Glavni meni

Tema za sve koji bi da samostalno kupuju preko ebaya

Započeo markodjurovic, 27 Maj, 2011, 18:16

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

markodjurovic

Znaci ima mogucnost da kupite sve i da vam stigne na kucnu adresu.

http://rs.shoppingusa.mk/

Otvara vam virtuelnu adresu u USA, narucite sta hocete i kada vam posalju fakturu platite u intesi na neki racun. Kada vam proizvodi stignu platite jos postarinu i onda cekate da vam stigne na kucnu adresu. Ja vec mnogo stvari narucivao. Savet osim ako nesto nije bas hitno NIKAD ne uzimajte najbrzi nacin slanja. Stvarno dodje vam sve za 5-6 dana al cena moze da prevazidje cenu proizvoda. Takodje nemojte ni kontigent uzimati , osim sa ortacima, jer ostaje na carini vecno. Nego stalno srednju isporuku 14 dana i bog da te vidi ;)
Grand Duke of Shumadija and Western Pomoravlje

K_A_W_A

A jel to samo za USA ili ceo e-bay? Koliko je to sve sigurno, posto se roba u napred placa? za koliko si dobijao robu? Sta se desava u slucaju da se nesto iskomlikuje, kome se obracamo, kako se pare vracaju?

isterivac

Svuda na netu se unapred placa roba i postarina, ovo valja samo za sitne stvari, cim se nesto malo vece vrednosti porucuje, ovi sa carine se izivljavaju ko da pare padaju sa neba, u slucaju da nesto ne valja sa robom, osteti se ili slicno, mozes da se pozdravis sa novcima. Znaci i ko zeli da se upusti sa takvim stvarima kao ja, 4 ociju otvorite i pazite od koga kupujete.
Jebes majstore kad posle njih, moram ponovo da radim isti posao!

markodjurovic

U principu je za ceo ebay ako prodavac radi posiljku za USA, ali ako roba nije u USA cekaces do sudnjeg dana.

Garancija nema nikakvih tako da i ja pazim da narucujem samo za cifre koje mogu prebolim, oni samo prepakuju robu u USA i posalju ti za Srbiju. Ukoliko je u USA roba isporucena u losem stanju to vrate, naravno samo ako znaju da procene (tj ako se razlikuje od slike).
A cekao sam, sta znam, od trenutka narucivanja pa dok mi ne stigne na gajbu i 30 dana sa jeftinijim slanjem, ili, al ovo samo jednom, oko 10-12 dana sa skupljim slanjem. Ali to skuplje slanje na kraju izadje i 80$ a mozda i vise
Grand Duke of Shumadija and Western Pomoravlje

dr32

4 wheels move the body, 2 whells move the soul... enjoy

SSZGO

ja kad narucim direktno stigne za 20 dana, a ovi uspeju za 14... cudno...

Reci nesto pametno i svi ce te pamtiti - Nepoznati autor

nesic1

sve zavisi od carine i kako se salje, meni obicno salju USPS Priority Mail International i jednom sam imao srecu da mi stigne za 5 dana u srbiju iz usa ali su je onda nasi carinici drzali skoro 2 nedelje, slepci

pera

Citat: markodjurovic poslato 27 Maj, 2011, 18:54
U principu je za ceo ebay ako prodavac radi posiljku za USA, ali ako roba nije u USA cekaces do sudnjeg dana.

Garancija nema nikakvih tako da i ja pazim da narucujem samo za cifre koje mogu prebolim, oni samo prepakuju robu u USA i posalju ti za Srbiju. Ukoliko je u USA roba isporucena u losem stanju to vrate, naravno samo ako znaju da procene (tj ako se razlikuje od slike).
A cekao sam, sta znam, od trenutka narucivanja pa dok mi ne stigne na gajbu i 30 dana sa jeftinijim slanjem, ili, al ovo samo jednom, oko 10-12 dana sa skupljim slanjem. Ali to skuplje slanje na kraju izadje i 80$ a mozda i vise
Na njihovom sajtu pisu cene prozivoda i ako ti znas tacnu tezinu proizvoda zasto bi te izaslo skuplje nego sto pise?

pera

Kako ja da budem siguran da vi, koji ovde na forumu pisete da ste narucivali vec sa sajta www.shoppingusa.rs, da niste njihovi ljudi koji ostavljaju takve komentare, i da oni nisu prevaranti kojima bih uplatio novac, a robu nikad ne dobijem?

