Glavni meni

on line kupovina

Započeo sifacca, 09 Jun, 2011, 11:57

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

grber

Ne vidim da bilo koji normalan proizvoðaè ima USB memoriju ni pribli¾nog kapaciteta, tako da je ovo prilièno èudno....

Mare_FZ

Po¹teni bre ovi kinezi, sad kad ste me ohrabrili da se ¾alim i ja, dodu¹e nije mi stiglo ono ¹to sam naruèio uop¹te i to poruèeno u maju :D, kinez trazi raèun da mi refundira...
Alal im vera

mareskin

Citat: Darko poslato 23 Septembar, 2015, 22:58
sto mislis ?

kako moze da ga kinescic izjebe ?

stigne mu usb , gurne ga u komp , radi - do jaja , ne radi - dispute , refund i ima svoje pare nazad ...

sve to iz fotelje ..


sto prevara ?

Prevara je zato ¹to je pun internet primera la¾nih kapaciteta kartica i fle¹eva iz Kine. Prepravljaju ih da prikazuju raèunaru da imaju navedeni kapacitet, ali se u stvari radi o mnogo manjem.
A imao sam i sam prilike da se u to uverim kada mi je prijatelj doneo Flash od 32Gb da mu snimim neke programe. Vi¹e od 2GB nije moglo da proðe. Raèunar odmah izbaci gre¹ku u snimanju. Ispostavilo se da se fle¹ identifikuje kao 32Gb, ali da je u stvari od 2GB. I on je mislio da je super pro¹ao kada je video cenu.

Èim ovo i dalje prolazi oèigledno veliki broj ljudi ne tra¾i refund ili ne mogu da ga dobiju. Po¹to na mnogim mestima pi¹e da prihvataju reklamaciju, ako im po¹alje¹ robu nazad u Kinu.
Ima¹ mnogo vi¹e iskustva i veæi rejting na tim sajtovima, pa mo¾da i to ide u tvoju korist.
Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu

grber

Ili daju pozitivnu ocenu dok jos ne provale da kapacitet nije dobar.

Meni se desilo tako da dam pozitivnu ocenu za neke punjace za mobilni da bi tek kasnije provalio da ne rade kako treba.  [doh] Ono sto znam je da nikad vise necu kupiti te jeftine punjace. (evo nekih testova: http://lygte-info.dk/info/ChargerIndex%20UK.html)

Darko

Pa cekajte obojica sad , zbog cije gluposti ste prevareni ?


eclipse4

Koliko se u te zajebancije razumem pare ti vraca paypal i alibaba a ne taj od kog si kupio.tako da on moze da trazi i tvoju dnk analizu ako mu je volja ti mu je neces poslati.jer preko disputa ima complain a tad preuzima alibaba.....i sve sto kinez koji ti je to prodao moze je da se jebe.

Ni elektronika u ssdu nije mnogo veca ;-)

UFF

Citat: eclipse4 poslato 23 Septembar, 2015, 22:07
da ne otvorim neku temu zbog ovoga,ukratko da li je ovo realno?

http://www.aliexpress.com/item/Free-shipping-2tb-2000GB-2TB-2TB-2TB-usb-usb-flash-drive-pendrive-memory-disk-USB2tb-2TB/32415936692.html?spm=2114.01020208.3.9.m6iSO5&ws_ab_test=201526_2,201527_3_71_72_73_74_75,201409_3

aj da kazemo da stvarno ima 200gb
znas li koliko sati ili dana ti je potrebno da prebacis sve te podatke?
danas nije problem kapacitet vec brzina transfera


nema potrebe da mi se zahvaljujete :D

Glava Dole

18 ipo sati na 200gb, dakle cak i da je pravi kapacitet to je 185 sati da se napuni taj flash ako prebacuje neprekidno punom brzinom(ko bi reko da sam imao dvojku iz mate ;D) Ali kad bi bio pravi kapacitet(a 99% sam siguran da nije) nije lose kao jeftino resenje za skladistenje :D

monsterbnt

Meni bi za skladistenje foto arhive bilo idealno.... Trajalo bi da se napuni ali posle toga mi nije neophodan brz pristup....
Smrt SVIMA!!!!

eclipse4

#529
Upravo tako monster.backup svih slika i snimaka (porodicnih) iz pc-a.kupis 3 ovakve i napunis ih istim stvarima.sigurno nece crci sve tri u istom danu.i moran si do kraja zivota.koliko sam samo slika izgubio jer sam vreskom formatirao neku particiju ili je samo crko hdd.a najmanje bih to koristio kao flesku za prebacivanje fajlova...u svakom slucaju bih dao mnoooooogo vise od tih 10e da zastitim slike i cekao bih mnooooogo duze od tih 200 sati za prenos.

Nego ajde ko ce prvi da naruci.....ja jos nisam narucio ni taj android tv.al bitno da sam narucio wireless tastaturu za njega.

Razmisljam se izmedju m8s i m8s+ i mxIII.....cena im je tu od 30 do 40e a i perf. Su slicne:

2gb ram i 8 gb rom
Procesor na 2.0ghz
Grafika mali 450 600mhz....

Generalno svi ih hvale ok samo sto kazu da je wifi uzas.
Ako je na kabal direkno 40 mb je download a ako ide na wifi sa 40 spada na 3-4mb pod uslovom da nije dalje od od 10metara od rutera.....


grber

Sumnjive kineske memorije su poslednje mesto na kojem bi èuvao fotke.

