Glavni meni

on line kupovina

Započeo sifacca, 09 Jun, 2011, 11:57

0 članova i 3 gostiju pregledaju ovu temu.

dusankobgd

Jbt koliko ti gledao da ustedis oni duplo toliko da te oderu...

eclipse4

Citat: monsterbnt poslato 23 Februar, 2015, 04:34
Mora paypal.... Iako ti kao daje opciju za kartice, uvek prebaci na paypal.... A pau pal preracunava devize u dinare i naplacuje ti u dinarima po ekstremno nepovoljnom kursu....

cek ne kapiram,placam sa devizne kartice devizom i sto bi neko meni devizu pretvarao u dinare i dinarima kupio devizu?nista ja tu ne kapiram covece

mareskin

Citat: eclipse4 poslato 24 Februar, 2015, 00:01
Citat: monsterbnt poslato 23 Februar, 2015, 04:34
Mora paypal.... Iako ti kao daje opciju za kartice, uvek prebaci na paypal.... A pau pal preracunava devize u dinare i naplacuje ti u dinarima po ekstremno nepovoljnom kursu....

cek ne kapiram,placam sa devizne kartice devizom i sto bi neko meni devizu pretvarao u dinare i dinarima kupio devizu?nista ja tu ne kapiram covece

Zato što si iz Srbije, pa oni naplate u dinarima po njihovom kursu, a onda tvoja banka proda po svom :D

Na primer kupuješ nešto za 100 evra oni računaju da je to 129 dinara, a onda te dinare banka transferuje u evre pošto je devizni račun po svom kursu :D
Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu

Boban_m

Zakon o deviznom poslovanju. Svaka drzava kontrolise koliko deviza ulazi a koliko izlazi iz zemlje.

eclipse4

pa cemu nama sluze onda devizne kartice???

Bori¹a

i mene isto zanima, ako imam samo devizni racun sta ima on da menja u dinare?

Boban_m

Da vrsis medjunarodna placanja, da kupujes u inostranstvu, da cuvas na deviznom racunu sredsva i sl. Tebe buni sto je obracun u dinarima, ali to je tako.

Bori¹a

razumem te dobro, ali ako je devizni racun, placam devizama koje devizama uplatim na racun... jebo ih dinar

eclipse4

ma sve je to ok samo ja ne vidim logiku znaci covek trazi 5 e ja mu dam 5 e....sta ima meni drzava da mi menja moj evro u dinar i da taj dinar pretvara opet u evro...

i evo sad sam zavrsio verifikaciju itd....sad mi nije jasno prvo mi je stigla poruka da su mi skinuli 1 dolar a posle 2-3min. stigla druga poruka da mi sinuli jos 1.5e....sto i dolar i evro?

i sta sad 1.5e je 180.60dinara  ili ti 125.57 dinara za evro????

UFF

eto jedine prednosti globalizacije :)

jezik mozda bude i druga jedina prednost

monsterbnt

Kad placas direkt karticom onda placas devizno i sve je ok.
Pay pal mora tako da radi zato sto je imbecilna guvernerka to tako zamislila jer boze moj ne moze u srbiji da se placa svetskim valutama, dinar je zakon.....
Jedino kako mozes da izbegnes duplu konverziju je da na paypal registrujes dinarsku karticu.... Ne znam da li moze, nisam jos probao...
Smrt SVIMA!!!!

mareskin

Citat: monsterbnt poslato 24 Februar, 2015, 09:27
Kad placas direkt karticom onda placas devizno i sve je ok.
Pay pal mora tako da radi zato sto je imbecilna guvernerka to tako zamislila jer boze moj ne moze u srbiji da se placa svetskim valutama, dinar je zakon.....
Jedino kako mozes da izbegnes duplu konverziju je da na paypal registrujes dinarsku karticu.... Ne znam da li moze, nisam jos probao...

Koristim Visa Internet koja je devizna tako da ne bi trebalo da rade konverziju, ali po¹to sam registrovan iz Srbije onda to radi.
Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu

grber

Ako imate devizni racun i internet kartica je vezana za njega onda nema nikakve konverzije. Nikad nisam video da mi je skinulo i cent vise od onog sto sam platio. E sad, ako imate EUR na deviznom a placate USD, onda ne znam kako se vrsi konverzija.

