Glavni meni

Mobilni - Android Problemi

Započeo K_A_W_A, 21 Jun, 2011, 15:59

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

K_A_W_A

Pre dva meseca kupim neki Sony XPERIA ARC telefon. To je kao nesto najnovije sto je SE izbacio. I sad tu krecu muke  ;D A platio sam ga 550 jevreja. Tel na izgled je skroz super, ali ima jako puno mana za mene. Kao prvo i osnovno, Baterija. Znaci ako hocu da mi telefon radi 5h, moram da ga i punim 5h. kad ga punim celu noc i ujutru ga skinem sa punjaca i normalno ga koristim, vec oko 20h baterija ostane na oko 25%. Onda, kamera je extra, ali velika mana je da nema zum. Ima ali kad smanjim rezoluciju na 2mpx. Onda nudi opciju samo querty tastature sto mi je jako nezgodno. Ima i ova druga opcija za normalnu, ali onda nema posle tacke da automatski kuca veliko slovo, nego ja moram da podizem. Ne vidim opciju da mogu da proverim koliko imam poruka sve ukupno u telefonu. Ne vidim ni opciju koliki je life timer. Kamera je uz samu ivicu telefona i mora se pazljivo slikati, da ne udje prst u kadar. Bas mi je komlikovan. Pre ovoga sam imao SE Satio sa 12mpx i bio mi je extra zgodan. Moje pitanje je dali se neko razume malo u ove Androide i dali neko zna kako se otklanjaju ove mane? Neko mi kaze da smanjim, osvetljenje, da stisam tonove pa ce kao bat. duze da traje, ali onda cemu sve to? Jel postoji neka jaca baterija ili jel ima neki program za bateriju da produzava vek?

Nadalina

Vrati se ti lepo na taj koji si koristio pre ovog i milin`ca!!! [cheers]
Dzukela u podznaku

marex86

Sto se baterije tice mozes da probas ovo: https://market.android.com/details?id=com.nema.batterycalibration&feature=search_result
Ako ti nije jasno iz opisa programa kako radi, javi pa cu ti objasniti

Pozdrav

K_A_W_A

Ajde molim te mi objasni sta je to i sta ja treba da radim i sta time dobijam?

Mortisha

Sto se tice toga da automatski kuca veliko slovo i za to verovatno postoji neki auto correct koji je potrebno iskljuciti...
I got a little secret for ya, I never sleep when comes the night..
But every time I smack my fingers I switch back into the light...
My moon belongs to your sun, your fire is burning my mind...
Is it love or is it lust? Something that I just can't describe...

K_A_W_A

Citat: Mortisha poslato 21 Jun, 2011, 16:11
Sto se tice toga da automatski kuca veliko slovo i za to verovatno postoji neki auto correct koji je potrebno iskljuciti...
Postoji, ali onda automatiski radi i onaj recnik kojeg ja ne zelim. Sve sam probao.

Gašpar

KAWO, ti si srecan covek, od kad sam pre par dana instalirao Froyo 2.2 meni baterija za 9 sati stand by-a skine 49%  :D


Sto se tice ostalih problema, resicemo uz kafu kad god hoces. Ako si skoro u BG-u javi se, a planiram i ja uskoro u NS pa mozemo da se nadjemo, no frks.

A da, zamolio bih i ja marexa da mi pomogne oko koriscenja ove aplikacije

K_A_W_A

Igore, jel i ti imas taj tel?
kad si u NS, javi se, telefoni su tu najmanje bitni ;D

marex86

Ajde prvo, jel vam je rootovan telefon? I da li KAWO imas Android 2.1 ili noviji?

K_A_W_A

Sta je to rutovan? moja verzija je 2.3.2

marex86

Cek moram da pronadjem kako se proverava na tom tvom telefonu da li je rutovan...

marex86

NIsam nasao nista lakse za proveru, nadam se da razumes engleski :)
Ako ne onda cemo polako jedno po jedno  ovde :)
http://www.androidcentral.com/is-my-phone-rooted

K_A_W_A

Druze, razumem nesto sto procitam, ali ne sve, u svakom slucaju ne bih da cackam nesto u sta se ne razumem. A ne bih da te zamaram da pises korak po korak. Ajde raspitacu se i ovde po gradu za neki program sa marketa.

marex86

Kako god hoces, onaj program za bateriju je sa marketa, ali treba root (u prevodu administratorski pristup, jer su tebi trenutno na telefonu zabranjene neke stvari da radis kao obican user).

Ako navracas u Beograd javi se, pa cemo videti sta i kako moze :)

K_A_W_A

Samo me zanima sta radi taj program za bateriju?
Hvala u svakom slucaju, a resenje je ili da kupim jos jednu bateriju ili da razlupam telefon ;D

Kanarinac

Vidi ga ovaj, nakacio se na moto forum, i prve poruke kako porpaviti telefon u 3 koraka :D

K_A_W_A

Citat: Kanarinac poslato 21 Jun, 2011, 17:06
Vidi ga ovaj, nakacio se na moto forum, i prve poruke kako porpaviti telefon u 3 koraka :D
A jel si ti ljubomoran sto vozi R6 ;D ;D Mani sad coveka, nek mi prvo resi problem ;D

Salim se, naravno da treba da se prvo svi predstave, a to nisam ni primetio

marex86

Program kalibrira bateriju, jer je moguce da Android tebi puni bateriju na npr 80% misleci da je to 100% i pokazuje da je to 100%. I onda si u minusu 20 %. Ovaj program natera Android da zna kada je stvarno 100% [prebicute] tj obrise log baterije iz sistema

Nadam se da je malo jasnije :)

[hello] Kani tu sam ja samo me mrzelo da kucam, al covek je u problemu pa reko da pomognem, meni je to pomoglo sa Desire HD

UFF

nece mu to mnogo pomoci
tj 20% vise na ono sto vec ima mislim da mu nece biti dovoljno


kupis mob sa malim ekranom i baterija ti dugo traje ;)

Kanarinac

@Kawa ma zajebavam ga samo, drugari smo :))) A i moja r6 je lepsa :D

Mislim da bi trebala neka voznja do NS da se organizuje pa taman i to da se sredi :)))