Glavni meni

on line kupovina

Započeo sifacca, 09 Jun, 2011, 11:57

0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

Darko

ne moze carina i porez da bude 30-40e ... mozda  300-400 dinara , evra nikako za vizir .. ja narucivao nekima vec dva tri komada

DebeliZmaj

Citat: Darko poslato 21 Jun, 2016, 12:11
ne moze carina i porez da bude 30-40e ... mozda  300-400 dinara , evra nikako za vizir .. ja narucivao nekima vec dva tri komada

eto resheno ... dakle ako bude preko 400din ... eto 500din ...
darko ce ti nadoknadi razliku izmedju naplacene carine i tih 500din ... :)
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

Lazic

Citat: UFF poslato 26 Novembar, 2012, 13:00
mige svrbe te pare pa si resio da ih potrosis pre nego sto si ih od osiguranja i dobio?
opet ces da zavrsis na skuteru, ti ustvari samo pricas kako bi zeleo da kupis motor a na kraju nista od toga.

Migeeeee, provalio te Uff pre 100 godinaaaaaaa... :o ;D

DebeliZmaj

detalji detalji ...
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

*zeka*

Milos sa  http://www.e-narucivanje.com/ radi. Oko 25% uzima na cenu.

monsterbnt

Izvadis tupavu internet karticu, registrujes se na paypal i onda to sve narucujes sam bez da nekom placas 25%....

Carina se naplacuje samo ako je vrednost preko 50EU, pdv za male posiljke cesto ni ne naplate, mada to zavisi od samog carinika kak je raspolozen...
Smrt SVIMA!!!!

Stefano-89

Citat: monsterbnt poslato 21 Jun, 2016, 20:14
Izvadis tupavu internet karticu, registrujes se na paypal i onda to sve narucujes sam bez da nekom placas 25%....

Upravo to ne znam ko je jos lud da daje nekom proviziju kad moze sam da uzme ??? :wtf:  [doh]

Major

Citat: monsterbnt poslato 21 Jun, 2016, 20:14
Izvadis tupavu internet karticu, registrujes se na paypal i onda to sve narucujes sam bez da nekom placas 25%....

Carina se naplacuje samo ako je vrednost preko 50EU, pdv za male posiljke cesto ni ne naplate, mada to zavisi od samog carinika kak je raspolozen...

Vise nije tako.
Sad ti naplacuju porez skoro pa za sve. Ili ti carina naplati otvaranje paketa.
Nesto prodje da je za dz, ali vecina stvari sad se naplacuje.
Srpska posla :)

Citat: Stefano-89 poslato 07 Jul, 2016, 12:26
Citat: monsterbnt poslato 21 Jun, 2016, 20:14
Izvadis tupavu internet karticu, registrujes se na paypal i onda to sve narucujes sam bez da nekom placas 25%....

Upravo to ne znam ko je jos lud da daje nekom proviziju kad moze sam da uzme ??? :wtf:  [doh]

Neko nece da se cima ako kupuje nesto od preko jednom, dva puta godisnje.
Onda mu je svejedno da li ce dati nesto vise para jer kod nas je to uglavnom skuplje za 30-50% pa onda mu se i isplati.

Stefano-89

#548
Pa dobro mozda ako tako oce,ali mislim na taj fazon da uzimas preko nekoga,to je ranije bio nacin kad kod nas nije bilo paypal pa si morao preko nekog ali sad ga ima i mozes preko ebay ili aliexpress da uzmes neke stvari koje su jeftinije i ne placas postariju u 95% slucajeva,ima neke prodavnije na aliexpress da traze da se plati postarina ali retko..jeste da cekas od 10-30 dana al jbg :D

Major

Ima al kazem ima ljudi koje bole q da se cimaju.
Hoce to plate vise i dobiju :)

Stefano-89

Citat: Major poslato 07 Jul, 2016, 14:02
Ima al kazem ima ljudi koje bole q da se cimaju.
Hoce to plate vise i dobiju :)

Naravno :D kao i mene sto mrzi da cackam nesto oko struje i odvezem u servis i oni mi kozu ogule ko me jebe sto ne znam  [rofl]  [doh] :D

Darko

ja do sada imam pre  400 porudzbina , nek je 50-ak mojih , sve ostalo sam narucivao nekome...

nikad nikome dinar nisam naplatio ...

cak kad narucim nekome nesto , stavim adresu kupca , pa se cak ne jebem ni sa postom i primanjem paketa

Icemilutin

Citat: monsterbnt poslato 21 Jun, 2016, 20:14
Izvadis tupavu internet karticu, registrujes se na paypal i onda to sve narucujes sam bez da nekom placas 25%....

Carina se naplacuje samo ako je vrednost preko 50EU, pdv za male posiljke cesto ni ne naplate, mada to zavisi od samog carinika kak je raspolozen...
Pre mesec dana sam sa ebay-a narucio 3x mora companion, ukupna vrednost sa sve postarinom 33e i naplatise mi carinu jos 1500 din. A inace info koji imam od caleta koji radi u spediterskoj kuci, carina se ne naplacuje za iznos manji od 80e. Jbg, naplacuje ko sta hoce i koliko hoce...
I can look you dead in the face while you're talking, and not hear a damn thing you said.

Major

Carina je mali procenat. Najveci procenat je porez koji je 20% i koji realno sad mogu da naplate kad god hoce.
Ja sam kupovao nesto preko kineza za recimo 3 dolara i oni mi naplate otvaranje paketa 150 din.. A kinezi mi zapakuju s i posalju do ovde sve za 350 din. I posle ko je lud:)

Kanarinac

Ne naplacuju vam carinu nego porez koji inace mora da se plati za svaki paket, ali posto imaju veliku kolicinu ne stizu sve da otvore pa onda ide lutrija kome zapadne

UFF


Darko

Porez bi trebalo da se plati samo ako kupujes od prodavnice ili pravnog lica , a od fizickog lica ne bi trebalo da naplate porez

Kanarinac

Jbg to ti je uvoz pa posto je kao oslodjeno carine, nije oslobodjeno poreza. U sv sl meni naplate svaki 4,5 paket. Stigli su mi sad slajder nista nisu otvarali

Mik

Citat: Major poslato 08 Jul, 2016, 16:55
Carina je mali procenat. Najveci procenat je porez koji je 20% i koji realno sad mogu da naplate kad god hoce.
Ja sam kupovao nesto preko kineza za recimo 3 dolara i oni mi naplate otvaranje paketa 150 din.. A kinezi mi zapakuju s i posalju do ovde sve za 350 din. I posle ko je lud:)

Ja mislim ti  :)! Posle  :)!
Aj' sta si to uzimo od kineza za 350 dindzi?  [watching] (Mozda i meni nedostaje  :) [watching]!)

Mik

Citat: Kanarinac poslato 13 Jul, 2016, 03:07
Jbg to ti je uvoz pa posto je kao oslodjeno carine, nije oslobodjeno poreza. U sv sl meni naplate svaki 4,5 paket. Stigli su mi sad slajder nista nisu otvarali

A sta ce ti sad slajderi kad si prodao najbolji motorcikli na svetu za deranje slajdera?  :)