Glavni meni

Tema za sve koji bi da samostalno kupuju preko ebaya

Započeo markodjurovic, 27 Maj, 2011, 18:16

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Popsy

Citat: pera poslato 11 Jul, 2011, 23:31
Citat: Gaspar poslato 11 Jul, 2011, 23:19
Inace "Pero" ovo je moto forum, a ne forum udruzenja za zastitu potrosaca.

Jel bi ti bilo svejedno da neko ovde na forumu objavi informaciju koja nije tacna? Naravno da ne bi tako da su moja pitanja bila na mestu.

pa nije sve jedno, malo malo pa se nadje neko da ka¾e da je Afrika najbolji motor na svetu a admini ni¹ta ne rade po tom pitanju.. :D :D :D :D :D
Never underestimate the power of the dark side ... === ***

Gašpar


Vlajko

Mozda Pera ima bolju kombinaciju?

A ja Marku ne verujem nista.. sigurno je smislio da na lak nacin dodje do para..
E pa nece moci Marko Djurovicu  [bejzbolka]
[rofl]  [rofl]  [rofl]
Kakve su ti misli takav ti je i ¾ivot...

Svest je trag – Znanje je pomagalo – Ljubav je odgovor

konjarnik

Pera je u teskoj paranoji ili nas manijake resio da zajebava [glavazid] [doh] [doh] [doh]

Taraba

Ja sam te¾ak paranoik i ni¹ta ne verujem ovom Peri. Kakvo je to ime uop¹te?!
The band is just fantastic that is really what i think. oh by the way which one's pink?


cxoe

imao sam ja slicno cudo...ako ces nesto vako lepo se registruj kod ljudi koji to direktno rade a ne kod nekih lokalnih agenata / preprodavaca.
ja sam konkretno imao nalog na http://www.myus.com/ i poenta je da za odredjenu svotu dobijes kod njih u skladistu mali kutak :)
daju ti odredjnu sifru adrese... tako da kad porucujes sva roba ti se salje na tvoje ime - njihova adresa... cak su nudili ako ti treba fixni USA broj telefona na koji se niko nikad ne javlja da poturis kao svoj :)
i onda se ta tvoja posta forwarduje na tvoju adresu u srbiji... na kraju cela ta racunica ne izadje povoljno... ako ne platis na mostu platices na cupriji :)
shiping do srbije obicno ide na kilo a ti kao pravi jevrej skupis sto vise paketa na gomilu da ustedis dinr dva :) a onda ti to sve stigne preko DHL-a ovde i uvatis se za glavu i lupas o sto :)
ako nekog znaima detlajnije mogu da mu pojasnim ali oept na kraju se ne ispalti... jedino je korisno sto mozes da im uplatis pare a oni ti plate na sajtovima koji ne primaju USA kartice ili traze paypall... naravn oza odredjenu % novcanu nadokandu :) lepo je bilo narucio 3-4 stvari i kostalo me od prilike isto :)

pera

Niko nikog ne zajebava nego ljudi hteo sam da se raspitam da nije slucajno prevara i u jednom od prethodnih postova sam rekao sta sam zakljucio. Moze da se ustedi mnogo vise nego sto nesto kosta u Srbiji samo treba naci pravu stvar, koja je recimo u Americi na nekim sajtovima  na snizenju i onda to izadje povoljno. Treba traziti imate i manje i vece snizenje i ne isplati se narucivati bio sta, treba staviti na papir i izracunati. Poz

pera

Ako sam porucio nesto sam karticom iz vise prodavnica da li ovaj sajt uzima proviziju na celokupan iznos iz svih prodavnica ili drugacije jer moze samo da se upise 5 proizvoda iz jedne prodavnice kada se na njihovom sajtu ode na individualnu kupovinu sto je cudno?

®or¾ GTI

care aj mi kazi jel ovo izvodljivo da se kupi i ako jesre koliko bi ispalo da bude u bg,  da ostane ova cena


markodjurovic

Citat: Vlajko poslato 12 Jul, 2011, 02:24
Mozda Pera ima bolju kombinaciju?