SSZGO

2 terabajta usb za 10 eura?

haha
Reci nesto pametno i svi ce te pamtiti - Nepoznati autor

*zeka*

Isto kao i plocice ;)

SSZGO

Citat: *zeka* poslato 26 Septembar, 2015, 08:51
Isto kao i plocice ;)


da i plocice rade ali su 4 puta jeftinije od brendiranih
uzgred budi receno rade dobro, nisu najbolje na svetu brembo su bolje ali ove sasvim zavrsavaju posao...

a ovo je 20 puta jeftinije

pazi mozda i radi, neka neko naruci i proba

moje iskustvo sa usb stikovima je i da brendirani ne rade kako treba i da im je vek trajanja kratak ili da se pokvare uz male smetnje

zasto ne uzeti 2tb hard disk, svakako je brzi i sigurniji i kosta koliko, 50-100 e nemam pojma kako su cene danas

Reci nesto pametno i svi ce te pamtiti - Nepoznati autor

Mare_FZ

Citat: Darko poslato 24 Septembar, 2015, 12:39
Pa cekajte obojica sad , zbog cije gluposti ste prevareni ?
Poruèio sam neko sranje jo¹ u maju, nije stiglo, pro¹ao voz za dispute, zaboravio sam potpuno i da sam nesto poruèio. Vidim ovde prièa se o online kupovini, prisetim se i ulogujes na aliex, vidim to ¹to sam poruèio samo se potvrdilo da je stiglo, odnosno automatski posle nekog perioda ako sam ne potvrdi¹.
Ohrabren ovde pisanjem ljudi kako su im èajnezi bez problema vraæali pare, po¹aljem poruku trgovcu lièno, znaèi bez ikakvog dispute-a, i lik mi tra¾i nalog na PayPal da mi refundira, ja mu dade on uplati sutradan bez problema.
Èiji je problem bio nemam pojma, odnosno ko je zasro, dal ovi na¹i indijanci na carini il neko drugi ne znam. U glavnom kosooki vratio pare bez da me i¹ta pita.
Sasvim po¹teno.

Rolle

Za dobru ocenu su spremni svasta da urade.
Inace kad kupujes preko Alija tvoj novac se prvo rezervise kod Alija pa tek kad ti potvrdis da je sve stiglo i da je sve ok onda Ali prebacuje novac trgovcu od koga si kupio.
Sve dok ti ne potvrdis da je sve ok ili se okonca dispute trgovac ne dobija novac.

Inace kad smo kod memorija. Devojci sam kupio 16Gb flash u obliku sove. Izrada je ekstra, a brzina prenosa je veca od 20Mbps. Sa druge strane za sebe sam kupio flash od 64Gb koji po stranici na Aliju nije brendiran ali sam ga ja dobio sa oznakama Kingston i na flashu i na pakovanju. Kod njega je brzina vec dosta losija i krece se od 5-6 pa do nekih 20Mbps za snimanje, sa tim da je najvise ispod 10, dok je citanje naravno dosta brze, ali sam ga zato platio 10 dolara.

penzos

Ajd malo da podignem temu iz naftalina! Po¹to nemam neko iskustvo sa ovom robom, dali su ovi viziri ok, da ne bude da moram da bu¹im nove rupe, da ne nale¾u lepo na masku,..... Ili je sigurnija varijanta Ivan??? On je OK lik, ali mi se ne vozi bez plastika 5-6 dana.
http://www.aliexpress.com/item/Hot-sale-Black-Motorcycle-Windscreen-Windshield-Double-Bubble-for-Honda-CBR-900RR-893-1994-1995-1996/32313790948.html?spm=2114.01010208.3.202.tH3Wpd&ws_ab_test=searchweb201556_10,searchweb201602_1_10017_10005_10006_10034_10021_507_10022_10020_10018_10019,searchweb201603_6&btsid=1a209ad4-a9cc-4d66-a5c0-fe1b0c0f5e3b
Prvo A pa onda, ¹to ka¾e na¹ vozaè u firmi, pet godina Juga da tera pa onda auto. by Lord Oblivion

bojanh66

Da li ovaj covek i dalje radi sa ebay-om?

Ili ako znate nekog proverenog ko bi mogao da mi donese nesto u Srbiju sa ebay-a ?

Bojan

Citat: bojanh66 poslato 21 Jun, 2016, 00:52
Da li ovaj covek i dalje radi sa ebay-om?

Ili ako znate nekog proverenog ko bi mogao da mi donese nesto u Srbiju sa ebay-a ?
A sto da ti neko donosi? Nek ti posalju. Samo trazis onog ko isporucuje u Srbiju. Npr.
http://www.ebay.co.uk/itm/Black-Windshield-Windscreen-For-Honda-CBR900RR-893-1994-1995-1996-1997-900RR-/191523121086?hash=item2c97aae7be:g:FLIAAOSwEeFU7-lA#shpCntId

bojanh66

Kako sto da mi neko donosi?
Pa valjda je lakse i sigurnije platiti 10-15 evra za uslugu nekome ko je dugo u ovom biznisu nego sam da narucim i razmisljati da li ce mi naplatiti carinu i porez 30-40 evra.

U svakom slucaju,cuo sam se Vladom,radi i dalje.