Glavni meni

on line kupovina

Započeo sifacca, 09 Jun, 2011, 11:57

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.


jura

Samo jedno upozorenje od kada je uveden Pay Pal carina sve pakete otvara cak i onesa uredno deklarisanim fakturama i na sve to obracunavaju PDV a ako su lose volje i carinu pregled paketa traje predugo tako da ocekujete i 10 dana ,guzve u carinarnici su ogromne sta ce dalje biti vreme ce pokazatiali kolaps je vec nastao.

monsterbnt

Vec nedelju dana mi stoji paket kod njih...... papci odjebali racun i racunali mi po cenama koje su ovde..... pa koji kurac bi ja narucivao iz kine da ocu da placam po bolesnim srpskim cenama..... bateriju placenu 19 dolara mi racunaju 80 eu koliko kosta ovde tako da PDV i vcarina ispadnu skuplji nego sto sam ja zaista platio..... i sad beskonacno dugi procesi zalbi i prepickavanja...... dabogda mu ****** za sahranu carinili....
Smrt SVIMA!!!!

mkt

tacno sam znao da ce biti neka zackoljica oko pp

Hurricane

...to je bilo oèekivano s'obzirom da su od Nove godine ukinute i dodatno smanjene carine na gomilu proizvoda iz EU..

to mora negde da se nadomesti... od toga dr¾ava kupuje Audije i Suzukije svojim èinovnicima..

monsterbnt

Ma kupim im ga majci......
Smrt SVIMA!!!!

jura

Evo u kom grmu lezi zec, gotovo je i sa kupovinom delova od sada radim samo sa svercerima  eto carina je u stvari bila milostiva pa nisu racunali PDV iako su mogli jos u oktobru
http://www.politika.rs/rubrike/potrosac/Porez-i-na-internet-kupovinu.sr.html

monsterbnt

Ma neka oni racunaju nemam ja nista protiv (racunam im ga ******), al da carina i pdv izadju vise nego sto je kostao proizvod zajedno sa postarinom......
Smrt SVIMA!!!!

mareskin

Citat: monsterbnt poslato 21 Maj, 2013, 21:13
Ma neka oni racunaju nemam ja nista protiv (racunam im ga ******), al da carina i pdv izadju vise nego sto je kostao proizvod zajedno sa postarinom......


I slobodna procena osnovice za carinjenje... uf... pizdim!!!
Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu

jura

Evo jednog zapazanja nisam strucanjak za pravna pitanja ali mislim da je sve ocgledno ,kao sto smo vec rekli carina sada naplacuje PDV a ako su lose volje aprave neki zbir kako bi imali osnova i za carinu ,ono sto mene zanima je koja je razlika izmedju robe koju smo kupili putem interneta i one koju kupimo direktno u prodavnici u nekoj stranoj zemlji ,po toj logici bi onda i na granicnim prelazima sva roba koju unesemo u zemlju imala isti tretman kao i ona kupljena putem interneta ali uglavnom ako imate neke sitnice na granici prolazite bez probleme niti neko gleda vrednost te robe.

apu

pa naravnoo ali to se zove ¹verc  :)  ti bi moraoo cariniku da prijavi¹ svaki artikl koji si kupio negde preko.

Major

Cariniku po pravilu prijavljujes ako si kupio robu preko 100 eur onda mogu da ti carine ovako ne mogu.

Jocika

Ma kod njih sve moze

apu

Pa I online je donji limit 50 odnosno 75 e pa vi'¹ da carine I oporezuju sve kao na normu

monsterbnt

Mene 2 baterije za model kostale 38$ (2*19$)... oni su to odjebali i racunali po 50 eu koliko kostaju ovde, iako DX.com ima free shipping za srbiju, zaracunali lepo i postarinu po tarifi PTT..... sve u svemu za paket od 38$=3262 din ispalo je da treba da platim carinu i PDV ukupno 4717.44 din +250 din carinski pregled...... da ne racunamo izmisljenih 3656 din postarine koje su uracunali u carinsku osnovicu.....

E samo su se maaaaalko zajebali ovaj put...... Srecom pa radim u novinama, novinar mi naso nekog budzu na carini, ja poslo mailom racun, link do sajta, broj posiljke i sve ostalo, lik im se najebao mile majke i ja sam na kraju ipak platio PDV na 38$.... 652 din.... Ne verujem koliki su mamlazi....ja bi to tuko 3xdnevno 7x nedeljno.....
Smrt SVIMA!!!!

apu

ustanak, ljudi, ustanak.... nema nama druge i nikad neæe biti bolje... govnjiva motka

jura

Citat: apu poslato 22 Maj, 2013, 14:47
pa naravnoo ali to se zove ¹verc  :)  ti bi moraoo cariniku da prijavi¹ svaki artikl koji si kupio negde preko.
U pravu si sto se tice sverca jedino me nervira kao sto sam rekao ako imam u gepeku robu u vrednosti 50 eura prijavim cariniku i sve u redu a ta ista roba ako stigne postom PDV mi ne gine,pa ima li ovde pravde i moze li se dobiti spor protiv drzave ako se borite za pravu stvar.Da vise ne tupim dizem polako ruke od ovog slucaja ili upisujem pravni fakultet pa da mogu bolje da tumacim zakon.

dzimika

ne treba ti pravni, dovoljno je samo da procitas zakone a caka je sto oni zakone tumace tako da ti uzmu pare
moze se dobiti spor protiv drzave bez problema, prvo podnoses tuzbu ovde, ako ne prodje onda ides na visu instancu pa na kraju ako nista ne prodje ides na sud u strazburu i opusteno dobijas tamo i na kraju ti placaju sve troskove :D

Hurricane

..apsolutno si u pravu, jo¹ samo pod sve tro¹kove ne treba zaboraviti ni saèuvati sve kartice za prevoz
naduvane raèune taksi slu¾bi, klopa i sve ostalo dok si se jureæi svoja ugro¾ena prava morao istresti iz svog d¾epa
i to æe sve biti refundirano.. ima proverenih sluèajeva..

a sada ono najinteresantnije: sve te isfingirane raèune i tro¹kove tvoja mila dr¾ava æe ti morati isplatiti sa PDV-om,
tako da si joj uvalio kitu ¹to se igrala sa tobom..

"motka ima dva kraja"

dzimika

znam da ima slucajeva, bilo bi ih i vise da ljudi znaju koja su njihova prava