Glavni meni

Kotlina 03-05.06.2011 - Kinezcic i dalje ne posustaje

Započeo CrvenBan, 06 Jun, 2011, 23:07

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

CrvenBan




Svake godine negde krajem maja ili pocetkom juna odrzava se takmicenje popularno nazvano koji je motor bolji "Honda Afrika Tvin ili Jamaha Super Tenera". Medju svim foumasima poznata kao "Kepijada u Kepojebini" ili u novije vreme sa vrlo lepim nazivom "Kotlina 2011".

Ove godine to takmicenje je odrzano od 03-06.06.2011, s tim sto je deo ekipe koji tradicionalno to posecuje dosao vec u cetvrtak. Organizovan je kamp, koji je bio funkcionalan i za ljude koji nemaju svoj sator, a i za one koji su tu hteli da se hrane, a ne po domacinstvima gde su bili smesteni.Slike sve govore.


















CrvenBan

Moglo je i da se kupa na potocicu koji prolazi kroz sam Kamp.










CrvenBan

U petak ujutru sam cekao drugare iz Sremske Mitrovice, i kad su oni dosli zajedno smo krenuli za Skakavce (selo gde se odrazava KOtlina 2011).







Kasnio sam u dolasku, pa sam izgubio deo ekipe koji je sa Kepom krenuo u jedan kraci Off. Ipak nekako smo se organizovali mi tu koji smo bili i krenuli smo da se vozimo. Na zalost kisa nas je pretekla pa smo pokusali da se vratimo pre nje, ali nismo uspeli. Ipak neke slicke sa te voznje sam uspeo da islikam pa uzivajte u njima. Uvece dok su drugi svi ostajali u kampu ja sam se vratio kuci uz dogovor da sutra ujutru budem u kampu u pola devet, da bi krenuli u neku off road voznju, ali ovaj put potpomognut sa Pasom da zainetersovane provedemo delom lanca Valjevskih palnina.










CrvenBan

Drugi dan krecemo ujutru rano u pola osam, dan predivan, obecavajuci, kise nigde ni na vidiku. Nalazim se sa Pasom, uzimamo lepinju sa kajmakom i cvarcima i pun gas za Kotlinu.


Stizemo po redu voznje u 8 i 15, taman na vreme. Ali kao sto i pretpostavljate, posle ugodne noci, vrlo malo kampera je u opste ustalo i spremno je za voznju.








CrvenBan

Nakon skoro sat i po, sa nama krece ljutih 14 endurasa u pohode planini i off putevima.








































CrvenBan

I ovde se grupa deli na one Brze i na nas sporace. Oni brzi grese put odlaze pravo umesto levo. Sledece slike oslikavaju put kojim smo mi sporaci stigli do Divcibara.






















CrvenBan

Na samoj raskrsnici gde su BRZI i NAJBRZI otisli SAMO PRAVO, Busmanova Blonda otkazuje poslusnost, ali ubrzo otklanjamo beznacajan kvar i nastavljamo dalje.














CrvenBan

Da sve nije bas bilo cisto turisticko vozanje potrudio se ovaj mali potocic i podvodno zemljiste koje smo morali da predjemo.














CrvenBan

Posle vucenja, dizanja i guranja motora, stajemo na uzvisenju da se malo odmorimo i da pusaci naprave pus pauzu.










CrvenBan

I bez daljeg stajanja stizemo do Divcibara, a usput nailazimo da NAJBRZU grupu i zajedno sa njom  stajemo na obed na Divcibarama i sacekujemo BRZU grupu koja se u medjuvremenu orjenitisala i krenula pravim putem prema Divcibarama.









Nakon ozbiljnog odmora, krecemo dalje i neki od nas koji nemaju kondicije polako krecu prema Kotlini na zasluzeni odmor. MI nastavljamo prema vrhu Malog Povlenu. Gde nam je krajnja destinacija, i gde nam se obilazak zvrsava.














CrvenBan

Posle ovakvog off, opet ostajemo bez nekih clanova.
















Mala pauzica da se skupimo , pa nastavljamo dalje.


















CrvenBan

Ovde opet pravimo pauzu jer smo ostali skoro svi bez kondicije, ali smo neumitno poceli da se osipamo. Nastavljamo dalje.






























CrvenBan

Odavde ostaje 6 nas koji idemo do kraja do samog vrha.
































CrvenBan

Na kraju jedna idilicna slika, necije vikendice na vrhu Povlena, daleko od ljudi, daleko od civilizacije. Ovim putem mi smo jedva dosli, ali onome ko ovde dodje da se odmara, dusa i oci su pune mira i blazenstva koje ova Planina daruje svim ljudima.


Za kraj, zahvaljujem se svima koji su se vozali u subotu sa nama, i da im pozelim da se opet negde na nekoj Srpskoj planini nadjemo i uzivamo u lepotama nase zemlje.

Ja na zalost u nedelju nisam ponovo otisao u Skakavce jer su se dogodile neke familijarne obaveze koje nisam mogao da izbegnem. Znam da je bila luda svirka sa dva benda, dobar gulas, pileci bataci, mladi krompirici i jos mnogo toga.
Ko nije bio mnogo je propustio, ali posto su ovo tradicionalna okupljanja endurasa, mogu samo da vam pozelim da se sledece godine spremite i dodjete na jedno ovako druzenje.
I nije bila samo ova grupa koja se vozila , bilo je tu jos ljudi koji su se dogovorili i vozali nekim svojim putevima, a iz prica znam da im je bilo mnogo lepo i mnogo zanimljivo. Svako je u stvari birao za sebe sta mu najvise odgovara, a najvaznije je bilo zajednistvo da se svima pomogne i da se svi upute u cari enduro voznji i lepota Kosjerickog kraja.


Lazic

Bas lepa voznja, samo mnogo mrzim blato... Lako se pada, a onda si blatnjav... [doh] Svaka cast, drugari... [cheers]

CrvenBan

U jednom trenutku pred kraj voznje sam projurio kroz jednu malo dublju baru  [balavi], sve sam izblatnjavio, cak i carape , da ne pricam o kacigi, foto aparatu, GPS uredjaju. Tako mi i treba kad ocu da manijacim po barama [doh]. Raca ima sliku kako je to na kraju izgledalo.

bucko


Vlajko

Na ovoj fotci nisi Crven.. nego PlaviBan  :P




oPlavio te Aca  [blahblah]
Kakve su ti misli takav ti je i ¾ivot...

Svest je trag – Znanje je pomagalo – Ljubav je odgovor

CrvenBan

E da samo znas sta smo Aca i ja ovde dogovarali oko sledecih akcija nas endurasa. [blahblah]. [balavi] ;D ;D ;D ;D