Glavni meni

on line kupovina

Započeo sifacca, 09 Jun, 2011, 11:57

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

RRa¹ko

ja juce dobio paket od kineza.. uredno poslat kao gift, kao i sve od kineza, a carina kaze lepo porez 350 kinti plus mi u posti izmislili nekih 60kinti carinjenje, a carina nije izdala za to racun al to mora se plati!
sad ce mi stigne far, isto kao gift, sad jebem li ga ako lupe porez na to a opet pise gift dal ima smisla zaliti se!? msm sa pravne strane dal je moguce da ih prejebem il im je to slobodna procena sta je po njima gift a sta ne?

x3mer89

Gift je kad pocastis carinika :) bar kod nas :D
Prva gore a ostale dole, ako nije kontra. Ako je kontra sve to isto samo obrnuto ali onda promasim..

Hurricane

Citat: RRa¹ko poslato 08 Februar, 2014, 14:10
ja juce dobio paket od kineza.. uredno poslat kao gift, kao i sve od kineza, a carina kaze lepo porez 350 kinti plus mi u posti izmislili nekih 60kinti carinjenje, a carina nije izdala za to racun al to mora se plati!
sad ce mi stigne far, isto kao gift, sad jebem li ga ako lupe porez na to a opet pise gift dal ima smisla zaliti se!? msm sa pravne strane dal je moguce da ih prejebem il im je to slobodna procena sta je po njima gift a sta ne?

..fora je da izvali¹ pre nego ¹to stigne, gde sti¾e, ode¹ i najavi¹ da æe ti stiæi ne¹to ¹to treba da bude gift nekom od carinika, naravno ne praznih ruku, i biæe gift...

Kanarinac

Meni su isto u posti uzeli 60 kinti za onu karticu. Nisu mi rekli za sta je,a ja nisam ni pitao :)

sale1977v

od kad je dosla firma u Srbiji paypal preko koje se kupuje i koja je garant za proizvod koji kupujete svako moze od kuce da naruci samo treba neko ko hoce da pokaze postupak registracije i narucivanja nista vise.

sale1977v

zaboravio sam da dodam da je isto bitno da kupac ima neku od kreditnih kartica bilo deviznih ili dinarskih naprimer amerikan ekspres ili master,....

Kanarinac

Za sitne gluposti to moze da prodje, ali za bilo sta vece ce roknuti carinu, pa se ne isplati narucivati tako

Bishke

Narucio bih delove iz wemoto-a, kolega jura mi je pojasnio sta i kako,ali...

da li je neko upoznat sa nasom carinom, posiljka nije gabaritna koliko je novcano vredna...oko 150e

da li da narucujem iz dve ture posto ovi nasi valjda do 70e ne naplacuju carinu ili sta...
You should do one thing every day that scares you

perlx

Do 50e od pravnog ili 70e od fizickog lica.

Major

Citat: Bishke poslato 04 Mart, 2014, 01:46
Narucio bih delove iz wemoto-a, kolega jura mi je pojasnio sta i kako,ali...

da li je neko upoznat sa nasom carinom, posiljka nije gabaritna koliko je novcano vredna...oko 150e

da li da narucujem iz dve ture posto ovi nasi valjda do 70e ne naplacuju carinu ili sta...

Po pravilu posiljku do 50eur ne bi trebalo da carine ali opet to su nasi carinici :)
A ima i fora da ako ti je posiljka na 49.00 eur, a transport vise od 1 eur oni sracunaju sve to zajedno i onda ti opet naplate carinu.
Sto bi neko rekao tombola :D

Bishke

Pa bas mi se nesto i ne igra sa carinom...nabijem ih sve na ku*ac
You should do one thing every day that scares you

Stuntoholic

Ja bih zeleo da pohvalim Vladana, narucio sam od njega delove koji nikako nisu mogli da stignu kod mene bez carine i sve je bilo kako je i dogovoreno.
My name is Radislav, and I am stuntoholic
www.facebook.com/Rade.Mihajlov

Major

Citat: Bishke poslato 04 Mart, 2014, 14:16
Pa bas mi se nesto i ne igra sa carinom...nabijem ih sve na ku*ac

Nazalost je tako. Mislim ako ti ispadne cela faktura manja od 50 eur ti mozes da se tuzis s njima, ali to opet iziskuje da platis taksu za zalbu i da cekas 100 godina odgovor.

Bishke

Citat: Stuntoholic poslato 04 Mart, 2014, 14:25
Ja bih zeleo da pohvalim Vladana, narucio sam od njega delove koji nikako nisu mogli da stignu kod mene bez carine i sve je bilo kako je i dogovoreno.

Imas pp,mada mozes i ovde da odgovoris...
You should do one thing every day that scares you

perlx

Ili platis dazbine i cao. Oni skidaju svoje kad salju preko i kod nas se dodaju nase. Ili platis nekome da ti prenese. Ili cekas nekog poznatog da se smiluje da ti "ucini".
Kako god se okrenes dupe ti je pozadi.

Manjovac_Kv

Posto ne znam ovde koga da pitam pa ako moze neko da mi kaze ko ima sa iskustvom kupovine preko neta npr koko bi me kostalo da narucim plastike za cbr-ku f2 npr ove http://www.ebay.com/itm/FAIRING-Set-For-HONDA-91-94-CBR600-CBR-600F2-600-F2-92-93-ABS-Plastic-Kit-18-/271421774929?pt=Motorcycles_Parts_Accessories&fits=Model%3ACBR600F2&hash=item3f31ff9c51&vxp=mtr cisto da znam dal se isplati :D zz

Veske

ja odma da ti kazem ne isplati se. meni pokazuje da je plus na tu cenu 300 postarina.

Manjovac_Kv

sto je mnogo mnogo je :)

Major

Napises prodavcu pitanje koliko bi izasao transport, mnogo je 300$ za transport :)

Manjovac_Kv

Citat: Major poslato 10 Mart, 2014, 12:16
Napises prodavcu pitanje koliko bi izasao transport, mnogo je 300$ za transport :)

oko 500e sve :D