Glavni meni

Suzuki Freewind 650

Započeo Ivan1979, 26 Oktobar, 2010, 18:55

0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

zzz

Citat: kubanac poslato 01 Novembar, 2011, 16:37

Imam 185cm i 130kg, nadam se da mi nece stajati ko piletu sise? :)



Hoce ti stajati kao piletu sisa :D

Vozio sam ga ja sa 188cm i 110kg i delovao mi je prilicno malo vizuelno, iako sto se udobnosti tice moze da se podesava visina i prednjeg i zadnjeg kraja po par cm.

Ivan1979

.... kad niste po Japanskim standardima  [rofl]

Taraba

Za evropske ljude, evropski motori - F Nosamsto GS, 1200GS i sli.
The band is just fantastic that is really what i think. oh by the way which one's pink?

kubanac

Citat: Taraba poslato 01 Novembar, 2011, 16:43
Ne znam tvoju istoriju motora, ali na tvoju kila¾u, Freewind æe da deluje anemièno i kilavo.
Suvozaè, prtljag... jo¹ gore.

S'obzirom da sam pocetnik i da bi mi ovo bio prvi ozbiljan motor (posle raznih skutera), mislim da cu sa 48ks biti sasvim zadovoljan neko vreme ;)

Pretpostavljam da je mozda malo "mali" za mene ali mnogo mi se svidja. Pre njega sam mislio da uzmem trandzu ali freewind mi deluje upravljiviji za grad (za sta cu ga cesto koristiti), dizajnom lepsi i ispred svog vremena, a i odnos cena/kvalitet mislim da je bolji kod freewinda, zar ne?

Ivan1979

Jel zna neko koje su dimezije lezaja zadnjeg tocka za Freewinda '99 , nigde ne mogu da pronadjem?  [sutirakamen]

juga

 Zna onaj service manual!!! :D

Ivan1979

Imam user manual i tamo ne mogu da nadjem dimenzije  [veryangry]

Aj pitaj ti tog tvog servicea koje su dimenzije, mozda on zna  ;)

Hurricane

...evo ti ¹ema zadnjeg toèka, pa vidi koji te le¾aj muèi, pa onda u spisku delova dole otvori taj le¾aj, iskopiraj serijski broj dela, i u googlu pretra¾i njegov
skraæeni naziv, pa onda pozovi Avala metal i pitaj da li imaju na stanju, oni rade do 16h ja mislim..

http://www.cmsnl.com/suzuki-xf650-1999-ux_model14295/partslist/FIG54.html#results


p.s. takoðe na ovom sajtu pored ¹eme zadnjeg toèka mo¾e¹ videti i sve ostale delove taènije njih 1364 koji svi zajedno èine tvoj motor kompletnim:

http://www.cmsnl.com/suzuki-xf650-1999-ux_model14295/partslist/

Taraba

6204 dva komada na glavcini - 20x47x14
6205 na lancaniku. - 25X52X15
The band is just fantastic that is really what i think. oh by the way which one's pink?

Ivan1979

@uragan :  ne mogu da otvorim sa posla ovaj link, pregledacu kada stignem kuci  [thumb_up]

Tarabicu fala, to mi je trebalo  [cheers]

Ivan1979

Danas ubio 70 km i zatvorio ovu jebenu sezonu .
Motor je ususkan na suvo i toplo mesto i ceka neko lepse vreme.

A da , malo sam ga raskupusao  [doh] poskidao plastike koje planiram da ofarbam ili presvucem folijom.
Leva bocna plastika treba da se zakrpi, i da se sve pripremi za farbanje ili foliju,  pa predlazite  gde , sta, koliko...


Dobro dosli su svi saveti i predlozi oko izbora boja i grafika za foliju.

Sto se folije tice mozda bih isao na neku kamuflaznu varijantu, i sam bih je lepio. Da bih sto jeftinije prosao plan je da odstampam kamuflazu na 1x1,5 m i na licu mesta bih ukrajao i seckao.

















Rasturio sam ga za cas, ali kako cu da ga sklopim  [neampojma]




Ivan1979

Urban camo je u uzem izboru, ali treba izabrati pravu kombinaciju boja, pozadine ,,,,
Ili na ovaj fazon , ali opet u drugim bojama..




UFF

posalji to gvozdenu u kikindu i on ce da ti odstampa isece zalepi i varati sve nazad a nece da ti se crvene usi ;)

Ivan1979

Mali update:

ipak sam resio da ofarbam masinu  [yahoo]

Ide u istu boju  [zvizdi]

Nesto malo od nalepnica sam dogovorio sa Gvozdenom i sada  sleduje krace cekicanje ....


E sad, posto mi riknula rasveta  [zvizdi]  na repu sa jedne strane resih da se okitim novim vasarskim svetlima  [panic] a da e lici na


razmisljam da uzmem http://www.kupujemprodajem.com/Reflektujuca-traka-za-obelezavanje-9405702-oglas.htm?filter_id=874962
ovako nesto u crnoj boji i da njom oblepim zadnje crash barove tj. nosace kofera.
Ne bih cele vec samo vertikalne cevi .

Koturi su po 20 m a meni treba max 5m, pa ako neko zna gde ima na metar ili slicno neka javi.
Ili ako nekome treba ista stvar pa da se talimo za kotur.
Nije neka cifra u pitanju ali ako uzmem sam 20m napravicu jos veci cirkus od motora  [dunce]

[cheers]

Ivan1979

update:

sve spremno za farbanje, boja :



Plastika zakrpljena i pripremljena , nalepnice stigle i pozicionirane :


















[flashing]

UFF


Ivan1979

Komsa tu iz kraja, danas treba da pocne sa farbanjem .

Taraba

daj neke detalje ... i mene to isto èeka.
Priprema, marka boja, ko radi pripremu, koliko para.
The band is just fantastic that is really what i think. oh by the way which one's pink?

Ivan1979

Krpljenje bocne plastike, krpljenje plastike (nosac zabice ) na masci ispod fara , priprema za farbanje, farbanje, materijal ...  sa nalepnicama (Gvozden odradio nalepnice )  sve 140 e.
Farba neka yamahina mislim , oznaka pise gore na konzervi. Malo je jaca plava nego sto je bila i mislim da ce se sijati ko pasije mudo  ;D
Sve, plavi ,sivi i crni delovi idu u neki lak. Ebem ga koji je ali izgleda do OO.