Glavni meni

on line kupovina

Započeo sifacca, 09 Jun, 2011, 11:57

0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

sifacca

Znas kako, to sto kazem da ce biti carinskih troskova, to govorim kao opciju, znaci ako je ne bude, naravno da je i ja necu racunati, a ako je bude, onda to lepo dokumentujem papirima koje dobijem.  Imao sam sad jedan slucaj gde ne mogu to da dokumentujem a da mi je kurirska sluzba naplatila svoju uslugu 20e a da mi nije dala nikakav papir .To se retko desava, ali se desava. Uglavnom kad ide preko drzavne poste, onda postoje papiri 100%

bokilic

Zato je post expres zakon! Ali kako znati dali ce,ili nece naplatiti carinu?sem sablona do 100e ili po nekoj kilazi,nekad se to kod njih nezna,gule ovaj narod ko. . .nenormalni!valjda ce i kod nas krenuti e bay kolko sam nacuo nesto,
brmmmm

perlx

Citat: bokilic poslato 19 Februar, 2012, 00:24
Zato je post expres zakon! Ali kako znati dali ce,ili nece naplatiti carinu?sem sablona do 100e ili po nekoj kilazi,nekad se to kod njih nezna,gule ovaj narod ko. . .nenormalni!valjda ce i kod nas krenuti e bay kolko sam nacuo nesto,
Ne brini se, nece.  [nono]

Phoenix

Citat: bokilic poslato 19 Februar, 2012, 00:24
Zato je post expres zakon! Ali kako znati dali ce,ili nece naplatiti carinu?sem sablona do 100e ili po nekoj kilazi,nekad se to kod njih nezna,gule ovaj narod ko. . .nenormalni!valjda ce i kod nas krenuti e bay kolko sam nacuo nesto,

nece sve dok paket ne stigne do kupca.
Trudim se, al' uzalud, Sudba ima foru gadnu:
kad treba bude¹ jeban, gaæe ti same spadnu.

sifacca

Citat: bokilic poslato 19 Februar, 2012, 00:24
Zato je post expres zakon! Ali kako znati dali ce,ili nece naplatiti carinu?sem sablona do 100e ili po nekoj kilazi,nekad se to kod njih nezna,gule ovaj narod ko. . .nenormalni!valjda ce i kod nas krenuti e bay kolko sam nacuo nesto,

ovde sam zaboravio da kazem da se ne radi o nasoj carini, vec o Austrijskoj... mada to moze isto da vazi i za nas

bokilic

..a postoje i firme koje rade otkup i prepakivanje robe sa manjim racunom,bas zbog carine, to treba iskoristiti kada je moguca carina,
bar sam nesto nasao na net,u, e sad kolka je njihova provizija to neznam,ali je sigurno manja od carine,ili to mozes i ti da odradis ako ti roba stize kod nekog u austriju itd..
brmmmm

Phoenix

Citat: bokilic poslato 19 Februar, 2012, 12:17
..a postoje i firme koje rade otkup i prepakivanje robe sa manjim racunom,bas zbog carine, to treba iskoristiti kada je moguca carina,
bar sam nesto nasao na net,u, e sad kolka je njihova provizija to neznam,ali je sigurno manja od carine,ili to mozes i ti da odradis ako ti roba stize kod nekog u austriju itd..

problem je kad naruchujesh iz amerike neshto,ako je adresirano na evropu onda vaze evropske carinske stope,ako je za Srbiju onda nashe. Jedino da imash nekoga u americi na chiju cesh adresu da naruchish neshto pa onda on to da maskira i povadi rachune pa da poshalje ovamo. Mada i to nije sigurica jer ni ovi na carini bash nisu toliki orangutani pa da kupuju prichu kako je to poklon. Mogu da ti odrezu carinu i nisu duzni da obrazloze zbog chega.
Jednom prilikom sam pozvao neki broj za informacije u upravi carina koji je valjda bio za pitanja gradjana,postavio lepo pitanje koja je carinska stopa za jednu stvar i dobio odgovor kako je to sluzbena tajna ili tako neshto i kako ne mogu da mi daju odgovor na to pitanje  [ludak] [ludak] [ludak]
ja odlepio i oterao sluzbenika u tri pizde materine!
Trudim se, al' uzalud, Sudba ima foru gadnu:
kad treba bude¹ jeban, gaæe ti same spadnu.

Major

Evo jos jedan zadovoljan kupac od Sifacca tj Vladana. Narucio sam robu za koju je rok isporuke mesec dana, a evo stigla je za dve nedelje. Sve kako je poruceno tako je i stiglo.
Decko je skroz korektan i moja preporuka za njega!

[cheers]

djolevidak

Sve je korektno u vezi vladana preporuka pozz ;)



sifacca

Citat: MajorSoul poslato 19 Februar, 2012, 21:07
Evo jos jedan zadovoljan kupac od Sifacca tj Vladana. Narucio sam robu za koju je rok isporuke mesec dana, a evo stigla je za dve nedelje. Sve kako je poruceno tako je i stiglo.
Decko je skroz korektan i moja preporuka za njega!

[cheers]
Citat: djolevidak poslato 19 Februar, 2012, 22:51
Sve je korektno u vezi vladana preporuka pozz ;)

hvala drugari


easy

vladane, jesi donosio nesto sa ovog sajta vec ? ^^

sifacca

mislim da jeste nesto, nisam siguran, dosta sam od italijana narucivao do sada, ako se brines zbog isporuke, nema potrebe



sifacca

to ne moze, pogledaj na ebay.de taj isti artikal

djolevidak