Gašpar

Pa recimo da je forum mesto gde ljudi razmenjuju iskustva, i zasto bi neko od nas lagao?

mi¹ko_kolo

Citat: pera poslato 11 Jul, 2011, 20:30
Kako ja da budem siguran da vi, koji ovde na forumu pisete da ste narucivali vec sa sajta www.shoppingusa.rs, da niste njihovi ljudi koji ostavljaju takve komentare, i da oni nisu prevaranti kojima bih uplatio novac, a robu nikad ne dobijem?

Recimo, zato ¹to najveæi broj ljudi na ovom forumu ima ime i prezime a ne samo virtuelni nadimak.

BANE BROTHERHOOD

i recimo zato sto bih za bracu manijake dao desnu ruku ako treba  pa ti vidi ;)
PAIN IS TEMPORARY GLORY IS FOREVER!!!

pera

Citat: Gaspar poslato 11 Jul, 2011, 20:52
Pa recimo da je forum mesto gde ljudi razmenjuju iskustva, i zasto bi neko od nas lagao?
Mislio sam da neko iz te firme ili neko koga oni poznaju objavi komentar da je nesto kupovao.

UFF

Moguce

Ali je verovatnije da se neko sa nickom pera registrovao (iz za sad samo njemu poznatog razloga) na ovaj forum upravo zbog ove teme uzevsi u obzir da ima samo 3 posta i sva 3 u ovoj temi

Sta mislis o tome?

pera

Citat: mi¹ko_kolo poslato 11 Jul, 2011, 20:59
Citat: pera poslato 11 Jul, 2011, 20:30
Kako ja da budem siguran da vi, koji ovde na forumu pisete da ste narucivali vec sa sajta www.shoppingusa.rs, da niste njihovi ljudi koji ostavljaju takve komentare, i da oni nisu prevaranti kojima bih uplatio novac, a robu nikad ne dobijem?

Recimo, zato ¹to najveæi broj ljudi na ovom forumu ima ime i prezime a ne samo virtuelni nadimak.
Ime i prezime mi nista ne znaci, moze da se napise bilo koje ime i prezime.

 

pera

Citat: UFF poslato 11 Jul, 2011, 22:41
Moguce

Ali je verovatnije da se neko sa nickom pera registrovao (iz za sad samo njemu poznatog razloga) na ovaj forum upravo zbog ove teme uzevsi u obzir da ima samo 3 posta i sva 3 u ovoj temi

Sta mislis o tome?
Upravo sam to shvatio i pre nego sto si ovde napisao tj. da se nekom clanu moze verovati po tome koliko je aktivan na forumu i koliko ima poruka. Objavljujte i dalje komentare u vezi ovog sajta dobro ce doci.  Pozdrav

mi¹ko_kolo

Citat: pera poslato 11 Jul, 2011, 22:44
Citat: mi¹ko_kolo poslato 11 Jul, 2011, 20:59
Citat: pera poslato 11 Jul, 2011, 20:30
Kako ja da budem siguran da vi, koji ovde na forumu pisete da ste narucivali vec sa sajta www.shoppingusa.rs, da niste njihovi ljudi koji ostavljaju takve komentare, i da oni nisu prevaranti kojima bih uplatio novac, a robu nikad ne dobijem?

Recimo, zato ¹to najveæi broj ljudi na ovom forumu ima ime i prezime a ne samo virtuelni nadimak.
Ime i prezime mi nista ne znaci, moze da se napise bilo koje ime i prezime.

 
"Ime i prezime" znaèi da se mnogi ljudi sa foruma poznaju i u¾ivo, a ne kao "tamo neki" nadimci i IP adrese.

Gašpar

Inace "Pero" ovo je moto forum, a ne forum udruzenja za zastitu potrosaca.

pera

Citat: Gaspar poslato 11 Jul, 2011, 23:19
Inace "Pero" ovo je moto forum, a ne forum udruzenja za zastitu potrosaca.

Jel bi ti bilo svejedno da neko ovde na forumu objavi informaciju koja nije tacna? Naravno da ne bi tako da su moja pitanja bila na mestu.

Gašpar

Pitanje je na mestu svakako, ali reci sta te tacno zanima i javice se neko sa iskustvom. Ima jos ljudi koji usluzno rade online kupovinu, pa ce ti se i oni javiti