A ja Marku ne verujem nista.. sigurno je smislio da na lak nacin dodje do para..
E pa nece moci Marko Djurovicu  [bejzbolka]
[rofl]  [rofl]  [rofl]

nece moci , nece moci :D :D :D. A jel moze malo na poklon 200-300e cisto da prezimim ;)

@pera
Pazi nisam ni ja odusevljen da placam 20% ili 30% provizije, ali kad mi nesto treba a kod nas nema se nadje, ili ima al za 200e vise volim da kupim za npr 60e. Ja za shoppingusa.mk uopste ne garantujem niti hocu da ih reklamiram, ali znam koliko je meni muke i para trebalo da nabavim delove za svoje motore.

E sad za KTM, Husaberg i srodne veoma korektan lik, jos plus i strucan:
http://www.taffmeisters.co.uk/contact-us.html
mada sacekajte dok mi ne stignu novi delovi pa da dam konacan komentar
Grand Duke of Shumadija and Western Pomoravlje

markodjurovic

Stigli delovi od Tafija bas onakvi kakvi su trebali. Napomena zamolite ga da rucno popuni adresu , posto mu masina koja to radi brljavi. Paket mi je isao preko Hrvatske, a i ime je bilo zamenjeno sa adresom. Cena    bar duplo nize od KTM zastupnika kod nas i u okolini za nove delove, polovni su bagatela
Grand Duke of Shumadija and Western Pomoravlje

Phoenix

Citat: markodjurovic poslato 27 Maj, 2011, 18:16
Znaci ima mogucnost da kupite sve i da vam stigne na kucnu adresu.

http://rs.shoppingusa.mk/

Otvara vam virtuelnu adresu u USA, narucite sta hocete i kada vam posalju fakturu platite u intesi na neki racun. Kada vam proizvodi stignu platite jos postarinu i onda cekate da vam stigne na kucnu adresu. Ja vec mnogo stvari narucivao. Savet osim ako nesto nije bas hitno NIKAD ne uzimajte najbrzi nacin slanja. Stvarno dodje vam sve za 5-6 dana al cena moze da prevazidje cenu proizvoda. Takodje nemojte ni kontigent uzimati , osim sa ortacima, jer ostaje na carini vecno. Nego stalno srednju isporuku 14 dana i bog da te vidi ;)

naruchio pa cu za neko vreme da iznesem utiske dal' je prevara ili nije!
Trudim se, al' uzalud, Sudba ima foru gadnu:
kad treba bude¹ jeban, gaæe ti same spadnu.

sibin

ja ne znam da li moze da se otvori paypal nalog iz srbije, ali to je naj bolje resenje pa narucivati sve bez posrednika. kad se kupuje preko e baya sve moze da se vrati ako je neispravno odbije se kupon za povracaj samo sto je cimanje. i naravno najbolje je licitirati na aukcijama pa ako ti se ne svidja cena ne ides dalje.

sifacca

moze da se otvori odakle hoces, ali ne postoji pay pal.rs 

sve je relativno sto se tice narucivanja, tj kupovine

ako su ti artikli sitni i nebitni za carinu, onda moze covek da se igra, kad su ozbiljnije stvari u pitanju, em sto ce kostati postarina, em ce da vam zveknu carinu da ne znate gde se nalazite. A dok se liberelizuju carinski propisi, a to moze da bude tek ako se priljucimo EU, carinski troskovi nece izostati. E sad, i tu ima nekih situacija gde neko ne plati nista, a neko na neku glupost plati visoke carinske troskove.
Ima tu dosta caka i cakica, nije to tako jednostavno kako se svima cini, mislici da kad pay pal udje u Srbiju da ce Sunce sve da ogreje... to cemo tek videti..

sibin

ma paypal je extra, imam ga vec skoro 5 god. kupovao sam neki gps davno prodavac hteo da me zajebe, lepo se zalim ljudi uzeli da ispitaju i za skoro mesec dana dobijem nazad svoje pare. :)

sifacca

ja kad idem preko americkog naloga, resavaju nesporazum expresno, sto mi se mnogo svidja, dok u evropi je to dosta drugacije, u negativnom smislu naravno

Phoenix

Predmet stigao,9 dana nakon uplate za slanje.  [yahoo]
Trudim se, al' uzalud, Sudba ima foru gadnu:
kad treba bude¹ jeban, gaæe ti same spadnu.

Boki

Zanimljivo...

Pitanje za Sibina - Trebalo bi da mi ortakinja po¹alje mobitel iz New Yorka, ni¹ta fancy, daj neki savet

Hvala