bolji samo po tome sto ti je sve relativno blizu i nekako se lakse dolazi do posla, jer ima mnogo vise para nego u provinciji..
Ali ne postoji merilo kad odem na Tisu sa drugarima i sednemo na drugarev brodic, bacimo pivce da se hladi u tisi, mir, lep vazduh, krckanje u kotlicu...
To nema cenu i u velikom gradu je tako nesto neizvodljivo..
Jebes majstore kad posle njih, moram ponovo da radim isti posao!

Zverka

evo vam jos neko  ko je poprilicno osetljiv po tom pitanju ...
zivela sam  3 god na zvezdari,2 - 3 u zemunu
i definitivno kazem BOLJE JE  STO DALJE BEOGRADA zemun -koji je onako dosta mirniji od bgd-a opet mi se smucio ..
tako da EVO ME SAD U BANOVCIMA
sto secena tice oseti se samo tako  razlika od grada ...i ova ovde...na svega 20tak km od istog
a i  
NEMA NISTA SLADJE OD BUDJENJA sa pticicama ...svog dvorista i zagora dece oko 8 uvece dok se igraju u ulici ...
u zemunu npr sam mogla da cujem samo dreku pijanih momaka koji su se upucivali ili na ili kuci sa splavova...
a zvezdara ...da ne pominjem ..SVAKO JUTRO ME BUDI SIRENA OD PANDURA ...
pa procenite sami ...
a i jedan veliki + je to sto svakodnevno sam se lepo provozala pre posla ...i isti mi pocne sa VEEELIKIM osmehom na licu ( radim na juznom) i do posla imam 34 km u jednom pravcu
Never ride faster than your angel can fly

:D

CrvenBan

LJudi za¹to uporedjute kafane, pa one su uvek bile skuplje u BG nego u provinciji. Zadjite malo po prodavnicama, pijacu ili supermarketima. Dovoljno je da vam ka¾em koliko para u Valjevu ima da ne postoji ni jedan jedini super market, a tek o onim ¹to imaju prefiks HIPO da i ne govorim (najbli¾i je 35km u Lazarevcu).  I samo za one neverne Tome, devojka koja radi u butiku u BG imaju platu oko ili ne¹to ispod 500evra, znate li kolika je zarada tih devojaka u Valjevu a verovatno i u ostalom delu Srbije oko 100, a one koje zaradjuju 150 su bur¾ujke. Neæu navoditi vi¹e primera, a ima ih sijaset.
Inaèe kao ¹to sam i rekao tema je èista politièka.

gmum44

Od 1971 do 1994, rodjen i zivei na Tasmatjdanu,tj prekoputa pete gde mi je i majka rodjena,1994-1996 Ivana Ribara nbg lepo za zivot Sava setaliste...
1996-... i dalje Vinca .Tas obozavam i vratio bih se sutra ali Tas iz 1990,nbg me vezu lepe uspomene tamo mi se rodila cera i lep je kraj,Vinca mislio sam da je ovo vukojebina u tri.... ali,mir,tisina,dvoriste,bazen,vockice...drugo ali radim na nbg-u GORIVO 200 e mesecno trosimo ja i zena minimum,sve je poprilicno daleko,bioskop,pozoriste...malo je jebeno pricati o provinciji i gradu sa i kako,gde je bolje??gde se snadjes tu je bolje,mozes ziveti u centru kao klosar a mozes u provinciji da zivis kao car i obrnuto samo je pitanje  kako se snadjes.A GOVANA I U GRADU I U PROVINCIJI!I GRAD NIJE SAMO BEOGRAD DA BI PO NJEMU SRALI provincijalci!poz od gmuma iz 3000 godinje kulture koja se zove Vinca! da ia kafane pa ko jos ide u kafane!!!???
Ko legne sa dupetom koje svrbi,probudi se sa prstom koji SMRDI!!!

ljilja-pei

"I cudi me da nema Mise Pei da se javi, on je posebno osetljiv na ovakve teme"

Mi¹a se upravo sprema da iz na¹e vukojebine krene u jo¹ veæe vukojebine! :) :) :)

Nema vremena :)
Na kraju æe sve biti dobro. Ako nije dobro, znaèi da jo¹ nije kraj.

Vlajko

Oces reci Kepojebine :D

evo stizem..
Kakve su ti misli takav ti je i ¾ivot...

Svest je trag – Znanje je pomagalo – Ljubav je odgovor

SSZGO

Citat: CrvenBan poslato 23 Jun, 2011, 12:12
LJudi za¹to uporedjute kafane, pa one su uvek bile skuplje u BG nego u provinciji. Zadjite malo po prodavnicama, pijacu ili supermarketima. Dovoljno je da vam ka¾em koliko para u Valjevu ima da ne postoji ni jedan jedini super market, a tek o onim ¹to imaju prefiks HIPO da i ne govorim (najbli¾i je 35km u Lazarevcu).  I samo za one neverne Tome, devojka koja radi u butiku u BG imaju platu oko ili ne¹to ispod 500evra, znate li kolika je zarada tih devojaka u Valjevu a verovatno i u ostalom delu Srbije oko 100, a one koje zaradjuju 150 su bur¾ujke. Neæu navoditi vi¹e primera, a ima ih sijaset.
Inaèe kao ¹to sam i rekao tema je èista politièka.

u kom to butiku je plata 500 eura

pre ce biti 200-250
Reci nesto pametno i svi ce te pamtiti - Nepoznati autor

negro

Man`te se ljudi corava posla.

Problem prestonice u vidu buke, pijanih klinaca i ostalih stvari nije samo u prestonici. Ja zivim u Mladenovcu i ovde u centru grada (gde i zivim) nije nimalo bolje nego u Bgd. Dovoljno je da prodje nekoliko pijanih kretena, otpeva neku navijacku ili narodnjacku pesmu u 03 ujutru i ....

E zato smo i resili da pobegnemo odavde, ali u Mladenovcu je to 3km od centra, a u Bgd je to 25km od centra radi mira i tisine.

S druge strane, osim pozorisnih svecanosti koje su nam u Oktobru svake godine gde imamo 7 dana pozorisnih predstava svako vece za dz pare (komplet bio 2400 dinara prosle godine ako se ne varam) mi smo itekako vezani za Bgd. Ako hoces u pozoriste - Bgd, ako hoces dete da odvedes na nesto sto moze da ga zanima (klizanje, balet, ovo, ono) onda opet - Bgd. Svaki dolazak - 1 crvendac. Minimum, i to samo za gorivo i putarinu. A gde je da popijes fuka, sokic, ovo, ono.... Sve ima svoju cenu.

Sa druge strane, ne verujem da bih ikada menjao ovu provinciju za velegrad. Mozda da zivimo u uredjenijem drustvu - da, ali ovako sigurno ne.

Na zapadu je trend, za one koji nisu to primetili, da bogatiji sloj stanovnistva odlazi iz grada i zivi u predgradjima ili na dalekoj periferiji gde moze da uziva u blagodetima mira i tisine i cvrkuta ptica. Prosle godine smo spasili jednu sovicu ispred mog dvorista, ove godine smo uhvatili dve male svrake koje su ispale iz gnezda... A u dvoristu imam jabuku, visnju, vinogradarsku breskvu i NE PRSKAM ih vec 10 godina, pa sta rodi - rodi. Radja sve, malo ima biljnih vasi ali uberem i zagrizem...... a vi? Beogradjani?