Ako nemate devizni racun, a placate Visom ili dizete novac sa bankomata u inostranstvu onda se vrsi konverzija sa dinarskog naravno.

mareskin

Citat: grber poslato 24 Februar, 2015, 10:39
Ako imate devizni racun i internet kartica je vezana za njega onda nema nikakve konverzije. Nikad nisam video da mi je skinulo i cent vise od onog sto sam platio. E sad, ako imate EUR na deviznom a placate USD, onda ne znam kako se vrsi konverzija.

Ako nemate devizni racun, a placate Visom ili dizete novac sa bankomata u inostranstvu onda se vrsi konverzija sa dinarskog naravno.

Teoretski je mo¾da tako, ali u praksi meni uzmu lepe pare na toj konverziji i PayPal i moja banka. Sve kreæe od PayPala koji automatski raèuna ono ¹to kupujem u EUR puta njihov kurs dinara (koji je mnogo veæi od kupovnog) i onda te dinare ¹alje kao zahtev mojoj banci.

Konkretno kupuje u EUR iz Italije.
Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu

eclipse4

Citat: grber poslato 24 Februar, 2015, 10:39
Ako imate devizni racun i internet kartica je vezana za njega onda nema nikakve konverzije. Nikad nisam video da mi je skinulo i cent vise od onog sto sam platio. E sad, ako imate EUR na deviznom a placate USD, onda ne znam kako se vrsi konverzija.

Ako nemate devizni racun, a placate Visom ili dizete novac sa bankomata u inostranstvu onda se vrsi konverzija sa dinarskog naravno.

decko je u pravu,ne gledaj uopste dinare i poruke u mobilnom trelefonu koje stizu (u dinarima),samo gledaj online svoj racun koliko ti je evra skinuto i to je to.
skidaju 0.6% vise koje posle u nekom kratkom periodu vracaju nazad.
ovo isto mi je i kanarinac sinoc objasnio i bio je u pravu.

meni je sinoc sa 10e skinuto 1.5e i 1dolar (po banci je 1 dolar 0.91e sto je mnogo),kad mi stigle poruke u dinarima ispalo je da 1e 125.60 valjda dinara,sto je apsurd!ali gledam racun a na racunu pise da mi je stanje 7.59e
znaci sve je ok,sem tog dolara u evro,pa zato vodite racuna da se tu ne sjebete.

jos prostije ja na deviznom racunu imam fiksnih 10e a koliko vrede tih 10e zavisi od kursa dinara,kada bih ih promenio u banci onda bih zavisio od tog njihovog kursa ali posto ja trgujem i povlacim evre onda mi oni nista ne skidaju u odnosu na dinar,samo me obavestavaju koliko mi je jos ostalo u dinarima,zasto?nemam blage veze za sad.ali sto se mene tice kod njih moze biti kurs i 300 din za evro,sve dok je meni 10e-1.5e=8.5e mene to ne interesuje...

ono na sta treba da vodite racuna je da ako imate evre na racunu NE pazarite u dolarima jer tad ide evro u dinar i dinar u dolar i obrnuto,ako imate dolare nemojte pazariti u evro.

Darko

postao sam A3 level member , 100% positive feedback ....






Gavrolini

Da ne ronjam u nazad po temi, jel ima neko da usluzno kupuje sa aliexpressa?

MIGE

 
Citat: Gavrolini poslato 26 Avgust, 2015, 21:11
Da ne ronjam u nazad po temi, jel ima neko da usluzno kupuje sa aliexpressa?
pa jbt,mozes i sam...prosto ko pasulj...ako trebaneka pomoc,tu sam  [thumb_up]

Gavrolini

Sine ne znam gde mi jejkomp, sve stvari zatrpane u garazi dok se kuca ne zavrsi.  Sa telefona nen mogu da se njakam. Karticu deviznu ili kakva god da treba nemam.  I da treba pomoc, da ti dam pare pa ti kupi :-)

MIGE

ma mislio sam na neki savet,ja nemam karticu za net,izgubio sam...mislim,nisam ja vec moj pametni komsija koji tvrdi da mi je vratio...aj ako ti nije zurba,ja cu sl.nedelje ici do banke da uzmem drugu pa nije problem da ti uzmem sta god hoces